Soaphoria – henna směs (černá barva)

Soaphoria - henna směs (černá barva)

Když jsem loni psala, že si příště na 99% pořídím Voono hennu, má intuice se za zády pobaveně uchichtla. A o 14 dní později jsem v obchodě Soaphoria pochopila důvod… Ale můžu já za to, že jsem jen slabý kosmetický nadšenec a nešlo odolat? :-D

Oproti hennám, které jsem dosud testovala, má Soaphoria jednu nezpochybnitelnou výhodu. Prodává se ve šroubovacím kelímku, ne v pytlíku. Tudíž se s ní velmi dobře manipuluje v případě, že si potřebujete odsypat menší množství třeba na dobarvení pěšinky. Čehož jsem stihla využít u předvánočního barvení. Nosím už x let pěšinku stejně a je to první místo, kde zaostřím šediny. Kupodivu namíchat si pouhou lžíci henny a „zaplácnout“ jí právě jen pěšinku mě napadlo až nedávno. Já vím, že takové řešení zní podobně chytře, jako když vám v baráku rupne vodovodní trubka ve zdi a vy na mokrý flek na zdi pověsíte obrázek, aby nebyl vidět. Ale když se vám do barvení vlasů fakt nechce investovat pár hodin častěji, než jednou za 6-8 týdnů, je to docela pohodlné řešení, které ničemu nevadí a svůj účel splní. Pokud nenosíte vyčesaný cop, šediny vidět prostě nejsou a ušetříte čas a prachy. A to se vyplatí.

Dneska jsem se ale rozhodla otestovat barvení komplet celé hlavy, protože je neděle, mám čas a nechci samotnou pěšinku barvit častěji. Abych pak nevypadala po dvou měsících jak pako s černým cédéčkem na hlavě a šedivými pásy kolem uší…

I namíchala jsem podle zkušeností hennovou kaši. Nalila jsem do misky horkou vodu (tipuju, že mohla mít tak 80°C, nijak jsem přesnou teplotu nehrotila). Přisypala jsem lžičku henny a vše zamíchala štětcem na barvení. A přidala další lžičku henny. Takto jsem kouzlila s přidáváním vody i prášku, dokud jsem nebyla spokojená s hustotou (doporučuju něco na způsob smetanového jogurtu) a množstvím. To druhé se později ukázalo jako poněkud neprozíravé. Ale k tomu se ještě dostanu.

Soaphoria - henna směs (černá barva)
Soaphoria - henna směs (černá barva)
Soaphoria - henna směs (černá barva)

Momentálně jsou tři hodiny odpoledne a já sedím u počítače a datluju úvod tohoto článku. Na hlavě mám žabincovou hennovou hmotu a na ní igelitovou čepku s gumkou po obvodu. A leskne se mi čelo od konopného Saloos balzámu, kterým jsem pomazala linii vlasů a uši, abych nemusela pracně drhnout hennové tetování na kůži. Vzhledem k tomu, že před Vánoci mi henna na pěšinku chytla náramně dobře, nedělám si starosti o výsledek a věřím, že i tentokrát to bude v pohodě.

Při míchání mi nepřišlo, že by odér byl extra psychotický a já musela pálit 20 svíček a větrat barák zbytek dne. Prostě klasika henna. Zalejete ji horkou vodou, ona uvolní obláček senové „vůně“, která se během pár minut vytratí a nazdar. To samé i u nanášení. Tam je aroma výraznější ještě míň. Když si tak zpětně uvědomuju – nejvýraznější odér měla asi Khadí a LUSH.

Právě teď mám na hlavě hennu skoro hodinu a půl. Igelitová čepka se zapařila a na dotek je teplá. Myslím si, že díky tomu, jak hustou kaši jsem namíchala, mi barva neteče kolem uší. Což je fajn. Ještě to nechám tak půl hoďky a pak bych šla hlavu opláchnout.

Soaphoria - henna směs (černá barva)
Stav před barvením, který mi vždycky trochu kazí pěkné fotky na blogu :-D
Soaphoria - henna směs (černá barva)
Soaphoria - henna směs (černá barva)
Soaphoria - henna směs (černá barva)
Zapařená čepka s hennou

Jelikož článků na téma hennového barvení už mám na blogu požehnaně, nebudu vám podrobně vypisovat, jak se co míchá, nebo jak poznat teplotu. Mrkněte na některou z mých recenzí henny tady na blogu.

V úvodu jsem nastínila, že jsem neodhadla potřebné množství namíchané henny. Hned vám řeknu, proč. Evidentně jsem si nevšimla, že už nechystám hennu pro pět chlupů, ale kštice mi znatelně zhoustla. Je to nějak takhle. Za poslední cca rok a půl mi vypadalo snad půl hlavy a byla jsem jen krůček od toho, aby se mi začaly tvořit lysinky. Tak špatné to bylo.

Při každém mytí jsem tahala vlasy po pramenech. A jednou jsem mrtvolky dokonce zkusila spočítat. U čísla 600 mě to přestalo bavit. Jenže od října se udála ku*evsky velká změna. Odpusťte mi ten výraz, ale výstižnější slovo neexistuje. Takřka ze dne na den mi vlasy přestaly padat. Teď, když si myju hlavu, napočítám odhadem 30 spadlých vlasů, když moc. Někdy ani to ne. Po celé hlavě mám podrosty, jako kdybych právě sekla s chemoterapií a začaly mi obrážet nové vlasy. Normálně mi roste „ježek“! Při prvním „nepadacím“ mytí jsem to obrečela štěstím!

Mám několik osobních tipů, co může být příčinou. Od srpna spím jak zabitá díky špuntíkům do uší a v noci se nebudím. Od podzimka doteď jsem dospala všechny předchozí „insomnické“ roky. Také bych o sobě řekla, že už nejsem v permanentním stresu. Jasně, občas mě něco nase*e, běsním jak bůh pomsty a je lepší se mi klidit z cesty. Ale kdo takhle občas nezuří? Nicméně se už neklepu jak ratlík a tep zase měřím ve dvouciferných číslech. A taky jsem od prvního října vysadila hormonální antikoncepci (koketovala jsem s tím už dřív, ale vzala jsem jako „znamení“, že mi došly prášky, já si zapomněla zajistit nové a doktorka měla zrovna ten den dovolenou – žádný jiný důvod v tom není). Doplňky stravy neberu kromě Gynex kapek žádné (mám za sebou už 2 balení a 3. je objednané). Netvrdím s jistotou, že něco z toho (nebo kombinace všeho) zabralo, ale myslím si to. Ukázat prstem na jednu věc ale neumím.

Výsledek barvení

Při oplachování se mi zdálo, že vlasy drží hodně barvy a ne a ne se jí pustit. Henna se mi zdála jako kdyby „mastná“, či jak to vystihnout. Čistá voda na smytí byla malý pán. A to i když je prášek velmi jemně namletý a žádné drobky ve vlasech nezůstávají. Nicméně představa, že budu mít zabarvené povlečení na polštáři mě moc nenadchla. A tak jsem hlavu umyla šamponem (tekutý Nutrishamp od Soaphoria) a přidala i kondicionér (Orient Chai od Ponio).

Soaphoria - henna směs (černá barva)
Rozčesané mokré vlasy po vypláchnutí henny a po umytí šamponem a kondicionérem
Soaphoria - henna směs (černá barva)
Všude mi odstávají pidi vlásky :-)
Soaphoria - henna směs (černá barva)
Výsledný odstín je fakt krásný a tmavý! :-)

Henna krásně zakryla všechny šedivé odrosty. Jediné, co se tak na fotkách dívám, tak že některé extra odolné bílé (:-O !!!) vlasy barvě umanutě odolávají. Henna z vlasů nijak nečpí a nesmrdí. Pokud byste v nich chtěli hennovou vůni najít, museli byste se jóó soustředit. Mně hennu navíc úplně přebil kondicionér Ponio a olejík od BioAroma (ona to je teda olejová maska, ale já její zbytek přelila do kapátkové skleničky a používám ji do konečků po mytí).

Na jedno barvení celé hlavy jsem spotřebovala cca polovinu kelímku. Hádám, že mi tam zbylo ještě tak na dvě obarvení pěšinky. Kelímek má 150 ml (zapomněla jsem ho zvážit, kolik je to gramů!) a mně by v ideálním případě vyšel na obarvení celé hlavy + jednu pěšinku. Nebo 3 barvení pěšinky + dobarvení odrostů po celé hlavě (ne délek; mám vlasy po ramena).

6 thoughts on “Soaphoria – henna směs (černá barva)

 1. Ahoj Bebe, mohla bych mít jako hennový laik jeden dotaz? Vymývá se henna z vlasů a nebo v délkách drží a odrůstá tak, jako chemická barva? Barvení hennou jsem zkoušela jen jednou a bez výsledku. Je to už dávno a byla to nějaká levná henna z DM. Tenkrát jsem jí měla na hlavě asi 3 hodiny a zasvinila celou koupelnu (o vzteklém nanášení na dlouhé vlasy nemluvě), abych zjistila že mám stále svůj původní odstín hnědé, namísto požadované černé a že mi ta henna nedokázala obarvit ani jeden jediný vlas :-) :-)
  Teď s tím zase začínám koketovat ale se mnou je to těžký, jeden den chci bejt černovlasá, druhej den chci ohnivě červenou a třetí den se mi líbí blond :-)

  1. Ahojky Dee,
   děkuju za komentář! :-) Henna se trochu vymývá i z délek. Jestli bude hodně pouštět záleží na tom, jak moc jsi měla poškozené vlasy, jestli na nich už předtím henna byla (čím víc vrstev, tím delší trvanlivost barvy), a tak. Co se týče henny kterou zmiňuješ, tak ta se vymyla i mě komplet a zůstalo jen velice lehké tónování. Naproti tomu třeba Khadí nebo LUSH drží jak přibité a barva se ztrácí mnohem míň (pokud vůbec). Jinak mám zkušenost, že třeba čisté indigo se vymývá z vlasů víc, než když je namíchané s hennou.
   Kdybych měla nějakou hennu doporučit vyloženě začátečníkovi, který se nevyžívá ve smrádku spařeného sena a chce, aby mu barva krásně chytla, šla bych třeba do značky Voono. Ale barvila bych na 2x, pokud na vlasech žádná henna není. Mě chytla napoprvé tak na 60%, na druhé barvení už kompet pěkně :-)
   A ještě taková malá poznámka – jestli chceš barvy víc střídat, do henny bych nešla. Mám za sebou domácí stažení černé henny na platinovou blond. To nechceš jako :-D Vlasy mi dorůstaly rok! :-D
   Bebe

   1. Děkuju za odpověď, asi to ještě nechám „uležet“ a snad se mi časem ustálí názor jaké vlasy chci vlastně mít :-) Momentálně nebarvím ničím a nechávám své středně hnědé, tak uvidím časem :-) Jinak k té antikoncepci – to vysazení chválím a neboj se toho, asi před 2 lety jsem ji vysadila také (zhruba po 10 letech užívání) a čekala horor, ale moje tělo absolutně nijak nereagovalo, pleť i vlasy zůstaly beze změny, jen při menstruaci mě o troche víc bolí břicho, ale to je opravdu jen jediná změna. Jsem ráda že jsem to udělala. Odpadly starosti s užíváním a včasným objednáváním k doktorce jen kvůli práškům, nehledě na to že si myslím že pro tělo je to určitě lepší a nakonec za ušetřených cca 3.000 ročně si přece můžu nakoupit víc kosmetiky :-) :-)

 2. Zajímavé, zajímavé. Hennou jsem se nikdy nebarvila a teď už se nebarvím ničím, ale vždycky mě zajímá, jak to vlastně funguje a co to dělá. A chválím vysazení antikoncepce! Já jsem teď od září hrozný hipík a zkoumám metodu plodných a neplodných dnů a jsem sama v šoku z toho, kolik málo toho o sobě vím. Sice mám pořád v hlavě takový hlásek, že to určitě nemůže fungovat, ale čím víc vědy se ke mě dostává, tím víc si ťukám na čelo, že mě to nikdo nenaučil už v první třídě na bižuli.

  1. „Už se nebarvím ničím“?! Primadonnko nechtěj, abych i přes novou barvu na hlavě zezelenala závistí od hlavy k patě! :-D Henna je fajn v tom, že vlasy nejen barví, ale i vyživuje a funguje jako hnojivo. Navíc se do vlasů nezažere (myšleno dovnitř), ale obalí je. Tedy vlastně i posílí, laicky řečeno. Aspoň tak to ve zkratce chápu já :-)
   K tomu vysazení jsem přišla jak slepý k houslím. Vycházelo to o jeden den státního svátku navíc a já si blbě spočítala, kdy bude doktorka „na příjmu“. No co, stejně jsem si s tou myšlenkou pohrávala už od června. Akorát mám trochu obavu, co se bude dít třeba za další měsíc nebo tři, jak všichni vyhrožují, že se člověk osype a tak. No uvidíme :-) A přidávám se k tomu „učení se“ o vlastním těle. Zajímavé zjištění, takhle po třicítce :-DD
   Bebe

 3. Hennu som ešte neskúšala aj keď som o nej už viackrát rozmýšľala. Osobne si už skoro rok vlasy nefarbím a na mojích vlasoch vidím veľký rozdiel. Hlavne to že ich mám po dlhej dobe vážne dlhé ????

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *