Soaphoria – Přírodní květová voda Meduňka

Soaphoria - Přírodní květová voda Meduňka

Chtěla jsem původně napsat vtipné novoroční pojednání o tom, jak ten čas letí a že už je další rok v háji. Až pak jsem si uvědomila, že to vlastně není sranda. Vždyť jsem teprv doplňovala narozeniny do loňského diáře! A najednou je čas s ním zatopit v kamnech a nadepsat sešitek nový! Rok 2017 kolem prosvištěl jak modrý „mig-mig“ pták, co v kreslené pohádce imrvére zdrhá před kojotem!

Mimochodem – jestli je byť jen ždibek pravdy na pořekadle „jak na Nový rok, tak po celý rok„, budu letos permanentně vypadat, že u mě právě kulminuje PMS a dojetím proslzím krabici kapesníků denně! Včera jsme se byli podívat na ohňostroj v Praze a jako povím vám – už jsem viděla hodně světelných show. Ale to, co předvedli pražští včera, to bylo FENOMENÁLNÍ! Výstižnější slovo mě nenapadá. Ohňostroj začínal v 6 večer, tedy jsme si lehce s předstihem našli pod Petřínem šikovné místečko v kopci, kde nám ve výhledu nebránily stromy. Chlap z kapsy vylovil mobil a sluchátka, naladil rádio, kde měl běžet hudební podkres a číhali jsme, kdy akce vypukne.

Samozřejmě jsem doufala, že se to celé povede a bude se na co dívat. Ale že budu brečet jak želva od začátku do konce, to by mě nenapadlo ani v nejdivočejších snech! Já, starý cynik, který je schopný se sarkasticky pochechtávat i u takového dojáku, jakým je film „Seznamte se, Joe Black“. Ostatně, včera mě napadlo geniální rozuzlení, co se asi stane, když Brad Pitt s Anthony Hopkinsem na konci zajdou za kopeček. Vsadím se, že Pitt se otočil na Hopkinse, sevřel ruce v pěsti, natáhl je před sebe a zeptal se: „Z které ruky chceš, Wille? V jedné je mrtvička, ve druhé infarkt.“

Ohňostroj byl fakt nádherný a přiznám se, že ještě dobrých pět minut po skončení jsem nemohla mluvit, jak mě to dostalo. Taková krása! A víte, co? Autorům se povedlo něco nevídaného! Člověk užasle stál, obklopen lidmi, do sluchátka mu hrála hymna… A byl tak nějak hrdý, že je Čech. Fakt. Jako kdyby uvnitř vás cosi vlasteneckého vyrostlo a hrdě se zahlásilo o slovo. Poprvé jsem pocit zaznamenala u ohňostrojového „obrazu“, který měl symbolizovat rok 1945… A nepustilo mě to až do konce. Jak zapůsobil ohňostroj na vás?

Ač je dnešní článek prvním v tomto roce, přesto jsem dlouho neváhala, s jakou kosmetickou recenzí ho spojit. Sáhla jsem jednoduše po tom, co mi právě došlo. A tou vyvolenou se stala lahvička meduňkové květové vody „Medovka“ od slovenské značky Soaphoria, kterou jsem pořídila v Lékárna.cz. Mimochodem – zapojili jste se někdo do „lékárenské“ předvánoční hry s klikáním na obrázkový Betlém? Hlavní denní výhra byla 1500 Kč sleva na nákup! A já musím napráskat, že jednou se štěstí usmálo na mou drahou polovičku! Obrátil si výherní postavičku asi deset vteřin poté, co jsem si posteskla, že já na tyhle věci prostě nemám štěstí :-D

Soaphoria - Přírodní květová voda Meduňka

Abych pravdu řekla, Soaphoria vodičky v roztomilých skleněných lahvičkách beru spíš jako drobnosti pro radost. Mají totiž jen 50 ml a poměrně rychle si s nimi člověk poradí a obsah spotřebuje. Což je ostatně důvod, proč podle mě nemáte příliš šancí zjistit, jestli jsou hlášky o účincích na obale pravdivé, nebo ne. Pokud si samozřejmě nepořídíte lahviček dvacet. Je sice strašně hezké, že vodička s meduňkou je prý elixírem mládí a že v sobě spojuje prevenci proti stárnutí a osvěžení. Ale dost dobře to za 2 týdny, co vám vodička vydrží (když moc), nestihnete posoudit. A proto jsem meduňku brala jako pečující zpestření. Nemusím si pořád dokola kupovat jen růžovou vodu, že jo :-)

Co naopak posoudit můžu, tak že vodička velmi jemně a svěže voní a meduňku v ní opravdu poznáte. Ne, že by z lahvičky výrazně čpěla, ale je tam. A je tak milunká, že vám dokonce zvedne náladu, i když se po ránu opuchlí připlazíte k zrcadlu a uskočíte leknutím :-D

„Medovku“ jsem používala na dočištění pleti po setření/opláchnutí pleťového mléka. Voda pokožku příjemně tonizovala, zklidnila a zbavila ji případných zbytků nečistot. Po použití byla pleť absolutně čistá, nepnula a mohla jsem rovnou nanášet obvyklou krémovou péči.

Soaphoria - Přírodní květová voda Meduňka

Soaphoria - Přírodní květová voda Meduňka

Akorát co bych vypíchla, tak že Soaphoria Medovka není vhodná pro použití na okolí očí. Pokud jsem tamponky přejela i přes očka, zaznamenala jsem nepříjemné pálení. Jako kdyby byl v květové vodě alkohol (což není). Duhovky vám to samozřejmě nevyžere a slzet taky nebudete. Jen to bylo docela nepříjemné.

I tak ale hodnotím vodičku pozitivně. Jak říkám – brala jsem ji jako vítané ozvláštnění denní péče a jakési bylinkové vykročení z rutiny. Ačkoli když nad tím tak uvažuju… Pokud už bych se v kosmetice měla nudit já se svým arzenálem, tak co by asi říkali ostatní…?

Jo a ještě dotaz na konec – nezkoušeli jste někdo vyrobit vlastní květové vody ze sušených bylinek? Nakřečkovala jsem si jich na zimu do zásoby víc než dost a tuším to všechno nestihnu prohnat hrnkem čaje. I přesto, že mám šálek litrový… :-D Kdyžtak si prosím echo do komentářů! ;-)

Cena za květovou vodu Soaphoria byla v e-shopu Lékárna.cz 119 Kč za lahvičku (50 ml).4 thoughts on “Soaphoria – Přírodní květová voda Meduňka

  1. Meduňku jsem vyzkoušela v řadě od naší značky Amoene a naprosto jsem si zamilovala jejich balzám na rty. Každý večer mi pomáhá usínat :-) matlám si ho nejen na rty, ale i pod nos, aby mi navodil sladké sny. Musím se přiznat, že jsem ještě nevyzkoušela žádnou vodičku od Soaphorie a připadám si tak zaostalá, takže to budu muset co nejdříve napravit :-)

    1. Ať žije meduňka, Pavli :-D Taky ji mám před spaním tuze ráda – třeba i v podobě čajíku. Fakticky zklidňuje a líp se po ní chrupká :-)
      A třeba ještě nenastala správná doba na testování vodiček od Soaphorie :-) Jestli ale někdy přece jen budeš vybírat, vřele doporučuju mrknout i po chrpové! Ta je suprová ;-)
      Bebe

  2. Kdyz jsem se v pondeli vecer snazila dostat na Letnou a videla kolem sebe ty nadavajici, agresivni a strkajici se lidi, kolony aut a absolutni nezvladnuti situace ze strany Dopravniho podniku, nebyla jsem zas az tak uplne hrda, ze jsem Ceska :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *