Sensisana – Pupalkový pleťový olej

Sensisana - Pupalkový pleťový olej

S avokádovým olejem jsem poprvé koketovala ve Francii. Šlo o jednodruhovou bio záležitost od Melvity a já tehdy zjistila, že zelený olejový žabinec je pro mou pleť takový malý zázrak. Jelikož má pokožka se řadí k saharskému typu (tedy vypije, co jí dám a pořád nemá dost), snažím se i v péči zaměřit hlavně na oleje, které ji vyživí a hydratují zároveň.

Konkrétně u avokádového oleje jsem zjistila, že funguje jako vydatný pleťový oběd o pěti chodech a jako bonus se dá snadno zaměnit za malý botox. Kůži dá „napapat“, vypne ji a vyhladí. A kupodivu i rozzáří – navzdory temně zelené barvě, jejíž odstín byste v případě barvě kůže neprohlásili za zdravý ani omylem.

Když jsem si tedy díky nabídce spolupráce z e-shopu Plumeria.sk vybírala, co podrobím bližšímu zkoumání s výslednou recenzí, padl mi do oka zrovna výrobek, který avokádový olej obsahuje na předních příčkách složení. Jde o gelové kapsle Pupalkový pleťový olej (Nachtkerze gesichtsöl) od německé značky Sensisana. Znalejším v kosmetických vodách možná něco řekne spíše jméno Martina Gebhardt, která za vznikem značky stojí. Osobně si nevzpomínám, že bych kdy jméno Sensisana v obchodech potkala, tedy hádám, že nejde o zase tak provařenou a známou značku. Což je docela škoda. Protože jejich složení a filozofie rozhodně stojí za pozornost!

Zaujalo mě třeba, že Sensisana je ověnčena certifikáty (Demeter, IHTK, BDIH, Hado Life) a veškeré její výrobky jsou 100% přírodního původu, bez použití syntetických surovin, tenzidů, glycerinu, konzervačních látek, alkoholu či titandioxidu. A také že každý produkt obsahuje jen málo ingrediencí ve složení. Sensisana totiž prosazuje myšlenku, že podstatou kosmetiky má být jednoduchost a čistota. Tedy není třeba kilometrový recept na krém, aby ve výsledku dělal, co má. Stačí pár dobře vybraných a zacílených chuťovek, které se vzájemně doplní a pozvednou výsledný produkt na další level. Navíc se prý při jednoduchém složení i snadněji eliminují případné alergie, které nejsou u kosmetiky ničím výjimečným.

Teď už ale mrkneme na to super hypnotické balení kapslí, které se mi poslední měsíc a půl vyjímá v koupelně. Co mě na něm neuvěřitelně baví, tak originální, jednoduchý a naprosto neokoukaný design. A přitom je to tak primitivní – vemte průhlednou skleničku alá „širší zkumavka“, nasypte do ní poloprůhledné gelové kapsle, zacpěte to korkovým špuntem, na ten nalepte fešnou samolepku se sněhovou vločkou a jedna peněženka nezůstane zavřená! Sensisana nabízí rovnou 4 varianty těchto „zkumavek“. Kromě pupalkové můžete omrknout taky verzi Rosa Mosqueta (pro nečistou pleť), Ořech kukui (protivráskový a při přehnané citlivosti na sluníčko), nebo Kamélie (suchá, citlivá, se sklonem k alergiím).

Mě zaujala verze Pupalka, která má uvolňovat a vyrovnávat pokožku, zjemňovat ji, podporovat regeneraci a zabraňovat předčasné tvorbě vrásek. Očko mi pošilhávalo ještě po sluníčkové Kamélii, ale ve prospěch Pupalky nakonec mluvil právě avokádový olej a další úžasnosti ve složení. Třeba mrkvový olej, rakytníkový olej, azulen (pamatujete někdo na dětský olej Aviril?), vitamin E a esenciální oleje. Na první pohled se mi celek jevil jako extra hojivý a výživný a lákal mě prostě nejvíc.

Původně jsem si myslela, že kapslemi nahradím noční krém a budu je používat denně. Ovšem záhy jsem zjistila, že mix olejů je natolik výživný (i pro mě!) a mnohem více mi vyhovuje kapslová péče jako další krok po použití pleťové masky cca 2-3x do týdne. Znáte to: jemný peeling, maska a pak dilema, čím kůži natřít. Problém vyřešen, když vlastníte tuhle zásobu 50 kapsliček. Jedna vám bohatě vyjde na natření obličeje, krku a celého dekoltu. Jen tak mezi řečí – tyhle části byste měli opečovávat naprosto běžně denním krémem. Jestli někdo končíte s mazáním u brady, okamžitě to napravte a začněte mazat i výstřih. Není nic horšího než kontrast, kdy má ženská krásnou vypnutou pleť a vrapatý krk a výstřih.
TIP: mažte se ráno i večer u zrcadla bez oblečení (ok, ponožky si nechte :-D, ať vás to neláká končit péči u krku.

Jo a ještě pár poznámek k samotnému použití. Pokud nemáte s tímto druhem kosmetiky zkušenosti. 1 kapsle = 1 použití. Nesnažte se schovávat si něco na více dní a berte to jako jednu dávku. Při „otevírání“ kapslí doporučuji tento postup: kapsli chytnete za baculatou část levou rukou mezi palec a ukazováček. Druhou rukou zmáčknete miniaturní konec, lehce otočíte a nehty „stopku“ oddělíte. Dejte si pozor, abyste velkou část v téhle chvíli nezmáčkli. Stopku vyhoďte, vemte kapsli do pravé ruky a její obsah vymáčkněte do dlaně. A naneste, kam potřebujete. Voilá. Někomu to může znít jako blbost, popisovat takhle primitivní postup, ale já nad tím před x lety fakticky dumala… :-D A také – nanášejte obsah kapsle na VLHKOU kůži. Jinak budete mastní až za ušima. Doporučuji pleť lehce zvlhčit termální nebo květinovou vodou. Stačí párkrát přestříknou obličej jemnou mlhou a olej na takto připravenou pleť rozetřít. Díky vodě se vám povede olejovou směsku snadno vmasírovat do kůže. To ostatně platí u veškeré olejové kosmetiky. Ale stejně to zmiňuju pořád dokola. Pro jistotu… :-)

Co se mých osobních dojmů týče, přiznám se k jedné věci. Pupalkový olej mi nevoní. A to jakože vůbec. Když jsem ho měla pozřít, musela jsem se joooo přemlouvat, abych lžičku polkla. Rybí tuk hadr :-) A i z těchto kapslí pupalkový olej jasně rozpoznávám. Jenže! Ta kombinace olejů má na mou pleť tak boží účinky, že ačkoli se během nanášení škaredím, přesto jsem ochotná to vydržet a příště pupalkovou seanci absolvovat znovu. Dokonce s radostí! Vidina náááádherné pleti, která vypadá, jako kdybych se vrátila po 14 dnech odpočatá od moře, za to prostě stojí.

6 thoughts on “Sensisana – Pupalkový pleťový olej

 1. Je zaujímavé, ako si už v minulých blogoch chválila avokádový olej. Niekedy sa k nemu snáď dostanem, vraj obsahuje i lecitín. Počula som však i to, že je dosť ťažký alebo upcháva póry. Mojím favoritom bol dlhé roky marhuľový olej, úplne som ho milovala, jeho vôňu, jemnosť. Najlepší je však pre miminka, a ja tiež starnem, preto som ho vymenila za olej šípkový, a to je teda podľa môjho názoru ten najlepší botox.

  1. Ano ano, mám pro něj slabost :-) ale je dobré to s jeho množstvím nepřehánět – právě kvůli případnému ucpávání pórů. Proto si myslím, že nejvhodnější bude pro suchou pleť – u mastné by to nemuselo dobře dopadnout. Čistě můj pocit.

   Meruňkový olej je božíííí… Ale já ho mít v koupelně nemůžu, protože ho během pár dní „vykoštuju“ – strašně moc mi chutná :-D A šípkový je jako vyhlazovač vrásek taktéž proslulý, to je pravda! :-)

   Bebe

  1. Děkuju za komentář, Butty :-) Kapsličky jsou zajímavé „balení“ třeba i na cestování. Stačí do malé krabky od balzámu na rty hodit sedm kousků na týden a hotovoka. Žádné tahání velkého krému. A zpátky má člověk míň zavazadel. Sice to jeden kelímek nevytrhne… Ale už pro ten dobrý pocit :-D

   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *