Piggy Paint – lak na nehty v odst. Forever Fancy + Basecoat/Topcoat

Piggy Paint - lak na nehty v odst. Forever Fancy + Basecoat/Topcoat

Laků na nehty už mi rukama prošlo požehnaně. Vesměs se vyžívám v odstínech růžové a rudé, naopak se obloukem vyhýbám všemu, co vypadá, jako kdybyste neporcovali jednorožce. Čili paletka zelené, modré, žluté, apod. Na podobné barevné experimenty nejsem stavěná ani v létě a nebaví mě. Je mi naprosto šumák, jestli si někdo namaluje každý prst jinou barvou, nebo si drápky ozdobí postavičkami z Disneyho pohádek. To je každého věc. Tu je řeč o mých preferencích a ty jsou v tomto ohledu poněkud konzervativní.

Proto jsem se i při vybírání vzorku pro dnešní recenzi držela ve výše zmíněné barevné paletě. Ačkoli jedním dechem musím dodat, že vybraný odstín je všechno na světě, jen ne nudný. Zvolila jsem z e-shopu Vonimprirodou.cz barvu laku od značky Piggy Paint s názvem Forever Fancy. Což je echt „barbínkovský“ odstín, který vznikl jako vedlejší produkt během toho, co z výrobní linky sjela slavná panenka od Mattela. Podtón je studený – čili jestli nemáte v oblibě jakýkoli náznak teplých barev a máte dojem, že vašim rukám nesluší, může to být dobrá trefa. Taktéž v laku objevíte mikroskopicky drobné třpytky. Nic zásadního, co by z nátěru dělalo diskotékové devadesátky. Spíš bych to přirovnala k pudrovým perlám od Guerlain – třpytí se, odráží světlo, ale žádné výrazně blýskavé drobky v něm neobjevíte. V jedné vrstvě bude asi problém namalovat nehty tak, aby nebyly poznat tahy štětcem a krytí je spíše lehké. Ve dvou vrstvách už pohodlně vykouzlíte odstín, jako má plná lahvička. A bez šmouh. Štěteček je tenký, ale pevný a šikovně střižený. Dá se s ním malovat velmi dobře, neohýbá se a nepouští chloupky.

Zasychání jednotlivých vrstev je dílem okamžiku a počítáte ho ne na hodiny, ale na minuty. V řádu jednotek. Nalakujete první vrstvu, třikrát na nehet fouknete a do 2 minut vrstva nelepí a můžete lakovat další. Komplet zasychání nehtů do takové fáze, aby se vám na na drápky neobtisknul třeba vzorek povlečení (pokud lakujete večer), je opět záležitostí MINUT. Tedy – maximálně 10 minut a můžete se bez problémů převlékat, aniž byste za sebou nechávali barevné stopy na oblečení, nebo se vám pracně nalakovaná vrstva zničila. Dosud jsem si myslela, že je podobná funkce dílem ulhané televizní reklamy. Až u tohoto kousku jsem na vlastní kůži vyzkoušela, že lak opravdu může zaschnout do pár minut. Tato „funkce“ je pro mě důvod, abych obměnila laky na nehty, které doma mám, jen za tuhle značku. Odvážné prohlášení, což? Čtěte dál a možná se přidáte.

Piggy Paint - lak na nehty v odst. Forever Fancy + Basecoat/Topcoat
Piggy Paint - lak na nehty v odst. Forever Fancy + Basecoat/Topcoat
Piggy Paint - lak na nehty v odst. Forever Fancy + Basecoat/Topcoat

Dalším plusem je fakt, že barevný lak NESMRDÍ. Můžete vrazit nos klidně až do lahvičky a šňupnout si z plných plic. Ani náznak! To je něco fantastického! Pokud nebydlíte sami a lakujete si nehty doma, pak jistě znáte hlášky jako „ježišmarja, otevři okno, to je smrad, že by jeden pad“. A co si budeme povídat – nejen pro okolí je typické lakovací aroma nepříjemné. Já se taky zrovna nevyžívám v obláčku chemického smradu. Proto jsem z jeho absence víc než nadšená!

Kdyby mezi vámi byla čistě teoreticky podobná cíťa jako já, pak se bude jistě hodit informace, že nehty po nalakování NEBOLÍ. Na rozdíl od drogerkových kousků, u kterých mám pocit, že mi po nehtech přejel buldozer, jak to stahuje a bolí, tady jsem nic podobného nezaregistrovala. Boží!

U odlakování není žádná problém. Vemte jakýkoli běžný odlakovač, který doma máte, dvakrát po nehtu přejeďte a barva je pryč. Bez „namáčení“, bez drhnutí, bez práce.

Basecoat & Sealer

Bylo mi doporučeno, abych lak vyzkoušela s tzv. basecoat & sealer – tedy bezbarvým lakem, který se používá jako spodní vrstva (na ochranu nehtu před obarvením lakem) a zároveň i jako vrchní vrstva (pro delší trvanlivost barvy). Nikdy nehty nelakuju jen tak „na sucho“ barvou. Od doby, co mi rudý lak hodil vlastní nehty do odstínu pink, který nešel zaboha dolů, už si na to dávám pozor. A tak jsem vzala do testovací party i průhledný kousek.

Oproti barevnému laku je malililinko cítit, pokud přiblížíte nos přímo k lahvičce. Během samotného lakování pak už vůbec. Lak je hodně tekutý a řídký. Taktéž mě zarazilo, že i po aplikaci dvou vrstev na čistý nehet není vůbec nic poznat. Žádný lesk, nic. Jako kdybych si nehty přetřela zdravotním „lakem“ od Sililevo, který jsem onehdá x měsíců zkoušela. Přišlo mi to divné. Proč si budu proboha dávat na nehty něco, co nemá žádný efekt…?

Piggy Paint - lak na nehty v odst. Forever Fancy + Basecoat/Topcoat

Ale budiž, nanesla jsem na všechny nehty nejdříve bezbarvou „vodičku“. Pak následovaly 2 barevné vrstvy. A pak znovu jedna bezbarvá. Zasychání pohoda jazz a rychlé. Hodně mě překvapilo, jak mi barva na nehtech vytvrdla. Jakože úplně! Poškrábat? Obtisknout? Setřít? Nereálné! A to jsem zkoušela po barvě škrabkat i nehtem. Nic! Bez chybičky.

Jen mi celou dobu vrtalo hlavou, jestli má ten bezbarvý lak vůbec nějaký význam. Když nebyl ve výsledku vůbec poznat. Odpověď na tuto otázku přišla cca po týdnu, když jsem se rozhodla nehty odlakovat. A je třeba podotknout, že jsem chtěla barvu sundat ne proto, že by byla ošoupaná, nebo jakkoli poškozená. To ani náznakem! Jen mě začaly růžové nehty už krapet nudit a chtěla jsem změnu. Jenže ouha…

Po 25 minutách, kdy jsem drhla nehty jak blázen, jsem byla vzteky bez sebe a vážně jsem přemýšlela, že je vezmu bruskou, nebo nechám odrůst. Lidi zlatí, to NEŠLO dolů! V tu chvíli mi došlo, jakou funkci má doopravdy onen „basecoat & sealer„. Jeho úkol je přikovat vám barvu k rukám. Vsadím se, že i kdybych po nehtu přejela diamantovým prstýnkem, tak se lak ani nehne, ale diamant bude na odpis :-D Po dalších 10 minutách se mi konečně podařilo nějak uspokojivě odlakovat ruce i nohy. Slušná šichta, to vám povím! Paradoxně ale nevidím tuto vlastnost jako negativum, ač jsem při odlakovávání nadávkami nešetřila, to se přiznám. Proč? Jelikož ta výdrž za to stojí. Pokud potřebujete mít do práce nehty bez chybičky a nechce se vám s oprýskaným lakem rozčilovat obden, pak je tohle skvělé řešení. Nalakujete o víkendu, přelakujete o dalším víkendu. A během CELÉHO týdne se lak ani nehne, nepoškrábe a neoloupe.

Piggy Paint - lak na nehty v odst. Forever Fancy + Basecoat/Topcoat
Piggy Paint - lak na nehty v odst. Forever Fancy + Basecoat/Topcoat

Abych to shrnula. Podle mého názoru jsem doma NIKDY neměla lepší kombinaci lak & pod/nadlak. Tahle dvojice je geniální a posunula mi barvení nehtů na úplně jiný level. Laky nesmrdí, zasychají na počkání, neolupují se, nepoškrábou se, barva dobře kryje a je sytá jako na lahvičce. Plus se jedná o netoxickou záležitost na vodní bázi, která je prý vhodná i pro malé děti. Díky nimž vlastně značka Piggy Paint vznikla. Má ji totiž na svědomí maminka dvou holčiček, která nechtěla, aby si její dcerky hrály se smradlavým fujtajblem, ale přesto jim chtěla dopřát tu radost a legraci z barevných nehtů.

Z barevné škály Piggy Paint si vybere každý. V e-shopu Vonimprirodou.cz najdete klasickou červenou (po té sáhnu příště!), nevinnou a nenápadnou růžovku, ale i blázniviny v podobě mátové, žluté, modré a zelené. Což si třeba neumím moc představit u sebe, ale jako dárek pro malou neteřinku by to mohlo být super :-) Cenově taky nevychází jeden lak nikterak šíleně.

Vonimprirodou.cz – za tímto e-shopem stojí sympatická Petra, maminka 4 dětí, která se jednoho krásného dne rozhodla, že nabídka obchodů s kosmetikou už jí nevyhovuje a vdechla tak život vlastnímu projektu. V jejím obchůdku najdete kvalitní přírodní kosmetiku (nejčastěji českou a slovenskou), kterou Petra osobně vybírá a testuje, aby ji mohla s klidným srdcem doporučit svým zákazníkům.

Značka Piggy Paint – pochází z USA; laky a doplňky jsou na vodní bázi bez chemických přísad. Produkty Piggy Paint jsou netoxické, hypoalergenní, netestované na zvířatech, bezpečné a vhodné i během těhotenství.

4 thoughts on “Piggy Paint – lak na nehty v odst. Forever Fancy + Basecoat/Topcoat

 1. Fíha Bebe, žeby konečně lak, co vydrží??? Tak to chci!! :D Prozkoumám odstíny a beru!
  Jo a když jsi prvně psala, že se odlakovává velmi dobře (to bylo teda myšleno bez spodní a horní průhledné vrstvy), jak drží bez bezbarvého laku?

  1. Majdi, všema nalakovanýma dvaceti doporučuju :-D
   Samotný lak se odlakovává skvěle a bez práce. Fakt stačí 2x přejet tamponkem s obyč odlakovačem a barva je dole. Jak dlouho ale vydrží na nehtech bez zpevňující base/topcoat vrstvy, to nevím, protože jsem to na delší dobu nezkoušela. Mám takovou hrůzu z těch potenciálně zabarvených nehtů, že už takhle drápky nelakuju. Zkoušela jsem jen jeden nehet, abych věděla, jak se bude odlakovávat samotný lak :-)
   Bebe

 2. Za sebe a pár zkoušek doporučuji podkladovou a vrchní bázi, lak pak vydrží na nohou dlouho a na rukou týden v pohodě bez nějakého výrazného loupání. Samotný je spíš pro děti, které to neřeší, rychleji se loupe. Toť má zkušenost :) Jinak potvrzuji zkušenost Bebe s odlakováním :) Za mě velká přidaná hodnota, že lak opravdu vůbec nejde cítit po chemikáliích.

 3. Bebe, nalákala jsi mně. Líbí se mi i samotné lahvičky :-) nějaký lak si určitě koupím, mám ráda pastelové, doufám, že nebudou moc matne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *