Nuxe – Čisticí gel na obličej Rêve de miel

Nuxe – Čistící gel na obličej Rêve de miel

Když jsem přemýšlela, jakou recenzi bych naplánovala pro dnešek, padla mi ve sprše do oka hnědá lahvička s pumpičkou, jejíž aroma se pravidelně zahryzává do kachliček v koupelně. A bylo jasno! Teď zajásají ti z vás, kteří chovají sympatie k francouzské značce Nuxe! Skoro čtvrt roku se mnou totiž bydlí jejich čisticí pleťový gel Rêve de miel, který jsem si k testování vybrala na elnino.cz.

Značku mám v hlavě čistě pro své vnímání zařazenu v podobné přihrádce, jako L’Occitane. VELMI příjemné vůně, funkční rozmazlující věci, francouzská domovina a… Nutno zmínit, že oproti provensálskému bratříčkovi i o dost nižší ceny. Ve srovnání s L’Occitane také Nuxe beru jako více přírodní, poněvadž produkty obsahují průměrně 80% přírodních ingrediencí (konkrétně čistící gel až 94%!).

Rêve de miel má primárně za úkol bez podráždění odstranit z pleti nečistoty a make-up. Takové odlíčení a čištění v jednom kroku. Což je užitečné. Někdy máte zkrátka „líný den“ a nechce se vám crcat s dlouhým sundáváním barviček a celodenní špíny z obličeje v několika krocích. Proto jsem ráda za výrobky tohoto typu, jejichž použití je jednoduché jak facka.

Velmi chválím praktické balení! Stačí prostě zmáčknout pumpičku – žádné nahánění víčka po sprše a hraní si na krasobruslaře. Pro mě uživatelsky přívětivá věc. A přitom taková blbost, co? Kousek plastu… :-)

Nuxe – Čistící gel na obličej Rêve de miel
Nuxe – Čistící gel na obličej Rêve de miel

Co vám utkví v paměti stopro nejvíc, tak zajímavá vůně! Představuju si, že takhle by voněla pěna do koupele vyrobená z medu (který je hodně vysoko ve složení!) a obyčejného mýdla (přičemž to vůbec neobsahuje). Čistě přírodní vůně to ale pro můj nos není. Cítím v tom i cosi dalšího, pro mě těžko uchopitelného. Možná bubliny z bublifuku? Nebo dokonce z Jaru? Kousek sušené pomerančové kůry? Kombinace všeho zmíněného? Vážně nevím. Strukturově i barevně gel vypadá, jako kdybyste na pánvi rozpustili pytlík karamelek. Jen je tekutější a v případě náhodného pozření by vám neslepil dohromady všechny plomby v puse :-D Pokud ale sečtu a zhodnotím „obraz“ a „zvuk“, celkově na mě výrobek působí jako zásoba kosmetiky v koupelně pro hosty luxusního hotelu.

Použití je primitivní tak moc, že by ho zvládl i náš kočič, pokud by se mu nechtělo olizovat se od hlavy k patě. Detaily? Na vlhkou kůži nanesete trošku gelu (stačí 1 pumpička) a chvilku masírujete. A přitom si užíváte, jak to všechno krásně voní a že ta bílá krémová emulze je na obličeji moc příjemná. Nakonec obličej opláchnete teplou vodou. Toť vše. Mimochodem – na obale se doporučuje vyhnout se okolí očí, ovšem co bych pro vás nevyzkoušela. Takže poslušně hlásím, že gel dokáže beze zbytku stáhnout i řasenku, aniž by vám odbarvil duhovku nebo jakkoli štípal. Taktéž po použití nemám dojem, že bych měla vysušenou pleť. Přirovnala bych to spíše k situaci, kdy si pokožku umyju přírodním mýdlem. Je pak taková „vrzací“, jasná, čistá – ale nepne. Palec hore.

Celkové hodnocení bych za sebe dala hodně vysoké. Jednak je mi značka tuze sympatická a budí ve mně dojem, že ji určitě používají všechny Francouzky z knížek, které s oblibou sbírám a čtu. Možná to tak není, ale neberte mi iluze, jo? :-) A za druhé – gel dělá přesně to, co slibuje. A u toho nádherně voní. A ještě v koupelně pěkně vypadá. A objevila jsem v něm i ono „něco[lusknutí prsty]. Prostě mě baví a jsou tu sympatie – a kdyby byl Nuxe živý, tak oboustranné, to je jasné. Občas se mi totiž stane, že některá kosmetika funguje na jedničku a nenajdu na ní ždibek negativa, ale – chybí jí ono „cosi“. Je to jako u chlapů – buď to tam je, nebo není. A neuděláte nic. Tady to naštěstí je :-D

4 thoughts on “Nuxe – Čisticí gel na obličej Rêve de miel

  1. Já nic, já muzikant :-D Nuxe mi ale začíná být čím dál sympatičtější. Ještě mám doma legendární Huile Prodigieuse olejík (verzi se třpytkami), a to je teprve něco! :-)
   Bebe

 1. Uf, uf…přiznávám, že doháním resty a čtu jako o závod všechny články, co mi unikly, ale už mi nedošlo, že pak o to těžší bude odolávat tomu, abych si to všechno nekoupila najednou. Nuxe mi začíná být čim dál tím sympatičtější.

  1. Taky mě tahle značka pomaloučku chytá za oko, Lili :-D A mám velikou radost z tolika komentářů! Jsi zlatíčko a děkujuuu! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *