Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)

Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)

Původně jsem vám chtěla o novinkách od Weledy dát vědět dřív, ovšem internetem se přehnala taková bouře recenzí, že jsem se rozhodla raději vyčkat, až se smršť zklidní a články budou jen tu a tam „poprchat“. O čem je řeč? Přece o tónujících balzámech na rty! Dostala jsem k vyzkoušení všechny tři varianty, které jsou momentálně v nabídce – Nude, Rose a Berry Red.

Balení zvolila Weleda naprosto klasické, v podobě jednoduché plastové tubičky se zkoseným aplikátorem pro snadné nanášení. Obsah je příjemně krémový a velmi dobře se na rtech roztírá. Za zcela zásadní považuji také vlastnost, že balzámky NELEPÍ. Když s nimi rty přemáznu, mám dojem, že jsem sáhla po klasické tyčince, bez které se vůbec neobejdu. Je to moc fajn pocit.

Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)

Kdybych nevěděla, že ve složení vůbec nefiguruje kakaové máslo, hádala bych jej chuťově mezi prvními složkami. Degustační dojem bych totiž popsala jako kombinaci kakaového a bambuckého másla. Taková krémová, mazlavá a spíše nevýrazná a neutrální chuť, u které cítíte slaboučký sladký ocásek. Někde jsem se dočetla i přirovnání ke klasické rtěnce. A víte, že možná i jo? Rtěnka je mnohem výraznější, než balzámek. Něco chuťově společného ale mají.

Barvičky jsem poctivě testovala všechny a žádná z nich rty výrazně nebarví, spíše jen lehce tónuje a propůjčuje jim pěstěný vzhled. Kvůli nevýraznému barevnému efektu by to mohl být ideální dáreček pro malé slečny. Jo a přestože Weleda doporučuje aplikaci před zrcadlem, kontrola při nanášení není vůbec nutná. A to ani u nejtmavšího odstínu.

Snad jediná nevýhoda, kterou jsem objevila, tak že vám balzámky neodpustí popraskané rty. Zvláště šupinky dokáží zvýraznit takovým stylem, že barevnou vrstvičku raději setřete a sáhnete po neutrálním mastném balzámu. A necháte Weledu na další den. Jo a co se výdrže týče, rozhodě si je s sebou přibalte ráno do kabelky, jestli se neplánujete po každé svačince vracet domů :-)

Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)
Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)
Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)

A co jednotlivé odstíny zvlášť? Moje srdce si nejvíce získala varianta Berry Red. Krásně mi sedí a dokonale zvýrazní odstín rtů. Líbí se mi, že člověk působí upraveně a je vidět, že rty přelíznul rtěnkou nebo leskem. Ale pořád není výsledek extra výrazný či křiklavý. Je to super odstín pro nošení v kteroukoli denní či noční dobu. Dokonalost sama!

Barva Rose je o facku světlejší a více dívčí a jemná. Právě tu bych doporučila pro ty z vás, které chtějí rty ošetřit a zároveň zdůraznit jejich barvu. A to přesně tím způsobem, kdy okolí přemýšlí, jestli máte rtěnku, nebo jsou vaše rty takhle přirozeně krásné od přírody.

U odstínu Nude jsem musela chvilku dumat. Jakkoli jsem měla na začátku za to, že půjde o cosi průhledného, tělová barva mě rychle vyvedla z omylu. Dokonce jsem se při prvotní aplikaci lekla, jelikož mi rty drobet zesvětlila. Na což nejsem zvyklá. Ztmavit ano. Zvýraznit taktéž. Ale cokoli světlejšího? Eeeej… Po pár okamžicích barva na rtech ale krásně splynula a už mě tak neděsila. Určitě to bude trefa do černého pro dny, kdy chcete nosit výraznější kouřové líčení a ponechat rty tzv. „nahé„. S Nude barvou nahé opravdu budou, ale celkový dojem zapůsobí sofistikovaněji, než průhledný lesk na rty, který se blýská na všechny strany.

19 thoughts on “Weleda – tónující balzámy na rty (Nude, Rose, Berry Red)

 1. Tak na tuto recenzi jsem čekala. Už mi minulý týden cukala ruka, ale nechtěla jsem to riskovat jen podle barvy na krabičce. Teď už si ho můžu v klidu objednat. Díky ?

 2. Jééé Bebe překrásné fotečky :) Té Nude jsem zatím taky pořád nepřišla na chuť, uvidím ještě v létě. teď mám v jedné kabelce pořád Rose odstín a v druhé Red :) Takže je mám stále po ruce.

  1. Děkuju, Jani! Snažila jsem se! :-D
   Nude je podle mě trošku matoucí – opravdu jsem čekala cosi neutrálního a průhledného. Naopak Rose a Berry Red i u mě splnily očekávání na jedničku! :-)
   Bebe

 3. Mě vůbec nesedla ta parfemace. Fujky. Dala bych přednost nějaké ovocné. Jinak jsem s nimy spokojená. Přesně, jak jsi psala u toho nude odstínu. Taky jsem se při první aplikaci zalekla :D Vypadala jsem jak zombie.

  1. Mě připomněl Nude odstín jednu barvičku balzámu od Labello. Taky jsem s tím přelízla rty a působila poněkud… mrtvolně, řekněme :-D Nude od Weledy takhle ze začátku působí. Po chvíli sice splyne, ale stejně původní barvu rtů trochu potlačí a vytvoří efekt, jako kdybych na rty nanesla málo krycí korektor. Vůbec si neumím představit, že by cosi podobného měla na sobě opálená holčina. Muselo by to být jako pěst na oko. U světlejších typů to ale bude k tmavým očím v pohodě :-)
   Bebe

   1. Bebe, mám nude odstin a je moc fajn, musí se jemně nanést, nesmi se tolik vrstvit, pak je výsledný efekt přirozený :-) Jo a jestli můžu doporučit vyzkoušej od Primavery slaměnkovou květovanou vodu, úžasná záležitost opravdu, na léto použivám levandulovou :-) Jsem to já Luci od chlupaté koule pamatuješ :-D

 4. Jo a víš, co jsem si pořídila na základě tvé recenze slaměnkový balzám od Indivo organics :-) skočila jsem si do obchůdku U zelené větévky, bylo to mňam :-) celé to tam je :-) jsem tě tam vychvalovala, jak si to pěkně upekla a já musela jít ochutnat :-D moc Ti děkuji

 5. Bebe, máš krásné fotky a s rezencí souhlasím, pořídila jsem si red a je nádherný. Taky mám dobrou zkušenost s balzámkem HURRAW! ve variatně višeň, která taky krásně jemně zbarví.

 6. Tak tyto balzámky vypadají opravdu zajímavě. Mně se ty nude rty moc líbí, ale samozřejmě na těch „vystajlovaných“ blogerkách a modelínách to vypadá mnohem líp, než když se tim přetřu já.

  1. Lili, taky si občas říkám, co dělám špatně, že na mě třeba dekorativka vypadá jinak, než na obrázku na blogu… Asi si budu muset líp ochočit Photoshop :-D
   Bebe

  1. Promyslím to, Marti :-) Pokaždé mě ale vytočí k nepříčetnosti, že fotka nikdy nevypadá tak, jak bych chtěla. Vážně nechápu, jak někdo dokáže vyfotit líčení… :-D
   Bebe

 7. Ahoj BeBe, nějakou dobu hledám něco skvělého na rty, co by jim dodalo i trochu víc krásy :) A Weleda Rose se osvědčila :) Je moc příjemná a rty jemně zvýrazní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *