100% Pure – pleťový pudr Bamboo Blur

100% Pure – pleťový pudr Bamboo Blur

S pudry to extra nepřeháním. Moje spotřeba kusů v posledních letech by se dala spočítat na prstech jedné ruky a to jsem ještě některým adeptům ani nesáhla na dno. Mám suchou pleť, ze které je poměrně snadné vykouzlit zombie masku bez života. Stačí opomenout hydratační krém či olej a neštěstí je na světě. V případě častějších výpadků mazání se pak objeví šupinky, vysušené mapy a na dotek zkřehlá a hrubá pokožka. Není moc o co stát. A přidat na tohle všechno ještě pudr? Mohla bych z fleku zaskakovat na Halloween za Burtonovu mrtvou nevěstu. Bez dalšího maskování :-)

Na druhou stranu – když se pleti věnuju, hýčkám ji super hydratační kosmetikou, pravidelně čistím a nevynechávám masky – nemůžu si stěžovat. Snad krom několika předčasných linek, které mi brázdí obličej, mám relativně bezproblémovou pleť, řekla bych. Občasné nedobroty na čele v to nepočítaje.

Navzdory výše uvedenému jsem se přesto rozhodla vyzkoušet další pudr. Konkrétně sypký kousek Bamboo Blur 100% Pure. Proč? Poněvadž teď v zimě pleťovou péči nezřídka vrstvím a často na ven do mrazu sáhnu po hutném krému (např. Cold cream nebo Skin Food od Weledy). Krémy jsou to všechno na světě, jen ne lehoučké a nemastné :-) Jsou příjemně hutné a udělají na pokožce ochrannou vrstvu, skrz kterou vám obličej ani na mrazu nevytuhne. Jenže! Právě podobné věci vám taktéž zajistí, že se budete blýskat na sluníčku na všechny strany. A to je tak trochu na houby. Co s tím? No určitě ne přestat mazat! :-) A tak mi očko zabloudilo pudrovým směrem.

100% Pure – pleťový pudr Bamboo Blur
100% Pure – pleťový pudr Bamboo Blur

Co je na Bamboo Blur tak zajímavého? Tak předně balení. Sice plastové, ale velice decetní a hezké. Víc mě ale zaujal vnitřek. Čekala jsem klasickou plastovou mřížku, skrz kterou vždycky trochu obsahu vytřepnu, naberu štětcem a hurá. Pudr mě ale vyvedl z omylu. Namísto mřížky je totiž uprostřed kelímku velmi jemná pružná síťovinka, přes kterou se pudr fantasticky nabírá, aniž byste museli s obalem byť jen o milimetr hnout. Moc šikovné! Žádné třepání, žádné doprošování se, ať kalíšek pustí aspoň špetku – což mě trochu trápilo u Couleur Caramel minerálního make-upu, než jsem přišla na to, že je jednodušší obsah přesypat do dlaně, nebo víčka. Prostě vemte nějaký hebký nadýchaný štětec, zlehka se jím dotkněte síťovinky (kopírujte pohyb jako ve starých filmech, kdy hlavní hrdinka stylově nabere labutěnkou drobet zkrášlovadla), oklepněte štětec a naneste na obličej. Opakujte, dokud ksichtík nezkrášlíte o level výš (ale ať vám v kelímku něco zbude :-D

100% Pure – pleťový pudr Bamboo Blur
100% Pure – pleťový pudr Bamboo Blur
100% Pure – pleťový pudr Bamboo Blur

Když zkusmo naberu trochu pudru na prst a rozetřu na hřbetu ruky (připomíná trochu moučkový cukr), koná se wow efekt. Pudr je totiž tááááák heboučký! Pleť okamžitě vyhladí a vyretušuje, jako když v časopise pošlou fotky „na chirurgii“ (čili grafikovi na Photoshop). Pokud vedete výraznější póry, tak se s nimi rozlučte. Prostě zmizí. To samé u jemných linek. Pudr pleť vyhladí takovým způsobem, že když si pak na tvář sáhnete, je to stejné, jako kdybyste přejeli dlaní po saténu! Výhoda je, že jde o průsvitný vylepšovák, tedy se přizpůsobí každému tónu pleti.

Nebojte se ani efektu masky. Pudr má v sobě totiž mikrominiaturní třpytečky, které odráží světlo. Snad jediné, co mě napadlo a na co si dejte pozor, tak jestli máte v obličeji výraznější „broskvové“ chloupky (viděli jste někdy, jak vypadá broskev, že jo?), tak pudr je ještě více zvýrazní. Ale to logicky každý takový produkt.
Jo a ještě jeden detail – nenabírejte pudru zbytečně moc. Jinak si při aplikaci kolem sebe snadno vytvoříte dusivý obláček, protože pudr dost práší.

Jinak obsah je jednosložkový, jak už vyplynulo z předchozího textu. Ingredience je jediná – bamboo silica (100% bambusový oxid křemičitý). Produkt sám o sobě je tedy přírodní, veganský a bezlepkový.

8 thoughts on “100% Pure – pleťový pudr Bamboo Blur

 1. No tak ten podle tvého popisu vypadá opravdu dokonale! :) Já se sypkými pudry moc zkušeností nemám, kromě jednoho vlastním samé slisované, ale moc mě zaujalo to balení, to jsem ještě nikde neviděla a opravdu to takhle musí být příjemnější a pohodlnější nanášení :)

  1. U sypkých pudrů a make-upů mi chvíli trvalo, než jsem jim přišla na chuť. Moje úplně první zkušenost před lety byla tragická, protože jsem vlastnila jen jeden nepříliš kvalitní štětec, tedy ta aplikace byla spíš za trest :-)
   Ale tady to mají fakt vychytané. Člověk má fakt chuť si pro efekt pořídit místo štětce labutěnku :-D
   Bebe

 2. Tak to vypadá úžasně! 100% Pure je skvělá značka, jen mi upřímně řečeno přijde, že mají ceny fakt moc nadsasené. Když jsem zkoumala složení laků na nehty, tak jejich lak za 300 Kč má naprosto na chlup stejné složení jako lak od essence za 50 Kč. Kromě laků je ale fakt, že člověk aby tak kvalitní kosmetiku jakou má 100% Pure pohledal. A asi by stejně nenašel. Já teda pudry nepoužívám, i když taky používám na obličej mastnější záležitosti (Skin Food od Weledy je taktéž můj dobrý kamarád :D ) a jinak i růžový Dr. Hauschka a bambucké máslo. Sice se víc lesknu, ale většinou mi to nevadí, naopak se mi to líbí :).

  1. Ceny jsou brutální. O tom žádná. A docela mě nakrklo, že nedávno ještě zdražovali. A to jsem si myslela, že výš to už nejde… No… jde :-D

   Naprosto stejné, říkáš? Je fakt, že od Essence jsem snad ještě žádný lak na nehty nezkoušela. Jakmile totiž koupím drogerkový lak a nalakuju nehty, musím ho nejpozději ten samý den sundat, jak mě z něj bolí nehty. Tohle mě ale zajímá. Mrknu a porovnám! Díky za upozornění :-)

   Mě třeba nevadí, když se lesknu venku na výletě nebo na procházce. Ale když razím mezi lidi nebo na schůzku, po pudru sahám :-)

   Bebe

 3. Já bohužel bez pudru nemohu odejít z domu. Používám ho denně na make-up, protože se mi hodně leskne T-zóna, ale že bych jich spotřebovala deset za rok, to zase ne… tak dva až tři kousky. Většinou střídám zapečené s těmi sypkými, záleží, co se mi zrovna naskytne pod rukama :-)

  1. A to je přesně věc, kterou znám jen z doslechu a neumím si ji představit – lesknout se jen tak sama od sebe. Já když se nenatřu krémem, tak vypadám jak matná mrtvola :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *