Annabelle Minerals – pudr Pretty Glow, tvářenka Sunrise, stíny Nougat a houbičky Softie

Annabelle Minerals - pudr Pretty Glow, tvářenka Sunrise, stíny Nougat a houbičky Softie

Vzpomínáte si na loňskou recenzi štětců polské značky Annabelle Minerals? Vybrala jsem si tehdy pět krásných kousků pro minerální make-up, kterému jsem ale přišla na chuť až s BIO adeptem od Couleur Caramel. Proč o tom začínám? Inu, tak se přihodilo, že jsem byla velice hodná a Ježíšek z Polska ke mně o Vánocích zabloudil s dárkovou krabičkou plnou holčičích pokladů, které vám dneska v článku ukážu.

Na úvod ale ještě připomenu, copak že je Annabelle Minerals vlastně zač. Značka o sobě prohlašuje, že vznikla z lásky ke zdraví, kráse, přírodě a k sobě samé. Její výrobky neobsahují žádné složky živočišného původu (jsou veganské), výrobci nepoužívají nic, co by mohlo jemnou pokožku dráždit a prosazují názor, že čím méně položek ve složení dekorativka obsahuje, tím lépe.

V sortimentu objevíte 22 odstínů make-upu ve třech variantách: rozjasňující, matující a krycí. A také tvářenky, pudry, oční stíny či korektory. Nabídka výrobků se neustále rozšiřuje a každý nový produkt prý vzniká na základě podnětů a názorů od zákaznic. Jo a samozřejmostí v e-shopu je také možnost objednání vzorků – což se docela hodí, pokud máte jako já problém odhadnout, jaká barva se k vám hodí a nejste si jisti, který odstín je nejsvětlejší. Podle toho totiž vybírám já. Hodí se to na mrtvolu? Super. To mi určitě pasne jak ulité :-D

Co mi tedy Ježíšek přinesl a jak se s výběrem trefil? V krabičce jsem objevila rozjasňující pudr Pretty Glow, minerální tvářenku Sunrise, minerální oční stíny v barvě Nougat a tři Softie houbičky – 2 na make-up a 1 na korektor.

Aby se mi dojmy nepomíchaly a nevznikl v tom jeden velký minerální guláš, rozepíšu své postřehy na jednotlivé výrobky separé.

Rozjasňující pudr Pretty Glow

S pudry to nepřeháním. Ačkoli jeden od 100% Pure vlastním, nesahám po něm denně a nestává se mi často, že bych musela pleť matnit a regulovat její lesk. Kolikrát se spíše snažím o opak. Lesk jí dodat! Proto když v e-shopu objevím pudrovou kategorii, která má ještě ke všemu přízvisko „matující“, bez sebemenšího zájmu ji ignoruju a snažím se proklikat do nabídky s popiskem „rozjasňující„. Což „Pretty Glow“ je. Hallelujah.

Odstín je v krabičce nádherně světlý a bledý a i při zkoušce na ruku jsem měla za to, že půjde právě o tu „mrtvou“ barvu, kterou potřebuju po většinu roku. Jenže! Na obličeji se mi zdá, že jde odstín trochu do růžova a malilililinko mi mění barvu pleti. Proto si pudr nechávám spíše později na jaro, nebo možná až na léto, kdy bude jeho barva naprosto dokonalá, řekla bych.

Určitě bych vyzdvihla, že pudr umí efekt „možná se tak narodila – možná je to Photoshop„, neusazuje se ve vráskách a pórech, ani netvoří na obličeji masku a nesedí na ní jak sádrový odlitek, připomínající zaprášeného zombíka. Pudr pleť krásně vyhladí, drobet projasní a splyne s ní. Opravdu mě nenapadá krom odstínu jiná připomínka.

Na nanášení si pořiďte kvalitní náčení, smím-li vám do toho kecat. Určitě se vyhněte všem vypelichaným a hrubým rádoby štětcům, které mají tři chlupy v pěti řadách a na obličeji spíš škrábou, než aby jej hladily. Ideální pro minerální make-up jsou husté a zakulacené štětiny, které vám pomůžou dosáhnout vyhlazeného efektu a výrobek do pleti hezky zapracují.

A ještě než zapomenu… Dnes, po čtyřech měsících jsem byla přefotit obrázky pro článek. Otírám kelímky, aranžuju, dumám jak co natočit… A pak si všimnu, že každý kalíšek má kolem vrchní části zubatý okraj. Původně jsem to považovala za fešný design, ale… Pak mě něco napadlo a já tím zubatým bazmekem otočila… A zavřela tak dírky, kterými se sypký produkt dostává ven. Přála bych vám vidět můj výraz. Za CELOU dobu od Vánoc mě nenapadlo, že se dá ta vnitřní část zavřít, aby se sypký obsah neroztentoval po celém kelímku… Komentovat to dál nebudu a vy si to taky odpusťte, buďte tak hodní. Dost na tom, že se sama stydím a připadám si jak tele :-D

Složení pudru: Mica, Zinc Oxide, Silk, Kaolin, CI 77491, CI 77492, CI 77493

Minerální tvářenka Sunrise

S tvářenkami už jsme kámoši nějaký ten pátek a pokud zrovna nemám blbý den, nezaspím a nespěchám a někdo mě taktně neupozorní, že „mám nějak divně rozetřený obličej„, fungujeme k oboustranné spokojenosti a máme se rádi. Vizážistka ze mě nejspíš nikdy nebude, tudíž mé prohlášení o tom, že „odstín je vhodný pro všechny typy pleti“ berte s velkou rezervou, ale… Mně tak zkrátka přijde. Sunrise je barva, kterou si umím představit jak na opálené kůži, tak na bleduli, která je skoro průsvitná. Stačí jen přizpůsobit množství, abyste nevypadali jak Marfuška a je to.

Snad jediné, co jsem v průběhu svého tvářenkového experimentování postupem času změnila, tak že zkosený štětec používám jen na prvotní nanesení. Rozmazávání do ztracena pak obstarávají „králičí chvostečky“ – tedy husté a větší kulaté štětce, kterým se říká „kabuki„. Jestli se to tak mělo dělat od začátku a já objevila Ameriku až teď… Co se dá dělat :-D

Složení tvářenky: Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides

Minerální oční stíny Nougat

Oční stíny s oblibou shromažďuju, zkouším a testuju. Abych je pak s velkou slávou poslala dál, až si dostatečně vyhraju, protože v běžném životě je zase tak často nenosím. Nicméně najdou se adepti, kteří u mě bydlí nastálo, poněvadž mají tak dokonalou barvu, že pro ně využití najdu. Barva Nougat je ten typ.

Jedná se o setsakra lichotivý odstín k mé barvě očí (hnědo-zeleno-žlutá – to poslední není překlep, fakt tam je!), který si hezky sedne na víčko, ale zároveň se tváří, že tam vlastně vůbec není. Ale přitom suprově odráží světlo, víčku dodá barvu a „plasticitu“ a všechno to vypadá tak nějak líp a upraveněji. Tedy ano, když už se rozhodnu pro stíny, vyhraje Nougat. Ačkoli nemám nijak zvlášť mastná víčka, přesto se mi zdá, že stín déle vydrží s podkladovou bází. Používám za pár korun tu z drogerie Teta (značka UMA) a vydrží mi v pohodě celý den. Resp. až do chvíle, než se odpoledne či navečer objevím před zrcadlem a mám potřebu z obličeje neuroticky všechno opucovat :-)

Složení stínů: Mica, Titanium Dioxide, Kaolin, CI 77491, CI 77492, CI 77499

Annabelle Minerals houbičky

Houbičky Softie S/M/L na make-up a korektor

Nikdy mi nebylo jasné, proč se tolik lidí odklání od štětců a začíná šílet z divných buclatých houbiček. Pochopila jsem záhy po prvním vyzkoušení. NIKDY (a to virtuálně podtrhávám třikrát!) jsem neměla tak bezchybně nanesený korektor pod očima, jako právě s houbičkou. To je sakra neuvěřitelné!

Hubky mám 3 – jednu velkou (L) a dvě menší (M a S). Tu nejštíhlejší (S) používám právě na korektor a je naprosto boží! Ani na jedné houbičce nejsou vidět sebemenší póry – tak hustý materiál to je. Skvěle se s nimi pracuje, mají příjemný sametový povrch a co můžu posoudit, tak se i dobře udržují. Poněvadž se houbička používá navlhčená, nemusíte trnout hrůzou, jestli vám náčiní z předchozího dne stihne do rána uschnout. Prostě Softie hubku dáte pod vodu namočit, vymačkáte ji do ručníku, nanesete na obličej korektor a houbičkou rozťupkáte. Až máte hotovo, hubku namydlíte (nebo přetřete mýdlem), zase vymácháte pod vodou a dáte na nějaké chytré místo oschnout. Božííííí!

Osobně jsem ještě nepřišla na chuť houbičkám na make-up či na tvářenku. Ale na ten korektor, to vám je něco bombastického! To se i Photoshop může jít zahrabat! :-)

10 thoughts on “Annabelle Minerals – pudr Pretty Glow, tvářenka Sunrise, stíny Nougat a houbičky Softie

  1. Na mě to byl ze začátku trošku nezvyk, pracovat se sypkou tvářenkou. Ale jde to lehce, barva se dá vrstvit a korigovat po miniaturních vrstvách a zvládne to podle mě i začátečník :-)
   Bebe

 1. Od Annabelle Minerals mám nejraději matující pudr. oproti jiným pudrům má docela dobré krytí, takže pod ním není potřeba žádný silný nános make-upu. Poslední dobou jsem hutné make-upy vyměnila za lehčí tónovací krémy a právě minerální make-up a mám pocit, že má pleť začala dýchat a prospělo jí to :-) a také mi přijde, že čím jsem starší, tím přirozeněji a také méně se líčím, ale přitom používám stále více přírodní kosmetiky a pečujících přípravků :-D

  1. Pavli, moc díky za postřehy o pudru! Kryje, pleti prospěl, matuje – co víc si přát! :-) To je právě jedna z věcí, kterou bych nějak užitečně zrecenzovat neuměla.

   A přidávám se do klubu starších a přirozenějších… :-D Podle mě není žádné umění si na ksichtíku stvořit omalovánky, pokud není zrovna maškarní nebo Halloween. Ale zdůraznit a vytáhnout z obličeje ty nejhezčí rysy – to je umění! A ještě tak, aby člověk vypadal přirozeně, jakože „právě jsem vstala z postele a takhle skvěle vypadám normálně“ :-D

   Bebe

 2. Jsem ráda, že jsem našla recenzi na tyto produkty! Ráda bych si totiž od této značky něco objednala. Hodně mě oslovila. S minerálními sypkými produkty se mi pracuje asi nejlíp, i když vím, že spousta lidí tomu moc neholduje, protože na to není zvyklá. Já zase nerada používám cokoliv tekutého, aplikace tekutého make-upu je pro mě peklo! :D

  1. Tak to mám radost, že jsem se trefila do vkusu s produkty, Fellien! :-) Tekutý make-up? Eeeeeej… Můžu taky zodpovědně říct, že mě nejvíc vyhovuje aplikace toho minerálního. Nesedí tak na pleti, dobře se s ním pracuje a udělá přirozený Photoshop (jestli takové slovní spojení vůbec dává smysl :-D
   Bebe

 3. Bebe, ten pudr jste dávala na pleť s make-upem nebo bez? Přemýšlím, jestli by stačilo si pořídit jen ten pudr nebo je třeba i make-up, pleť bych chtěla sjednotit a rozjasnit, žádné silné krytí.
  Děkuji, Markéta

  1. Markétko, bez make-upu. Já povětšinou sahám jen po korektoru, když už potřebuju něco výraznějšího zakrýt (třeba bezesnou noc pod očima :-) BB krém nebo make-up používám poslední dobou sporadicky a na to lehké sjednocení mi pudr stačí.
   Bebe

   1. Ahoj Bebe, tak jsem si pudr i tvářenku taky pořídila a každé ráno, když se na sebe dívám do zrcadla, si říkám tu tvou větu: „Možná se tak narodila, možná je to Photoshop“ : -)) pudr je opravdu jemný, není vůbec vidět, přitom je pleť jiná, hezčí, zářivější. Tvářenku mám v barvě Rose – světlounce růžová barva, podobná dětským tvářičkám, i když ji dám více vrstev, pořád zůstává jemná a přirozená. Děkuji za tip na kosmetiku, zboží došlo z e-shopu přišlo do 2.dne od zaplacení. Za mě tedy velká spokojenost. A ještě ty jejich štětce, tak ty jsou těžce antistresové, dotýkat se jimi po obličeji je jako mazlit se s králíčkem nebo kočičákem : -)) Díky, díky : ))

    1. Ahojky Markétko,
     tak to mám velikou radost, že jsi s nákupem spokojená! :-* :-) Sice to píšu vždycky, ale jakmile mi někdo napíše, že se chystá kupovat dle mého doporučení nebo něco pořídil, připadám si tak zodpovědně, jako kdybych tu kosmetiku snad sama vyráběla! :-D :-D Ať Photoshop dobře slouží! ;-) :-*
     Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *