Naturinka – Mateřídouškový tělový olej

Naturinka - mateřídouškový tělový olej

Ukážu vám dneska mateřídouškový tělový olej od české značky Naturinka, který mám z e-shopu stibio.cz. Než se podíváme lahvičce pod pumpičku, dovolte mi pár postřehů o samotném výrobci, který na trhu začal působit v prosinci 2012. Naturinka se co do sortimentu zaměřuje na výrobu mýdel (které prý NEvaří, ale jen míchá), tuhých šamponů, balzámů na rty, olejů, mastí a krémů ze surovin nejvyšší kvality. Ostatně všechny bylinky, u nichž to podnebí našich luhů a hájů dovoluje, si firma pěstuje nebo sbírá sama a poté z nich vyrábí oleje, které přidává do mýdel.

Co mě zaujalo na první dobrou, tak že jde o kosmetiku, která je vyráběna RUČNĚ, bez jakýchkoli syntetických látek či chemických konzervantů (přírodní konzervace je zajišťována extraktem z grepových jader), má vratné obaly (!), není testována na zvířatech a navíc – od ledna 2013 přispívá Naturinka z každého prodaného kusu kosmetiky charitativní organizaci DebRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí „motýlích křídel“ (vzácné puchýřnaté onemocnění). A také organizaci „Lékaři bez hranic“. A Tradelin (chráněná dílna). Fakt nechci, aby to vyznělo blbě – ale je docela fajn si ospravedlnit nákup kosmetiky tím, že přispíváte na dobrou věc, ne? ;-)

Naturinka - mateřídouškový tělový olej
Naturinka - mateřídouškový tělový olej
Naturinka - mateřídouškový tělový olej

Abychom ale nezakecali zmiňovaný mateřídouškový olej! Ten jsem si vybrala na zkoušku právě díky svým sympatiím ke všemu bylinkovému. A nutno podotknout, že olejík splnil všechna očekávání na jedničku. Vůně je totiž TAK typická! Voní úplně stejně, jako kdybyste si zaběhli k pověstné Erbenově mohyle, kterou zemřelá matka pokryla mateřídouškou, do níž se vtělila pro své osiřelé děti, jichž se jí zželelo. Vsadím boty, že kdybyste si natrhali náruč mateřídoušky a zabořili do ní nos, bude vonět přesně takto. Dokonce si nejsem jistá, jestli bych v tom vůbec rozpoznala rozmarýn, který je ve složení taktéž. Zkrátka – jestli je mateřídouška blízká vašemu srdéčku, tohle bude trefa do kytičkového!

Složení je velmi krátké a sympatické: mandlový olej, extrakt ze semen laskavce ocasatého, extrakt z rozmarýnových listů, slunečnicový olej, mateřídouškový olej, Geraniol*, Limonene* (*součásti esenciálních olejů).

Použití se doporučuje pro každý den a budoucí maminky by mohla zaujmout také informace, že je olej díky svému jemnému složení vhodný i pro péči o rostoucí bříško. Já osobně po oleji s oblibou sahám hlavně večer, protože mě silné bylinkové aroma hrozně moc uklidňuje (a provoní i peřiny v posteli!) a třeba k hrnku meduňkového nebo heřmánkového čaje je to vyloženě noční balzám na nervy! Snad jediné, co pro jistotu připomínám, tak jelikož jde o OLEJ, je dobré jej nanášet na vlhkou pokožku, aby měl šanci se vstřebat a nezanechával za sebou nepříjemný mastný povlak. Pokud se vám při natírání nechce kůži průběžně zavlažovat termální vodou a teprve na ni olej aplikovat, doporučuju si mateřídouškovou péči naplánovat po koupeli nebo sprše. Tehdy je pokožka rozpařená, měkká a vlhká a olej se do ní vstřebává beze zbytku.

Je to moje první setkání s touto českou značkou a řekla bych, že budeme hodně dobří kamarádi (ačkoli – tohle vidím na vážnější vztah :-D A dokonce to vypadá, že začnu své chvalozpěvy na slovenskou kosmetiku častěji prokládat i pochvalným mručením na adresu českých výrobců… :-)

10 thoughts on “Naturinka – Mateřídouškový tělový olej

 1. Tak firma se mi podle popisu dost zamlouvá :) Na druhou stranu, co mi to děláš!! Ten hned musím mít. Miluji vůni mateřídoušky ááááá,musí být prostě boží a já ho chci :D Ani jsem nevěděla, že existuje mateřídouškový olej.

  1. Přistihla jsem se, že s každou další informací u mě firma sbírá plusové body :-) A taky jsem netušila, že se dělá mateřídoušková kosmetika a okamžitě mě to nalákalo. Máta, rozmarýn, heřmánek… to všechno je tak nějak normálně k vidění. Ale mateřídouška? Zajímavé! :-)
   Bebe

 2. Mateřídouškový produkt jsem měla naposledy v podobě krému od Karla Hádka a tohle tedy vypadá taky nádherně! Jejich tuhé šampony se u nás prodávají ve „zdravé výživě“, budu se na ně muset podívat :-)

  1. Na vlastní oči jsem většinu naturinkového sortimentu viděla i v Liliové ulici v Praze a teda… Dobře mi cukala ruka, abych nenabrala celou náruč mýdel a neodnesla ji k pokladně :-D
   Bebe

  1. Přijde mi, že právě tyhle nezvyklé vůně a „příchutě“ lákají v kosmetice nejvíc. A jelikož mě ta vůně z oleje uchvátila fakt hodně, už mám doma i sáček se semínky mateřídoušky a hodlám ji rozmnožit na zahradě. Ne tedy na vlastní mohyle, ale spíš jen tak… v záhonku pro radost :-D
   Bebe

 3. Tak jsem jen tak zkusmo rozklikla odkaz a koukla na nabídku a co tam na mě nevykouklo. Kávové peelingové mýdlo? O můj bože.

  1. Přivedla jsi mě na suprový nápad, Lili! Nakopávací ranní článek! Úplně to vidím – kávové mýdlo Naturinka, kávový oční krém Dulcia nebo 100% Pure, kávový balzám na rty Crazy Rumors nebo Hurraw!, kávová kulička do koupele Ceano, atd. Určitě se toho najde víc! :-) Jo a hrneček kafe do ruky. Jsem málem zapomněla! :-D
   Bebe

   1. Tak tenhle nápad si s dovolením půjčím a poslušně uvedu copyright: Bebe :-D. Fakt to úplně vidím, kofeinové hody :-D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *