Uriage Bariéderm – Cu-Zn krém, balzám na rty, krém na ruce

Uriage - BARIÉDERM

Už jste někdy barvili oblečení v pračce…? Ne? Můj chlap jo. Koupil si v létě kraťasy, které měly parádní střih, materiál i velikost… Jen barva do oranžova nějak neodpovídala jeho požadavkům. Trval totiž na sytě červené. Tedy jsme po cestě domů z obchodu udělali ještě zastávku v drogerii a pořídili pár pytlíků s batikovacím práškem kýženého odstínu. Protože se v tu chvíli zdálo jednodušší obleček nabarvit, než se snažit hledat jiné, podobně dokonalé kraťasy jen kvůli jiné barvě. A navíc – co sakra může být složitého na barvení oblečení?

Jelikož to byly JEHO kraťasy, nechtěla jsem dělat moc chytrou, tedy jsem větu „já bych to raději barvila v hrnci na sporáku“ pronesla jen jednou a víc s ní neprudila. S odstupem času si myslím, že jsem měla možná předvést hysterickou scénu, kdy bych se přivázala ke spotřebiči prádelní šňůrou a ječela jako smyslů zbavená, že jestli do pračky ten barevný sajrajt hodlá nasypat, něco zlého se mu stane. No co. Příště budu prozíravější a zabiju ho rovnou.

Uriage - BARIÉDERM Cica-Crème

Přitom to na začátku nevypadalo nijak nebezpečně ani složitě. Chlap dal podle návodu kraťasy do pračky, přidal 2 sáčky s rudou barvou a zapnul doporučený program. Po skončení projel dle manuálu na sáčku celou pračku naprázdno na 90°C. Teoreticky mělo být vše v pořádku. O několik dní později jsme prali černé oblečení. Pohoda. Další den přišlo na řadu bílé.

Pračka doprala. Jdu vytahat prádlo. Otevřu dvířka. Rychle přemisťuju vyprané svršky do připraveného lavoru, abych je mohla jít rozvěsit ven na sušák. Ručník, triko, kalhotky, ponožky… Tu se zarazím. Něco je špatně. Moc špatně. Tohle přece není možné… Nebo že by…? O-ou…

Jdu za chlapem do obýváku…
„Hele dotaz… Tys dával teď do pračky bílé, že jo?“
„Jojo, všechno co jsem našel. I to, co jsem měl třeba jen jednou na sobě. Chtěl jsem si oprat všechno bílé oblečení, ať si mám co vzít s sebou na dovolenou.“
„Fakt? To je super. V tom případě by ses na to měl jít podívat možná sám…“
Sedla jsem si v obýváku do křesla, hodila nohy na stůl a v duchu počítala, než se z koupelny ozve reakce…
1… 2… 3… 4…
Co to do p***le je?!?!?!
„Tvoje nové růžové oblečení, drahý…“

Následovalo dvoje praní s odbarvovačem a jeden zoufale spuštěný program se Savem…

Uriage - BARIÉDERM Crème Mains

Ponaučení pro příští generace? Nikdy nebarvěte oblečení v pračce. A když už, pořádně se podívejte, jestli v těch záhybech těsnící gumy kolem dvířek nezůstala barva. Pokud ano, logicky nehažte do pračky bílé prádlo. A kdyby se vám náhodou (ne)zadařilo tak jako nám, dobře si rozmyslete, jestli výsledný zabarvený odstín není možná lepší, než pokusy s odbarvováním, které méně odolný materiál prostě nerozdýchá. Moje odbarvené kalhotky by totiž v pohodě oblékla i Halina Pawlowská a z přiléhavého trička do pasu se stala beztvará noční košile ke kolenům. Pořád jsem ale dopadla líp, než můj chlap. Víte, ono při tom odbarvování Savem je docela fajn nápad se ujistit, že jste tuhle žíravou srajdu vymáchali v dalším praní fakt dobře třeba z gumy spodního prádla, které si hodláte obléct na cca 10ti hodinovou cestu autem na dovolenou… Aneb – teď už víte, proč má můj chlap už třetí měsíc kolem pasu vyžranou skvrnu o velikosti mexického dolaru… :-D

Proto mi v říjnu přišel docela vhod e-mail z Uriage, zdalipak bych nechtěla ozkoušet něco z jejich listopadové novinkové řady Bariéderm. Má to být dermatologická řada právě na poškozenou a popraskanou kůži, která zároveň obsahuje i přípravky regenerující pokožku po kontaktu s chemickými látkami – např. saponáty při uklízení. O Savu tam sice nikde nic nepsali… Ale chemikálie jako chemikálie, no ne? I sáhla jsem tedy po reparativním krému s obsahem Cu-Zn (mědi a zinku) a po ochranném a reparativním krému na ruce. Jo a po balzámu na rty. Od první masti jsem si slibovala zlepšení a pokud možno postupné mizení onoho „mexického dolaru“. Krém na ruce chlap používá každý den. A balzám na rty se na zimu taky hodí. Tedy proč ne.

Uriage - BARIÉDERM Cica-Lèvres

Nutno podotknout, že všechno testoval jen on. Já ale věci ze zvědavosti omrkla, abych byla schopná je popsat do článku aspoň vzhledově. Z Uriage mám velice oblíbenou termální vodu, na kterou nedám dopustit a hodně mi vyhovují i opalovací krémy. Co se ale každodenní pečující kosmetiky týče, tam dávám přednost jiným značkám s jiným složením.

Reparativní krém s obsahem Cu-Zn

Vhodný pro: zanícenou a oslabenou kůži; pokožku se sklonem k atopii; pro každodenní drobná poranění kůže

Chlap používal krém ze začátku cca 5x denně. Jen a pouze na ten vyžraný flek od Sava. Když jsem se začetla do složení a podělila se s ním o informaci, kterak na obale píšou něco o tom, že stačí mazat 2x za den, počet aplikací snížil na číslo doporučené výrobcem. Bylo docela zajímavé sledovat, jak se skvrna postupně mění. Přibližně třetí den po tom, co začal krém používat, se kůže jako kdyby sloupala a objevily se na ní drobné šupinky. Měla jsem doma už zinkovou mastičku na paže a ta kůži hodně vysušovala. Připsali jsme tedy tuhle situaci na vrub složení a mazalo se dál dvakrát denně po dobu tří týdnů.

Uriage - BARIÉDERM Cica-Crème

Uriage - BARIÉDERM Cica-Crème

Původně byl flek hrubě ohraničený a měl výraznou rudou barvu. Během používání mastičky ale zesvětlal a ostré okraje se rozpily do ztracena. Několik posledních dnů bych řekla, že se snad i od středu lehce světlá. Na dotek je sice pořád malinko hrubší než okolní kůže (tak co byste chtěli, že – spálenina), ale podle mého se to výrazně zlepšilo a dál se ztrácí.

Dle slov mé drahé polovičky: „Krém mi připomíná lepidlo na tapety. Taková stejná vůně. Hodně dobře se vpije. A není mastný. Při dlouhodobém používání vysušuje. Obal na mě dělá dojem, že jde o léčivou mast z lékárny.“ (miluju chlapské recenze :-D

Mě vůně zase připomíná doktora. Ne vyloženě nějakou dezinfekci, ale cosi nemocničního mi to evokuje. Mast je poměrně hutná a mazlavá. No při kontaktu s kůží se okamžitě vstřebává a během vteřinky po ní není ani vidu, ani slechu. Kůži nezmastí, „jen“ zkrátka ošetří a nevíte o ní. Balení mi přijde docela sympatické – mám tyhle hliníkové tuby ráda třeba i u Weledy.

Ochranný a reparativní krém na ruce

Vhodný pro: poškozené a velmi suché ruce, vystavené každodenním agresivním vlivům a působení chemických látek

Chlapův komentář: „Přesně takhle si představuju, že by vypadal surový neparfémovaný základní krém, ještě než do něho v továrně cokoli přimíchají. Připomíná mi lepidlo na dřevěné modely letadel. Nebo možná Herkules? Něco takového. Krém je mastný, ale už jsem zkoušel i mastnější. Je to úplně obyčejný krém, který neurazí, nenadchne. Dělá, co má. Přirovnal bych to k tomu, jako když máte v reklamě ‚univerzální prací prostředek‚, tak tohle je ‚univerzální mazací krém‘. Kdyby to byla omáčka, jmenovala by se UHO. A záleží jen na tom, čím to dochutíte a ovoníte“.

Uriage - BARIÉDERM Crème Mains

Uriage - BARIÉDERM Crème Mains

Přemýšlím, co bych k tomu dodala :-D V zásadě souhlasím s vůní i všemi dalšími postřehy. Za sebe bych snad jen doplnila, že mě krém zase až tak mastný nepřijde a řekla bych, že se mi na rukou vstřebává beze stopy mastnoty. Snesla bych cosi olejovějšího a výživnějšího. Na druhou stranu – jako kancelářský krém by to mohla být hodně dobrá volba. Namažete ruce a jdete zase papírovat. Beze stop otisků prstů na každém šanonu či tiskopisu :-)

Reparativní balzám na rty

Vhodný pro: poškozené, popraskané, nebo extrémně suché rty (třeba díky agresivním externím vlivům nebo léčbě)

Chlap: „Občas se mi dělají koutky, tak jsem balzám zkoušel na ně. Ale nepomohlo to. Začalo to pálit, tak jsem balzám musel setřít pryč. Když to srovnám se svým oblíbeným červeným Kosmínem – ten se během chvilky vstřebá a nevím o tom, že bych něco na puse měl. U Uriage cítím, jako kdybych měl na puse vazelínu. Nevstřebává se a na rtech prostě ‚sedí‘. A to mi vadí. Jako když natřete ložisko vazelínou a vidíte, jak tam pořád je. Nikam se neztratí. Umím si představit, že bych se tímhle natřel, kdybych chtěl přeplavat kanál La Manche. Víte co – jak mají plavci na sobě tu divnou mazlavou vrstvu, co zbělá, když skočí do vody. Jako chápu, že někdo potřebuje cítit, že balzám na rtech má a že je má chráněné. Třeba na horách. Ale já chci, aby se balzám vstřebal.“

Uriage - BARIÉDERM Cica-Lèvres

Uriage - BARIÉDERM Cica-Lèvres

Uriage - BARIÉDERM Cica-Lèvres

Balzám jsem zkoušela a souhlasím, že na rtech opravdu dělá znatelnou ochrannou vrstvu, která se nevpíjí. Má spíše vazelínovou konzistenci a je velmi hutný. Navzdory tomu se ale roztírá dobře a třeba i při zkoušce na ruce působí kůže velice hebkým a vyhlazeným dojmem, což je zajímavé. Jo a velmi důležitý postřeh – balzám na rtech nelepí. Tubička je plastová a má praktický aplikátor, kterým balzám pohodlně nanesete i v minus dvaceti a s palčáky na rukou :-)

Celkově bych to tedy uzavřela tak, že pokud vám kosmetika Uriage vyhovuje co do složení i po stránce pečující, klidně na inovovanou řadu mrkněte. Já jsem přesvědčená o tom, že právě ten měďnato-zinkový krém chlapovi výrazně pomohl zlepšit stav toho neřádu po odbarvování, co se mu na boku udělal. On tvrdí, že kdyby se mazal čímkoli jiným, byl by výsledek nejspíš stejný. Poslední slovo tu mám ale já, to je jasné. A já tvrdím, že v tomhle pomohl Uriage :-)

A kde kosmetiku sehnat? V lékárnách Dr. Max nebo na e-shopu Notino.cz.

biooo

10 thoughts on “Uriage Bariéderm – Cu-Zn krém, balzám na rty, krém na ruce

 1. ??? ja jsem barvila pred helloweenem pro dceru saty, protoze nikdy nebyli fialove, jake chtela ona, tak jsme koupili sacky a prali. Barva chytila super. No pracku jsem potom nedala proprat na orazdno, ale nastesti jsem dalsi pradlo prala cerne, takze bez ujmy?

  1. Tak to ti plánování vyšlo na jedničku, Andrejko! :-D já bych při mém štěstí dala jako další várku žlutou a vytáhla zelenou. Nebo tak něco :-D
   Bebe

 2. Všechny 3 produkty založené na paraffinum liquidum, to je pro mě děs běs. Story k tomu ale výborná jako vždy. Mimochodem můj chlap si koupil černou barvu, že si obarví vyšisované kalhoty – teď už vím že se mám přivázat k pračce a udělat scénu. Děkuju! :-)

  1. Právě proto od téhle značky ráda testuju jen micelárky, opalovací krémy nebo termální vodu. Pečující kosmetika mi složením nevyhovuje, tak jsem tentokrát nabídla testování své drahé polovičce :-) tomu naopak parafín nevadí, spíš naopak. Jeho nejoblíbenější Kosmín balzám je na něm založený. Resp. na vazelíně.

   A chlapovi braň v něčem podobném vlastním tělem! :-D

   Bebe

 3. Ahoj Bebe, story s barvením i odbarvováním prádla mě pobavila a současně odradila od případných nápadů tohoto ražení. :-D
  Chlapovy komentáře mě pobavily! Každopádně tato kosmetika mě nijak a ničím neláká..

  1. Ahojky Majdi, moc díky za komentář! Mě by cosi podobné snad ani nenapadlo, ale chlap s tím přišel, že jako co se s tím budem patlat, když je na sáčku napsané cosi o možnosti barvení v pračce… Tak pro příště, no :-D
   Celkově mám od Uriage ráda micelárky (ty jsou boží), termální vodu (to samé co micelárky) a opalovací krémy. Zbytek mi moc neříká :-)
   Bebe

 4. Přesně jsem si vzpomněla, jak spolubydlící na koleji barvila svetr na tmavě modrou. I po druhém barvení vylezla barva, jak když svetr počůral kůň. Zip neladil se zbytkem a svetr putoval rovnou do koše :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *