Mylo – sérum na normální a unavenou pleť „Prebudenie“

Mylo – sérum na normální a unavenou pleť

Původně jsem chtěla napsat cosi vtipného na způsob, že kdybyste hydratačním sérem Prebudenie od Mylo potřeli medvěda na podzim, tak se chudák nevyspí až do jara. A pak si vás v březnu najde a za stálého zívání z vás udělá čtyři malé do školky. Nebo tak něco.

Chápete, ne? Asociace. Zimní spánek. Nakrknutý méďa. Do toho to jméno séra… Nic? Ok, to byl fakticky laciný vtípek, uznávám. Popojedem :-)

O prázdninách jsem si na e-shopu blueberryhill.cz vybrala olejové sérum na normální a unavenou pleť. Je od slovenské značky Mylo, jak jsem naznačila hned v úvodu a název má vskutku trefný. Pokud totiž vedete zašedlou, mdlou, unavenou a dehydrovanou pleť – rozhodně čtěte dál, poněvadž ono to „probuzení“ není jen líbivá hláška na obale. Má to opravdu cosi do sebe!

Jen tak mezi řečí, než se pustím do podrobnějšího hodnocení. O podobném typu kosmetiky od stejného výrobce už jsem jednou článek psala. Šlo o hydratační sérum na suchou a citlivou pleť. A „Prebudenie“ je vlastně jeho bratříček či sestřička (nevhodné škrtněte). Podoba je patrná na první pohled – oba produkty mají stejné skleněné balení s dlouhým praktickým kapátkem a sluníčkovou barvu obsahu. Tady ale veškeré společné znaky končí. Vůně, složení a vlastně i účinky se liší.

Mylo – sérum na normální a unavenou pleť

Začneme tím, co vás čeká po prvním otevření a přičichnutí k lahvičce. Je to určitě líbivka na první dobrou. Bože, ale jaká! Jestli milujete pomerančové BonPari, pak vyloženě zajásáte. Obsah mi oranžové cukrátko připomene hned v prvních tónech. Ale počkat! Není v tom samotné. O slovo se totiž hlásí i kombinace pár zelených lístků malinového keře, tři kuličky jalovce a kapka šípkového oleje. Ač to zní drobet nesourodě, v Mylo se jim podařilo zkombinovat tyto ingredience velmi citlivě a výsledek je fantastický! Určitě převládá ovocná složka, to ano. Nicméně zbytek voňavých příměsí ji drží hezky při zemi, aby z toho nevznikla laciná citrusová bomba, ale naopak zajímavá a sofistikovaná vůně, které se nebudete moci nabažit. Myslím si, že většina z vás by byla z výsledku buď přímo unešená, nebo by jim nijak nevadil. Averzi si v tomto případě neumím vůbec představit, i když výjimky jsou samozřejmě možné i u těch nejlepších věcí na světě. Já třeba k smrti nenávidím šlehačku, ač hromada lidí by se po ní utloukla. Například :-D

Složení: olej z hroznových semínek, jojobový olej, olivový skvalen, olej z růže šípkové, malinový olej, vitamin E, pomerančový olej, jalovec, olej z růžového dřeva, benzyl benzoate, limonene, citral, geraniol, linalool. Naproti tomu hydratační sérum pro suchou pleť má pro srovnání základ ze sezamového oleje, arganového oleje, olivového skvalenu, nebo oleje ze semen tungovníku moluckého. A voní díky éterickému oleji z růžového dřeva, damaškové růži, myrtovému oleji, nebo oleji z kadidlovníku. Jak jsem psala – na první pohled podoba, uvnitř cosi jiného.

Mylo – sérum na normální a unavenou pleť
Mylo – sérum na normální a unavenou pleť

A účinky? Hydratace non plus ultra! Hodně jsem si Prebudenie oblíbila během léta, kdy člověk ve sprše stráví víc času, než „na souši“. Stačí si párkrát za den opláchnout obličej vodou a recept na sušenku máte hotový. Zvlášť, když vedete v kohoutku vodu tvrdší, než výhružně zaťatá pěst Chucka Norrise. Ostatně, to jsem zmiňovala i v článku u Inca Collagenu. Při pokusu o rozmíchání prášku ve vodě se konal debakl, kdy jsem mohla lžičku klidně nahradit mixíkem na pěnění mléka a stejně by se mi nerozpustilo ani ň. Stačilo ale prášek nasypat do vody u našich a voilá – během pár vteřin kolagen s vodou splynul a pití bylo čiré. Neskutečné…

Nutno zmínit, že moje maličkost je vůbec taková divná, co se suché pokožky a kombinace vody z kohoutku týče. Kolikrát mám dojem, že mi stačí se na vodu jen podívat a začnu se svlékat z kůže jako had. Řešení to moc nemá, takže mi nezbývá, než mazat do zblbnutí. Na druhou stranu – aspoň mám o čem psát na blog, jelikož mám spotřebu krémů a olejů jak malý zájezd.

[hele všiml jste si někdo, jak dokážu neustále odbíhat od tématu a dočíst se v textu, jakže vlastně Mylo funguje, je skoro nemožné…?]

Mylo – sérum na normální a unavenou pleť

Co jsem chtěla určitě zmínit, tak že Prebudenie můžete používat klidně namísto denního nebo nočního krému. Nemusíte jej podle toho názvu „sérum“ nutně chápat jako podklad pod současnou péči. Já jsem to tak dělávala třeba v létě, kdy teploty šplhaly k nepříčetným číslům a veškeré hutné krémy a balzámy šly k ledu (nebo aspoň poblíž ledničky, aby se mi nezkazily :-) Navlhčila jsem pleť termální vodou ve spreji, rozetřela pár kapek séra a hotovka. Všechno se krásně vstřebalo bez mastného zbytku a dokonce mi to nedělalo neplechu ani při následném použití BB krému nebo make-upu. Zajímavé.
Ale teď, když se ochladilo a já zase sáhla po krémech a bezvodých kamarádech, jsem Mylo sérum začala využívat víc v průběhu dne. Hlavně v momentě, kdy se odpoledne vrátím domů a odlíčím obličej od šminek. V tu chvíli se mi nechce ještě dávat noční krém, takže čistou pleť jen rozmazlím sérem a hotovka. Nebo o víkendu, pokud mám během dne pocit, že potřebuju něčím přemáznout (topení, klimatizace, znáte to). Pokožka je hydratovaná, pěkně vláčná (navíc nádherně voní!) i osvěžená. A všichni jsme spokojení :-)

Jo a ještě jeden postřeh pro srovnání těch dvou sér. Prebudenie mi přijde víc lehčí, vstřebatelnější a výrazněji hydratující, než zmiňované sérum pro suchou a citlivou kůži. To bych doporučila spíše jako výživnou noční péči.

16 thoughts on “Mylo – sérum na normální a unavenou pleť „Prebudenie“

 1. Súhlasím, Tiež ho mám a zamilovala som si ho. Teraz si skoré vstávania neviem predstaviť bez tohto olejčeka.

  SlavikStories
  Čítanie je sexy

  1. Jej, děkuju za připomenutí, Míšo! Já si říkala, kde jsem o séru ještě četla :-) a jelikož těch recenzí se nakupilo (i Dani z prvního komentáře o něm psala), s dovolením jsem přidala odkaz na tvůj článek i na konec své recenze. Ať je to hezky pohromadě :-)
   Bebe

 2. Na Slovensku se rodí samé super značky. Už se mi doma zabydlela Soaphoria, úžasné krémy od Dulcia.. Tuto značku jsem ještě nevyzkoušela, ale budu to muset napravit. Ty umíš vždycky tak nalákat ..?

  1. Pravdu máš, Luci! A to mě doma navštívila ještě značka Navia! Taky ze Slovenska. A obávám se, že z vysokých očekávání nebudu muset slevovat ani kousíček. První dojmy jsou suprové :-)
   Bebe

 3. Akorát ho začínám zkoušet, koupila jsem si pro sebe ten maličký abych vyzkoušela zda nebude dělat neplechu když mám smíšený čumák :)

 4. Mylo jede! Mám ho taky doma a naprosto jsem se do něj zamilovala. Přesně jak píšeš, ta sofistikovaná vůně, ááááá…já ho tedy používám večer místo rutinní noční péče, když vidím, že by pleť potřebovala něco víc, takže to tak nějak střídám, ale za pokus by určitě stálo i to jak říkáš – sundám si obličej, ale ještě je brzy na večerní péči jako takovou. A já miluju tvé odbíhání od tématu, dokonce mi to přijde přirozené, zjistila jsem, že nedokážu číst blogy, kde se lidi soustředí opravdu jen na recenzovaný produkt, takže za mě palec nahoru ;-).

  1. Je to hodně univerzální produkt, to souhlasím, Lili! :-) A hrozně moc děkuju za tu druhou část komentáře! Kolikrát píšu a píšu a mám to zároveň jako takovou osobní terapii. A pak si někde po stránce textu uvědomím, že bych měla asi něco říct i k tématu :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *