Naturinka – hřebíčkové anti-mykotické mýdlo

Naturinka – hřebíčkové anti-mykotické mýdlo

Víte, rukama mi projde hodně kosmetiky. A kolikrát se stává, že ač jsou mi třeba krém či vůně sympatické a vyhovují mi, přesto je po otestování a sepsání poznatků na blog posílám dál. Kůže je sice největší orgán lidského těla, ale pokud nezabírá 20 m2, není jaksi šance, že bych na ni stíhala vymazat veškeré své kosmetické zásoby. A to ani kdybych se touhle kratochvílí oblažovala 5x denně.

Navzdory výše uvedenému jsou ale věci, které si křečkuju jen a jen pro sebe a nejenže je používám pravidelně – mně se dokonce povede ťuknout o dno a vypotřebuju je do posledního drobečku! Což se mi v nejbližších dnech povede s ostružinovým krémem od Naturinky, na který jste si mohli přečíst recenzi koncem března. Krém je to setsakra mastný, bohatě našlehaný, voňavý a ještě ke všemu pochází z českých luhů a hájů. A je to ten typ, kterým nahradíte jak pleťový krém, tak tělové mléko, nebo krém na ruce a nohy. Suprová věc! S Naturinkou zatím jen tak koketuju a moc recenzí mi od ní blogem neproběhlo, ale myslím si, že je jen otázkou času, než řady článků rozšířím, protože mě láká k otestování bezpočet věcí! Třeba kávové mýdlo, pro srovnání se Saloos bych prubla i konopnou mast, nebo heřmánkový balzám na rty. A třeba i vločkové mýdlo, o kterém jsem se doslechla, že prý funguje jako super efektivní brutální peeling! :-D Což by se ostatně dalo prohlásit i o hřebíčkovém mýdle Naturinka, které jsem si pro vás dneska nachystala k recenzi z e-shopu Stibio.cz.

Nevím jak vy, ale já mám hřebíček spojený s dvojím využitím. Zajedno je to super věc na odpuzování mravenců z baráku. A za druhé je to přímo dar z nebes při bolestech zubů! Funguje totiž jako velmi silné „umrtvovadlo“, proti kterému je i plato Brufenů jen neškodná hrst lentilek. A ještě vám jako bonus neodvaří játra. Jestli vás bolí zubík, hoďte do pusy jeden hřebíček (pro ty, co přeskakují řádky – bavíme se o KOŘENÍ! :-), opatrně pokřupejte a snažte se vzniklou hmotu jazykem dostrkat na bolavé místo a tam několik minut nechat. Úleva přijde během chvíle, věřte mi. Za předpokladu, že nemáte odvahu po dutině ústní honit hřebíčkové drobky, doporučuju ještě hřebíčkový olej. Určitě si ho ale zřeďte – stačí jedna kapka na lžičku vody a vzniklou směs přeneste na vatový tamponek. A přiložte, kam je třeba. Ručím vám za to, že si budete připadat, jako kdyby vám zubař píchnul umrtvovací injekci. Akorát je dobré brát atak bolesti jako varování a vyrazit k zubaři co nejdřív, to je jasné. Hřebíček vám jen pomůže, abyste se nepočůrali bolestí a nebušili hlavou do zdi, ale kazy bohužel opravovat neumí :-)

Naturinka – hřebíčkové anti-mykotické mýdlo
Naturinka – hřebíčkové anti-mykotické mýdlo
Naturinka – hřebíčkové anti-mykotické mýdlo

No ale zpátky k „naturinkovému“ mýdlu! Nejvíc mě u něj asi zajímala vůně, poněvadž mám tyhle nezvyklé kořeněné věci tuze ráda. Víte jak – levandulové mýdlo je sice boží a já na něj nedám dopustit, ale změna občas neuškodí :-) A můžu zodpovědně prohlásit, že tohle je opravdu hřebíček jak vyšitý! Položit na mýdlo plátek pomeranče, začnete zmateně těkat pohledem po místnosti, kdy se to stalo, že znova začal advent. Tak výrazné aroma je. A není divu. Výrobce s hřebíčkovým kořením vůbec nešetřil a do složení jej nasypal hned ve dvou variantách – jako esenciální olej a jako jemně mletý plod, který zároveň obstarává i jemnou peelingovou složku.

Nemůžu si pomoct, ale kdykoli mýdlo používám, pokaždé mě napadne hláška, že jestli o kočičovi prohlašuju, že mi „okuskává“ ruku (tj. jemně stiskává kůži zubíkama, ale nekouše do krve), tak tohle mýdlo pokožku „oškrabkává“ :-) Ale velice jemňunko a příjemně! Žádné draní, které by vám zanechalo na těle šrámy jak po párty ve stylu 50 odstínů šedi.

Co mě docela zaujalo v ofiko popisku, ale nemůžu to bohužel nijak věrohodně vyzkoušet a posoudit, tak že by mělo mýdlo fungovat jako anti-mykotické, při plísních a zánětech v intimní oblasti. Jako možné to je, přece jen je hřebíček atibakteriální a má i dezinfekční účinky. Jen bych asi doporučila si při takovém použití spíše namydlit dlaně a těmi se následně v jistých partiích mýt – ono to „oškrabkávání“ je fakt příjemné na těle. Ale jinde… No nevím. Kdyžtak někdo dejte vědět, jestli máte zkušenosti… :-D

Kompletní složení: olivový, kokosový, ricinový olej, bambucké máslo, esenciální olej z hřebíčku, extrakt z grepových jader, hřebíček plod jemně mletý, hydroxid sodný

5 thoughts on “Naturinka – hřebíčkové anti-mykotické mýdlo

  1. Kostka mýdla a kolika radosti z ní :-) ještě by mě lákaly i ty další druhy na zkoušení. Ale hřebíček mi padl do oka teda nejvíc :-)
   Bebe

 1. S naturinkou mám už nějaké zkušenosti a jsem jí stále věrná. Kávové mýdlo i vločkomedové super, ale moje nejoblíbenější od naturinky je Porridge mýdlo – doporučuji :-) Toto mýdlo mi nesmí v koupelně chybět a k němu vždy testuji nějaké jiné, teď třeba čokoládové. Úžasné jsou i šampony, tam vede káva. Balzám na rty mám nejoblíbenější ostružinový a vanilkový. Heřmánkový a uni mi nesedly. A krémy jsem vyzkoušela snad všechny a u žádného se nedá sáhnout vedle. Teď mám atopic a všechnokrém – zredukovala jsem tím počet krabiček v koupelně :-)

  1. Eliško, moc děkuju za tolika tipů a doporučení! Jakmile budu od Naturinky něco vybírat, okamžitě najíždím na Tvůj komentář pro radu! :-) :-*
   A porridge mýdlo? To je jako ta snídaňová kaše? A to by mě zajímalo! :-)
   Bebe

   1. Jooo, skoro jak kaše jen v tuhé podobě ? ještě lepší mi mýdlo přišlo, dokud tam byly větší vločky. Teď do mýdla vločky trochu melou, tím i ztmavlo…ale pořád je super. A jsem zvědavá, zda další produkty budeš hodnotit pozitivně jako já :-) mě akorát dneska dorazil megabalík od naturinky ;-) Elis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *