Weleda – Pupalková revitalizační péče

Weleda – Pupalková revitalizační péče

Téma dnešního článku? Pupalková revitalizační péče od Weledy, která v balíčku obsahuje sprchový krém a tělový olej. Mrkneme se na produkty zvlášť – líp se mi pak třídí dojmy.

Pupalkový revitalizační sprchový krém

Kategorie sprchových gelů a krémů u mě patří mezi velice náladové věci. Mám jich pokaždé rozdělaných několik (včetně např. dvou tuhých mýdel) a střídám je podle momentálního rozpoložení. Někdy potřebuju sáhnout po citronové bombě, jindy jsem raději za uspávací aroma levandule. A někdy si zase frčím na kořeněných podtónech. To asi nejvíc ve dny, kdy potřebuju načerpat trochu inspirace, mozek se nudí a kreativita jela na dovolenou. Nevím, kdy jsem na to přišla, ale právě nezvyklé vůně mě dokážou vrátit zpátky do provozu a rozběhnout myšlenky zase naplno. Jestli proto, že člověk je najednou víc ve střehu z čehosi, co nezná a nad čím je nucený přemýšlet? Schválně, zkuste to někdy.

Na mě má podobné účinky třeba hřebíčkové mýdlo, které zrovna testuju od Naturinky, nebo právě pupalkový sprchový krém od Weledy. Ta vůně je tak neuvěřitelně zvláštní, zajímavá a neokoukaná! Nebo spíš „nevyčichaná“ :-) Podle popisku v e-shopu by mělo jít o kombinaci magnolie, kardamomu a santalového dřeva. Jestli si pamatujete na článek o přírodní vůni Onagre, pak je to něco na ten způsob. Jen vůně sprcháče není tak plná a je znatelně odlehčená, řekla bych. Při sprše voní sice výrazně, ale po opláchnutí a osušení z kůže cítit není. Možná jen veeeeelmi slabě. Jo a psychicky se připravte na absenci bublinek. Sprchový krém tvoří spíš krémovou pěnovou emulzi.

Weleda – Pupalková revitalizační péče
Weleda – Pupalková revitalizační péče

Větu „tož dobře to čistí“ můžu u hodnocení směle použít – v tomto ohledu není co vytknout. Spíš bych se pozastavila nad tvrzením, že krém chrání pokožku před vysoušením. Já osobně mám potřebu se ihned po pupalkové sprše natřít, jelikož cítím lehké pnutí a suchou kůži. Ne nijak extrémně (ve srovnání třeba s drogerkovým gelem), ale bez dalšího ošetření pokožky bych zůstat nemohla a nejspíš bych chytla z šustící kůže nerva. Situaci v tomto případě zachraňuje další výrobek v sadě – tělový olej.

Pupalkový revitalizující tělový olej

Olej má k výše zmiňovanému parfému Onagre blíž, než sprchový krém. Aroma je výrazně silnější. Cítím v něm stejné tóny, ale jako bonus mi vystupuje i cosi zeleného a trošku kyselkavého. Jako kdybyste jeden konec několika květinových stonků namočili do rakytníkového oleje, mázli s takovým „štětcem“ na dřevo a přivoněli. Pokud máte echt velkou fantazii. Jinak vše přehluší nasládlé a skoro až kořeněné tóny s příměsí exotických květin. Vůně je to určitě velmi ženská a rafinovaná a spolu s růžovým pěstícím olejem jde o jediné dva případy „weledích“ olejů, které si neumím představit jako unisex – tedy že by je s úspěchem mohli do své kosmetické výbavy zařadit i pánové. Prostě by mi to k nim nešlo.

Weleda – Pupalková revitalizační péče
Weleda – Pupalková revitalizační péče
Weleda – Pupalková revitalizační péče
Weleda – Pupalková revitalizační péče

Co do použití tu není žádná změna oproti jiným tělovým olejům – používejte jej striktně po sprše, nebo koupeli, dokud je pokožka rozpařená. Nebo na vlhkou kůži. Jedině tak se pupalkový zázrak vstřebá a splyne s pokožkou. V opačném případě vám zůstane mastně „sedět“ na kůži a bude čekat na svou velkou chvíli, až jej zbytečně otřete do oblečení. A to by byla veliká škoda. Při správném použití olej dokáže skvěle regenerovat hodně suchou pokožku. A při PRAVIDELNÉM mazání dokonce zvyšovat i její pružnost a pevnost. Což by vám nejspíš zajistil i obyčejný olej na vaření nebo olivový olej… Ale už by tak zajímavě nevoněl. A neměl tak originální recepis. To dá rozum. Mimo pupalkového oleje, který dal tomuto výrobku jméno, najdete v jeho složení i jojobový olej, sezamový olej, slunečnicový olej, olej z pšeničných klíčků, makadamiový olej, nezmýdelnitelný podíl olivového oleje (ať už je to cokoli), extrakt ze semen prosa, nebo rakytníkový olej. A parfemaci z přírodních éterických olejů. Jak říkám. Zajímavý recept :-)

Abych nezapomněla – oba výrobky vlastní certifikát NaTrue a oba jsou veganské (tedy bez obsahu jakýchkoli živočišných složek – včetně včelího vosku, nebo medu).

8 thoughts on “Weleda – Pupalková revitalizační péče

 1. Tělové oleje Weleda jsou skvělé.. Mám granátové jablko a Arnika a nemůžu se jich nabažit :-)

  1. Arniku si poslední dobou šetřím po celodenních „procházkách“, protože mi hrozně ulevuje na namožené svaly. Geniální vynález to je! A ještě často sahám po březovém na celulitidu. Ne, že by mě tak štvala, ale hrozně mi olej voní a mám ho spojený právě s jarem a takovou tou po-zimní „očistou“ :-)
   Bebe

 2. Hmmm, mi Onagre pořád ještě hodně voní, tak by se mi asi líbila i pupalková péče. A musím říct, že si zatím skoro nic nedokážu představit jako unisex produkt, všechno mi přijde spíš holčičí… A kočič je boží! :D

  1. Fakt nic unisex?! Mě třeba řady Arnika, Citrus nebo i Rakytník přijdou jako takové pro celou rodinu. Akorát u levandule jsem asi na vážkách, jestli pro chlapa ano, nebo ne :-)
   Bebe

  1. Taky jsem si Weledu tuze oblíbila! A podezřele rychle se zmenšuje seznam věcí, které jsem od nich ještě nevyzkoušela :-D
   Bebe

 3. Mám arnikový olej od Weledy a používám ho po sportu. Pupalkový olej na obličej mám od Soaphoria, ale ten je bez zápachu a bez vůně :-( ale na pleť zabírá ve smyslu, že ji pěkně vypíná :-)

  1. Bez zápachu a vůně říkáš? Tak to by byl asi první čistě pupalkový olej, který bych byla ochotná si natřít na obličej :-) Připomíná mi to situaci s arganovým olejem – moje první zkušenost byla se značkou Primavera a bylo to poněkud… tragické. Smrděl jak dětské plenky. Použité :-D ale vypoužívala jsem ho, jelikož byl co do funkčnosti skvělý. Až pak jsem postupně objevila další značky, co už takový odér neměly a u nich už zůstala (třeba Arganeol).

   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *