Bebutter – tuhá bambucká másla (natural, levandule, rakytník s pomerančem, grep a citronová tráva)

Bebutter - tuhá bambucká másla (natural, levandule, rakytník s pomerančem, grep a citronová tráva)

Slíbila jsem vám pokračování seriálu o Bebutter, tak se rovnou vrhneme na další díl :-) Česká firma Aromatica začátkem prázdnin představila vskutku povedený počin – řadu kosmetiky, která má základ v bambuckém másle. A jejíž název je tedy více než příznačný – Bebutter [bíbatr]. Jde o složeninu dvou anglických slov „be“ (být) a „butter“ (máslo). Řada má hned tři druhy produktů – krémy, tuhá másla a šlehaná másla.

Posledně jsem vám ukazovala tři univerzální krémy, dneska si naopak povíme o bambuckém másle v aplikátoru. Takového předskokana současné verze si můžete pamatovat z loňského březnového článku. Tehdy se daly pořídit tři varianty másel – čisté, rakytník & pomeranč a levandule. Teď k nim přibyly ještě dva druhy – grep a citronová tráva. Obal se od té doby nikterak nezměnil, až na design. Ten působí moderněji a je příjemně čistý.

Co se balení týče – myslím, že na českém trhu jde o revoluční záležitost. Nejde totiž o klasický kelímek s tuhým obsahem, ale o vysouvací tyčinku na principu tuhého deodorantu. Odšroubujete vršek, zatočíte spodní částí a vyjede vám tvarovaný váleček bambuckého másla. Na použití neuvěřitelně jednoduché a rychlé. Dokonce natolik, že si pro sebe jeden kousek ukořistil i můj chlap a celou dobu, co tu spisuju článek a dělám fotky, tak mi za zády držkuje, ať mu pak JEHO máslo nezapomenu vrátit do koupelny :-D

Každé máslo má obsah 75 ml a co jsem zkoušela, tak zabírá opravdu celou tubu – plýtvání místem se nekoná.

Všechny druhy jsou na tom co do konzistence stejně. Žádné není výrazně měkčí, nebo tvrdší, řekla bych. Liší se od sebe vlastně jen barvou, vůní a obsahem účinných látek a extraktů.

Použití je primitivní a mě hrozně baví. Vzpomenu zase na analogii s deodorantem, protože funguje stejně. Zkrátka jen máslem přejedete po kůži. Hmota začne okamžitě měknout a tát a vám na pokožce zůstane tenká mastná vrstvička, kterou pak rozmažete rukou.

Prestože jsou másla bez obsahu vody, kupodivu není nutné před jejich aplikací kůži zvlhčovat, jak vám vždycky kladu na srdce u veškeré bezvodé a olejové kosmetiky. Velmi dobře se vstřebávájí bez pocitu zbytkové mastnoty a jsou tak díky tomu použitelná nejen doma po koupeli, ale vlastně kdykoli během dne. Ať už s nimi plánujete přetřít suchý nos, rty, nějakou tu záděrku na ruce, nebo klidně paže a nohy. Tím chci zároveň naznačit, že použití je vysoce univerzální a máslo „uživíte“ v podstatě na kteroukoli část těla. Snad kromě vlasů a zubů. I když… :-D

Bebutter má v nabídce celkem pět druhů tuhých másel, jak už jsem vám stihla prozradit v úvodu.

Natural voní čistě, krémově a malinko zastřeně. Jestli jste někdy měli tu čest ovonět čisté bambucké máslo bez jakýchkoli příměsí, pak tohle je přesně ten případ. Máte-li v oblibě neutrální kosmetiku bez parfemace a vůně, bude to trefa do černého.

Levandule je tak typická, jak jen si umíte představit. Vemte esenciální olej z fialových kvítků, malou kapku si ťupněte na předloktí, zamávejte rukou, aby se vůně uvolnila a začichejte ve vzduchu – ne přímo u ruky. Přesně takto voní levandulová varianta. Aroma to není nikterak ostré. Jestli tedy nemáte nic proti levanduli, ale zároveň nechcete kosmetiku voňavě výraznou – mohl by se vám tento kousek líbit.

Rakytník s pomerančem mi zabavil chlap. Mně voní tato verze jako placaté Hors lízátko. Jen ochutnat! Vůně je ovocná, sladká a velmi líbivá. Vlastně si neumím představit, že by byla někomu proti srsti. Snad jen, pokud máte alergii na pomeranče nebo sladkosti :-)

Grep jsem poznala na první dobrou, jen co jsem si poprvé přivoněla k tubě! Je hned jasné, že jde o citrus, ale namísto rozjásaného pomeranče zřetelně rozeznáte hořké tóny. Jako kdybyste vzali několik pecek z grepu a rozřízli je nožem. Zajímavé ale je, že vůni hodně přebíjí samotné bambucké máslo. Až mám někdy dojem, jestli jsem nesáhla po Natural variantě.

Citronová tráva je boží! Je to optimismus v zelené barvě, který si podle potřeby máznete klidně na spánky (už jen kvůli té vůni!) a nálada se vám na počkání zvedne o level výš. Jen citronovou trávu docela slušně předbíhá meduňka a ten druh máty, který jsem důvěrně překřtila na „orbitkovou„. Voní mi totiž jako zelené Orbit žvýkačky. Pokud jsou vašemu srdéčku blízké máta, meduňka a citronová tráva, budete skákat radostí metr vysoko, protože tahle varianta je neuvěřitelně povedená!

Způsob použití jsem zmínila výš. Otevřete, přejedete, rozmažete. Voilá. V této části bych chtěla zmínit, že každá varianta je určena pro jiný neduh. Resp. problém, se kterým by vám mohla pomoci.

Natural – podle výrobce je určen pro citlivou pokožku. Hádám, že hlavně kvůli tomu, že je bez voňavých příměsí esenciálních olejů a nehrozí tak případná alergická reakce.

Levandule – je vhodná pro relaxaci. Spolu s extraktem z měsíčku je super pro suchou a namáhanou pleť. A sáhnout po balzámu můžete také v případě, že jste nevychytali dobu pobytu na sluníčku a kůži vám teď zdobí nepříjemné zarudnutí. Ostatně – o levanduli je známo, že na popáleniny zabírá přímo zázračně. Nevěříte? Až si příště spálíte prst v kuchyni, potřete si ránu čistým esenciálním olejem z levandule. Neředěným – spolu s tea tree jsou to jediné dvě výjimky, kdy tento typ oleje nemusíte ničím nastavovat. Bolest rychle přejde a jako bonus se vám spálenina zahojí skoro před očima. A tuším jsem to někde i psala :-)

Rakytník s pomerančem rovná se „regenerace„. Tady musím zmínit, že můj drahý poměrně dlouhou dobu řešil problém s vyžraným flekem na kůži od Sava. Tomu předcházelo omylem obarvené bílé prádlo na růžovo a potřeba se tohoto sladkého odstínu zbavit. Vyprávění je to na dýl. Nějak se ale stalo, že chlap z kousku oblečení blbě vymáchal Savo a díky tomu se mu na stehně udělal flek. A nemohl se ho zbavit. Zkoušeli jsme na to i mastičku od Uriage, která zamezila nejhoršímu, ale jen co přestal mazat, flek se vrátil snad ještě větší. No a pak si nedobrotu natřel rakytníkovým máslem. Třikrát. Flek je pryč. Neptejte se, nevím jak. Prostě se to stalo. Asi kouzlo :-)

Grep je na celulitidu. Teď mám pozornost dobré poloviny čtenářek, je tak? :-) Máslo v sobě mimo esenciálního oleje z grepu a jalovce obsahuje i březový extrakt. A právě tahle kombinace by měla sloužit jako podpora k pročištění lymfatického systému a tím i pomoc v boji proti ďolíčkům kdekoli po těle.

Citronová tráva funguje prý na osvěžení. Což můžu potvrdit. Jak říkám – na mě je to jako instantní zlepšovač nálady. Jo a mimo to můžete balzám využít i k uvolnění svalů po fyzické námaze a také při pocitu těžkých nohou.

Pro srovnání a názornost vám sem složení Bebutter másel přepíšu komplet. Ať to máte pohromadě, až se budete rozhodovat.

Natural: bio bambucké máslo, kokosový olej, včelí vosk bílý, candelilový vosk z rostliny Euphorbia Cerifera, karnaubský vosk z rostliny Copernicia Prunifera, vitamin E

Levandule: bio bambucké máslo, kokosový olej, včelí vosk bílý, extrakt z měsíčku lékařského v sójovém oleji, candelilový vosk z rostliny Euphorbia Cerifera, esenciální olej z levandule lékařské, karnaubský vosk z rostliny Copernicia Prunifera, vitamin E, Limonene*, Linalool*, Geraniol*

Rakytník s pomerančem: bio bambucké máslo, kokosový olej, včelí vosk bílý, candelilový vosk z rostliny Euphorbia Cerifera, extrakt z plodů rakytníku řešetlákového a extrakt z listů rozmarýnu lékařského, karnaubský vosk z rostliny Copernicia Prunifera, esenciální olej z pomeranče, vitamin E

Grep: bio bambucké máslo, kokosový olej, včelí vosk bílý, candelilový vosk z rostliny Euphorbia Cerifera, slunečnicový olej, extrakt z listů břízy bělokoré (certifikován Ecocert), extrakt z listů rozmarýnu lékařského, karnaubský vosk z rostliny Copernicia Prunifera, esenciální olej z grepu, esenciální olej z plodů jalovce obecného, extrakt z jehlic borovice lesní, terpeny (součást esenciálních olejů), esenciální olej z kůry jalovce obecného, vitamin E, Limonene*, Linalool*.

Citronová tráva: bio bambucké máslo, kokosový olej, včelí vosk bílý, candelilový vosk z rostliny Euphorbia Cerifera, sójový olej, extrakt z meduňky lékařské, karnaubský vosk z rostliny Copernicia Prunifera, esenciální olej z citronové trávy, esenciální olej z máty kadeřavé, esenciální olej z rozmarýnu lékařského vitamin E, Citral*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*.

* přirozené složky esenciálních olejů

7 thoughts on “Bebutter – tuhá bambucká másla (natural, levandule, rakytník s pomerančem, grep a citronová tráva)

 1. Másla vypadají zajímavě, mám zkušenosti jen s těmi běžnými, roztíratelnými :-) určitě bych sáhla po grepovém a levandulovém :-) opravdu povedené kousky, hlavně na cesty značka ideál…

  1. Pavli, o těch roztíratelných bude řeč ještě v dalším článku začátkem srpna! A lákadla jsou to všechno převeliké. Aromatica se podle mě s touhle kosmetikou trefila do černého :-)
   Jo a ještě postřeh k těm tuhým máslům – nevěřila bys, kolik lidí rozesměje, když tubu vytasíš třeba ve vlaku a použiješ ji jako balzám na rty :-D
   Bebe

 2. Další super článek Bebe! ;-)

  Už v tom minulém o Bebutter si mě na tuhle kosmetiku dosti nalákala a vzhledem k tomu, že zrovna nemám žádné celotělové mazátko, myslím, že volba je jasná ;-) (ještě teda dosti přemýšlím o té vanilkové kostce od Ponia, ta mě tenkrát taky hodně nalákala). Je super že si u všech vypsala i to složení, někdy mám pocit, že si tě ani nezasloužíme, jak máš super články O:-).

  1. Moc děkuju za milou odezvu, Lili! Jsi zlatá! :-) :-*
   Myslím, že na to celotělové fantasticky poslouží ještě šlehané máslo Bebutter. O těch mám nachystaný článek na srpen a už teď můžu říct, že to bylo jak Sophiina volba – nechat si nějaké pro sebe a zbytek věnovat ostatním. Vůbec jsem se nemohla rozhodnout :-D
   U Ponio mi docela cuká ruka u čokoládové kostky. Nebo to byla kakaová? Ale říkala jsem si, že nechám tohle testování spíš na zimu :-)
   Bebe

 3. Skvelý článok, ďakujem. Za takéto výrobky som hrozne vďačná, skvelé zloženie. Hneď budem skúšať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *