Frais Monde – tělové máslo Hydro Bio Reserve

Frais Monde - tělové máslo Hydro Bio Reserve

„Odkud máš ten Frais Monde krém?“, ptá se mě drahá polovička. „He?“, odpovím chytře. „Ten na obličej. Víš, jak jsem ti na něj pomáhal dělat recenzi.“ V tu ránu mi blikne: „Modrý Acqua?“ „Jo! To je on! Lepší jsem nikdy v životě neměl! Akorát už mi došel a chtěl bych úplně stejný. Protože jinak uschnu. A scvrknu se jak baba Jaga…“

Pravidelně se snažím chlapovi přihrávat něco kosmetického, kdykoli projeví nadšení ke zkoušení. Mám jen jeden obličej a kolikrát bych na zajímavou nabídku spolupráce i kývla, jenže kam bych si všechno asi tak mazala, že. Preferuju spíš kvalitu testování před kvantem kosmetiky (ač mi u toho „ne“ někdy srdce krvácí a nejde mi přes klávesnici). A tak mileráda přenechávám balíčky i svému drahému, který mi tlumočí poznatky do recenzí.

Vlastně to vypadá stejně, jako když něco zkouším já. Jen co zjistím, že má balíček přijít, denně odpovídám na otázku: „Už to došlo?„. Pak je třeba vyhmátnout pošťáka s krabicí, utéct s ní domů a snažit se chlapa předběhnout a věci nafotit, než je začne důkladně zkoumat. Pak následuje dvoudenní kolečko dotazů typu „k čemu jsi říkala, že je tohle?“, nebo „jak často to na sebe mám patlat?“. Mimochodem – „je to napsané na obale“ není uspokojivá odpověď. Jen si tím zbytečně prodloužíte dialog.

Pak uběhne nějaká doba, během které je víceméně ticho po pěšině. Měsíc, dva, dýl. Jak je třeba. A nastane den D. Já sedím u notebooku, chlap na židli vedle stolu. On mluví, já datluju. Nezúčastněný pozorovatel by to skoro vyhodnotil jako posezení u cvokaře. A přitom je to důležitá týmová práce na kosmetické recenzi! Musím ho pochválit, jak zodpovědně úkol bere. Žádné „napiš, že krém smrdí jak bolavá noha a že se mi z něj natahovalo“. Vážně se snaží hledat věrohodné přirovnání, studovat složení a objevovat ve vůni vypsané ingredience! A to i u věcí, které zkouším jen já. Docela mi pomohl třeba i s charakteristikou parfemace tělového másla Frais Monde, které mi přišlo zároveň s krémem zmiňovaným v úvodu.

Tělové máslo patří do zelené řady Hydro BIO Reserve a řadí se do přírodní kosmetické skupinky, která je dokonce certifikovaná! Což není samoúčelné tvrzení, ale jakási jistota, že nejde o kosmetické šméčko, nýbrž o kvalitní záležitost co do složení. U kterého bych se ráda pozastavila hned na úvod, poněvadž mě příjemně překvapilo!

Frais Monde - tělové máslo Hydro Bio Reserve

Soupiska složení kosmetických výrobků se řídí jistými pravidly. Asi nejdůležitější, které byste si měli zapamatovat je, že na první místa seznamu se řadí složky, kterých je v produktu co do obsahu nejvíc. U přírodní kosmetiky se nejčastěji setkáte s oleji, vodou, bambuckým máslem, apod. Konkrétně u Frais Monde másla je to voda, arganový olej a squalane („suchý“ olej).

Kompletní soupiska pak zní: Aqua (water), Argania spinosa oil (argania spinosa kernel oil), Squalane, Hydrogenated olive oil decyl esters, Acacia decurrens/jojoba/sunflower seed cera/polyglyceryl-3 esters (acacia decurrens/jojoba/sunflower seed wax/polyglyceryl-3 esters), Zea mays oil (zea mays (corn) oil), Propanediol, Candelilla/jojoba/rice bran polyglyceryl-3 esters, Glyceryl stearate, Hydrogenated vegetable oil, Glyceryl caprilate, Cetearyl alcohol, Sodium stearoyl lactylate, Gluconolactone, Parfum (fragrance), Xanthan gum, Tocopherol, Anisic acid, Sodium benzoate, Helianthus annuus seed oil (helianthus annuus (sunlower) seed oil), Sodium phytate, Calcium gluconate.

Zvláště pak nad arganovým olejem jsem pozvedla obočí! Nestává se totiž často, aby značka hnala marocký poklad tak vysoko do složení, aniž by to bylo zdůrazněno velkými písmeny přes celý obal. A tady tvoří dokonce základ krému! Bomba!

Vůně je podle všeho řešena položkou „Parfum (fragrance)„. Vzhledem k certifikátu bych její původ tipla na kombinaci esenciálních olejů. S jistotou to ale tvrdit nemůžu, jen si to myslím. Parfemace je silná a výrazná – stejná, jako u všech výrobků Hydro BIO Reserve, které mi kdy prošly rukama (tonikum, pleťový krém, sérum). Jestli vám sedne, máte vyhráno a s klidem si můžete pořídit celou řadu s jistotou, že nešlápnete vedle. Nicméně tak jako u všech předchozích recenzí i tady upozorňuju, že je vůně opravdu silná. Nic pro milovníky „neutrálna“. Popsala bych ji jako výrazně zelenou, pronikavou a malilinko ostřejší. Chlap mi tvrdí, že krém voní sladce a že by obsah nejradši „sežral“. Prý cítí vanilku, med a sněhové pusinky. Doslova cituju: „Úplně se vidím, jak vezmu lžičku a jím to! Ideální pro cukrovkáře na záchvat. Chci to ochutnat. Určitě to bude skvělé!“ :-D Jakmile si ale krém rozetřel na kůži, prý se vůně změnila na cosi zeleného, až skoro čajového. I tak se mu ale líbí.

Frais Monde - tělové máslo Hydro Bio Reserve
Frais Monde - tělové máslo Hydro Bio Reserve
Frais Monde - tělové máslo Hydro Bio Reserve
Frais Monde - tělové máslo Hydro Bio Reserve

Konzistence je smetanově hutná. Máslo je na jednu stranu krémově našlehané, zároveň je ale v kelímku hustě „našlapané“ a nejde o bublinkatý obláček, kterého by bylo v obale nula nula nic. Představte si to jako klasickou kostku másla, která při pokojové teplotě trochu povolila. Frais Monde je úžasně krémové, skvěle se roztírá a do pokožky se vpíjí rychle a bez zbytkových mastných stop. Po natření bych kůži popsala jako příjemně vláčnou, HYDRATOVANOU, nemastnou a silně provoněnou. Což mě zase vrací o odstaveček výš – jestli vám bude pasovat vůně, máte vyhráno a máslo budete stopro milovat!

Když to vezmu celkově – nenapadá mě vlastně jediná věc, kterou bych na tomhle kosmetickém adeptovi pohanila. Struktura, složení, vůně, účinky… Tohle se Frais Monde HODNĚ povedlo a já budu chválit a stejně jako u krému a séra jen pochvalně mručet :-)

Ještě dodatek – sice mi drahý občas pomáhá s testováním, ale tentokrát je to opravdu poprvé, co si výrobce našel i na Instagramu a začal ho sledovat. Prý: „Je mi úplně jedno, že jsem chlap a sleduju kosmetickou firmu. Nikdy v životě jsem neměl lepší krém a ta značka je mi hrozně sympatická.“

2 thoughts on “Frais Monde – tělové máslo Hydro Bio Reserve

  1. Frais Monde je bezva značka. Zkoušela jsem od nich testery krému, které mně podarovali na kosmetickém veletrhu, a ty byly skvělé. A jinak moc pěkný článek, těším se vždy na nový text s recenzí, protože se u toho dobře pobavím a je to taková pohodovka. Třeba přes Vánoce jsem se už nemohla dočkat nového článku ????????????

    1. Jéééé, to velice potěší, tak milý komentář! Moc a moc děkuju! :-* :-) A já si říkala, jestli někdo vůbec zaregistroval, že vánočně prázdninuju a je tu pusto a prázdno :-D
      U nás doma je Frais Monde momentálně hodně v kurzu! :-)
      Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *