Weleda – Březový detoxikační set a Březový set na celulitidu

Weleda - Březový detoxikační set a Březový set na celulitidu

Dostala jsem od Weledy úkol – povědět vám o dvou jarních/předletních sadách a při té příležitosti o ně uspořádat soutěž. Jde o březový set na celulitidu a březový detoxikační set. Kdo jste echt nedočkaví, srolujte na konec článku. Zbývající skupinka pěti lidí si může přečíst, o co se vlastně bude hrát a k čemu vám to bude dobré ;-)

Obě sady jsou sestaveny z výrobků březové řady a mají jediný úkol – vypulírovat vás zevnitř i zvenčí tak, že budete na kilometr zářit zdravím a celulitida se vám vyhne obloukem. Proč zrovna bříza? Inu, už naše prababičky věděly, že tenhle kouzelný strom se vyplatí obrat o mladé lístky hned na jaře, když je třeba dodat tělu sílu a energii a naordinovat si nějakou tu očistnou kúru, aby se člověk pořádně probral po zimě. Předpokládám, že v té době ještě nikdo neřešil celulitidu, tedy se na tento příjemný benefit březového stromu přišlo až později… :-D

V čem konkrétně vám může být bříza přínosem a proč jí věnovat pozornost? Při vnitřním užití vám například odvar z březových listů pomůže přesvědčit tělo, že nemá zbytečně zadržovat vodu, nastartuje sníženou funkci ledvin (které ale nedráždí) a používá se taky jako močopudný čaj při léčbě ledvinových a močových kamenů a písku. Nebo dokonce uleví při kloubních onemocněních (artróza, revma), protože dokáže organismus zbavit škodlivých usazenin a zmírnit otoky kloubů. Taktéž můžete během očistné kúry zaznamenat zlepšení stavu pokožky při akné.

Pro vnější použití je znám blahodárný účinek břízy na přehnaně se mastící vlasovou pokožku, dále pomůže při výskytu lupů, nebo když toužíte získat pružné a lesklé vlasy. Pozitivní výsledky prý existují i u nadměrného vypadávání vlasů, u ekzémů, vyrážek, akné, plísňových onemocnění či drobných poranění kůže. A konečně se v péči využívá procesů intenzivní látkové výměny v mladém březovém listí, které podporují zdravou rovnováhu v pokožce (čtěte „budete mít prostě hezčí kůži“).

Z čeho se sety vlastně skládají?

Březový set na celulitidu

Krabička obsahuje březový olej na celulitidu ve skleněné lahvičce, březový sprchový peeling v tubě a sisalovou masážní pomůcku.

Oba výrobky jsou v mém kosmetickém arzenálu stálicemi, jsou parádní a já na ně budu přísahat v kteroukoli denní či noční dobu! Březový olej mám doma pořád a ačkoli ho nepoužívám tak pravidelně, jako před několika lety, ale spíš podle nálady a nárazově, přesto na něj nedám dopustit. Má povzbuzující svěží vůni, která v sobě kombinuje rozmarýn a citron a pro mou maličkost je hlavním představitelem a vlajkovou lodí Weledy právě tento olej, nikoli Skin Food krém, který nedávno oslavil 90 let své existence :-)

Weleda – březové sety (detoxikační a na celulitidu)

To samé březový peeling do sprchy. Jeho první recenze na blogu proběhla dokonce v listopadu 2011 a už předtím jsem vždycky číhala v DMku, kdy se mi podaří ukořistit jej v akci! Natolik ho mám ráda a považuju ho za jeden z nejlepších peelingů vůbec. Kůži totiž znatelně vyhladí, vyleští a rozzáří (neptejte se jak, prostě to dělá), ale zároveň nepoškrábe, poněvadž peelingové částečky z karnaubského vosku jsou kulaté a měkké a přítulné a tak vůbec :-)

Březový detoxikační set

Zajásají příznivci očistných kúr, kteří se vyžívají v pitném režimu a razí heslo, že pro vnější krásu je třeba začít uvnitř. A tahle logika je vlastně bezchybná. Můžete se mazat čím chcete, ale pokud vám vyplivne tělo a začne stávkovat zdraví, nepomůže vám ani potírání svěcenou vodou.

Weleda – březové sety (detoxikační a na celulitidu)

Set obsahuje dvě lahvičky BIO březové šťávy a plastovou lahev na pití. Šťáva se užívá 2x denně po 1 lžíci (stačí rozmíchat ve vodě, čaji nebo ovocné šťávě) a pitná kúra by měla vyjít na 14 dní při dodržení uvedeného dávkování. Podle Weledy ideální doba. Nic vám samozřejmě nebrání si v případě potřeby kúru prodloužit. Já začínám šťávu užívat dnes, tedy se za dva týdny těším na ukrutně zdravě a odpočatě vyhlížející pleť, jak slibuje popisek v e-shopu a další, výše zmiňované výhody březového zázraku :-)

115 thoughts on “Weleda – Březový detoxikační set a Březový set na celulitidu

 1. Celulitida podle mého názoru vzniká ztloustnutím a následným zhubnutím, kdy se nějak poruší struktura kůže a je tam :( takže většinou v pubertě…zadržuje se více voda, nefuguje lymfatický systém a takový ten kolotoč…je asi i genetická, ale myslím, že pravidelným pohybem a zdravou stravou, věřím i v mazání, se dá dobře korigovat! ale asi nikdy úplně nevymizí, ale kdo ji nemá, ať se přizná? jinak by mě hodně zajímal březový set, protože takový „blbůstky“ ráda na tento problém používám :-)

 2. Já prodělala mega celulitidu, když jsem díky stresu shodila pár kilo a následně, když stres byl fuč, nabrala během pár týdnů oné ztracené kila + něco navíc. Tělo okamžitě vědělo, že něco není v pořádku, tudíž se bálo, že stresový proces zopakuji a vytvořilo si tukové zásoby, ty, které dle mého názoru následně tvoří oné tukové ďolíčky.
  Musela jsem se dát vnitřně do celkové pohody, pravidelný mega pitný režim a běhání cca 4x týdně půl hodiny po dobu cca 3 měsíců :-) Celulitidu nemám ani po 2 letech, kdy mi zůstal maximálně pitný režim a 1x týdně sportovní aktivita ;-)

 3. Myslím si že celulitida souvisí se sedavým způsobem života (málo pohybu), špatným stravováním (bílá mouka, bílý cukr, nezdravé tuky), malým pitným režimem + roli hrají určitě i genetické předpoklady. Taky jí trpím, samozřejmě :( Momentálně mě nadchla hotyoga, při které se tělo dost detoxikuje. A taky se snažím pravidelně používat krém proti cel. jako doplněk.

 4. Super soutěž, takže se musím zúčastnit :-) celulitida je podle mě nějakou záhadnou vnitřní poruchou metabolismu, zadržuje se voda v těle, proto se musíme hýbat a hodně pít :-) někdy je to dědičné a nic se s tím nedá udělat, ale určitě pohyb, zdravá strava, hodně tekutin a pravidelné masáže by ji mohly zmírnit :-) o to se snažím i já, i když ta pravidelnost masáží mi mnohdy nevychází :-)

 5. Ahoj Bebe, co vím, tak na vzniku celulitidy se dost podílí změny hormonálních hladin (dospívání, těhotenství, atd.), životní styl (alkohol, kouření, stres, nedostatek pohybu…) i geny. Taky poruchou krevní a lymfatické cirkulace ve tkáních, což vede ke zvýšení ukládání tuku v podkoží. ?
  Bříza mě zatím míjí, ale ráda bych ji zkusila. Já sama jsem zatím nijak s celulitidou nebojovala, asi jsem neměla důvěru a přišlo mi to jako bojovat s větrnými mlýny. ☺

 6. Dle mě vzniká špatnou životosprávou, sedavým stylem života a bez pohybu. Osobně se jí snažím předcházet pitím dostatečným tekutin a pohybem. Jinak moc hezký článek ;)

 7. Ze sve zkusenosti vim, ze muze vzniknout pribranim i shozenim kil, kdy kuze jako takova nezvlada ubytek nebo naopak. Je to tez dedicna zalezitost. Prevenci je dobra strava, pitny rezim, masaze, pouzivani rostlinnych oleju, zabal ze skorice a pohyb.

 8. celulitída – špatné proudění lymfy, zadržování odpadních látek v těle, které vzniká při nedostatečném pití, málo pohybu a též nevyváženém stravování.Upravit režim, pít, hýbat se , masírovat kůži k tomu určenými prostředky.

 9. Ať si různé články omílají co chtějí, mám o celulitidě vlastní teorii. A to tu, že je to prostě běžná věc, někdy bez zvláštního důvodu, a je spíš zázrak, pokud ji nemáte. Kromě sebe znám plno štíhlých a sportujících žen s dobrou životosprávou, které trápí taky. Ale v účinky břízy samozřejmě doufat můžeme. :)

 10. Myslím, že to způsobuje stravování a nějaký ten stres. Nejedná se o to, jestli holka je tlustá nebo není, znám spoustu krásných štíhlých s celulitidou. Snažím se bojovat sportem a taky saunováním ;-)

 11. DObrý den, myslím, že celulitida vzniká kvůli špatnému stravování, stresu, nedostatku pohybu. Bojovat se s ní dá pohybem a správným jídlem.A hlavně být v pohodě :-)

 12. Mám celulitidu jako mnoho žen.Podle mě je to záležitost genetická i zdravotní.Moje lymfa je pomalejší a tam bude asi zakopaný pes.Pomáhá mi každodenní sprcha ledovou vodou a masírování postižených míst.Myslím,že trocha celulitidy ještě nikoho nezabila:-)

 13. Já jsem názoru,že celulitida vzniká buď,že člověk náhle přibere a nebo zhubne. Celulitidě se dá určitě předcházet cvičením a dostatkem tekutin(čisté vody)

 14. Řekla bych, že ztloustnutím a následným nic neděláním. Tělo si pak tukové zásoby klade do kuliček a pak je z toho celulitida. :) popravdě jsem o tom nikdy moc nepřemýšlela.
  Snažím se hýbat a pít dost vody, ať se škodliviny vylučují. No ne, že by to moc pomáhalo

 15. Podle mě z nedostatku pohybu, tloustnutí, hormonů a genetiky. Předcházet se jí nesnažím a napravovat moc taky ne, jen občas saunou a plaváním, mazání flákám.

 16. Podle mě to souvisí hlavně se stravou, s překyselením těla. Pokud tělo přijímá nadbytek kyselinotvorných látek, kterých se nestíhá zbavit, u žen se ukládají ve formě celulitidy.

  PS: vybrala bych si detox ;-)

 17. Názorů z čeho vzniká celulitida je mnoho. Například: genetika, vrozené dispozice, přítomnost nemoci v rodině, nadměrné množství estrogenů, špatná strava, tučná strava, nadváha, obezita, sedavý způsob života a z něho plynoucí pomalý odtok lymfy a následné ukládání toxinů v podkoží, někteří odborníci vidí příčinu i v překyselení organismu. Jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu. Každý člověk je jedinečný a na každého působí něco jiného. Někdy je třeba vyzkoušet toho více, ale hlavní je se nevzdávat. Já se snažím nejíst tučné a nezdravé jídlo a sportovat. I nějaký ten přípravek už jsem vyzkoušela. :-) Teď mám ale malé miminko a nemám tolik času věnovat se sobě jako dříve. Pomalu se už sžíváme a věřím, že mi bude brzo výbornou parťáčkou, ať už se pustím do čehokoliv. :-)

 18. Podle mě vzniká i s přibývajícím věkem, v těle se hromadí odpadní látky a to si nedokáže poradit, určitou roli hraje dědičnost a hormony, zadržování vody v těle, stres, špatná životospráva, málo pohybu a nebo /to jsem někde četla/ i hodně pohybu. Možná by se dalo říct, že je to takový zánět podkoží. Jedla jsem správná jídla, sportovala jsem, všude chodím pěšky a rychle a stejně ty důlky mám. Domnívám se, že to souvisí i s překyselením těla. Používám různé krémy a jsem v neustálém pohybu.

 19. Podle mě na ni působí víc faktorů, jako špatné stravování, málo pohybu, nadváha. Celulitidu mám jenom minimálně a momentálně ji neřeším :)

 20. Spatna zivotosprava, nedostatek pohybu, vyssi hmotnost (ne vzdy), malo tekutin…
  A trpim trpim na ni, zvlast ted v tehotenstvi, ale mozna prave proto ji zatim vubec neresim…zacnu resit az po porodu…par mesicu po :D (do te doby nebudu mit cas ji sledovat) Osvedcilo se mi hybat se…kremy/peelingy/masaze jsou spis uz takovy doplnek k tomu pohybu :)

 21. Celulitýda vzniká podle mě z znečištěného organismu, nadváhy a nedostatek pohybu podle mě každý z těchto faktorů se na tom podepíše a ano bohužel jí trpím mažu ji různými krémi na celulitidu ale nic moc a ted vlétě když začíná být hezky tak nasadím zdravou výživu a pokusím se se sebou něco udělat protože to jediné zabere a nejvíc nejlepší na tom je že už týden jím zdravě a cítím se lépe celkově je to bomba tod odpověd na vaši otázku :-)

 22. Tak celulitida se projevuje „pomerančovou kůží“ – takže určitě přílišná konzumace citrusů – jak předcházet? Nejíst citrusy :-D

 23. Příčin může být více-nadváha,nedostatek pohybu,genetické vlohy,nezdravý jídelníček.
  Já osobně s tím bojuji nejvíce kosmetickými produkty.

 24. Juu, dalsi tipy na produkty od Weledy. Postupne ji objevuji a zatim jsem nadsena, hlavne mandlova rada je bozi :-) za sebe muzu rict, ze celulitida a sedave zamestnani jdou ruka v ruce. A nejvic mi pomaha cviceni.

 25. u mě (zcela laicky) vzniká sedavou prací, špatným pitným režimem a slabostí pro čokoládu…bojuju mazáním a
  střídavou studenou/teplou sprchou

 26. Zaneřáděným lymfatickým systémem, ukládáním tuků a nedostatečným prokrvováním. To způsobuje špatná životospráva, málo pohybu, nezdravé jídlo, dědičnost… Používám pouze kosmetiku a snažím se hodně pít. To ostatní zatím vázne ??

 27. Dle mého málo pohybu, špatné stravování a mam pocit ze jsem někde četla ze i perlive vody přispívající k „pomerančové kůži“

 28. Celulitida z mých zkušeností, vzniká špatnou životosprávou a špatnou péčí o tělo. Nedostatkem pohybu, špatným stravováním, špatnou skladbou potravy, vysokým příjmem tuků a cukrů, špatným pitným režimem. Svou roli může hrát i dědičnost.

 29. Celulitida má jistě genetický základ, takže pokud jí má Vaše maminka nebo babička, určité sklony k její tvorbě mohou být i u Vás, ale pokud ve svém životě člověk preferuje správnou stravu bez nadbytku soli a purinů (např. v mase, uzeninách či pivu), které zadržují vodu v těle, má dostatek přiměřené pohybové aktivity, třeba si občas dopřává i nějakou tu masáž (a ještě to pojistí březovou Weledou), ;-) o pomerančovou kůži nemusí ani zavadit…

 30. Celulitida je také dědičná, vzniká z nadváhy, nezdravého způsob života, hormonální nerovnováha, nedostatek pohybu.
  Co dělám proti celulitidě: Tak již 25 let nepoužívám do stravování jednoduchý cukr, to nahrazuji ovocem a kvalitní sypkou stévií, mám dělenou stravu, pravidelně sportuji (nordic walking) a pravidelně se každý večer i ráno sprchuji od poloviny těla teplou a studenou vodou. Ve svých 66ti letech jsem docela spokojena. Je to tím, že si udržuji váhu, abych netloustla.

 31. Myslím si že za celulitidu může částečně dědičnost, nedostatek pohybu a málo tekutin a samozřejmě nezdravé stravování. Já osobně se celulitide snažím předcházet pravidelným pohybem, promazavanim a snažím se dodržovat pitny režim.

 32. Celulitida vzniká u někoho z genetických přepokladů nebo z nedostatečného příjmu tekutin, z tučné stravy, nedostatku pohybu a kouření. Převážně bohužel postihuje nás ženy. Snažím se s ní bojovat pohybem, dostatečným pitím čisté vody, zdravou stravou a různými krémy proti celulitidě a masážemi.

 33. Celulitidou trpím již řadu let. Přispívá k tomu špatné stravování, málo tekutin, sedavé zaměstnání i gennetika může hrát svou roli. Snažím se hýbat jak jen to jde, jíst hodné zeleniny a ovoce, omezovat sladkosti a smažená jídla, hodně pít tekutiny a dělat si masáže.

 34. Vzniká ze stresu, špatných stravovacích návyků a pití sycených nápojů. Roli hraje i gentika.
  Snažím se vyhnout cole, a dalším sladkým nápojům a pravidelně cvičit. :)

 35. Vznik celulitidy je zapříčiněn hned několika faktory: špatný krevní a lymfatický oběh, nadměrné množství toxinů a kyselin v těle (nedostatečná shopnost jater a ledvin tyto látky odbourávat – tyto toxické látky se pak uvolňují a ukládají v tucích), nadváha, stres, špatný životní styl – zlozvyky (přijímané škodliviny atd.), léky. Látková výměna není schopna tyto látky vyloučit z organizmu a tak se ukládají v tucích a vytváří „pomerančovou kůži“ neboli celulitidu. Pravidelně se opakující diety a následný jojo efekt to celé ještě zhoršuje.

 36. Milá BeBe. Děkuji za další pěkný článek. Moc ráda sleduji tvé příspěvky.
  U mne Celulitida vzniká zcela normálně, a to když se moc nehýbu. Zabírá na ni skvěle běhání. Někde jsem četla, že je to u žen takhle přirozeně s ukládáním tuku, že se projeví jako Celulitida…zatímco chlapům se tuk ukládá jinak, takže to nemusí řešit. Já teda chlapa s celulitidu ještě neviděla. Tak než se Celulitida stane módním hitem, a docela verim, že tomu tak brzy bude, ráda zkusím běhání a něco od weledy.

 37. Zdravím! :) Soutěž přímo pro mě!! :D :D :) Dle mého vzniká z nevhodného stravování, nízkého příjmu tekutin, stresu a také nějakou roli hraje určitě dědičnost.. Sama s ní bojuji…marně.. Opravdu se snažím stravovat se jak nejlépe umím, pohybu mám také dost, navštěvuji saunu, piji jen vodu (maximálně s nějakým ovocem).. bohužel tam stále mrcha je! :D Proto bych ráda zkusila kosmetické výrobky od Weledy :))) Kvůli téhle „příšeře“ nenosím v létě ani kraťasy..jen na doma.. :-/

 38. myslim ze vznika starnutim kuze mensi pruznosti mene hydratace a taky tloustnutim predchazet se ji da podle me spravnymi kremy ale hlavne pitnym rezimem a hydrataci celeho organismu

 39. Ahoj Chrouste! Tak já mám úplně jinou odpověď :) myslím, že jako všechno na svém těle můžu změnit pozitivním myšlením a zdravým rozumem. Tzn. , že když si pořád budu opakovat, jak mám šílenou celulitidu a jak je to celé strašné… Bude to strašné! Věřím tomu, samotné mi to funguje! Mám se ráda, řídím se zdravým rozumem ( Chodˇpěšky, buď na čerstvém vzduchu, jez to, po čem se cítíš dobře a nauč se vnímat svou žízeň) a světe div se, skoro ve 30 nemám celulitidu… :) A to nejsem žádná vyžle a taky že jsem jí měla plné nohy… Měj se krásně! :)

 40. Podle mě vzniká celulitida špatnou životosprávou a to zejména špatným pitným režimem! Od té doby co piji 2-3 litry čisté vody denně se mi celulitida rapidně zlepšila! :)

 41. Podle me vznika celulitida kvuli spatne zivotosprave, nedodrzovanim pitneho rezimu, sedavym zamestnanim a take nedostatkem pohybu. Castecne to muze byt i dedicne. Snazim se hodne pit a hybat se a na problematicke partie pouzivam ruzne peelingy a olejicky;)

 42. Myslím si, že je to způsobeno špatným stylem života = nevhodná strava, nedostatečný pitný režim, nedostatek pohybu, kouření , nadbytečná kila. A pak malinko dědičnosti. Já jsem zatím naštěstí jakž takž bez celulitidy, nicméně moje mamka poctivě používá podobné přípravky a musím říct, že pokud budu mít celulitidu v jejím věku jako ona, mám vyhráno :)

 43. Krásný den, myslím, že celulitida vzniká dnešním způsobem života většiny populace, málo cvičíme, máme málo času na kvalitní jídlo, kde můžeme, jedeme výtahem nebo eskalátorem. Takže žena, která se chce celulitidy opravdu zbavit, by se měla nad těmito činy nebo spíše nečiny zamyslet a něco s tím udělat. Různé podpůrné kosmetické přípravky proti celulitidě jsou sice super, ale jestli se nadále budeme cpát kalorickými jídly, všude jenom sedět a nehýbat se, žádný zázrak se nestane. Proto i já jsem se rozhodla cvičit, protože na nějaké diety opravdu nejsem, a každý den si masíruji postižená místa krémy. Doufejme, že s to zlepší ;)

 44. Na celulitidu mají vliv určitě časté váhové výkyvy, nedostatek pitného režimu, zadržování vody v těle… Všemu se snažím předcházet a piji opravdu pravidelně a hodně, sportuji, o pokožku se taky starám a přesto celulitidu mám. Snažila jsem to hodit na geny, ale jelikož mamča celulitidu nemá, tak to budou bohužel ty časté váhové výkyvy. Teď už se mi stejná váha drží několik let, ale přesto to zanechalo následky. A vybrala bych si set březový peeling a olej, flaška by se mi skvěle hodila na sport :) Sleduji na FB jako libuska.krizova a mailík mám marcrazy@centrum.cz

 45. Urcite nedostatok pohybu, stravovacie návyky ale hrajú tam aj svoju úlohu gény. A či sa dá s tým bojovať? Neviem. Niekde som čítal, že muži tým netrpia. Je to pravda? :)

 46. Já bych řekla,že je to hlavně nedostatkem vody ,váhou,i kyž… někdo je štíhlí a má tak celulitidu možná ihormonálními změnami… Zkouším různé krémy a hodně piju. Zatím je to marný boj.

 47. Celulitida je podle mně chybou poruchou krevní a lymfatické cirkulace ve tkáních, zadržovaní vody v tele, genetika. Co na to: správné masáže a určitě je lepší u toho mít i pohyb a vyváženou stravu.

 48. Můj názor na celulitidu je takový, že jde částečně o zadržování vody v těle způsobené například nedodržováním pitného režimu, nebo taky špatným stravováním. Zkusila jsem prášky na odvodnění a pomohly, ale nebylo to ono.

 49. vzniká sedavým zaměstnáním,dědičností,špatným pitným režimem,dlouhodobým stáním,hormonální antikoncepcí.
  potlačuje se pohybovou aktivitou,pitným režimem,otužováním…

 50. Je to způsobeno životním stylem a prostředím, ve kterém žijeme. Špatná strava, stres, sedavý způsob života, málo pohybu, přibírání. V bojí pomáhá pohyb, zdravá strava, masáže.

 51. Myslim, ze je celulitida zpusobena sedavym zpusobem zivota, nedostatkem pohybu, nedostatecnym pitnym rezimem, nevhodnou zejmena konzervovanou stravou. Snazim se venovat sportu,vice pit, vice premyslet o tom co a kolik jim.

 52. Můj názor je takový, že za celulitidu může kombinace dědičnosti, nedostatek pohybu, málo tekutin a nezdravé stravování. Já osobně se celulitidě snažím předcházet pravidelným pohybem, piji vodu a krémuji.

 53. přečetla jsem příspěvky ostatních, rizikových faktorů mám spoustu, ale o celulitidě vůbec nevím, že bych nějakou měla…sice nemám výstavní nohy, ale i kdybych ji měla, tak se z ní nezhroutím, jsou na světě daleko horší věci jako nemoci atd. podpůrné prostředky jako krémíky, masírování a pravidelný pohyb jsou taky fajn-tělo si zaslouží opečovávání i bez celulitidy:-)

 54. Dle mého vzniká nějakým špatným usazením tuků. Momentálně se jí snažím zbavit posilováním a různými krémy.

 55. Myslím že vzniká špatnou životosprávou, nedostatkem pohybu, určitě také nadváhou, ale to nemusí být nutné. I štíhlé ženy trpí na celulitidu, osobní zkušenost. Snažím se jej zbavit krémem který obsahuje kofein.

 56. Ahoj, celulitida vzniká hlavně v důsledku nezdravého životního stylu, nadváhou, hormonální nerovnováhou a taky v případě, že má člověk málo pohybu. Nějaký vliv bude mít asi i genetika. „Nejlepší“ je, že chlapi ji v podstatě nemají ;). Já se snažím pravidelně cvičit a jíst co nejvíc jídel, která si nachystám sama, taky zeleninu, ovoce, raw potraviny a žádné polotovary. Docela to pomáhá, ale stejně ji mám trochu pořád. Ještě se chystám na zařazení nějakých kosmetických pomocníků, takže zrovna sada od Weledy mě hodně zaujala, stejně jako kúra na vnitřní užití. Super, že se něco takového dá sehnat.

 57. Když se člověk o sebe nestará, nepije, nehýbe se, nepravidelně, málo nebo moc jí, není psychicky v pohodě, pije hodně kávy nebo jiného „odvodňovadla“ namísto řádné dávky vody, je to tady, potichu bez varování. S věkem ani s pohlavím to nesouvisí…a je to každodenní boj se svým lenošnějším JÁ všechny ty faktory přemoci. Držím palce všem, abychom celulitidu hledali jen na Wikipedii :-)

 58. Jedná se o kosmetickou vadu , způsobenou vlivem hormonální nerovnováhy v pubertě , těhotenství nebo v klimakteriu . Nepostihuje pouze obézní . Snažila jsem se (dříve) sportovat a používat přípravky proti celulitidě , ale výsledek – nic moc .

 59. Já se snažím celulitidě předcházet POHYBEM + promazáváním PŘÍRODNÍMI TĚLOVÝMI MLÉKY. V oblibě mám tělové mléko s rozmarýnem a arganovým olejem od Eubiony. Cvičím pilates a baví mě aquaerobik. Asi je tohle opravdu účinná prevence, protože jsem teď během půl roku přibrala deset kilo, a celulitida nikde :-). Celulitida je podle mne dědičná záležitost kůže a podkoží, ale dá se jí předcházet. Jen se musí začít včas :-).

 60. Myslím si, že na celulitidě se podepisuje hned několik faktorů – hormonální nevyváženo třeba v pubertě,
  výrazné změny váhy, stres, málo pohybu a určitě je toho víc ale jen toto mám na vlastní kůži ověřené.
  Přípravky proti celulitidě to je běh na dlouhou trať a disciplina.

 61. Duvodem jak vznika takzvana pomerancova kuze je nedostatek pohybu, genetika, nezdravy zivotni styl, do ktereho muzeme zaradit cukry cili sladkosti, nedodrzovany pitny rezim (max. 3 litry denne, aby se telo dehydratovalo).. dalsi je stres, ktery zavali organismy odpadnimi latkami, ktere jsou spatne prokrveny, jimz se delaji mezery a diky tomu je celulitida na svete. Zbavovala jsem se toho, ale neni to zas az tak lehke z duvodu zdravotnich. Posledni dobou jsem neustale nemocna. Lezou na me zanety a infekce. A to je to, ze mam nedostatek bilych krvinek. Diky angine, kterou mam ted 4-tydnem nemam tu moznost se dostat k sportovnimu pohybu. Antibiotika spojeny s pohybem neni zadna sranda, natoz kdyz clovek jeste dostane z antibiotik kvasinkovou infekci. Diky slabe imunite, s kterou se lecim a beru neustale antibiotika tak nemam tu moznost se pohybovat a delat neco s celulitidou.

 62. Částečně za jejím vznikem stojí dědičné předpoklady, může mít původ také v sedavém zaměstnání, hromadění toxinů v těle. Vliv mají i hormonální změny, ať už přirozené nebo například způsobené hormonální antikoncepcí. Mezi další faktory patří kouření, nedostatečný pitný režim nebo dlouhé stání.

 63. Jak víme tak celulitidou trpí hlavně ženy a myslím že je to tím že ženy mají tenčí kůži než muži proto je tuk více vidět. Celulitidou netrpím ani se jí nesnažíme nějak předcházet :)

 64. Bohužel já s ní válčím už léta. Když líp jím a hýbu se, je to vidět i na těle, pomohl mi hlavně běh. Kdykoliv na chvíli povolím, vrátí se. Zkoušela jsem různé krémy a musím souhlasit, že Weleda olej pomáhá.

 65. všeobecně jde o nedostatečný pohyb a špatnou životosprávu, problémy mohou nastat také v těhotenství nebo hormonálních změnách
  Je dobré pravidelně cvičit a pít hodně tekutin, dodržovat vyvážený jídelníček, kůži často promazávat, masírovat, navštěvovat saunu.

 66. ahoj! podle mého úsudku (nikoliv znalostí:) ) je to vlivem stravy, pohybu a zadržováním vody….já ji na nohou mám a doufám, že se jí jednou zbavím :) snažím se hodně chodit, hýbat se, ale kávu a něco dobrého si neodepřu….a masíruju si nohy olejíčkem.
  cervenkova.barbora@seznam.cz

 67. Nemyslím, že k celulitidě musí být nutné tloustnutí. Stačí, že člověk nic nedělá a nehýbe se, špatně jí a vytvoří se. Na druhou stranu celulitidou trpí i modelky a herečky a ty se myslím o sebe starají víc než dost, takže ono se tomu asi ani řádným pohybem a stravou zabránit nedá.
  Já se snažím zaměřit hlavně na pohyb, stravu a masírování při koupání.

 68. Když jsem byla v pubertě, tak mě maminka celulitidou strašila. Říkala jí familiárně „Cilka“ a nutila mě chodit do schodů, když jsem si chtěla do 1. patra zavolat výtah. Nesměla jsem jíst sladký, slaný, dokonce si ani dávat nohu přes nohu, protože to „blokovalo lymfu“ … ale já na to samozřejmě kašlala, protože ve 14 jsem měla pocit, že ďolíky se mě osobně nikdy týkat nemůžou, „nejsem přece tlustá, tak co“ … no jo, jenže ony ty maminky asi fakt ví o čem mluví, hlavně, když ony tím už nějaký ten rok trpí, a trpěla tím i jejich maminka, takže ať žije genetika … no a to moje papkání chipsů a čokoládiček, pití coly po litrech, kouření, málo vody, prakticky nulová sportovní aktivity, to vše udělalo své a já začala po dvacítce zuřivě masírovat, mazat, cvičit a chodit na různé přístroje slibující zázraky, abych se celulitidy zbavila. Pak ještě pár jo-jo efektů, náběh na anorexii a už je u mě „Cilka“ jako doma a ne a ne se jí zbavit, ani když jsem přešla na veganství, a detoxikuju a cvičím jógu atd. Takže já jsem perfektní příklad, jak ne, přátelé :-) Krásné léto všem.

 69. vzniká nedostatkem pohybu, špatnou životosprávou… a bojuji s ní tak, že se snažím pravidelně hýbat, jíst vyváženou stravu…

 70. Celulitida vzniká jednak nezdravým životním stylem, ale také má člověk genetické predispozice. Bohužel jí trpím, především na zadní straně stehen, ale mám osvědčené, že se alespoň trošku zmírní běháním….nicméně neodpustím si sladké, proto se nemohu divit, že jí mám! :-/:-)

 71. Nerovnoměrné rozložení podkožního tuku například vlivem hormonů, přibírání na váze, pití převážně perlivých nápojů apod. Zatím pouze používám masážní olejíček, který obsahuje látky pomáhající k odbourávání celulitidy – protože mám masérský kurz a zásadně se vyhýbám perlivým nápojům.

 72. Díky bohům na celulitidu netrpím, tudíž mé znalosti o ní jsou spíše osobní dojmy z toho, co kdy člověk zaslechl. Domnívám se tedy, že celulitida je důsledkem poruchy ukládání podkožního tuku spojené s genetickými předpoklady a nedostatkem aktivního pohybu.

 73. Celulitidu (pomerančovou kůži) ovlivňuje mnoho faktorů. Částečně za jejím vznikem stojí dědičné předpoklady, může mít původ také v sedavém zaměstnání, hromadění toxinů v těle. Vliv mají i hormonální změny, ať už přirozené nebo například způsobené hormonální antikoncepcí. Mezi další faktory patří kouření, nedostatečný pitný režim nebo dlouhé stání. Preventivně je nejlepší dostatečný pohyb, zdravý jídelníček a dodržování pitného režimu. Já do boje proti ní vyrazila a i se speciální kosmetiku. Ale je to těžký boj… :-)

 74. Celulitidu způsobuje mnoho faktorů: hormony, dědičnost, změny váhy, nevhodný jídelníček, špatný pitný režim, nedostatek pohybu. Při tvorbě celulitidy dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže.

  A jak se bráním já? Horko těžko! Myslím, že už všichni víme teoreticky, jak na to, ale s praktickou stránkou už bývá problém.

 75. Na vzniku celulitidy se podílí nedostatek pohybu, špatná životospráva, nahromaděné toxiny, hormony a možná dědičnost. Celulitidu mám samozřejmě taky, ale abych se přiznala, moc s ní nebojuji. Teď když je venku hezky, se snažím chodit pěšky a jezdit na kole a je možná čas vyzkoušet něco od Weledy :-)

 76. Podle mě vzniká špatnou funkcí lymfatického systému (aspoň mám to na co svést), ale také a to hlavně nedostatek pohybu, špatná životospráva (to je moje). V současnosti už to moc neřeším, nějaké mazání mě nebaví, nejraději užívání vnitřní, tak kdybych měla štěstí, vybrala bych si detoxikační set. Weleda mě moc baví, protože u ní je jistota, sama si vše pěstuje a proto ji věřím

 77. Celulitida je podle mého názoru spjata se špatnou funkcí lymfatického systému a samozřejmě také se špatnou životosprávou. To že ji mají jen ženy s nadváhou je ale hloupost, protože jí trpí i hodně štíhlé holky. Samozřejmě se nevyhnula ani mě, ale zatím jsem nepřišla na žádnou účinnou metodu, jak na ni vyzrát, třeba by Weleda byla konečně tím zázrakem, který s celulitidou zatočí :-)

 78. Dobrý den,
  domnívám se, že celulitida vzniká špatným životním stylem – špatné stravování, málo tekutin, kolísání telesné hmotnost, nedostatek pohybu. Častou příčinou je určitě i sedavé zaměstnání, které mají převážně ženy. Také jsem slyšela, že to je též dědičné. Já celutidiou trpím také a snaším se to řešit, pitným režimem, néé příliš tučnou stravou, sportováním a také promazáváním kůže. Hodně pomáhá cvičení. Kamarádka začala cvičit a posilovat a kůže se jí krásně stáhla. :)

 79. Podle mě celulitida vzniká špatnou životosprávou a nedostatkem pohybu. Můžeme sem zařadit hodně sladkých jídel, tučná jídla, sedavá zaměstnání, nadváha nebo i znečištěný organismus. Proto se doporučují detoxikační očisty. Částečně může být celulitida daná genotiskými dispozicemi. Já sma s snažím jíst méně tučných jídel, hlavně večer kdy si místo toho dám zeleninu a snažím se sportovat. Momentálně se začátkem léta jsem zvolila kolo a procházky se psem. I když se snažím, není to stoprocentní a celulitida se objevila i u mě :( :)

 80. U mě mluví za vše už to, že jsem potřebovala přečíst všech 93 předešlých komentářů, abych zjistila, že a) se to správně píše „celulitida“, ne „ceulitida“ a b) aha, to jako může ovlivnit genetická výbava? (Jen pro sichr jdu mamině překontrolovat nohy.)
  Takže se bojím, že můj příspěvek do diskuze bude dost nevalný, protože žádný kus pomeranče jsem na své sedince ani nožkách nedetekovala (a třicítka se pomalu blíží!). Je fakt, že jak dolní končetiny, tak zadní airbagy jsou už dostatečně vycpané svaly, protože odmala možná až nezdravě moc sportuju (hlavně na bájsiklu). A to málo tuku, co si šetřím na horší časy, se tam prostě už nevleze (jako beze srandy :-D). Ale jestli vede cesta přes natolik vysokou fyzickou zátěž, že procento vašeho tělesného tuku odpovídá spíše mužskému tělu, tak nevím, jestli to za to stojí. Ono to totiž může být vykoupené častými záněty močových cest a ledvin, zimomřivostí a jedničkovým poprsím.
  Co do stravy, ve dvaceti jsem sice přesedlala na „zrní“ a „trávu“, ale nikdy jsem nebyla vegetariánka, veganka, fruktariánka ani raw…ariánka(?). Mamina naproti tomu sní všechno, co se nehýbe (ačkoliv…), a nikde nic. Možná dědičnost, možná fakt, že taky zběsile sportuje. Kdo ví.
  Někdo v komentáři zmiňoval, že pánové jsou výskytu citrusů ušetřeni. Možná to jen není patrné, když jsou na patřičných místech zarostlí? :-D Přítel má postavu, o které sní každá žena – štíhlý jako proutek, s dlouhými nohami, přitom nadupaný sportovec – a občas ho přistihnu, jak se plouží po bytě a naříká, že má celulitidu a že „bez něj by bol dokonalý a najkrajšie na svete“ :-D
  A jak jsem si tak, Bebinko, četla tvou recenzi na oba Weleda sety, zní to parádně, soutěž nesoutěž :-) Co má člověk pořád těm chlapům kupovat k narozeninám, že jo :-D

 81. Kdyby jeden faktor, ale ona je to většinou kombinace více faktorů: jídelníček, pitný režim, pohyb, hormony a geny!!! Co si pamatuji, tak ďolíkatý zadek jsem měla už jako dítě (co furt někde lítalo a nezdravě jsem taky extra nejedla) a bráška ji měl snad už v roce. Věřím, že když už má tělo nějaký „problém“, tak je lepší řešit příčinu a ne jen symptomy, že na sebe budu paplat mastičky a doufat, že se to zlepší a je jedno jestli jsou to vlasy, nehty, akné, nebo celulitida. Takže i když olejíčky od weledy mám ráda, tak se mně se líbí více detoxikační set

 82. Podle mě celulitida vzniká tloustnutím (tímpádem i špatným stravováním), teda alespoň u mě to tak bylo. Poslední dobou jsem přibrala trošku víc a je to teď hodně vidět. Takže se snažím cvičit, pohybovat se, jíst zdravěji a taky používat krém aby se kůže víc napnula :) Hrozně ráda bych set vyzkoušela :)

 83. je to v jídle nepřecpávat se a mít každodenní pohyb to je základ,jinak zakrníme,ale ten set ten může být super

 84. Co ji způsobuje? Nevhodné jídlo, málo pohybu, nedostatečný pitný režim. Co proti tomu dělat? Vhodné jídlo, více pohybu, dostatečný pitný režim :-)

 85. Podle mého vzniká díky hormonální nerovnováze, z nedostatku pohybu a nadváhy. Ale asi svou roli hraje i genetika.

 86. Podle mě je celulitida přirozená věc, ze které v současnosti děláme zbytečného strašáka. Byla tu vždycky a vždycky bude. Je to geneticky podmíněno. Někdo je hubený, hýbe se, jí zdravě a přesto ji má. Ano, tvoří se třeba i v pubertě, když se vám přes léto povede vyrůst o pět centimetrů (tak jako u mě) :-) A jak proti ní bojuji? Ignorací. Prostě si jí nevšímám, ale zase na ni zbytečně neupozorňuji krátkými sukněmi.

 87. Vzniká především špatnou životosprávou. S přibývajícím věkem, sedavé zaměstnání, málo pohybu a k tomu nezdravé jídlo. Nicméně nesmíme zapomenou také na genetiku. Já se ji snažím také zbavit, ale ač sportuju, snažím se držet zdravého životního stylu tak ji stejně mám. Je to holt nekonečný boj nás žen za skvělou postavou :-)

 88. Hezký den. Nevím, kdo vymyslel pro celulitidu ženský rod, protože mi dá jistě každá žena za pravdu, že to není naše kamarádka a většina z nás s ní bojujeme, jak jen to jde. Podle mě vzniká celkově špatným životním stylem – málo pohybu, mizerný pitný režim, nevhodná strava bohatá na cukry, tuky…sedavé zaměstnání a tak dál. Mně se k její eliminaci nejvíce osvědčila lymfatická přístrojová masáž. Takové ty nafukovací gatě, ve kterých si na půl hodinky hovíte a ten pocit, když poté obléknete džíny a máte pocit, že jsou o číslo menší, je k nezaplacení. Pokud se ještě předtím namažete nějakým účinným krémem, jen umocníte celkový efekt. Běhám, cvičím jógu, v létě plavu a výsledky jsou vidět. Nejvíce vyhořím u pitného režimu. ten mi ještě moc nejde. S ním by to bylo už vážně dokonalé.

 89. Všechny rizikové faktory pro její vznik zde již byly uvedeny. Celulitidou trpím také, dle mého pana doktora jsou k ní náchylnější lidé s fototypem 1( velmi světlá kůže), ke kterým patřím. Snažím se udržovat váhu ( se střídavým úspěchem) , cvičím – ovšem nepravidelně, také zkouším různé přípravky na zmírnění celulitidy (krémy, gely atp.). Březový olej ani peeling od Weledy neznám a moc ráda bych tento set vyzkoušela.

 90. Myslím, že celulitida vzniká v důsledku nezdravého životního stylu. Hodně nezdravého jídla, málo pohybu, nedostatek tekutin. Ale velkou roli hraje také dědičnost. Já mám mírnou celulitidu, kterou řeším tělovými másly. Ani nevím, jestli pomáhají, ale je to lepší pocit – dělat něco, než nedělat nic…

 91. Krásná recenze. Myslím že vzniká sedavým zaměstnáním v kombinaci s nedostatečným pohybem a pitným režimem, tak se snažím aspoň trochu od každého – přidat pohybu a vody a ubrat sezení :)

 92. Myslím že celulitida vzniká dnešním způsobem života a těsně souvisí s křečovými žílami, takže to bude i asi gen. zatížení. Podle mě na celulitidu pomáhají cviky v místě postižených partii.

 93. Celulitida je postrach všech žen, jde o kosmetický – estetický problém , který má vnitřní , metabolické příčiny, projevující se změnou vzhledu pokožky, jde o zadržování vody a současně tuku na bocích, stehnech, břiše, ale i na pažích.

 94. U ziadneho ineho zivocisneho druhu okrem cloveka sa celulitida neyskytuje. Ani len vykrmene prasiatko ju nema ? Logicky mi z toho vyplyva, ze to musi suvisiet s nasou pohodlnostou, lenivost a tym ako sa po starocia snazime si zivot zjednodusit, no zrejme tym ideme proti prirode.

 95. Celulitida je daň za nezdravý životní styl, málo pohybu, příliš kalorická strava. Pomůže zhubnout na svoji
  ideální váhu, masáže s pomocnou kosmetikou a hlavně hodně se hýbat. Ale přemýšlím nad tím, že mnoho
  žen má štíhlou postavu, sportuje a stejně má celulitidu.

 96. Vzpomněla jsem si na jeden ošklivý vtip: „Víte, proč muži nemají celulitidu? Protože je hnusná..“ :-D ..nee vážně..celulitidu nemám ráda.. Myslím si, že je geneticky podmíněná, znám spoustu žen v důchodu, které celulitidu vubec neznají.. Ale znám i spoustu mladých žen, které žijí zdravě, cvičí a celulitidy se nezbaví.. Co dalšího celulitidu nastartuje? Podle mých vlastních zkušeností – LENOST! Všechny na sobě musíme dřít, abychom nějak vypadaly. A celulitida se mi vždycky zhoršila v době, kdy mi nezbýval čas na pohybovou aktivitu, zkrátka sedavé zaměstnání nebo válení se u televize je pro náš zadeček to nejhorší. Dále nekvalitní strava, příliš sladkých a kořeněných jídel, nedodržování pitného režimu a zavodnění organismu.. I já s celulitidou bojuju jak se dá, piji 3 litry čisté vody denně, cvičím 2x týdně a ráda chodím pěšky. Zkouším všechny možné krémy, mažu se dvakrát denně a výsledky nejsou viditelné natolik, jak bych si přála. Musím ale uznat, že když jsem poctivé mazání vzdala úplně, celulitida se mi během dvou měsíců příšerně zhoršila..Celulitidy se asi nedá úplně zbavit, ale gely proti celulitidě nám mohou v boji s pomerančovou kůží dost pomoci, řekla bych, že tak z 80% dokážou pokožku vyhladit !!! Ráda bych zkusila kvalitní gely od Weledy, jedná se o velice kvalitní kosmetiku, která určitě funguje :) .
  Na závěr bych chtěla říct, že příroda nás nějak stvořila, celulitida patří téměř ke každé z nás, ale naštěstí si můžeme vypomoci kvalitní kosmetikou a různými moderními vymoženostmi, kterých by byla škoda nevyužít. Všechny bychom se měly mít rády takové jaké jsme, ale taky je potřeba se o sebe hezky starat :)

 97. Myslím, že ide o zlé ukladanie tuku v bunkách. U mňa je to jasné, málo správneho pohybu, nezdravá strava a o pitnom režime nehovorím.
  Článok je super, mám ho vytisknutý, pekne ma nakopol :) Jo a pádim do obchodu :)

 98. Celulitida je estetický neduh projevující se hrbolatou pokožkou především v oblasti hýždí a stehen. Pro svůj vzhled bývá někdy také označována jako „pomerančová kůže“. V odborné literatuře se ještě můžeme setkat s názvy celulita nebo lipohypertrofie. Při celulitidě dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky, připomínající právě strukturu pomerančové kůry. V místě je značně omezen průtok krve a lymfyCelulitidu ovlivňuje mnoho faktorů. Částečně za jejím vznikem stojí dědičné předpoklady, může mít původ také v sedavém zaměstnání, hromadění toxinů v těle. Vliv mají i hormonální změny, ať už přirozené nebo například způsobené hormonální antikoncepcí. Mezi další faktory patří kouření, nedostatečný pitný režim nebo dlouhé stání. Ženy trpí celulitidou častěji než muži. To je způsobeno jednak tím, že ženy mají v postihovaných oblastech tenčí kůži a více se jim v těchto partiích ukládají tuky. Druhý důvod spočívá právě v již zmiňovaných hormonech. Ženský hormon estrogen je antagonní vůči vitamínu E, který podporuje oběh krve a dále vůči vitamínu B6 – pyridoxinu, který má močopudný účinek a odstraňuje zadržování tekutin v tkáních. Vzhledem k tomu, že hormonální antikoncepce obsahuje estrogen v relativně vysokém množství, není vhodná pro ženy, které se celulitidě chtějí vyhnout. Na vznik celulitidy má určitý vliv i věk a nadváha, přesto však postihuje i mladé a štíhlé ženy.

 99. Celulitida je hnus…
  Podle mě je to tukem, který není v těle stejnoměrně v těle…
  Já cvičím a mažu krémem proti celulitidě…

 100. Milí čtenáři,
  omluvte drobné zdržení při losování výherců – došlo nám kafe a já se nezvládla doplazit k notebooku, abych vám jména slavnostně sdělila. Tedy to napravuju a jako revanš slibuju, že brzy bude soutěž další! ;-)

  Teď se můžou radovat Barča a Lucka a já oběma moc a moc gratuluju! :-* :-)

  Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *