Bebutter – šlehaná bambucká másla (natural, levandule, rakytník s pomerančem, grep a citronová tráva)

Bebutter - šlehaná bambucká másla (natural, levandule, rakytník s pomerančem, grep a citronová tráva)

Milí čtenáři, pohodlně se usaďte, začíná třetí díl oblíbeného seriálu na pokračování – Bebutter a jeho novinky v českých luzích a hájích :-) V předchozích dílech jste se mohli seznámit s krémy ve třech variantách, nebo s tuhými másly hned v pěti různých „příchutích“. Dnes mám pro vás kategorii šlehaná bambucká másla.

Se skupinkou tuhých másel toho mají „obláčky“ v kelímcích společného dost. Voňavých variant je pět (natural, levandule, pomeranč s rakytníkem, grep a citronová tráva). Jejich složení je také bezvodé, hlavní složkou je bambucké máslo a veškeré vůně obstarávají esenciální oleje a rostlinné extrakty. Jo a všechny výrobky této řady mají certifikaci CPK bio. To znamená, že obsahují minimálně 90 % surovin přírodního původu a minimálně 20% hmotnostního podílu přírodních složek musí být v BIO kvalitě.

Balení

Nemyslím si, že by šel vymyslet ještě obyčejnější bílý kelímek :-) U Bebutter v tomto směru platí víc než kde jinde, že v jednoduchosti je krása. Taky se mi dost líbí, že druhy másel jsou od sebe barevně odlišené a barva je stejná napříč kategoriemi. Když tedy pošlete na nákup chlapa, jednoduše mu řeknete: „Vem zelený Bebutter v tom velkém kelímku“. Nemůže se splést, ani kdyby měl tři promile v krvi a dvacet dioptrií na každém oku.

Konzistence

Kdo z vás si pamatuje „polárkový sníh„, který se v 80. – 90. letech v mrazicích boxech prodával? Pamatuju si, že byl v bílém papírovém kelímku a měl na obale modré a oranžové trojúhelníčky po obvodu. Nejde mi ani tak o vzpomínky na chuť – spíš se mi vybavila hutná pěnová struktura. Zabořili jste lžičku (nebo dřevěný nanukový „klacík“) do zmrzliny a ona začala jako kdyby praskat a kousky se nalepovaly na lžičku nebo dřívko. Nějak takhle vypadá šlehané Bebutter máslo. Je to výrazně hutná pěna, která okamžitě taje pod prsty. Pokud ale urýpnete kousek másla a zkusmo jej dáte třeba na ruku, roztává do tekuté formy rozhodně pomaleji, než třeba čistý kokosový olej.

Po rozetření pak nechává na pokožce mastný film. Proto bych na rozdíl od tuhých másel radila šlehané varianty používat na vodou navlhčenou pleť. Právě proto, abyste nezůstali mastní, ale máslo se dobře vstřebalo.

Vůně

Doporučuju se vrátit na článek o tuhých máslech, kde vůně podrobněji rozepisuju. U šlehaných másel se v podstatě v ničem neliší a mohla bych jen opsat předchozí text. Snad jen grep je trochu výraznější a pomeranč s rakytníkem o facku méně sladší. Jinak jsem rozdíly nenašla.

Použití

Velmi všestranné a univerzální. Ostatně jako kterýkoli jiný produkt Bebutter. V tom je tahle kosmetika úžasná. Šlehané máslo využijete primárně na tělo a pleť. V případě potřeby je ale možné kousíček rozpustit mezi prsty a vetřít třeba do konečků vlasů po umytí. Stejně dobře ale drží i na rtech (pokud vám bude vyhovovat chuť u voňavých variant).

Jako výhodu vidím i fakt, že máslo je natolik výživné a mastné, že vám bude stačit velmi malé množství. Tedy vám 200 ml kelímek vydrží hooooodně dlouho!

Jednotlivé kousky mají opět specifické zaměření, kterému pak odpovídá i volba extraktů a esenciálních olejů. Natural – citlivá pokožka, Levandule – relaxace, uvolnění, Pomeranč s rakytníkem – regenerace, výživa a hojení, Grep – celulitida, posílení elasticity pokožky, Citronová tráva – osvěžení, prokrvení, prohřátí.

Složení

Natural: bio bambucké máslo, mandlový olej lisovaný za studena, makadamiový olej lisovaný za studena, extrakt z aloe kapské, slunečnicový olej, vitamin E

Levandule: bio bambucké máslo, mandlový olej lisovaný za studena, bio pupalkový olej, extrakt z měsíčku lékařského, sójový olej, vitamin E, esenciální olej z levandule lékařské, Linalool*, Limonene*, Geraniol*

Pomeranč s rakytníkem: bio bambucké máslo, meruňkový olej lisovaný za studena, mandlový olej lisovaný za studena, extrakt z plodů rakytníku řešetlákového a extrakt z listů rozmarýnu lékařského, vitamin E, esenciální olej z pomeranče, Limonene*, Linalool*

Grep: bio bambucké máslo, makadamiový olej lisovaný za studena, mandlový olej lisovaný za studena, slunečnicový olej, extrakt z břízy bělokoré, extrakt z rozmarýnu lékařského, vitamin E, esenciální olej z grepu, esenciální olej z plodů jalovce obecného, extrakt z jehlic borovice lesní, terpeny (součást esenciálních olejů), esenciální olej z kůry jalovce obecného, Limonene*, Linalool*

Citronová tráva: bio bambucké máslo, mandlový olej lisovaný za studena, meruňkový olej lisovaný za studena, sojový olej, extrakt z meduňky lékařské, vitamin E, esenciální olej z citronové trávy, esenciální olej z máty kadeřavé, esenciální olej z rozmarýnu lékařského, Citral*, Geraniol*, Limonene*, Linalool*

*součást éterických olejů

4 thoughts on “Bebutter – šlehaná bambucká másla (natural, levandule, rakytník s pomerančem, grep a citronová tráva)

 1. Šlehané krémíky miluju. Docela mě překvapila cena za tak velké balení. Většinou si je kupuji od Navie a tam je za tuto cenu sotva 60 ml. Do těch barevných bych asi úplně nešla, přece jenom mám u krémů ráda klasickou bílou barvu, Vítězným kouskem by u mě byl levandulový :-)

  1. Taky jsem z té ceny málem spadla ze židle. Kdyby byla jednou taková, asi by mě to nepřekvapilo. Ale tohle? Je to milé :-)
   U mě to nejvíc vyhrál ten zelený – citronová tráva. Já mu ale spíš říkám „meduňkový“, protože tam tuhle bylinku cítím nejvíc :-)
   Bebe

 2. No tak je to jasný, Bebutter si mě získal a píšu na seznam k příští kosmetické objednávce ;-) Jsem zvědavá na to mazání, jestli bude stačit, když vylezu ze sprchy nebo jestli budu muset extra vlhčit pokožku.

  1. Bebutter můžu vřele doporučit, fakt je to jedna z nejlepších letošních věcí v kosmetice :-) A s tím mazáním uvidíš – u mě i záleží, jak moc jsem se cachtala ve vodě. Když strávím hoďku ve vířivce, tak vlhčit navíc nemusím. Pokud jen proletím sprchou, tak je to někdy potřeba. Asi nacucávám vodu jak houba :-DD
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *