JOIK – Zpevňující tělové mléko proti celulitidě

JOIK - Zpevňující tělové mléko proti celulitiděJednu dobu jsem byla velice rozežraná. Doslova. Všechno jsem s oblibou zalévala smetanou (tehdy se mě ještě nepokoušela zabít), nejlepší příloha byla hranolková a byla jsem schopná prohnat friťákem všechno, na čem držela strouhanka. Nerozpakujte se podobná jídla vařit klidně o půlnoci, zapijte to hojně alkoholem a máte recept na katastrofu, vážení.

Jednoho krásného dne mi ale začaly dvě brady v zrcadle poněkud brnkat na nervy a já se zdravě naštvala a rozhodla se s tím něco dělat. Překopala jsem jídelníček takovým způsobem, že by mě i nutriční poradce modelek Victoria’s Secret prosil, ať si proboha vezmu aspoň rohlík. Alkoholické sedánky jsem omezila tak moc, že se dneska po dvoudecce piva motám, jak jsem si odvykla. A začala jsem si své chatrné tělesné schránky natolik vážit, že jsem jí dopřávala cvičení v množství větším než velkém, aby se dostala zpátky do kondice. V té době vlastně vznikl i chroustí blog.

A dnes? Celková váha je pro mě pořád dost důležitá, ale hlavně ji chápu jako první zdravotní ukazatel toho, že se něco děje. Ať už směrem nahoru, nebo dolů. Mnohem víc si spíš hlídám míry. Máme s Heidi Klum podobné. 90-60-90. Akorát každá na jiných místech. Že bych si ale pěstovala tik s krejčovským metrem a hroutila se v slzách z každého centimetru mimo mou představu, to fakt ne. Spíš se snažím hlídat podle oblečení. Začíná mi být něco těsné? Tlačí mě kalhoty v pase nebo přes zadek? Rozhodně hned NEKUPUJU větší velikost hader, ale jako první věc si odepřu druhou večeři a omezím sladkosti a křupky večer k filmu. A namísto autem jdu na nákup pěšky. A navečer se jdu pro jistotu ještě vyvenčit kolem bloku. Většinou stačí pár dní takových „opatření“ a zas je všechno v pohodě. Protože kam by asi tak vedlo plíživé zvětšování velikosti oblečků co rok, dva? Brzy bych na tom byla s kondičkou jako dřív a tradiční vánoční 10 km procházku po Praze bych zakončila infarktem na Pražském hradě. Už jen ta představa, jak se nade mnou sklání hlouček japonských turistů a moje stylová fotka se slinou v koutku oběhne hlavní zprávy… Eeeeej. Ne, díky.

A tak se prostě snažím udržovat status quo, seč to jde. Mezi věci, které zařazuju s proměnlivou frekvencí do péče jsou i různé masti a krémy proti celulitidě. Tato kosmetická kategorie pro mě znamená asi tolik, co pro většinu lidí zobání multivitaminů. Prostě všichni věříme, že nám to prospívá, je to pro tělo dobré a potřebujeme to. A nehodláme se toho vzdát, ať už nám odborník/článek/kamarádka tvrdí o zbytečnosti našeho počínání, co chce.

…Intermezzo…
Otáčím se od svého stolu na chlapa, protože jsem si právě vzpomněla na moment jednoho pošmourného víkendového dne před několika měsíci. Jako by to bylo dnes. Zrovna jsem se převlékala. Díval se na mě. A jen tak polohlasem podotknul: „Hele, nedělá se ti na zadečku celulitida? Vždyť jsi ji nikdy neměla, ne? Z čeho by to mohlo být?“
Jak by řekl Rimmer z Červeného trpaslíka: podobné prohlášení je „totéž, jako kdybys šoupnul svoje nádobíčko lvovi do tlamy a třel mu rozkrok mokrou žínkou. Naprosté šílenství!“
Cos to řekl…?„, já šokovaně na to (jedna rada pro všechny jedince mužského pokolení: když vám ženská položí tuto otázku, není to proto, že by vás neslyšela – dává vám právě šanci tu větu opravit).
Chlap se zarazí. „No… Jsem myslel… Teda…“
Jsem povětšinou flegmatik. Ale jistě uznáte, že jsem měla plné právo dát průchod svému cholerickému „já“ a řvát na něj, co si o sobě sakra myslí a že takovou zrůdnost já na sobě vůbec nemám! A nemluvila jsem s ním do večera. Ehm. Když jsem dnes tuhle situaci vzpomenula, chlap viditelně zblednul a prohlásil, že se o tom nechce bavit. Už nikdy. A že můj zadek je dokonalý. Jak vidíte, je to skvělý chlap a rychle se učí :-D
…konec…

Nicméně jak jsem psala výš – ač jsou podle mě krémy proti celulitidě spíš o dobré víře, přesto je s oblibou testuju a užívám si vyhlazené kůže. Protože to je to, k čemu jsou nejlepší. K žehlení pokožky skoro na počkání. Abyste se zbavili celulitidy úplně a beze zbytku, na to je osamocený kelímek krému malý pán a museli byste změnit mnohem víc, než jen kosmetickou značku. Počínaje pohybem, jídelníčkem, pitím… Všichni to známe.

Pro testování jsem si vybrala z krasnakazdyden.cz Zpevňující tělové mléko proti celulitidě od estonské značky JOIK. Máte-li pocit, že jsem si značku zamilovala díky hustotě recenzí v poslední době, všimli jste si správně. Hrozně mě totiž baví a mám v hledáčku ještě pár zajímavých kousků… :-)

JOIK - Zpevňující tělové mléko proti celulitidě

JOIK - Zpevňující tělové mléko proti celulitidě

Míša na stránkách e-shopu píše: „Zpevňující tělové mléko proti celulitidě pomáhá účinně snížit výskyt celulitidy. V pokožce dochází ke zpevnění, vypnutí a vyrovnání barevného tónu. Výtažky z mořských řas, hořkého pomeranče, břečťanu, přesličky a rozmarýnu stimulují metabolismus kůže a bojují tak s celulitidou. Kávový extrakt a kofein stimulují prokrvení pokožky, pomáhají odvádět nadbytečnou vodu z podkoží. Vitamin B3 zlepšuje pružnost pokožky a udržuje její mladistvý vzhled. Babassu olej, světlicový a konopný olej účinně hydratují pokožku a udržují ji pevnou a vláčnou.“ Jako upřímně – umíte si představit, že byste něco takového nepřihodili do nákupního košíku?

Balení je jednoduché a naprosto stejné, jako v případě peelingů, které jsem od JOIK zkoušela: kávového a grepového. Plastový kelímek se šroubovacím víčkem, který dobře těsní a vypadá pěkně. Mám tendenci ho udržovat zevnitř pořád čistý, takže obsah nerozfrckávám po průhledných stěnách kelímku, ale vždycky je stírám do čista a irituje mě, když plast není průsvitný… Jinak jsem ale psychicky naprosto v pořádku, říkali na skupinovém sezení ostatní :-)

Vůně je velmi zajímavá, nezvyklá a baví mě. Představte si ji třeba takhle: smíchejte v misce kávu a nasekaný břečťan a pokropte směs dvěma kapkami pomerančové šťávy. V kelímku je vůně zvláštně „bahnitá“ a hořce bylinková. Po rozetření na kůži se mimo výše zmíněné složky dostane ke slovu rozmarýn, veeeelmi lehoučký závan kafru a jalovce. Vůni budou podle mě milovat bylinkoví nadšenci, kteří si zároveň procvičí i jógu, poněvadž budou mít tendenci se co chvíli předklánět, aby si přivoněli k natřené noze :-D

JOIK - Zpevňující tělové mléko proti celulitidě

JOIK - Zpevňující tělové mléko proti celulitidě

JOIK - Zpevňující tělové mléko proti celulitidě

Co do konzistence bych obsahu neříkala mléko, ale spíš krém. U mléka mám zafixovanou přeci jen tekutější texturu. Pokud kelímek nakloníte, obsah se dá pomalu do pohybu. Ale neteče. Na pokožce nemastí, nelepí a nemění se na vodnatelné cosi, co zaboha nejde vetřít. Vstřebatelnost je na jedničku s hvězdičkou. Kdyby se tak rychle vsakovala všechna tělová mazání, nikdo na světě by neměl problém s nevypotřebovanými lahvičkami. Nanesete potřebné množství na pokožku, párkrát přejedete rukou a krém je fuč. Taktéž není nutné půl dne čekat na zaschnutí. Jednoduše se natřete, přejdete ke skříni, abyste si vybrali oblečení na dnešní den (nebo pyžamko :-) a můžete se rovnou oblékat. Jo a krém na rozdíl od mandarinkového tělového mléka nebarví.

Ohledně použití bych se chtěla přiznat k jedné věci. Vždycky mám tendenci po „anti-celulitidové“ kosmetice sahat ve dnech, kdy mě škrtí kalhoty. Jakmile se přistihnu, že jsem zpohodlněla a důlek na gauči už se nevrací do původní polohy, leknu se, učiním opatření z úvodu článku a začnu se mimo pohybu i víc mazat, peelingovat a tak. Tenhle stav trvá od pár týdnů do měsíce, plus mínus. Jen co mi zrcadlo vrací kukatelný obraz, zase v úsilí lehce polevím. A tak pořád dokola. Za dobu, co mám krém doma (půlka května), mě to potkalo dvakrát. A krému mi zbylo tak jakože na dně.

JOIK - Zpevňující tělové mléko proti celulitidě

JOIK - Zpevňující tělové mléko proti celulitidě

Hodnocení? Podle mě hlavně motivační. Když už za něco vysolíte takovou částku, nechce se vám nechat pikslu jen tak nevyužitou v krabici s kosmetikou. Vystavíte si ji v koupelně do úrovně očí. Víte, proč tam je. A tak ji používáte. A poněvadž je vám blbé nechávat všechnu práci jen na krému (což by byl nesmysl), začnete třeba víc chodit pěšky. Občas hopnete přes švihadlo. Vzpomenete si dřív než těsně před spaním, že jste vyzunkli jen půllitrovku vody za den. A třeba se i zamyslíte, jestli ta třetí maková mřížka k večeři je fakticky tak super nápad, jak se vám to při nákupu v obchodě ráno zdálo. Můžu odpřísáhnout, že krém je co do uživatelské přítulnosti velmi příjemným společníkem. Opravdicky kůži zkrášluje, příjemně provoní (když vám sedne vůně) a dělá ji hladkou na dotek. Ale že by čapnul celulitidu za zadek a vyhodil ji jednou provždy z baráku – k tomu potřebuje logicky změny ve vašem současném životním stylu (vycházím z toho, že právě ten vám ďolíčky zařídil).

Koupit můžete krém v e-shopu krasnakazyden.cz za 595 Kč (200 ml).

A co je pro vás ona pověstná poslední kapka, kdy si uvědomíte, že jste extra zpohodlněli? A jaká opatření nahodíte? :-)

biooo

6 thoughts on “JOIK – Zpevňující tělové mléko proti celulitidě

 1. Článek jsem přelouskla jedním dechem :) Při té vzpomínce se mi okamžitě vybavila tahle scéna z Přátel: :D Myslím, že je to víc než přesné!
  Tou poslední kapkou je pro mě zase ekzém. Jakmile se objeví, je to pro mě jasný signál, že je něco špatně a musím urychleně něco změnit :)

  1. Nad tím videem jsem dostala záchvat smíchu! To je naprosto přesné! :-D :-D :-D

   Jaj, ekzém je velice nepříjemná „kapka“ :-/ Ale zase je to asi věc, která se nedá jen tak ignorovat.

   Bebe

 2. No mě chlap říct, že se mi dělají ďolíky na zadku tak mu balím kufry :-) také jsem byla dříve docela oplácaná (dříve rozuměj na základce) a i díky svému příjmení jsem měla úžasných 9 let krásnou přezdívku Koule, Koulinka a podobně. No to chce každá dospívající holka :-) Pak jsem na střední hodně zhubla a dodnes si váhu hlídám. Ne že bych občas neprasila a nedala si Brumíka, ale jsem vegetarián a i to mi naštěstí pomáhá nepřibrat a dopřát si něco mlsnějšího. Ale s tím pravidelným mazáním krému je to u mě trošku na štíru. V létě to jakžtakž dodržuju, ale teď vylezu z vany, natáhnu pyžamo a šupnu pod deku a nic mezi tím pro mě neexistuje :-) jen teda mazání obličeje nevynechávám.

  1. Rozhodla jsem se dát mu ještě jednu šanci :-D :-D :-D

   Jop, vegetariánství je veliká výhoda, co se týče postavy! ;-) Samozřejmě, pokud to člověk nebere tak, že si těch 12 knedlí k omáčce dá prostě jen bez masa, že. U mě projdou akorát ryby (ty miluju) a jednou za sto let libový kousek kuřete, který mi ještě někdo musí „před-obrat“ :-D A tak to mám snad od školky.
   A samo, že taky jídelníček nemám odshora dolů zdravý a barevný. A jsem navíc mlsná ne jak koza, ale rovnou celé stádo. Tak je to občas těžké ukočírovat :-D

   Jasně, když je v baráku zima, tak i já připomínám v pyžamku a teplém župánku Kennyho ze South Parku a z téhle kukly se vykulím a mažu, až je teplota v místnosti příčetná :-D

   Bebe

 3. „čapnul celulitidu za zadek“ mě pobavilo, spíš by měl čapnout celulitidu na zadku :D Doufala jsem, že bude výsledek trochu znatelnější (protože doufám ve šťastné konce), ale máš pravdu, je to spíš motivace. Se svou celulitidou jsem se už sžila a protože se snažím neprohlížet si moc zadek zezadu, nevadí mi :D Když si na ní náhodou vzpomenu, utvrdí mě to alespoň v tom, že láska není záležitostí jen fyzickou :D

  1. Až takhle dopodrobna jsem tu hlášku nepromýšlela… :-DD
   Jsem v tomhle docela skeptická, co se týče jen a pouze kosmetiky. Celulitida není vnější problém jako odřenina kolena, kterou by dala dohromady chytrá mast. Je to vnitřní problém a odráží něco, co se děje v těle. Proto si myslím, že je potřeba s ní bojovat tak nějak celkově.
   A přidávám se k tobě – z pár ďolíčků deprese rozhodně nemám a přehnaně je neřeším. A ta poslední věta mě mile pobavila! Hned mám chlapa radši! :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *