JOIK – Tělový peeling s grapefruitem, mandarinkou a bílým cukrem

JOIK - Tělový peeling s grapefruitem, mandarinkou a bílým cukremVěděli jste, že nejen v letadle můžete sbírat nalétané míle a měnit je za další výlety? České dráhy nabízí něco podobného výměnou za jízdy vlakem a díky platbám za jízdenky můžete získávat body. A ty pak jednou za čas směnit třeba za vstupenku do muzea, Království železnic, týdenní upgrade z 2. na 1. třídu a další věci. Anebo zadarmo výletit po celé republice. Jak? Vysvětlím dál.

Upřímně – České dráhy na mě dělají dojem, že v tom množství a kombinacích slev se nevyznají ani oni. Proto jsem si vždycky při kupování jízdenky přišla jako členka klubu přátel drobného hazardu. Bude stát jízdenka stejně, jako posledně? Není někde sleva či akce? Vztahuje se na trasu včasná jízdenka? Platba kartou ano či ne? Hromada otázek s nejistým výsledkem.

Předevčírem jsem ale zažila šok. Tak si brouzdám po jízdních řádech a nazdařbůh zkouším, kam bychom se vydali v neděli. Napadly mě Mariánky. Ani nevím proč. Sympatické jméno nejspíš. Chlap mi nakukl přes rameno a že prý se k hledání přidá a najdeme výhodnou trasu za nejlepší cenu. Proč ne. Mě se podařilo srazit částku kolem 600 Kč pro oba tam i zpět a celá natěšená k němu otáčím notebook, že jako „zkus mě trumfnout“. On udělal to samé se svým monitorem a vpravo dole v místě ceny se kulatila krásná zelená NULA. Zaklapla jsem počítač.

„Jak je to sakra možné?“, vykoktám ze sebe nevěřícně. A on na to: „Existuje skupinová víkendová síťová jízdenka, která se dá využít buď v sobotu, nebo v neděli. Člověk zaplatí fixní částku necelých 700 Kč, na kterou můžou jet dva dospělí a tři děcka po celé republice, v kterémkoli vlaku. A nabídlo mi to automaticky, že můžu 300 bodů vyměnit za celou jízdenku. Takže bychom neplatili ani kačku, protože bodů máme dost…“ To jsou panečku kšefty! Úplně jsem si představila, jak před nádražím postávají pochybné existence a polohlasem ke kolemjdoucím mumlají: „Body, nechcete body? Dobrá cena…“ :-D

Jinak z Mariánských Lázní byla nakonec Morava a vydali jsme se k našim na otočku na kafe :-D Všechno super, cesta boží, výlet ještě lepší. Jen návrat byl trošku ve znamení nervů nadranc. Rychlík do Prahy měl 10 minut zpoždění na příjezdu a nám z něj navazoval osobák domů jen tak tak. Navíc v Praze překopávají nástupiště, takže třeba na 1A musíte jít z budovy ven a kolem staveniště… Až do včerejška jsem netušila, že umím tak rychle utíkat. Akorát nechápu, jak může někdo říct, že běh je relax. Já si připadala, jako kdybych vdechla napalm a lýtka mi počechral masomlýnek. Jo a taky už si dokážu živě představit, jak zhruba vypadá infarkt. Sprintování evidentně není pro mě.

Co ale moje krevní skupina naopak je, tak novinková kosmetika, kterou mi Míša z krasnakazdyden.cz nedávno poslala. Mimo jiné jsem chtěla vyzkoušet i tělový peeling s grapefruitem, mandarinkou a bílým cukrem od JOIK. Což je v e-shopu nově zařazený výrobce, který pochází z Estonska. Tam jsem taky nebyla… A nemyslím si, že by se mi v nejbližší době podařilo nasockovat tolik vlakových bodů nebo leteckých mil na výlet… I když… :-D

JOIK v sobě prý spojuje starodávné dovednosti a znalosti o tom, jak používat rostliny ve prospěch našeho zdraví a krásy s moderním výzkumem a výrobními technologiemi. Jinými slovy – v produktech této značky najdete vymazlené složky té nejvyšší kvality od uznávaných lokálních výrobců a recepty kosmetiky jsou vymýšleny tak, aby měla každá obsažená složka svůj účel, smysl a ve výsledku i efektivitu. Čili byste na sebe neměli pleskat nějaké pochybné placebo, ale dobře promyšlenou a funkční směs ingrediencí. Značka nabízí snad veškerý myslitelný kosmetický sortiment – pleťové krémy, balzámy na rty, sprchové oleje, koupelové soli, pánské krémy na holení, krémy na ruce, pleťové vody, tělová mléka, mýdla, aj. Rozhodně o JOIK na blogu v nejbližší době ještě uslyšíte v dalších recenzích, dnes ale mrkneme na peeling.

Mě na něm nejvíc zaujala právě kombinace grep a mandarinka. Pro horké letní dny dokonalé kombo, které možná spíš než mazat na tělo budete chtít vyškrábnout lžičkou a sníst! Když přivoním ke kelímku, je to jako zkombinovat sladkou šťavnatou mandarinku s čerstvě vymačkaným grepovým džusem. Jiskřivá optimistická vůně, žádný tlamolep (navzdory cukrovému základu), ani umělotina. Přičichnete a bez rozmýšlení hádáte, co je to za ovoce. Ani vás nenapadne jiná parfemace.

Základ peelingu tvoří cukr, jak jsem zmínila výš, což má oproti SOLNÉ variantě jednu obrovskou výhodu. Když budete mít kdekoli na těle malou odřeninku či škrábnutí po holení, tak při použití peelingu nebudete řvát jak na lesy a nepokusíte se projít zavřenými dveřmi sprchy. Ono se ta hláška o sypání soli do rány totiž neříká proto, že by to byla děsná sranda, ale že to bolí jako prase. Cukr tuhle vlastnost naštěstí nemá :-)

Jakkoli se může zdát peeling na pohled hrubý a nepoddajný, není tomu tak. Cukr si představte co do zrnitosti jako krupicový. A díky olivovému a ricinovému oleji, které jsou ve složení hned v závěsu za cukrem, se výrobci podařilo stvořit příjemnou krémovou strukturu, se kterou se dobře pracuje a která se nedrolí. Je tedy možné si prsty nabrat jen kousek, aniž by se vám rozdrobil a rozpadnul v ruce a vydrhli jste s ním víc vaničku ve sprše než sebe.

Použití je velice snadné. Prsty, lžičkou nebo špachtlí (nevhodné škrtněte) si naberete trochu peelingu, kterým následně krouživými pohyby masírujete vlhkou kůži. Buď si můžete užít masážítkování krátké, nebo dokud se vám cukr pod rukama nerozpustí. Tipuju, že většina se přikloní ke druhé variantě – vůně je totiž úžasná a rozhodně nebudete chtít, aby seance hned tak skončila! Jakmile ale uznáte za vhodné, že stačilo – kůži opláchněte a máte hotovo. A těšte se z hebké, provoněné a sametové pokožky :-)

Co bych ještě zmínila na konec, tak že ve srovnání s podobními peelingy na bázi cukr/sůl/oleje, u tohohle kousku po opláchnutí necítíte znatelný olejový film na kůži. A taky si nevyrobíte ze sprchy kluziště. Což může být pro někoho informace, která mu jednou zachrání život… :-D

Peeling je k sehnání v e-shopu krasnakazdyden.cz.

4 thoughts on “JOIK – Tělový peeling s grapefruitem, mandarinkou a bílým cukrem

  1. Na tuto značku jsem také při objednávání na krasnakazdyden.cz pokukovala, ale zase jsem odolala a objednala něco ze Slovenska, to už je prostě moje závislost :-) já osobně v kosmetice moc svěží citrusové vůně nemusím, ale co zase vybrat na léto že? Jsem spíše na ty sladší a krémovější, čokoládka, kávička, kokos, … :-) musím ale uznat, že ta malá hromádka na špachtličce vypadá jako něco moc dobrého k snědku :-)

    1. Tak Slováci přírodní kosmetiku setsakra dobře umí a těžko se jim v téhle oblasti odolává, o tom žádná! :-D Na léto je citrus takový zažitý evergreen, řekla bych. Ale přidávám se taky k oblibě kokosu! Ten mám s létem spojený možná ještě víc :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *