Weleda – deodorant Men 24h Roll-On

Weleda - deodorant Men 24h Roll-On

Ačkoli jsem ještě dopoledne (neděle) netušila, o čem že následující recenze bude, cesta vlakem domů mi připomněla, že letošní letní sezona v MHD se rozjela na plné obrátky a nebylo by možná od věci začat blog prošpikovávat tipy na deodoranty a antiperspiranty. Protože říkejte si co chcete o přirozenosti – opravdu není nic horšího, než když jste si právě bříško rozmazlili vynikající pochutinou, kterou ještě cítíte na jazyku a do toho vás díky něčí zanedbané hygieně do nosu udeří odporně uleželá „vůně“ potu… V tu chvíli si vždycky vzpomenu na Kelišku z trilogie Slunce seno, která se znechuceně zvedá od slavnostní tabule v Itálii s větou: „Velebnosti, jdu blejt…“ Protože já dneska šavli málem hodila.

Já vím, že ne vždycky se zadaří vychytat vhodnou kosmetickou pomůcku, která by vám pomohla od nevábného odéru a ušetřila tak lidi ve vaší blízkosti dávicího reflexu… Ale prosím – když už víte, že podobný problém s tělesným pachem máte a teprve svatý grál proti pocení hledáte – noste u sebe alespoň ty separé balené dezinfekční ubrousky, kterými si během dne třeba podpaží přetřete a zabráníte tak nejhoršímu. Přimlouvám se za nás všechny, kterým čichové buňky zatím nespáchaly rituální sebevraždu.

Abych ale jen nemudrovala a pomohla vám zorientovat se v nabídce voňavé kosmetiky právě proti pocení a nepříjemnému zápachu, ukážu vám dneska novinku od švýcarské značky Weleda, který před několika měsíci představila tři deodoranty. V nabídce je Citrus, Granátové jablko a Men. Poslední jmenovanou variantu jsem si vybrala pro test a řeknu vám, jestli a jak funguje a co od ní čekat.

Obal je sázkou na jistotu – obyčejné plastové balení s pohyblivou kuličkou a tekutinou uvnitř, kterou pomocí kuličky vtíráte do podpaží. Pokud se vám stane, že kulička oschne, stačí obrátit deo vzhůru nohama, nebo s ním třepnout a aplikaci opakovat. To všichni zajisté chápou :-)

Co mě motivovalo sáhnout právě po vůni Men? Mám tuze ráda zajímavé voňavé kompozice a popis na e-shopu sliboval mix čistě přírodních éterických olejů vonících po bylinkách, v jehož jádru se mísí vavřín, vousatka, rozmarýn a dřevité tóny. To mě zaháčkovalo a já byla zvědavá, jak mi výsledek sedne. A trefil se přímo parádně! Nedokážu říct, jestli cítím vavřín či vousatku (ani jedno v mé načichané databázi bohužel nefiguruje), ale co jasně rozpoznávám, tak jemné tóny lékořice. A rozmarýn jí po boku zdatně sekunduje. Velmi mi vyhovuje, že vůně deodorantu není lepivě sladká, ač právě lékořice jí lehkou nasládlost propůjčuje. Celé je to nevtíravé, malilililinko kafrové, špetku hořké a drobet bylinné. Vůně je dle mého gusta, baví mě, nenudí a nepřebíjí mi parfém (což je dost zásadní).

Jde o přírodní deodorant, tedy v něm nehledejte žádné hliníkové soli zabraňující pocení – z čehož plyne logický fakt, že potit se sice budete, ale neměli byste díky deodoračnímu účinku éterických olejů zavánět potem. V praxi to ale na mě osobně nějak nezabírá…

Za předpokladu, že nedělám celý den nic fyzicky náročného, obnovuju vrstvu deodorantu cca 2x. V případě, že se chystám ven mezi lidi a mám v plánu náročnější program, než datlování do počítače, sahám po jiném výrobku. Deodorant totiž větší záhul vůbec nezvládne a já třeba po 1-2 hodinách cítím, že mi i bavlněné tričko začíná „nevonět„. Tedy můj závěr je takový, že jestli se hodně potíte a chcete od deodorantu, aby vás uchránil horkých chvilek, kdy vás do nosu uhodí pach potu a vy zjistíte, že to jde z vás, nebude to vhodná volba. Pokud se vám ale líbí vůně, chcete něco čistě přírodního na lenošivé dny doma nebo během nenáročné činnosti třeba u PC, mohlo by to klapnout.

Ještě chci ale jedním dechem dodat, že ačkoli mi tenhle deodorant moc nesednul co do výdrže, rozhodně to neznamená, že by byla přírodní kosmetika malý pán v této oblasti. Od stejné značky totiž nedám dopustit na šalvějový deodorant ve spreji, který obnovím během dne buď jednou, nebo vůbec (i při pohybu ve městě) a jsem s ním maximálně spokojená! Ostatně – šalvějové koupele se doporučují celkově proti nadměrnému pocení jak podpaží, tak nohou. A na mě obsah téhle bylinky v deodorantu zabírá na jedničku :-)

10 thoughts on “Weleda – deodorant Men 24h Roll-On

 1. Deo roll-ony máme doma za velmi oblíbené. Na čem ale teď ujíždím, je růžový deodorant ve spreji od Weledy, ta vůně dokonalá. Někdy se až bojím, aby se na mě neslétly vosy :-)

  1. Ten růžový weledí jsem nezkoušela, jen Citrus. Ale ač jsem tvrdila, že bude zrovna citron boží na léto, tak šalvěj mi přece jen učarovala víc. Přijde mi víc nenápadná a splývající :-) Je ta růže hodně výrazná? Nebo se taky postupně vytratí? :-)
   Bebe

 2. Weledu mám veľmi rada, ale toto som u nich ešte nevidela. Roll-on mám veľmi rada a myslím, že aj pánske zastúpenie u nás v rodine by sa potešilo! :)

  Pozývam ťa na Giveaway o výrobky značky Dermacol! : THE COLORFUL THOUGHTS

  1. Je to novinka letošního jara, Nadi :-) Chytré zahájení sezony a ponouknutí – kupte, navoňte se a jeďte bezstarostně MHD… :-D
   Bebe

 3. Weledu jsem nezkoušela. Používám krémové deodoranty RaE, vanilku a orchidej, santalové dřevo nebo kašmír. Moc příjemné vůně, dlouho drží. Když mě čeká náročnější den tak pod tenhle deodorant použiju ještě krystalový Purity Vision. Chci zkusit ještě verzi ve spreji co mají v Biooo. :)

  1. Probírám šuplík „deodoranty“ v paměti a myslím, že nějaký krystal kolem mě šel… Ale ne v pevné podobě, ale ve spreji. Crystal Spring nebo tak něco? Ale už si nevybavuju, co jsem na něj říkala.
   U RaE mě baví originální obaly! Jsou zapamatovatelné a když vidím název značky, hned si na ně vzpomenu. Osobní zkušenost zatím ale nemám :-)
   Bebe

 4. Doporučila bys ten šalvějový i pro chlapy? Ukecala jsem toho svého na něco přírodního ale veškeré kuličky, tuhé mazadla a jim podobné zavrhl s tím, že chce jedině sprej. Tím pádem se výběr zúžil a já nad Weledou uvažovala do doby, než jsem zjistila, že šalvějovou vůni vedou v kategorii pro ženy.

  Piosek

  1. Popravdě – já nevím. Co do vůně je poměrně jemný a neutrální, ač jde do bylinek – ale určitě to není nic holčičího. Tady bych tedy problém neviděla.
   Nedokážu ale posoudit, jestli bude stačit někomu, kdo se třeba hodně potí. Na mě funguje geniálně a když je vedro tak, že ze mě pot leje a mám pocit, že mi někdo do podpaží snad chrstnul kýbl vody (a to jsem měla jen tenké letní šaty! :-D, tak se mi ani náznakem nestalo, že bych byla cítit potem. V takové dny obnovuju deo třeba 1-2x za den.
   Ale třeba můj chlap se na tenhle deo nějak extra netvářil a ani ho nechtěl zkoušet. I když teda frflá, že by chtěl něco přírodního a „nehliníkového“ (docela by mě zajímalo, jestli by cosi podobného prohlásil předtím, než jsme se potkali :-D, tak jsem ho nepřesvědčila k testu. Má antiperspirant od Garnier a zatím nemění :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *