Sililevo – remineralizující a reparační lak na nehty

Sililevo

Čas od času se začnu rozpadat. A to doslova. Věděli jste, že při extra velkém stresu vlasy reagují až s půlročním zpožděním? A že se vám taky může stát, že vypadané cédéčko na hlavě bude krutá realita? Ok, tak špatné to zatím není. Ale pokud se nezmenší gravitace na Zemi, nebo mé vlasové cibulky nezačnou posilovat jak Schwarzenegger v dobách největší slávy, lebka mi prosvítat asi brzy bude. Nikdy v životě jsem vypadané vlasy nepočítala. Leda že by se dal výsledek sečíst na prstech jedné ruky. Ovšem při posledním mytí jsem ze zvědavosti ztráty v odtokovém kanálku vyčíslila a s lehkým povzdechem se zastavila na čísle 700. A ano, dělám si z toho legraci, protože vím, že je to dočasné. Trocha cílené péče, klidu, překlepat typicky padací jarní období, soustředit se na dobré jídlo, těšit se na fajnou dovolenku… A háro mám zas jak celá Kelly Family dohromady.

To samé se mi ale děje s nehty. Jeden by nevěřil, jak rychle reagují na jakoukoli změnu ve výživě, nebo třeba nemoc. Objevili jste si někdy na nehtech horizontální (vodorovné) rýhy? Může jít o problémy se zažíváním. Já když si nedám pozor, co si chystám na talíř, můžu se těšit na nehty hrbaté jak Himaláje. Máte na nehtech bílé skvrnky? Prý by mělo jít o následek zranění, bouchnutí nebo ťuknutí do nehtového lůžka a taková bílá skvrna je teoreticky ekvivalent modřiny na těle. Takže povzpomínejte, kdy jste si naposledy zapomněli prsty ve dveřích. Nehty se vám snadno lámou? Mohou být přesušené, tedy zkuste je více promašťovat a hydratovat pomocí kosmetiky. A co když na nich objevíte roztřepené šupinky (čili „onychoschisis“ – lamelární štěpení)? Ať vás ani nenapadne podobná kravina, jako mě – tedy jednotlivé vrstvičky odlupovat… Je to dost nechutný zlozvyk, který nehty ještě více oslabí, změkčí a ničemu tím nepomůžete. A navíc to vypadá hrozně.

Já sama si nehty udržuju už docela dlouho ve stejném stavu – stříhám je a piluju úplně nakrátko, jelikož mi tak při práci nezavazí (zkuste bušit několika stovkami úderů za minutu do klávesnice s drápy jak orel). A když chci změnu a nudím se? Nahodím barevnou vrstvu a je hotovo. Ač se ale o „pazúrky“ starám, seč mi síly stačí, přesto se občas něco pokazí a já pak chytám nerva, když si nemůžu sloupnout cenovku na tubě s šamponem, aniž bych si u toho ohnula dva nehty a třetí zničila. Dokonce jsem si dělala legraci, že kdybych chtěla přijít o všechny drápky najednou, stačil by mi pokus o sundání staré dálniční známky. Na vítězství v můj prospěch bych ale rozhodně nevsázela…

Koncem ledna mi proto docela přišla vhod nabídka od značky  Sililevo k vyzkoušení remineralizujícího a reparačního laku na nehty. Dle ofiko popisku jde o švýcarský produkt (tzv. hydrolak), který obsahuje biologicky dostupnou formu síry a přesličku rolní. Sililevo nehty zvlhčuje, podporuje jejich pevnost a pružnost a díky tomu, že proniká hluboko do nehtů je vhodný i jako prevence před jejich vysoušením. Sililevo se dá využít jako posilující kúra, ale zároveň i jako base coat (tedy základní vrstva při lakování nehtů), kdy chrání drápky proti obarvení pigmenty z barevných laků. Jeho použití se doporučuje jak při silně poškozených nehtech (lupénka nehtů, péče po odstranění gelových nehtů, plíseň nehtů, aj.), tak jako zmiňovaná základová vrstva při lakování, nebo jako posílení slabých, třepivých a lámavých nehtů.

Na rovinu – moje první myšlenka byla jediná. Jak mi může pomoci nějaká vodička s pidi štětečkem, kterou budu natírat nehet? Čili mrtvou věc, která už dávno vyrostla z lůžka a tedy ji nemůžu nijak vyživit ani vylepšit? Byla jsem skeptická. A to velmi. Ale zkušenost velí, že první dojem často klame, tedy jsem na test kývla a zavázala se k tomu, že po minimálně čtvrt roku budu Sililevo denně používat, abych zjistila, co je vlastně zač a mohla o něm podat věrohodnou zprávu čtenářům. A taky jsem se rozhodla, že po dobu testování nebudu nehty lakovat ničím jiným (ani barvou). Jdeme na to.

Sililevo
Sililevo
Sililevo

Krabičky s lakem Sililevo mi přišly rovnou dvě. Jenže! Balení jednoho laku je opravdu miniaturní (3,3 ml) a upřímně – fakt jsem se bála, jak mi tohle bude na čtvrt roku stačit! Zbytečné nervy. Teď už můžu říct, že jedna flaštička vám naprosto v pohodě vydrží 3-4 měsíce. Tedy dvě dají přes půl roku s přehledem (tipuju až těch 8 měsíců). To byl šok první.

Další bylo nanášení. Čekala jsem obyčejný lak. Smradlavou, lesklou, dlouho zasychající lakovací věc. Chyba. Sililevo je bezbarvá „vodičková“ tekutina, která uschne za 20 vteřin nejpozději, na nehtech není vůbec vidět a hlavně – nesmrdí. Nebo přesněji – museli byste přičichnout až přímo k lahvičce, abyste ucítili velmi slabou „vůni“ čerstvě rozbaleného obinadla v nemocnici. Nebo něco na ten způsob.

Poněvadž jsem tvor nedůvěřivý a nikdy jsem podobný výrobek netestovala, neuměla jsem si představit, co od něj vlastně čekat. Krom extra měkkých, pomalu rostoucích a občas třepivých nehtů jsem neměla žádné větší problémy. Rozhodně ne v podobě plísně, nebo rozpadajících se nehtů po dlouhém nošení gelových příšerností. A tak jsem si nachystala lahvičku k posteli, abych na aplikaci nezapomínala a začala s poctivým natíráním. Mimochodem – použití je velice snadné. Pokud se rozhodnete pro delší ozdravnou kúru jako já, nehty zkrátka jen „lakujete“ každý den před spaním. V tuhle dobu je to ideální, poněvadž po nanesení vrstvy nesmíte ruce alespoň 6 hodin omývat, aby mohl Sililevo dělat svou práci.

První týdny se nedělo vůbec nic. A vlastně ani první měsíc, řekla bych. Po měsíci a půl jsem si ale uvědomila, že mi začíná lézt na nervy časté zastřihování nehtů. A že jsem už podezřele dlouho nepotkala roztřepený drápek a nesnažila jsem se z něj neuroticky sloupnout tu odštěpenou vrchní vrstvu.

Teď jsou to téměř dva a půl měsíce a já hlásím, že se mi nehty nejenže netřepí, nelámou, neštěpí, ani nic podobného. Já dokonce můžu sloupávat nálepky! A otevírat plechovky s rybičkama! Víte co – jak musíte nehty podebrat otevírací očko a odklopit ho, abyste se do konzervy dostali. To už zvládám pěkně prosím sama, bez příborového nože, nebo prosebného kukuče směrem k chlapovi. Taktéž jsem už několik měsíců nezaznamenala na žádném z nehtů vodorovný hrbolek. U tohoto bodu ale nevím, jestli to přisoudit okolnostem (jídlo, „no stress“), nebo laku.

Každopádně nehty jsou zdravé, pevné a hezky růžové (ač tedy vzhledově výraznější rozdíl „před“ a „po“ nevidím). Stejně si ale nemůžu vybavit, kdy byly naposledy takhle kvalitní! Dle mého kúra funguje na zpevnění a rychlejší růst nehtů na jedničku a klidně vám ji doporučím. Já sama si po vypotřebování zásob plánuju pořídit další balení.

Ještě taková myšlenka na závěr hlavně směrem k mužské části populace… Blíží se léto. Otevřené boty. Buďte někteří tak hodní a zkuste pořešit ty žlutohnědé ztluštělé nehty na nohou… Není to jen estetický problém, ale může to značit nějakou závažnější chorobu. Obvoďák a kožní jsou tu od toho, aby vám od podobných problémů pomohli. Nestyďte se a využijte prosím jejich služeb. Případně mrkněte na onemocnění a poruchy vzhledu nehtů a třeba vás uklidní, že v tom zdaaaaleka nejste sami. Ale že se s tím dá něco dělat :-)

5 thoughts on “Sililevo – remineralizující a reparační lak na nehty

 1. Mám ho v plánu už delší dobu, ale pořád jsem se ke koupi nedostala. Vadí mi, že bych musela mít nehty nenalakované a moje nehty jsou vážně ošklivé bez laku. :/

  1. Právě že nemusela, Fairychain. Sililevo se dá využít jako základní vrstva pod lak, kdy chrání nehty :-)
   Bebe

 2. Bebe, na ty vlasy zkus vitamíny Mamavit. Jsou sice pro těhulky, ale při jejich používání jsem měla neuvěřitelně pevné vlasy (jinak dost jemné) a krásnou pleť. Začínám je znovu brát právě kvůli jejich složení a účinku a to už další dítě nečekám.Pro nastartování rychlého účinku beru 1 tabletu denně a po měsíci už jen ob den. Držím pěsti,ať je to brzy lepší a děkuji za skvělé články.

  1. Moc děkuju za milý komentář a tipy, Markétko! :-* :-) Dívala jsem se u Dr. Max na složení Mamavit a příjemně mě překvapilo! Včetně ceny. Ačkoli se dlouhodobě snažím do sebe kromě probiotik (boží jsou bezlaktózové Biopron9 Premium) nic dalšího necpat, tohle mě zaujalo. Ale ani ne tak kvůli vlasům, jako kombinaci „proti vyčerpání“ a na pevné kosti. Vlasy bych brala jako bonus. No jak říkám – nepanikařím, protože je jaro a to vlasy padají normálně skoro všem a tělo prostě jen se zpožděním reaguje na podněty z okolí. Takže bude stopro brzo dobře :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *