Kneipp – Radost ze života (sprchový krém a tělové mléko)

Kneipp – Radost ze života (sprchový krém a tělové mléko)

Jsou tomu bez tří chlupů přesně dva měsíce, kdy mi od značky Kneipp přišel balíček na testování. A mělo to být překvapení, jelikož jsem si dopředu nic nevybírala. I vyhlížela jsem tedy zvědavě pošťáka a přemýšlela, copak mi to vůbec dorazí.

Víte, s touto značkou zatím příliš zkušeností nemám. Pokud nepočítám jejich oleje do koupele, které si na tajňačku leju do vody, když se mi náhodou povede u našich zabavit na celý večer vanu… :-D Pamatujete přece na tu přehledovou recenzi, kde bylo pomalu víc fotek, než textu, ne? Ony ty barevné lahvičky byly totiž neuvěřitelně fotogenické!

Jelikož ale tehdy nešlo o čistě přírodní, nebo dokonce BIO kosmetiku, byla jsem trochu na vážkách, jestli bude pro mě obsah balíčku použitelný a sprostě ho nesepluju jen proto, že jsem si předem důležitě neřekla o složení. Jenže… To už by nebylo překvápko, že jo. A copak mi tedy přišlo?

Sada Radost ze života, která obsahuje sprchový balzám a tělové mléko! Trefa? A víte, že i jo? :-) Balíček mi totiž přišel v době, kdy na mě nejspíš někdo flusnul bacil a já už začínala být pomalu ale jistě víc mrtvá jak živá. Tedy cosi podobného mi přišlo aspoň na chvilkové probrání ohromně vhod!

Balíček přišel moc hezky zabalený – v takovém tom dřevnatém šáší, co v něm vypadá i čistič na odpady jak úžasně přírodní záležitost :-D Mrkneme se ale na oba kousky separé, ať se mi ty dojmy nepletou.

Sprchový krém

Podle vůně mi okamžitě připomněl citrusové Poo-Pourri! Víte, ne? Ten sprej na WC. Ale počkat! Mně ten sprej neskutečně voněl, to jako ne že by mi sprcháč evokoval sedánky na oné místnosti! Ty vůně jsou podobné v tom nejlepším slova smyslu a mně se strašně moc líbí. Je to takový čerstvě nakrojený citron se sladkým ocáskem, který vás ve sprše zaručeně probere a učiní i pondělní ráno snesitelnější (že jsem si tuhle recenzi stylově naplánovala?).

Kneipp – Radost ze života (sprchový krém a tělové mléko)
Kneipp – Radost ze života (sprchový krém a tělové mléko)
Kneipp – Radost ze života (sprchový krém a tělové mléko)
Kneipp – Radost ze života (sprchový krém a tělové mléko)
Kneipp – Radost ze života (sprchový krém a tělové mléko)

Co do bublinkování budou spokojenější ti z vás, kteří dávají přednost jemné pěnivé emulzi, než záplavě bublin, skrz které vás ve sprše nebudete vidět. Jediné, co bych sprchovému krému vytknula, tak že dost vysušuje a pro mě je nemyslitelné se po očistě nenamazat. Tělovým mlékem. Kdyby vás napadala nějaká blbost :-)

Těm odolnějším z vás s hroší kůží ale může přijít také vhod zpráva, že i když se nenatřete, tak z pokožky vůni zřetelně nějakou dobu ucítíte. Což je fajn. Poněvadž je fakt hezká a milá a optimistická a tak vůbec.

Složení bych zhodnotila tak půl na půl. Taková drogerka s obsahem několika fajn olejů, řekla bych.

Tělové mléko

Následuje řešení pro všechny, kteří se u prvního kroku scvrkli jak sušená švestka :-D Pokud chcete vůni sprchového krému ještě přiživit, můžete ji doplnit rovnou bratříčkem ze stejné řady – tedy tělovým mlékem. Balení je stejné – praktická tuba s klapacím víčkem (taky tak nemáte rádi ty šroubovací nesmysly, co vám imrvére někam padají a vy je mastnýma rukama nemůžete zaboha dát zpátky?).

Kneipp – Radost ze života (sprchový krém a tělové mléko)
Kneipp – Radost ze života (sprchový krém a tělové mléko)
Kneipp – Radost ze života (sprchový krém a tělové mléko)

Co do složení to není vůbec marné a rozpoznávám tu víc olejů a přírodních složek, než u prvního adepta. Např.: mandlový olej, bambucké máslo, slunečnicový olej, Litsea Cubeba olej, citronový extrakt, nebo pomerančový olej. A je mi povědomý taky panthenol. Třeba. Zbytek ingrediencí musím ještě poladit a dál se povzdělávat, ať můžu machrovat s názvy složek, na kterých by si vykloubil jazyk i kovaný češtinář. Základ je ale voda, tudíž tělové mléko není ani náznakem mastné a okamžitě se vstřebává, než byste řekli švec. Jak říkám – ideální pro pondělní ráno. Vylezete v rauši ze sprchy, přiživíte to voňavým mlékem a hurá. Šéf vám může za hrbem klidně trsat kozáčka a vás to nerozhodí :-D

12 thoughts on “Kneipp – Radost ze života (sprchový krém a tělové mléko)

 1. skoda toho SLS no….ja nepotrebujem stopercentne prirodny sprchac, ale SLS neznesiem. inak telove mlieko vyzea dobre. mala som od nich kedysi take maslo v kelimku, co som nasla v dmke vo vypredaji a bolo uplne super :)

  1. U mě doma se najdou jak přírodní sprcháče, které se dají pomalu sníst, tak třeba i tyhle. No u druhé skupinky vím, že vysušují (což jsem pro jistotu napsala i do článku), takže něco za něco – boží vůně, ale nutnost kůži pak ošetřit :-)

   A až jak jsi Vierko zmínila ten kelímek, mě napadlo znova zabrousit na jejich web a víš co? Vůbec jsem si nevšimla, že dělají třeba i denní a noční krém! Asi proto, že jsem se soustředila jen na citronovou řadu a mandli statečně ignorovala :-D Musím se na to juknout někde v obchodě a přečíst složení, dost by mě zajímalo.

   Bebe

   1. Taky mi nedávno přišla nabídka, bohužel jsem si nevybrala. Buď mi vadilo složení nebo nebyl produkt k dispozici. Na stránkách je totiž nabídka širší, než to, co se reálně prodává v ČR. Takže jestli produkt nepotkáš v obchodě, prostě ho nám nedováží i přesto, že na stránkách je :-) Všechno složení pak najdeš na německém webu kneipp.

    1. Kneipp má od července 2016 pro ČR nového výhradního distributora a zatím se neví, jaká bude po zboží poptávka. Všechny výrobky u nás pouze ZATÍM nejsou, pokud se u nás Kneipp uchytne, tak samozřejmě distributor sortiment rozšíří :) Žádná firma nezačne dovážet kompletní produktové portfolio, když neví, jak se to bude prodávat a jaká bude poptávka, přeci jen v drogeriích je dost velká konkurence :)

 2. Bebe tak koukám zaslali nám to samé a to já si i vybírala čemu dám přednost :D Vidíme to koukám hodně podobně, kdysi mi jejich sprcháče přišly mnohem lepší, to jsme ještě nebyla zhýčkaná Weledou :))

  1. Ale tak Weleda zhýčká každého, Jani! Tam to ani jinak nejde :-D
   Jo a máš dobrý vkus na výběr kosmetiky! ;-)
   Bebe

  1. Evi, bohužel Vám nedokážu říct o téhle sadě bližší info – nikde tam nevidím vypsané kompletní složení. Ale čistě subjektivně – na mě třeba v obchodě nedělá nijak důvěryhodný dojem sprchový gel ve tvaru pohádkové postavičky, který stojí např. stovku. Zvlášť, když člověk omrkne složení a zjistí, že je to laciná „žbrunda“, která je předražená jen kvůli tomu vzhledu lahvičky… :-/ Třeba to tady u té Kneipp sady tak není, těžko říct :-)
   Bebe

 3. Kneipp používám hlavně do koupele. Sůl a perlivé tablety. Skvělý relax a uvlnění. Teď chci vyzkoušet ještě masážní olej. Kde ji kupujete vy?

  1. Andy, já kupovala Kneipp olejíčky v Globusu, protože to mám „po cestě“ s velkým nákupem jídla a mají tam veliký výběr. Tuhle sadu jsem ale dostala přímo od Kneipp k testování :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *