Dr. Popov – bylinné kapky „Žaludek a trávení“

Dr. Popov - bylinné kapky "Žaludek a trávení"

Zkoušeli jste si někdy přečíst složení bylinných kapek Dr. Popova? Tady víc než kdy jindy platí notoricky známé „Vím, že nic nevím“. Myslím si, že v bylinkách nejsem úplný zelenáč a alespoň v 0,01% z nich už se lehce orientuju :-D Dokonce si z knihovny pravidelně tahám herbáře a knížky s léčivkami, abych se je pokusila třeba na procházce venku najít a identifikovat. Mimochodem – to jsou přesně ty chvíle, kdy mě štve, že babička nebydlí blíž – vždycky bych natrhala náruč kytek a šla s ní zkonzultovat, co je co. Protože babička se vyzná!

Ale zpátky ke kapkám. Vybrala jsem si od Dr. Popova několik lahviček pro všelijaké problémy a neduhy s tím, že je postupně otestuju a dám vám vědět, co jsem vykoumala. Jako úplně první jsem vypotřebovala bylinné kapky Žaludek a trávení.

Moje nejbližší okolí už si zvyklo, že jestli někdo permanentně nadává, že „ho bolí bříško“ a je mu „po něčem nedobře“, je to moje maličkost. Kolikrát už mám sama chuť dodat něco jako „chroustík – Die Simulantenbande„. No kdyby aspoň! Konkrétní věci, které mi dělají na útrobách mašličky poznám spolehlivě i tehdy, kdy jsem ze začátku netušila, že se ve složení jídla nachází. Ne vždy jsem se musela jistým druhům potravin vyhýbat, tedy mám za to, že jde o „vlastnost“ získanou. Ačkoli netuším z čeho.

Kapky Žaludek a trávení mají naprosto typické balení pro tento druh výrobku od Dr. Popova. Hnědá štíhlá lahvička s velmi fotogenickým designem a kapátkem o obsahu 50 ml. Doporučené dávkování je 3x denně po 20 kapkách. Jo a jedna lahvička při poctivém užívání třikrát za den vám vystačí na 3 týdny.

Chuť? Zkapalněná hořkost! Myslím si, že jsem nikdy nic tak hořkého za celý svůj život neochutnala. Při první „degustaci“ jsem se zaškaredila, prsty na nohou se mi srolovaly a na zádech málem vyrašil hrb. Taková síla to je! Ovšem jedním dechem chci dodat, že po několika minutách jsem se přistihla, že se začínám těšit na další dávku! :-D Kapky mi ohromně zachutnaly a tuším jde zatím o první doplněk stravy, který jsem nejenže ANI JEDNOU nezapomněla ve stanovenou dobu užít – já se na to doopravdy třepala a těšila!

A kombinace bylin, které mají tuto chuť na svědomí? Máta, puškvorec, hořec, pelyněk, fenykl a skořice. „Máta udržuje normální funkci trávicí soustavy a střev a zmenšuje nadýmání, pelyněk a fenykl podporují chuť k jídlu a normální trávení. Puškvorec a hořec díky hořčinám udržují normální trávení a skořice přispívá k normální funkci žaludku a správné činnosti střev bez nadměrné produkce plynů.

Podrobné složení: voda, jemný kvasný líh (alk. 40% obj.), máta peprná nať, pelyněk pravý nať, fenykl obecný plod, hořec žlutý kořen, pušvorec obecný oddenek, skořicovník ceylonský kůra.

Měla jsem během července sýrovou pizzu. Několikrát! A žiju. Jasně, občas jsem další den skučela a v duchu si dávala všelijaká jména, z nichž některá možná ani čeština nezná. Ale stejně – nebylo to tak hrozné, jako obvykle. Fakt! Normálně by mi vyskákal na čele pupínkatý bordel a svíjela bych se tu v křečích ještě další tři dny. Během užívání kapek ne. Maximálně den fňukání alá „achich ouvej, co jsem to včera požrala“ (což mi za tu ňamku stálo!).

A když jsem v jídle nezlobila? Popsala bych v ty dny svůj bříškový stav jako vysoce komfortní a pohodlný. Já vím, že to zní, jako kdybych mluvila o nových křuskách, které se mi povedlo rozchodit. Ale opravdu se mi tyto výrazy zdají nejvýstižnější :-D

Je mi srdečně fuk, jestli je to všechno psychického původu, nebo jde o placebo efekt s tím, že takhle rychle nemůžou kapky účinkovat. Rozhodně si je pořídím znovu a kúru budu v budoucnu opakovat. A kdyžtak recenzi ještě aktualizuju – u některých typů článků dodávám na konec nově zjištěné informace.

Ještě doplním malé info k užívání kapek. Jestli jste stejní jak já, při procházení e-shopu Dr. Popov nejspíš dospějete k závěru, že potřebujete minimálně dvacatery kapky, abyste byli zdraví jak řípa. Radím dobře, nebuďte chamtiví. Mějte z bylinek respekt! Na stránkách Dr. Popova v sekci „Často kladené dotazy“ se totiž píše: „Doba užívání je do vymizení obtíží, nejdéle 4 týdny. Po této době je nutné udělat přestávku min. 7 – 10 dní. Kapky není nutné užívat nalačno. U kapek na čištění, detox a hubnutí je optimální doba užívání 4 – 6 týdnů, následně přestávka a kúru je možno opakovat maximálně 2 x. Neužívejte současně více druhů bylinných kapek, neužívejte kapky v kombinaci s léky stejného zaměření bez konzultace s lékařem, zejména je třeba dbát na opatrnost u léků na ředění krve a u antidepresiv. Kapky obsahují alkohol.

Jinak můžu s klidným srdcem doporučit třeba i bylinné kapky Kozlík lékařský, pokud máte problémy se spaním (nebo chcete zdrogovat kočku – ale to je zas jiná story). Nebo Spánek a nervy, když se potřebujete zklidnit. Obojí vyzkoušeno.

7 thoughts on “Dr. Popov – bylinné kapky „Žaludek a trávení“

 1. Jestli sis na zahradě vysadila ostropestřec a poroste ti jako nám, tak se máš na co těšit. Když zapomeneš byť jen jedinou „hlavičku“ a vysemení se ti na zahradě bude všude. Všude. Už ho několik let nepěstujeme a stále ho na zahradě nacházím. A to daleko od místa původního vysazení. :D

  Jinak z bylinek mám obrovský respekt. Jednou jsem zkombinovala dva bylinkové čaje – detoxikační a na pleť. Na další měsíc jsem měla po celé bradě hluboké, zanícené a pěkně bolavé, tomu se snad nedá říkat ani pupínky. Pak jsem se dozvěděla, že jsem se „přečistila“ a tohle je reakce. Po vysazení čajů to samo zmizelo. Od té doby nekombinuju.

  Těší mě, že ti kapky dělají dobře :)

  1. Moc děkuju za komentář, Amaring! :-) :-* Mě by vůbec nevadilo, kdyby se ostropestřec rozšířil! Takhle už mi lidi vyhrožovali i se šantou kočičí nebo koprem. A nic. Tyhle věci u nás prostě nerostou ani ze semínka. Ačkoli ostropestřec má teď výjimku – sebrala jsem loňské semínka co nám vyrostly a všechny zasadila. A rostlinky se mají čile k světu :-) Kopr, šanta a slunečnice ale pořád nejdou a nejdou :-/

   Mě přijde, že respekt k bylinkám celkově chybí. A přitom se s nimi musí zacházet opatrně. Viz i příklad, co píšeš! Léky z lékárny taky člověk nebere, jak ho napadne a neztrojnásobí si dávku, případně prášky nezkombinuje s dalšími deseti. I když… I tací asi jsou :-D

   Bebe

  1. Ahojky Veri, ty kapky na cévy doma taky mám, ale na test teprve čekají. Kdy ale bude článek, to nedokážu říct přesně :-)
   Bebe

 2. Jůůů, tak až rozjedeš ten velký byznys, tak já se hlásím jako dobrovolník, na kterém můžeš všechno ozkoušet, hlavně ten zázrak na celulitidu :-D.
  A jooooo, bylinková zahrádka, mám jí na seznamu, tak snad jednou ze mě bude taky zahradník. A k bylinkám se začínám taky obracet, zatim mám v arzenálu lichořeřišnici na močák a teď budu zkoušet čajík s kontryhelem, tak uvidim :-).

  1. Oki, píšu si tě do pořadníku, Lili! :-D
   Lichořeřišnice je prý malý velký zázrak právě na problémy s močovým měchýřem a častým běháním na WC. Dočetla jsem se to až poměrně nedávno díky dotazu jedné čtenářky pod článkem, když jsem hledala, co jí doporučit. Musím to zaťukat na dřevo [klep klep], ale zatím jsem v tomhle ohledu bez problémů. Co jsem kdysi absolvovala tu kúru Profi UroInfekt, mám klid.
   Jo a na kontryhel bych přísahala! To ti je fakticky zázračná bylinka pro ženské :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *