Dr. Popov – Bylinné kapky „Paměť a soustředění“

Dr. Popov - Bylinné kapky "Paměť a soustředění"Mám neuvěřitelně lehké spaní. Jak by řekla macecha v Mrazíkovi: „… může ji probudit, i když hrášek na zem spadne.“ U mě je to spíš moment, kdy si má drahá polovička začne pochrupovat a spokojeně odfukovat. On teda tvrdí, že mám slyšiny a přeháním, ale věřte mi – fakt nemám náladu někoho ve 3 ráno křivě obviňovat, že dělá hlasité zvuky. Spíš mám potřebu vraždit. A do toho ve čtvrt na 4 někdo každou noc startuje motorku o dvě ulice dál. Plus občas prudí kočič. Jedno noční zvukové představení by se dalo rozchodit. Ale zkuste si to zažívat noc co noc. Není horší věc, než když se dlouhodobě pořádně nevyspíte. Další den jste vzteklí, agresivní a zralí na náhubek, abyste nepokousali i pošťáka. A ta úúúúnava! A bělmo prokvetlé červeným žilkováním. A kruhy pod očima, že by na nich z fleku mohly gymnastky trénovat na olympiádu.

K tomu si připočtěte, že jste minimálně dvě třetiny dne nepoužitelní a mozkové obvody vám spínají stejně spolehlivě, jak rozpůlený shnilý citron spojený zrezlým drátem, na kterém chcete během školního úkolu demonstrovat vodivost elektřiny… Ale našla jsem na tenhle problém geniální řešení a ani jsem nemusela obcházet dealery na Václaváku. Stačilo se stavit v lékárně a vyměnit 8 Kč mincí za malý pytlík se špunty do uší. Neuměla jsem si představit, JAK a JESTLI vůbec to bude fungovat. Byla jsem zoufalá a ochotná zkusit klidně i odvar z makovic a postupem času nejspíš i ránu palicí do hlavy (ne mojí, samozřejmě – ahoj zlato, muck! :-* :-)

I přišla první noc. Já si nainstalovala kousky paměťové pěny do ušek. Okolní svět oněměl. Bože, tak takhle vypadá opravdické ticho… Ulehla jsem. Většinou ještě několik hodin zírám do tmy a postupně ve mě roste vztek ze zvuků kolem. Teď ne. Uběhly možná 2 minuty. Ani to ne. Vytuhla jsem. A probrala se až ráno. Málem jsem slzela dojetím. Žádné prášky, ani hysterické noční záchvaty s karatistickými kopy do ledvin mého spolunocležníka, ale celonoční tvrdý spánek! Dokonce začínám vynechávat i korektor pod oči, protože po třech týdnech chrupkání už skoro není co maskovat. Neuvěřitelné. Jen musím vykoumat, jak vyřešit ranní budík. Poněvadž ho neslyším a chlap do mě musí šťouchnout, abych se probrala z kómatu. Nevíte někdo, jak nahrát do ajfounu zvuk lodní sirény? To by mohlo zabrat.

Po sáhodlouhém mudrování na téma „hluché spaní“ bych chtěla převést řeč ještě na další věc. Poněvadž nedávno začal školní rok a mnozí z vás řeší dilema, kterak si našlapat do hlavy co nejvíc informací za co nejkratší čas, mohl by se vám hodit jeden fígl od Dr. Popova – bylinné kapky s názvem Paměť a soustředění. Jde o kombinaci pěti bylin, které mají za úkol jediné – přemluvit váš mozek, že by nebylo od věci namísto vysíleného slintání do skript ještě na chvíli zapnout obvody a zkusit vstřebat pár informací, než bude termín zkoušky nebo seminárky fakt hořet.

Stejně jako ostatní bylinné tinktury od Dr. Popova, i tyhle jsou na bázi alkoholu, kdy se užívá na lžičku předepsané množství několikrát za den. Tady konkrétně 3x denně po 15 kapkách. Jak to funguje? Inu, asi bude nejlepší opět rozebrat ingredience, které za výslednou kombinací na podporu paměti a soustředění vězí:

Ginkgo list – Ginkgo se používá pro svůj pozitivní vliv na paměť a učení. Používá se hlavně při problémech se špatným prokrvením končetin (při studených rukou a nohou), protože rozšiřuje cévy. Dále se prý dá využít jako prevence infarktu myokardu, náhlých mozkových příhod a též při degenerativních nemocech spojených se stářím.

Eleuterokok kořen„Eleuterokok ostnitý se obvykle používá v podobě tinktur nebo někdy jako nálev pro celkové posílení organismu. Pomáhá při nadměrném stresu, únavě, posiluje oslabenou obranyschopnost, odvádí z těla toxické látky a zpomaluje stárnutí organismu. Eleuterokok působí proti depresím, nízkému tlaku, funguje jako afrodiziakum a povzbuzuje činnost centrální nervové soustavy.“ /zdroj: Herbář Dr. Popov/

Maral kořen – Dr. Popov nabízí také separé tinkturu pouze s maral kořenem. Tato ingredience se využívá na celkové osvěžení těla, podporu imunity a pro normální stav kardiovaskulární soustavy a mentálního zdraví. Bylinka prý zlepšuje fyzickou a psychickou odolnost a má silný povzbuzující účinek na organismus třeba po nemoci. A co mě velmi zaujalo, tak že by snad maralí kořen měl fungovat na doléčení a potlačení vyčerpání po mononukleóze nebo borelióze.

Maté list„Maté má povzbudivé účinky podobné kávě. Maté podporuje funkci centrální nervové soustavy, zlepšuje koncentraci, povzbuzuje při psychickém i fyzickém vyčerpání. Pití maté posiluje imunitní systém a prospívá celkovému stavu obranyschopnosti. Maté snižuje chuť k jídlu, podporuje správné trávení a je vhodné jako doplněk při redukčních dietách.“ /zdroj: Herbář Dr. Popov/

Gotu kola list – Jiný název pro tuto bylinu je „Pupečník asijský“ a jde o důležitou součást Ajurvédy. Prý se jí v Asii dokonce přezdívá „potrava pro mozek„, poněvadž má pozitivní vliv na mentální funkce. Zlepšuje paměť a koncentraci. A zmírňuje deprese a úzkosti, tudíž by mohl být řešením pro ty, kteří se bojí užívat Třezalku kvůli možnosti selhání hormonální antikoncepce.

Kompletní složení kapek: voda, jemný kvasný líh (alk. 40% obj.), ginkgo list, eleuterokok kořen, maral kořen, maté list, gotu kola list. *100 g výrobku obsahuje extrakt z à 3,33 g všech jmenovaných bylin

Doporučené dávkování a způsob užití: 3x denně užívat 15 kapek tinktury. Tinkturu je možno nakapat i do nápoje, např. vody, nebo čaje. Doporučená denní dávka (45 kapek) obsahuje po 59,94 mg všech obsažených bylin.

Kdyby vás čistě teoreticky zajímala chuť, pak vězte, že jde o kombinaci mdlého bylinného likéru s čímsi hřejivým (a ne nutně alkoholem). Je to zajímavé a lehce si na příchuť zvyknete. Dala jsem pokoštovat i chlapovi a dobře čtvrt hodiny tu chodil se lžičkou a dumal, co mu to připomíná známého. Nakonec usoudil, že kapky nejsou hořké, kyselé, ani sladké, ale prostě jen bylinkové. A moc dobré!

A jestli povzbuzující účinky fungují? No samo, že jo. Ještě nikdy jsem si tak snadno nepamatovala anglická, italská a chorvatská slovíčka a nepoužívala je v praxi tak lehce :-D Ačkoli možná s tím mělo co do činění i nadšení z volných letních dní, moře, tuny zmrzliny… A tak. Nebo možná ne. Rozhodně ale kapky nemám naposled :-)

Koupit se dají všechny tinktury v e-shopu Dr. Popov. Paměť a soustředění vyjde na 80 Kč.

Další články o bylinných tinkturách Dr. Popov:

Odkyselení
Žaludek a trávení
Čištění, lymfa a hubnutí
Mučenka pletní, Rhodiola, Kozlík lékařský4 thoughts on “Dr. Popov – Bylinné kapky „Paměť a soustředění“

 1. Milá Bebe, děkuji Ti! Mám kapky od teď na seznamu a při nejbližší příležitosti vyzkouším. Složení vypadá logicky poskládané a myslím, že by to na mě mohlo fungovat. :)

  1. Ahojky Amaring, tak snad se bude takový tip hodit! Mě se právě u Dr. Popov líbí, že bylinky kombinují tak, aby se navzájem doplňovaly. To se svými chabými znalostmi zatím bohužel neumím. Takže věřím jim :-))
   Bebe

 2. Jééééé…škoda že článek přišel, až po mé poslední zkoušce, nicméně nevadí, pořád mě čeká sepsání bakalářky a asi ještě dvě zkoušky a samozřejmě státnice. Takže prostor na ozkoušení ještě bude. Ještě by bylo super, kdybych si ty informace pamatovala dlouhodobě a ze všech odvětví ;-).
  A gratuluji ke klidnému spaní Bebe, musí to být frustrující zírat do stropu a nemoci usnout.

  1. Tak to je ještě hooodně příležitostí k vyzkoušení, Lili! Hrozně moc držím palečky, ať to dobře dopadne a ať máš při psaní bakalářky samé dobré nápady! Mě se často stávalo, že jsem uvázla na mrtvém bodě a věty dolovala horko těžko snad až z paty. Ale to jsem ještě nevěděla o kapkách. Dneska už by to šlo určitě líp! :-)
   Nespaní je zlo. Myslím, že to je nejrychlejší cesta, jak může člověku hrábnout. Je vzteklý, rozmrzelý, depkoidní. Uffff… Zlaté špuntíky! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *