Dulcia – oční krém Sedmikráska (denní)

Dulcia – oční krém Sedmikráska (denní)

Když se ke mně donesla informace, že Soaphoria v Praze na Černém Mostě otevřela vlastní obchůdek, trochu jsem znervózněla. Jedna věc je, když na vás kosmetika jukne z online e-shopu, kde musíte vynaložit jisté úsilí pro vytvoření objednávky a na balíček několik dní počkat. To dokážu odolat poměrně snadno. Ale když se před vámi mega pultík narvaný oblíbenou kosmetikou objeví NAŽIVO?! Uff… Tuším jsem měla dnes zorničky přes půl hlavy jak náš kočič, když mu před nosem zamávám salámkem :-D

Bohužel (nebo spíš bohudík?) jsem se trefila do doby, kdy u ostrůvkového pultíku nebyla ani noha, tedy jsem nemohla praštit platební kartou o stůl a pronést něco jako „vyměním ten kus plastu za kabelu květových vod a deodorant Benátská noc navrch“. A tak jsem aspoň nakrmila oko, obešla neskutečně pomalu celý ten zasklený poklad rovnou dvakrát a s povzdechem se vydala o dům dál. Tak třeba příště. Na suché rohlíky k večeři je vždycky času dost.

I u dnešní recenze ale zůstaneme tematicky na Slovensku a povím vám své postřehy o sedmikráskovém očním krému od značky Dulcia, který mám z e-shopu krasnakazdyden.cz. Troufám si tvrdit, že po téměř pěti měsících dennodenního testování už jsem k nějakým relevantním závěrům dospěla, tedy není důvod se o ně nepodělit.

Jak víte, Dulcia změnila kabátek (ano, já vím, že to zmiňuju u každé recenze) a myslím, že v tomto případě je to rozhodně krok správným směrem. Oční krém vyfasoval velice praktické pumpičkové balení (vlastně stejné, jako kolagenové sérum), se kterým je radost pracovat. Dávkovat můžete jak mikroskopické množství, tak dávku jako pro koně.

Textura krému je velmi lehká, na kůži takřka „necitelná“, či jak to říct. Výhoda je, že vám na obě očka stačí miniaturní množství – krém se skvěle roztírá a ještě lépe k pleti přilne. Vstřebává se poměrně rychle, bez zbytkového mastného filmu. To je ostatně také důvod, proč bych jej doporučila i jako podklad pod korektor. Nehrudkuje, nemastí, necuckuje, make-up se na něm nehýbe a vydrží. Geniální! Oproti tomu jeho kofeinové dvojče (recenzi si můžete přečíst tu na blogu) je nesrovnatelně mastnější, výživnější a… Ne nadarmo je na něm napsáno „noční oční krém“, ač mi nedělá problém jej máznout i během dne.

Dulcia – oční krém Sedmikráska (denní)
Dulcia – oční krém Sedmikráska (denní)
Dulcia – oční krém Sedmikráska (denní)
Dulcia – oční krém Sedmikráska (denní)

Ve vůni bych určitě poznala jemnou pelargonii a slabounký náznak čehosi květinového. Jestli je to ale sedmikráska, nedokážu identifikovat, ačkoli jich máme během roku plnou zahradu. Vůně je to poměrně slabá, nevtíravá a nebude vadit ani citlivým očím, které slzí pomalu i z vody :-)

Krém používám každé ráno po vyčištění pleti. A nanáším jej i na víčka, nejen pod oči a do jejich okolí. Už si nepamatuju, kdo mi to v komentáři pod článkem psal, ale bylo mi řečeno, že je vlastně nesmysl vynechávat víčka. Vždyť je přece taky odličuju a čistím. Tak proč je neošetřit krémem? Do té doby mě taková samozřejmost nikdy nenapadla, ač se za to zpětně stydím. Nicméně dotyčné ještě jednou děkuju za podnětnou poznámku a „aha moment“ :-) A jak je to s očními stíny a krémem? Výhoda je, že oči stínuju spíš výjimečně, tedy nemusím řešit slévání barev do linek. A když už po nějaké barvě sahám, použiju podkladovou bázi. A je vystaráno. Dobře mi drží světlá UMA za pár korun z Teta drogerie.

Jak bych zhodnotila po vypotřebování celého balení účinky? Inu asi tak, že bych si krém pořídila klidně znova. Kůžička kolem očí je znatelně jemnější, pěstěná a tak nějak hezčí. Možná i vyhlazenější od jemných linek? Víte jak – nemám zase brázdy, že bych do nich mohla sadit brambory, tak se to hůř posuzuje. Navíc oční krémy používám pravidelně už hromadu let. Jestli krém zmírňuje tmavé kruhy pod očima? Ne. Nebo jsem si toho aspoň nevšimla. Samozřejmě, že pokud zalehnu před půlnocí, nezdá se mi nějaké harakiri o apokalypse světa a mezitím mě třikrát neprobudí kočič – pak ráno kruhy pod očima nemám. A nepotřebuju k tomu ani žádný krém. Jakmile ale začnu flákat spací režim, začnu se prolévat kafem ve velkém a zapomínám do sebe čas od času kopnout sklenici vody – pak je problém na světě a mám pod očima kruhy, že by se na nich dalo cvičit. Kosmetika bohužel není samospásná a všechno se vším souvisí :-)

Dulcia – oční krém Sedmikráska (denní)
Dulcia – oční krém Sedmikráska (denní)
Dulcia – oční krém Sedmikráska (denní)

Abych to ale nějak shrnula. Sedmikráskový krém bych určitě doporučila těm, kteří hledají lehkou péči, která nedráždí oči, pleť viditelně pěstí a zkrášluje (při PRAVIDELNÉM používání samozřejmě, ne po jednom máznutí!) a dá se na ni v pohodě vrstvit make-up, aniž by to dělalo jakoukoli neplechu. Jinak já k dennímu očnímu krému po Vánocích opět přidala i noční kofeinový oční krém Dulcia a tohle kombo mi dělá ohromně dobře! Snad jediné, co bych druhému jmenovanému vytkla, je právě pumpička. U sedmikráskového je suprová, u kofeinového vyloženě nešikovná. Díky tomu, jak je krém olejový a mastný, mám pumpičku permanentně „zaliskanou“ a musím ji otírat. Naštěstí je obsah boží a já krém miluju, tudíž jsem schopná podobnou nepříjemnost „Kofile“ odpustit a přenést se přes ni. Ano, je to okaté (muhehe) nadržování. A co jako :-)

10 thoughts on “Dulcia – oční krém Sedmikráska (denní)

 1. Na tuto recenzi jsem se moc těšila. Mám v plánu pořídit právě tuto dvojku, jak na noc, tak na den. Ještě jsem zvažovala 100%pure, který se dá používat ráno i večer, ale tato dvojka u mě (asi) vyhrála. ?
  Takže děkuji za postřehy bebe, já osobně lajdám krémy pod oči, dávám si oleje a to jen večer, ale už je čas to překonat. Věk na to každopádně už mám. ?

  1. A to jsem ráda, že recenze přišla tak vhod, Majdi! 100% Pure je moc fajn (a hlavně návykově voní!), ale dvojice denní/noční Dulcia mi vyhovuje tak nějak víc :-)
   Mezi námi děvčaty – ono by se nic nestalo, ani kdybys namísto očního krému používala třeba olej, který ti vyhovuje i na pleť. Ale ty krémy jsou tak nějak pohodlnější. A pro nás kosmetické nadšence důvod, proč mít cosi dalšího v koupelně :-D
   Bebe

   1. No právě u oleje nevidím žádný účinek, mám totiž kruhy pod očima nebo spíš teda často nateklé oči. Takže to je důvod (taky už je u mě na pořádnou oční péči opravdu čas) a samozřejmě chci něco nového. ?
    No a krom toho chci taky od dulcie kolagenové sérum a nějaký pleťový krém na teplejší období. Peněženka se vyloženě těší… ??

 2. Já měla kofeinový oční krém (samozřejmě pořizovaný po Tvé pochvalné recenzi na značku ;-) ) a byla jsem s ním strááášně spokojená :-) uchovávala v ledničce, chodila si na něj každý večer po koupání, občasně i ráno :-) NEŽ se mi jednoho „krásného“ dne v ledničce zkazil!!! Asi zkazil… Já vlastně ani nevím, co se najednou stalo! Pár měsíců jsme byly nejlepší kamarádi a pak jsem se najednou začala po prospané noci probouzet s neskutečně nateklýma očima! Vůůůbec, ale vůbec jsem to nepřipisovala krému, který má v sobě přeci tolik dobrých slože! Přestala jsem se líčit, ale mazala jsem dál… Oči mi to najednou začalo neskutečně vysušovat a já vypadala, jak když jsem se narodila s ekzémem na očích!!! Krém jsem přestala používat, už si nevzpomenu, čím jsem oči zachránila, co na ně mazala, ale okamžitě, jakmile mi došlo, kdo za tím stojí, jsem krém vyhodila, ani jsem se neomluvila… V tu chvíli jsem na značku Dulcia zanevřela (i když recenze a to hodně pozitivní o ní čtu dál)… Vím, přírodní kosmetika nemusí sednout každému, ale i tak mě to pořádně zamrzelo, nebo spíš jsem byla pořádně naštvaná :-( Alergickou reakci jsem na nic ještě neměla, pokud se nepočítá sem tam zanesený pupínek… Omlouvám se za né úplně sluníčkovou reakci na kofeinové oční sérum :-(
  Článek je krásný a fotky se s ním hezky doplňují (kočič je krasavec ;-) ) :-)

  1. Tak to povídání pěkně začínalo Baru, a takový šílený konec má! To mě strašně moc mrzí :-( A láska neláska – já bych na krém po takové zkušenosti ještě před vyhozením vzteky i dupla. Vůbec netuším, co se v něm mohlo pokazit. A ještě když jsi ho skladovala v ledničce! Jednou se mi stalo, že se mi zkazily komplet zásoby, ale to bylo v době čtyřicítkových veder a já nebyla měsíc doma a neschovala kosmetiku do bezpečí… Takže tam to byla moje blbost a výsledek byl pochopitelný. Ale u Dulcia nevím. Je to škoda. Ale stává se :-/ Já měla alergickou reakci jen jednou, kdy jsem potupně nakráčela k doktorovi pro injekci a dostala doporučení, abych příště nové věci testovala na předloktí, než se s tím opatlám od hlavy k patě. Avon proti celulitidě to tehdy byl. To se nezapomíná :-D

   Abych nezapomněla – kočiček nechává děkovat za pochvalu (se tu dme pýchou, příšerka malá! :-D a posílá pac! A já moc děkuju za komentář! Každý kosmetický postřeh se hodí, ať už je pozitivní, nebo hororový. Ale přála bych ti samozřejmě víc těch prvních :-D

   Bebe

   1. Noo nedá se svítit, já to beru jen jako zkušenost a že nemůže člověk mít všechno :-) Bála jsem se, abych nenapsala něco špatně, ale raději to uvádím, protože u přírodní kosmetiky se tohle může stát…

    Děkuji, dmoucího se kočiče pýchou poškrabkej za ouškem nebo na bradičce, to ti naši mají tuze rádi :-D Potvory :-D Ale když začnou vrnět, to jim člověk v mžiku všechno odpustí a vrní s nima :-D

 3. Krásná recenze a ty fotky…! ♥ Nevím, jak to dělají, ale ty kočky jsou neuvěřitelně fotogenické :D

  MŮJ BIO SVĚT

  1. Děkuju, Marti! :-) A podle mě se s tím všichni kočičové už rodí – že jsou prostě úžasní a fotogeničtí :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *