Jaro s Guerlain, Lancome a Nuxe

Guerlain, Lancome a Nuxe

Když jsem přemýšlela, jakým článkem přivítat první jarní den na blogu, měla jsem nutkání sáhnout po něčem přírodním. Zeleném. Bylinkovém. Kytičkovém. Echt BIO. Víte, jak to myslím. Jenže… Pak jsem si vzpomněla na sarkastickou hlášku Mirandy Priestley z filmu „Ďábel nosí Pradu“: „Květiny na jaře? Originální!“ A víte, co? Meryl Streep má pravdu!

Když popojedeme od kytek směrem k běžnému dni, ale přitom zůstaneme u dogmat… Je jen otázkou času, než začne hromada lidí šílet třeba s detoxikací (jak já to slovo nesnáším), hubnutím do plavek, cvičením, dietním jídelníčkem, popotahováním se za špek před zrcadlem… Dneska teprve začalo jaro. Což znamená hřejivé sluníčko, kratší rukávy, delší dny, snídaně na terase, nebo celodenní výlety. Jaro nemá být traumatizující očistec, kdy ráno znásilníte žaludek ječmenným žabincem nalačno a večer se bojíte dát kostičku čokolády na dobrou noc. A to vše jen proto, že by se to asi „mělo dělat“ a navíc ta očista a plavky a celulitida… Samozřejmě, že jestli na sobě nebo v životě chcete cokoli změnit, s chutí do toho. Šlo mi spíš o fakt, že stejně jako novoroční předsevzetí, i první jarní den může být pro někoho v jistém ohledu traumatizující. A vlastně zbytečně.

Prokažte tedy své maličkosti laskavost a letos se vykašlete na všechny rádoby chytré rady o tom, co a jak musíte/nesmíte jíst, pít, cvičit… Nebo jak byste měli/neměli vypadat, abyste dosáhli „dokonalosti„. Ideálně do léta. Protože „se to blíží!“ Pcha! Pusťte podobné kecy z hlavy. Namísto stresování udělejte tento rok výjimku a buďte sami na sebe hodní a taky trošku sobci. Vědomě si pro sebe rezervujte každý den něco pro radost. I kdyby to byla zdánlině prkotina. Třeba smetánka a cukr ráno do kávy. Bez výčitek. Pisklavý hlásek v hlavě o porušování diety pošlete do pr… háje. Zasloužíte si hezky začat den! Nebo čtení v parku na lavičce. Bez obav, že vám doma hoří druhá šichta. Práskněte do bot a vemte kutínka na vycházku. A nechte mobil doma, aby vás nikdo nerušil. Nebo vyražte s kamarádkou do kina. A s přítelem krmit labutě. Kupte si pytlík křupek a schroustejte ho cestou vlakem na bazén. Nalakujte si nehty na růžovo. Určitě přijdete na něco, co udělá radost jen a jen vám. Možností je asi tak miliarda. Plus další čtyři jako bonus. Třeba zrovna ty, které jsem vybrala z e-shopu elnino.cz pro dnešní článek.

Kdybychom byli na blogu o vaření, možná bych vám dala tip na super kastrol s nerezovým dnem a švihlé vykrajovátko jablek. Tady se ale frčí v kosmetice, tedy i následující postřehy se budou točit kolem ní. Pro mé soukromé vítání jara a jen tak pro radost mě zaujala francouzská olejová legenda Huile Prodigieuse od Nuxe (třpytivá varianta!), korektor Multi-Perfecting od Guerlain, řasenka Hypnose od Lancome a bronzer Terracotta od Guerlain. Vive la France! :-D

Suchý olej Nuxe Huile Prodigieuse

Miluju knížky o Francouzkách. Zmiňovala jsem to na blogu asi jen stopadesátkrát a nejspíš o nich moudře pohovořím ještě v dalších dvaceti článcích. Nicméně proč to píšu – nemůžu si pomoct, ale právě Nuxe olej na mě dělá dojem, že ho každá Francouzka určitě vlastní a denně se s ním natírá od hlavy k patě. A jeho charakteristickou vůni občas jen tak pro formu přerazí Chanel No°5.

Huile Prodigieuse má luxusní balení, které by se mi hodilo spíše pro flakonek parfému, než „obyčejný“ tělový olej. Ostatně – potvrzuje to i letmé přičichnutí k obsahu, který voní TAK nádherně, že budete mít chuť uložit vaše klasické vůně k ledu. V kuloárech se proslýchá, že právě vůni Nuxe oleje můžete buď milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím. Já naštěstí patřím do první skupiny.

Nuxe - Huile Prodigieuse
Nuxe - Huile Prodigieuse
Nuxe - Huile Prodigieuse
Nuxe - Huile Prodigieuse
Nuxe - Huile Prodigieuse

Nuxe má dvě varianty oleje. O té základní jste si mohli přečíst zhruba před rokem. Varianta b) je v podstatě tentýž výrobek, jen připomíná tekuté zlato. A to prosím bez přehánění! Třpytek je totiž v lahvičce tolik, že jsem se skoro až bála, jestli nebudu připomínat Dolores O’Riordan z klipu Zombie!

Naštěstí to má Nuxe vychytané. Olej vás sice ozlatí, ale velmi jemně a lehce. Třpytečky jsou miniaturní a drobné a na kůži vypadají jako hvězdný prach, viditelný vždy jen pod určitým úhlem. Děsně se těším, až bude tepleji a já namísto samoopalovacího krému sáhnu po oleji! Nemůžu si pomoct, ale čím jsem starší, tím více svou bledou kůži miluju a jen velmi nerada „plošně“ měním barvu na cokoli tmavšího. Nepoznávám se pak v zrcadle! To radši pleť rozzářím, než opálím :-)

Korektor Guerlain Multi-Perfecting

Jestli vycházím ven bez make-upu? Ano! V naprosté většině případů. Krýt celý obličej za neprodyšnou vrstvu mě zoufale nebaví a považuju to u sebe za zbytečnost. Aby nikdo neviděl, že se stydlivě červenám, zelenám závistí, nebo blednu hrůzou? Ne, díky. Jasně, že se čas od času ráda hodím do „velké večerní“ i s obličejem, ale pravidelnou záležitost z toho nedělám.

Po čem ale sahám velmi často, je korektor. Na maskování kruhů a stínů pod očima. Mám jich vyzkoušených mraky a pokaždé, když sama sebe přesvědčím, že jsem našla svatý grál, objeví se mi v zorném poli další adept a já přepisuju své soukromé dějiny. Poměrně dlouho žebříčku kraloval krémový Catrice Camouflage. Paradoxně velice levný korektor, kterému nesahaly po paty ani pětkrát dražší kousky. Tedy… Až na Guerlain. Vážení, tohle je opravdická pecka. Podařilo se mi trefit takový odstín korektoru (02 Clair Rosé – Light Cool), že se můžou jít ostatní zahrabat. Není přesvětlený, není růžový, není žlutý, není tmavý. Je DOKONALÝ. Navíc fantasticky kryje, absolutně splyne s kůží, neleze do vrásek, nemapuje, necuckuje, neflekatí… Je božíííííííííí! Je to PAN Korektor. Vřele doporučuju.

Guerlain - Multi-Perfection Concealer
Guerlain - Multi-Perfection Concealer
Guerlain - Multi-Perfection Concealer
Guerlain - Multi-Perfection Concealer

A poněvadž mi pod každé oko stačí pidi ťupka… Obávám se, že oněch 12 ml se mi dřív zkazí, než abych ho stihla vypotřebovat.

Řasenka Lancome Hypnose

Parafrázovala bych opět knížku o Francouzkách, ale už to začíná být trapné. Tedy se omezím na prohlášení, že Hypnose je legenda. Co do dekorativky nemám příliš paměť na jména, ale o této řasence jsem četla tolika zmínek, že jsem na ni při vybírání kosmetiky nemohla zapomenout!

Mám zafixováno (a vyzkoušeno), že 99,9% nových řasenek je třeba nechat zaběhnout. Ochodit. Vyschnout, chcete-li. S čerstvou řasenkou se často špatně pracuje, protože je příliš tekutá, někdy řasy slepuje, nebo nekreslí nijak přesvědčivě. Dámy a pánové, tady se klaním až k zemi a výše psané řádky škrtám. Lancome Hypnose funguje OKAMŽITĚ. Od prvního tahu je přesně taková, jak má být. Kartáček je lehce projmutý – žádné divoké pokusy s vlnobitím a patvary, vhodnými leda na vypíchnutí oka. Řasy od sebe krásně oddělí, rozčeše a zahustí. Neslepuje, nemaže se, nedráždí oči, vydrží celý den.

Lancome Hypnose
Lancome Hypnose

Chápu, že řasenka je vysoce individální záležitost a kolik očí, tolik názorů. Ale troufám si tvrdit, že zrovna v tomto případě bude valná většina z vás s výsledkem spokojena a potvrdí mi, že i kdybyste chtěli sebevíc – najít na Hypnose jakýkoli nedostatek je nadlidský úkol.

Bronzující pudr Guerlain Terracotta

Ač se na obale píše „Champs-Elysees“, mě takřka pokaždé, když po bronzeru sahám, napadne „St. Tropez„. Možná je to barvou, která mi evokuje odpoledne strávené v přístavu, možná za to může specifická vůně oživující vzpomínky na léto, opalovací krém, večery ve městě a zírání na moře se sklenkou bublinek v ruce. Miluju u kosmetiky podobné vlastnosti, kdy malovátko používáte ani ne kvůli výslednému efektu, jako spíše pro jeho schopnost zlepšit vám náladu a vyvolat úsměv.

Terracotta umí oboje. Nasměruje vás od rána na hezký den a vašemu okolí nafinguje, že jste se právě vrátili z víkendu u moře. Není nad trochu šikovného oblbování pomocí štětce a pudru. A řasenky. A korektoru. A rtěnky… Hoďte kamenem, kdo jste bez viny… :-)

Guerlain Terracotta
Guerlain Terracotta
Guerlain Terracotta
Guerlain Terracotta
Guerlain Terracotta

Dlouho jsem se nedokázala se skupinou bronzerů a tvářenek sžít. Jde o to, že pokud nevíte, jak a kam je správně nanášet, nikdy vám neprokáží dobrou službu. Namísto vysvětlování vás ale odkážu na video „Jak na konturování“ od Lucky z Getthelouk, která téma zpracovala na jedničku. Velmi rychle pochopíte, kde je zakopaný pes a jak vám může prospět pudr v neobvykle tmavé barvě, která rozhodně nepatří na celý obličej.

Snad jediné, co bych u bronzeru doporučila, tak pořídit jemný a hustý kulatý štětec, level „králičí chvosteček„. Nic hrubého s pěti chlupy prosím. Protože jen díky hebkému štětci se vám podaří bronzer nanášet po tenkých vrstvách (raději dvakrát přidat, než to jednou přehnat) a také jej krásně rozmažete bez viditelných přechodů. Což je hodně důležité. Hranice mezi „políbilo mě slunce na obě tváře“ a „otřela jsem si špinavé pracky o ksicht“ je velice tenká, myslete na to! ;-)

11 thoughts on “Jaro s Guerlain, Lancome a Nuxe

 1. Olej Nuxe jsem chtěla vždycky vyzkoušet, ale bála jsem se právě těch zlatých třpytek. Řasenku jsem kdysi měla, vyhrála jsem ji v nějaké soutěži, za tu cenu bych si ji sama nekoupila. Byla fajn, ale šetřila jsem si ji tak dlouho, až mi vyschla :-D

  1. Pavli, s tím šetřením kosmetiky už si dávám bacha. Jeden krém na tělo jsem si tak dlouho šetřila, až mi nezbylo, než s ním švihnout do koše, protože byl prošlý a měl podivnou konzistenci. Skoro jsem to obrečela, protože šlo o vánoční limitku… Eh. Slza se mi dere do oka ještě teď!
   A třpytek se neboj – jsou velice jemné! Ale víc se těším, až olej využiju na léto na nohy – to bude teprve paráda! :-)
   Bebe

 2. Wau! Proč mám vždycky po přečtení jakéhokoliv tvého článku pocit, že všechno okamžitě nutně potřebuju?! :-D Jinak s tím jarním detoxem to vidím naprosto stejně, jsem přesně ten typ, co si ranní kávičku klidně osmetánkuje a v klidu vychutnává s nějakou dobrou sůšou (zdravím Milu) a pozoruje ostatní kolegyně, jak bojují s barvou a konzistencí „ječmenného žabince.“ Ať žijou každodenní radosti :-)

  1. To dělají ty podprahové signály mezi řádky – vždycky přidávám jeden hypnotizující pixel za každý „enter“ :-D
   Lili a že ta sušenka chutná o to líp, když se proti Tobě někdo šklebí právě nad tím žabincem? :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *