BioAroma – maska na poškozené vlasy s avokádovým olejem

BioAroma – maska na poškozené vlasy s avokádovým olejem

Nikdy jsem nepochybovala o tom, že je náš kočič vysoce inteligentní a vnímavé zviřátko. Když třeba jedeme pryč přes noc, vždycky mu musím vysvětlit kam jedeme, na jak dlouho a kdy může čekat, že se mu „rodiče“ vrátí. On mi pokaždé sedí na klíně, díváme se z oka do oka a evidentně ROZUMÍ, co mu vykládám. Což dokazuje následné uražené odfrknutí, kousnutí do nohy a půldenní trucování, pokud je odjezd delší než týden. To bylo teď nedávno. V den odjezdu kočič zmerčil kufry, napasoval se pod topení a začal syčet, když jsem ho odtamtud chtěla dostat. Pomohlo až další vysvětlení, že mu přijede hlídání a on tu v žádném případě nezůstane sám, ale bude mít někoho, kdo mu zatopí v krbu, nasype do misky a samozřejmě ho i pomazlí, když o to naše kočičí milost bude stát.

Včera v noci mě ale totálně odrovnal a překvapil. Už jsem si zvykla, že když chce během noci otevřít okno a vyběhnout ven, přijde ke mě a klepne mi packou na čelo. To mě v 99% případů zaručeně probudí. Protože kdyby ne, následoval by kousanec do ruky nebo do hlavy. A to nechcete. Že mě ale náš kočiček bude brát nejen jako nočního vrátného, ale že mi bude obětavě strážit i klidné spaní – to by mě nikdy nenapadlo… O co jde?

BioAroma – maska na poškozené vlasy s avokádovým olejem

V posledních dnech se mi zase hlavou prohání noční můry. Nevím proč. Jednou je to snaha o přežití během přírodní katastrofy, další den řvu jako smyslů zbavená v padajícím výtahu. Je to na houby a člověk se budí víc unavený, než když šel spát. Při snu typu „leknu se, škubnu sebou a jsem vzhůru“ se to ještě nějak dá. Pokud mě ale potká noční můra, ze které se zaboha nemůžu probudit, je to sakra děsivé. To se stalo včera. Už nevím, o čem sen byl. Jen vím, že jsem v puse cítila pachuť krve. Dost zřetelně. Nevím proč. Chtěla jsem se probudit a ve snu jsem začala hrozně panikařit a snažila se volat o pomoc. Ale ne a ne procitnout…

Z ničeho nic jsem ale ucítila na ruce šimrání. Vůbec to do snu nepasovalo a bylo to podobné, jako kdyby pro vás někdo sáhnul pod vodu, když se topíte. Noční můra se začala pomalu bortit. Jako když kopnete do zrcadlové stěny. Lechtání na ruce zesilovalo. Probrala jsem se. A zírám do očí kočičkovi. Probudilo mě, jak mi začal olizovat ruku. V první chvíli mě napadlo, že chce pustit ven. Otevřela jsem teda okno. Kočič nic. Ptám se ho, jestli nemá hlad? On nic. Jen packama dvakrát prošlápl peřinu, znova ulehl a přitiskl se ke mě. A ve vteřině už spokojeně pochrupával. Nikdy jsem nic podobného nezažila. Jasně, už se mi stalo, že kocourek vycítil třeba smutek nebo depku, vylezl na klín a začal vrnět a uklidňovat. Ale tohle? Klobouk dolů před těmi našimi zviřátky. Kolikrát si člověk myslí, že je už zná jak své boty a ony ho zas a znova vyvedou z omylu… :-)

BioAroma – maska na poškozené vlasy s avokádovým olejem

A když už jsme u těch překvapení. Jedno takové milé a hezky vonící mě čekalo i při zkoušení zajímavé masky pro poškozené vlasy od značky BioAroma, která pochází z Kréty. Dostala jsem se k ní přes nabídku testování přímo z e-shopu bioaromakosmetika.cz a jelikož se snažím vždycky vybírat kosmetiku, která je tak nějak aktuální k problémům, které momentálně řeším – neváhala jsem u tohoto kousku dlouho.

Nalákaly mě k výběru tři věci. Tak zaprvé ten lákavě znějící pokec přímo u produktu. Pak luxusní složení. A v neposlední řadě praktické balení.

Výrobce masku představuje jako obnovující a úžasně regenerující záležitost pro poškozené vlasy a roztřepené konečky. A jako zbraně pro první frontovou linii tohoto boje tasí avokádový olej, bambucké máslo, olivový olej, vavřínový olej, nebo výběr esenciálních olejíčků – rozmarýn, tymián, šalvěj. Kombinace by měla intenzivně regenerovat vlasový porost, proniknout dovnitř vlasových vláken a hloubkově je vyživit, hydratovat a uzdravit. Což byste měli poznat podle poddajnějších a lesklejších vlasů, které méně vypadávají.

Jak masku používat

Velice snadno. Nanesete ji po celé délce mokrých vlasů ještě před mytím šamponem a necháte působit minimálně 30 minut. Můžete přidat i lehkou masáž vlasové pokožky bříšky prstů, případně vlasy zabalit do igelitu a ručníku (někde jsem četla, že díky teplu pečující látky lépe působí – věřte nebo nechte být :-) Poté vlásky umyjte 2x šamponem a přidejte třeba i kondicinér, pokud jste tak zvyklí.

BioAroma – maska na poškozené vlasy s avokádovým olejem

BioAroma – maska na poškozené vlasy s avokádovým olejem

Balení

Co mi přijde jako ohromně dobře vymyšlené, tak pumpičkové balení, díky kterému si můžete potřebné množství dávkovat klidně jednou rukou. Obsah je na olejové bázi, tedy se s ním pracuje velmi dobře a do vlasů se pohodlně vtírá. Kolik masky spotřebujete na jednu seanci je čistě na vás. Mě stačí cca 2-3x zmáčknout pumpičku. Kdyby vám to přišlo málo, přidat můžete vždycky. I mastnýma rukama. Protože tu prostě je ta chytrá pumpička… :-)

Aroma

Vůně je bylinková. Pro mě úžasná. Návyková. Miluju ji! Cítím kombinaci tymiánu a rozmarýnu. Šalvěj bych v tom rozpoznávala snad jen po přečtení složení a cíleném hledání ve voňavém obláčku. S čistým vavřínovým olejem jsem zatím neměla tu čest, tedy nevím, jestli cítím i ten. Tymiánovo-rozmarýnová roztomilost je to ale na 100% a jestli máte tyhle bylinky rádi, je to trefa do černého a bude třeba se ovládat, abyste nemaskovali každý den 3x :-D

BioAroma – maska na poškozené vlasy s avokádovým olejem

Celkové dojmy

Já si myju vlasy cca 2x týdně, snažím se masku používat u každého mytí a nechávám ji působit klidně i hoďku, pokud mám dost času. Někdy ji dokonce vtírám i do vlhkých vlasů namísto konopného mixu od Delibutus. A moje výsledné hodnocení? Potřebujete ji. Bez debat.

Jestli máte vlásky slabé, krepaté, bez života a unavené, je to přesně věc, kterou hledáte! A vy nakupujte a objednávejte, jak by řekli v Tele tele :-D Mimo tu samotnou relaxační část s masáží se hlavní výsledek koná, když vlasy úplně uschnou. Jsou nádherně lesklé, poddajné, neelektrizují a nekrepatí. Jen s tou regenerací roztřepených konečků se nějak nemůžu ztotožnit. Osobně si myslím, že na ty nepomůže nic jiného, než dobře nabroušené kadeřnické nůžky. Zničené konce neslepíte sebelepším kosmetickým přípravkem. Taktéž padání vlasů bohužel nezastaví jen a pouze kosmetika (ač může velmi pomoci). Jde o komplexní problém, jako třeba celulitida. Hraje tu velkou roli styl života, psychika, nebo třeba dědičnost. Ohledně regenerace, oživení a viditelného zlepšení kvality vlasů ale rozhodně souhlasím a vřele vám masku doporučím. Zvlášť jestli nosíte tak často v zimě čepici jako já, dejte hřívě trochu odpočinout aspoň párkrát za týden při maskování. Uvidíte, že rozdíl bude hodně rychle vidět! ;-)

Cena za 250 ml balení je v e-shopu bioaroma.cz 545 Kč.

biooo

19 thoughts on “BioAroma – maska na poškozené vlasy s avokádovým olejem

  1. Cha! Bachovky mě kupodivu nenapadly. A to je přitom s sebou nosím v kabelce pořád. Roll-onek Déprime i kapičky na probrání. Taky z nich bývají pravidelně na větvi securiťáci při procházení bezpečnostními rámy :-D Ale na to spaní bych se mohla mrknout. Super nápad a díky za něj, Pavli! :-* A devaterník penízkovitý mi zatím nic neříká – píšu si a prozkoumám na Googlu :-)
   Bebe

 1. Vlásky myji, jak přírodním šampónem, tak šampónem od Syosu (je potřeba střídat, tak tak činím :-) )… Po umytí do vlhkých vlásků nastříkám keratin a nemůžu si ho vynachválit :-) Vlasy mám hodně vlnité, tak nějakou výživu samozřejmě potřebuju, aby nebyly rozlítané a hrubé. Jak jsi kdysi, před několika lety, zmiňovala, že si necháváš zažehlovat keratin, aby jsi neměla kudrnaté vlásky, tak jsem se snažila po takové službě také kouknout, jen jsem prostě nikde na jihu nic moc nenašla :-/ tak jsem se tak nějak smířila s vlnitostí své hřívy, dneska přistříhla a budu dále vyživovat alespoň keratinem ve spreji, když už né od kadeřnice přímo :-P Jinak nemaskuji, asi bych se měla polepšit. A maska od Bioaroma vypadá vhodně a použitelně, ještě ta vůně, mmmmm ;-)

  1. Pokud ti střídání vyhovuje, Barči, pak není co řešit. Mě spíš baví střídat mycí kosmetiku ne proto, že bych musela – ale že fanaticky ráda testuju cosi nového. Vsadím se, že to má i nějaký název ve slovníku diagnóz… :-D
   K tomu keratinu… Sada na domácí použití se dá koupit třeba i na Aukru a absolvovat rovnání s šikovnou kamarádkou. Zkusila jsem to jednou. Bohužel se něco po cestě šeredně nevyvedlo a skončila jsem šmiklá na kluka :-D ale tak co, zkusit se má všechno. Teď už vím, že se nemám snažit být chytřejší než moje kadeřnice… :-) Akorát teda moc neporadím na koho konkrétně se obrátit na jihu. Slyšela jsem, že bývá pekelný rozdíl v cenách mezi jednotlivými salony. Kolikrát i v řádech tisíců, což mi přišlo šílené…
   A maskování můžu doporučit určitě! I kdyby jen s jedním druhem oleje. Prý je super i domácí maska s olivovým olejem, vajíčkem nebo majonézou – to ale ozkoušené osobně nemám :-)
   Bebe

   1. Abych řekla pravdu (a teď nechci nikoho urazit), ale kadeřnicím moc nevěřím, tady v Českých Budějovicích je máme sakra předražené a že bych chtěla jen za ustřihnutí centimetru a zarovnání vlasů dávat tisícovku nebo přes… Asi bych musela začít vykrádat banky :-D A právě proto se i bez osobních zkušeností nevrhnu do toho keratinu a dávám ho aspoň ve spreji, s čímž jsem zatím spokojená :-)
    A když narážíš na keratin z Aukra, taky jsem na to narazila, ale po zhodnocení, že by mi ošmikané háro neslušelo, jsem to raději vzdala :-D I když na svoje vlny často nadávám a ráda si je i narovnám (s předešlo výživou samozřejmě ;-) ), tak je mám ráda :-) A přiznám se i, že na domácí masky jsem sakra líná a hlavně bych poslední dobou potřebovala, aby den měl 48 hodin, né 24 :-/ Tak raději budu kupovat něco, co je osvědčené;-)

    1. Baru, na urážky se nehraje, když jde o vlasy a kadeřnický (ne)um! Kdy jindy si zaklet jak dlaždič, než když ti kadeřník/kadeřnice zmrví vlasy? :-D Problém je, že o takový zážitek se člověk podělí všude možně. Ale jakmile narazíš na někoho, jehož ručičky by se měly vyvažovat zlatem, maximálně tohle jméno pošeptáš jen nejlepší kamarádce :-D A pak hledej schopného člověka s nůžkama, že jo :-)

     A 48h den? Až budeš nějaký objednávat, vem mi jich taky pár… :-D

     Bebe

 2. Ráda používám přírodní kosmetiku a na vlasech je to znát. Dnes si člověk může vybrat, tak proč si kupovat levné a chemické produkty. Tuto masku neznám a je i docela drahá, ale asi bude kvalitní. Plus je i balení s pumpičkou, ty mám ráda, aspoň je dávkování pod kontrolou :-)

  1. S tím se naprosto ztotožňuju, Pavli. Když je toho tolik na výběr, proč sahat po laciném chemka produktu.
   A to, že masce dal výrobce pumpičku, byl jeden z jeho nejlepších nápadů na tomhle výrobku :-D
   Bebe

 3. Klobouk dolů před kočičem. :-) Moc hezký příběh. I když ty noční můry nezávidím, to je běs.
  Jak jsem tu už kdysi psala, přítel je milovník koček a vyhrožuje mi dvěma (nějaké velké plemena – já rozumím spíš psům) a postupně asi začínám měknout a připouštím si, že by mi tato zvěř snad ani tolik nevadila. :-D

  Maska na vlásky vypadá moc dobře a lákavě!!!

  1. Je to velice chytrý mazlíček, to jo :-) třeba teď zrovna sedí ve svém křesílku před televizí a sleduje Nat Geo Wild. Jeho oblíbená stanice. Jde tam něco o ruské přírodě, pobíhají tam tygři, medvídci a poletují ptáci. A kočič všechno pozorně sleduje. Neuvěřitelné :-D Akorát když byl záběr z pobřeží, jak želva vylézá z vody, tak se kocourek díval okolo křesílka, kudy že ta voda teče :-D :-D
   Jo a jestli nakonec na domácí kočičí mazlíčky kývneš, není cesty zpět, to ti garantuju. Jsou božííí :-D
   Bebe

  1. Myslím, že ti naši mazlíčci jsou mnohem chytřejší, než si umíme představit… :-) Stačí se naladit na stejnou vlnu a je to víc než nejlepší kámoš :-)
   A moc děkuju za přání, Maruško! Pěkné sny nám všem! ;-)
   Bebe

 4. Ještě, že ty zvířátka máme. Někdy opravdu zůstává rozum stát, čeho všeho jsou schopná a co všechno dokážou vycítit :) Období nočních můr taky často mívám. Většinou se to točí kolem stejných témat – pavouci, šílený vrah, co se mě snaží zabít, nebo nějaká katastrofa/apokalypsa/válka, ve které se zoufale snažím přežít :D

  MŮJ BIO SVĚT

  1. Taky si říkám, že bych ty naše zviřátka nevyměnila za nic na světě :-)
   Marti a taky se ti stává, že se ti nějaký konkrétní sen třeba x-krát opakuje?
   Bebe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *