Frais Monde – parfémovaná tělová voda „Seaspray, Orange And Berries“

Frais Monde Seaspray, Orange And Berries

Dnes to bude recenze velice lehká, vodová, svěží a voňavá. Ukážu vám parfémovanou vodu od italské značky Frais Monde – variantu Seaspray, Orange and Berries (mořský vánek, pomeranč a bobule). Poněvadž z vonných olejů Frais Monde jsem dost hotová, ze zvědavosti jsem se rozhodla vyzkoušet i lehčí vůni ve spreji. Jestli to byl krok správným směrem…? Dozvíte se.

Balení je neuvěřitelně jednoduché a funkční. Prostě jen plastová lahvička s rozprašovačem. Co mě ale pobavilo, tak že se mi papírová krabka líbí víc, než samotný sprej a že kdyby měla flaštička stejný design, vůbec bych se nezlobila. Možná i to je důvod, proč jsem se zatím neodhodlala s krabičkou švihnout do koše :-D

Použití? Kdo čekal namísto parfému, čekal správně. Kdo by ale nanášel vůni na oblečení, postupoval by špatně. Tělový sprej se používá ideálně po sprše a nanáší se přímo na kůži, se kterou splyne během pár vteřin! Hodně mi v tomhle ohledu připomíná třeba tělové vody od Avonu, které jsem svého času velmi milovala a voněla se jimi od hlavy k patě!

Frais Monde Seaspray, Orange And Berries
Frais Monde Seaspray, Orange And Berries
Frais Monde Seaspray, Orange And Berries
Frais Monde Seaspray, Orange And Berries

A vlastně… u Avonu ještě zůstaneme. Vůně mi jednu jeho historickou řadu připomněla! Zaboha si nevzpomenu na jméno, ale byla to taky taková průhledná/nazelenalá vodička (snad i s olejem a protřepávala se? To už si přesně nepamatuju) a měla myslím v názvu „mořské řasy„. Nebo tak něco. Frais Monde je jejím novodobým klonem. Vůně je to nádherná, lehoučká jako vánek a připomíná mi ze všeho nejvíc prázdniny u moře! A možná i přímo na lodi. S kloboučkem, který mi stíní výhled před sluníčkem, abych mohla mžurkat do dáli a vyhlížet, jestli už se v dálce rýsuje pevnina s výletním cílem. Jen si nejsem jistá, jestli bych ve výsledné kompozici našla i pomeranče a bobule. Prolíná se tam spíš okurka se slanou mořskou sprškou, která vás ohodí, když se zrovna procházíte po pobřeží a špatně odhadnete, kdy je vlna neškodná a kdy vás hodlá zkropit od hlavy k patě.

Určitě bych po vůni sáhla spíš na jaro a léto, kdy bude dokonalým společníkem a dodá už tak super slunečnému dni onu pověstnou třešničku na dortu. A taky bych tipla, že půjde o většinovou „líbivku„. Tedy ne o parfemaci, ke které si bude 90% lidí pracně hledat cestu a ošlíbat se nad ní, ale právě naopak – lidé se k vám budou snažit přikrást na pět centimentrů a budou mít tendenci se nenápadně nadechovat ve vaší blízkosti, aby na ně ždibeček voňavého obláčku taky zbyl :-D Už jen fakt, že moje urýpaná drahá polovička neváhala vstát od počítače a absolvovat dloooouhou cestu přes obývák, aby zjistil, cože testuju, že to tak nádherně voní, o něčem vypovídá! :-)

Co do výdrže bohužel nemůžu říct, že by se voda mohla jakkoli rovnat parfému. To ani není jejím účelem. Vnímám ji jako osvěžující mlhu, která vám příjemně provoní kůži (ale i oblečení!) a učiní pobyt ve vaší společnosti silně návykovým. Jako kdybyste dostali šanci si osvěžující pocit po sprchování prodloužit z půl hodiny na půl dne. A mohli si jej navíc kdykoli přivolat zpět. Stačilo by přestříknout třeba předloktí nebo krk. Přesně tak Frais Monde vodička funguje. Jak já se těším, až ji přibalím s sebou na dovolenku! To bude teprve to pravé ořechové! :-)

Snad jediné, co bych uvítala, tak hezčí složení. Čistou přírodu nečekejte ani náhodou, ale s tím jsem při objednávání počítala. Tedy pro jistotu upozorňuji případné zájemce o BIO kosmetiku, že v tomto případě sice čisté kytičky neee, ale že Frais Monde vede i takovou kategorii a certifikuje ji pod logem „BioAgriCert“, které se dle varianty dělí ještě na přírodní či bio/organickou kosmetiku (z ekologického zemědělství). Mrkněte třeba na řady Make Up Biologico Termale (dekorativka) nebo Hydro Bio Reserve (péče).

4 thoughts on “Frais Monde – parfémovaná tělová voda „Seaspray, Orange And Berries“

 1. Krásné napsáno :-). Na tvém blogu jsem nováček dva dny a moje peněženka je chudší skoro o 1000 Kč :-)))). Po přečtení pár recenzí mám pocit, že potřebuji opravadu, ale opravdu všechno :-))))))) Děkuji velmi pěkně a přeji pěkný a úspšný den Bebe ;-)

  1. Moc děkuju za suprový komentář, Leni! :-) Hrozně mě těší, že se Ti tu líbí! Akorát se to čtení tuším drobet prodraží… :-D
   Krásný den i Tobě! :-*
   Bebe

 2. Aktuálně vlastním parfémovaný olej kokosový, broskvový a meruňkový. Dále tělovou vodu s bergamotem ( prodávám ji, protože nevím kdy bych všechno spotřebovala:-)) A další vodu na jejíž název si nevzpomenu, protože ji mám v práci.

  1. Slušná zásoba, Míšo! :-) já si většinou nechám jen to, co opravdu spotřebovávám a používám. Ostatní věci pravidelně přerozděluju dál :-) Z parfémovaných olejů ale úplně nejčastěji sahám po Fiori D’Albizia. Ten mě dostal nejvíc :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *