Stop the Water While Using Me!

Stop the Water While Using Me! – Šampon Rozmarýn & Grapefruit

Nemám ráda slovo „předsevzetí„. Alespoň ne v tom smyslu, že bych se třeba od určitého data necpala čokoládou (a kdo by asi tak „odstrojil stromek od figurek, ha?!), živila se jen salátem bez zálivky, nebo vypouštěla duši v posilovně. To pro mě není. Ne, že bych neměla pevnou vůli. Když (ne)chci, většího tvrdohlavce byste na světě nenašli a nehne se mnou nic a nikdo. Ale právě předsevzetí mi zavání osobní samošikanou. Když vám na sobě něco tak ukrutně vadí, že už dál nemůžete vydržet, vážně potřebujete k odstartování změny speciální postavení čísel v kalendáři ve složení palička-palička-labuť-oko-palička-sněhulák? Podle mě ne.

Já vím, že lidi mají celkově rádi magická data a pomyslné startovní čáry, od kterých se můžou slavnostně odpíchnout s tím, že „odteď už vážně…“. Málokdy to ale dopadne podle jejich představ. Zásadní důvody neúspěchu jsou podle mě dva. Zajedno mají někteří jedinci nerealistická očekávání. S gaučem už pomalu splynuli, nebo bez dvacky cigaret denně chytají hysterák. Vážně někdo v takovém případě čeká, že se z prvního případu stane ze dne na den maratonec a druhý po probuzení spláchne krabičku cigár do záchodu a dá se na aromaterapii? Asi ne, co?

Druhý důvod neúspěchu je ten, že očekávání jsou nekonkrétní. Naučím se cizí jazyk. Zhubnu. Nebudu utrácet. Budu lepší člověk. Budu víc pomáhat doma. To je pár příkladů nesmyslných a obecných tvrzení. Proč nestojí za nic? Poněvadž nepoznáte, že už jste je splnili. Zhubnete kolik? Deset deka? Dvacet kilo? Neutratíte kolik? Celou výplatu? Stovku navíc? Chápete tu nelogičnost?

Když už něco na oslavu nového roku změnit chcete, klidně to udělejte. Ale chytře. A konkrétně. Citelně jste se prostorově zvýraznili a při oblékání vám ustřelil knoflík u džín a málem zabil kočku? Stáhněte si do mobilu krokoměr a zkuste denně ujít třeba 6-10 tisíc kroků (cca 4-8 km). A pokuste se večer odolat a nenafutrovat se k prasknutí. Jen tyhle dvě změny. Nic vyhroceného. Víte, jak to myslím. Malá změna, taky změna. A stokrát nic zabilo vola. Představte si, že i kdybyste za den ušli „jen“ ty 4 km, za měsíc je to 120 km. A za rok 1440 km. To už byste ušetřili za letenku do Říma, protože byste tam doťapkali pěšky. Stejně tak s tím skromnějším večeřením. Postupně se to zkrátka projeví, a to aniž byste vypustili duši, nebo žili ve stresu, co všechno musíte a nesmíte

Co z toho plyne? Ať se zbytečně nenervujete tím, že si na sebe upletete zlý bič, po kterém vám zůstanou akorát tak šrámy na duši z toho, že jste zase zklamali. Když chcete něco nového naučit děcko nebo zviřátko, taky na něj od určitého data nezačnete řvát a být na něj hnusní. Tak proč to chcete zavádět u sebe? Proto ať už byste letos rádi zvládli cokoli, jděte na to chytře a pozvolna. A ono to půjde, uvidíte ;-)

A já se třeba časem dopracuju k tomu, že se nebudu tak sáhodlouze rozepisovat, když mě nějaké téma zaujme a dostanu se rychlejc k věci. Resp. k recenzi :-) Dneska jsem si vedle počítače nachystala šampon rozmarýn a grapefruit od německého výrobce přírodní kosmetiky s krkolomným názvem „Stop the Water While Using Me!„.

Stop the Water While Using Me! - Šampon Rozmarýn & Grapefruit

Nejdřív se pozastavím u jména. Ač poměrně důrazně a chytře prosazuje hlavní myšlenku značky – tedy „zastav vodu, když mě používáš„, přesto si myslím, že to není nikterak šikovné pojmenování. Vždycky si vzpomenu na to, jak jsem byla malá a chodili jsme nakupovat do potravin s pultovým prodejem, kde jste museli na prodavačku vychrlit všechno co chcete a ona vám to postupně skládala na prodejní pult. Pár let zpátky tak dokonce fungovali i v BIOOO. Neumím si představit, že si někdo přijde pro šampon, který se jmenuje „Stop the Water While Using Me!„. Co jsem postřehla, tak v mém okolí převládají lidé, kteří se stydí mluvit anglicky. Nevím proč, vždyť na tom není co podělat a rukama a nohama se vždycky nějak dohádáte. Ale to je jedno, prostě s tím mají problém. Umíte si představit, že by si něco takového koupili, kdyby měli na prodavače vychrlit podobný jazykolam? A navíc to irituje i mě, když někomu, kdo nemluví anglicky doporučuju šampon a musím zřetelně artikulovat jméno, kterému dotyčný jednak nerozumí, druhak si ho ani nezapamatuje. Hlavně to druhé. Prapůvodní myšlenka názvu byla chvályhodná, praxe je bohužel k uzoufání, řekla bych. Tím bych uzavřela lingvistické okénko.

Samotný šampon má velice šikovné balení s pumpičkou. Tipla bych, že velikost i tvar navrhoval někdo, kdo chtěl používat flašku jednou rukou. I s pumpováním. Padne totiž tak skvěle do ruky, že lepší abyste pohledali! Jo a pumpička je i zamykací. Tudíž byste si při cestování teoreticky neměli pokydat obsah zavazadla.

Stop the Water While Using Me! - Šampon Rozmarýn & GrapefruitStop the Water While Using Me! - Šampon Rozmarýn & GrapefruitStop the Water While Using Me! - Šampon Rozmarýn & GrapefruitStop the Water While Using Me! - Šampon Rozmarýn & Grapefruit

Vůně je jemná a lehká. Určitě bude vonět milovníkům citrusů. Je to podobné, jako kdybyste rozpůlili grep, trochu ho pocukrovali a napíchali do něj několik jehliček rozmarýnu. Ale zároveň to celé hooooodně zeslabili. V žádném případě nečekejte ovocnou explozi, která vyskočí z flašky a bude jiskřit koupelnou. To ani náhodou. Spíš to na mě dělá dojem, jako kdyby výše zmíněná půlka grepu, co vypadá díky zapíchanému rozmarýnu jak ježek, dostala nožky a jen prošla místností. A vy za čtvrt hodiny sledovali jeho stopu a začichali ve vzduchu. Jak říkám – hodně jemné a lehounké.

Spotřeba pro jedno mytí se nikterak neliší od jiných šamponů. I tak se ale může stát, že množství přeženete. A to proto, že šampon je až nezvykle řídký. Doporučuji tedy postupovat tak, že si šampon jednou rukou „pumpnete“ do dlaně a rovnou nanesete třeba na temeno. Další dávku na bok nebo pěšinku, apod. Šampon pění během prvního mytí spíš méně. U druhého mytí je to lepší.

Při smývání jsou vlasy měkké, nevržou a nejsou hrubé ani drsné. A tenhle pocit vás neopustí ani při schnutí (pokud nefénujete). Čistě subjektivně mám pocit, že vlasy jsou odlehčené, vzdušné, velmi jemné, trošku poletují a jdou hůře upravit. Jako když zmoknete a máte potom takové „měkké“ vlasy. To je přesně ono :-) Šampon by mohl vyhovovat extra citlivé pokožce a dětem. Nemá výraznou parfemaci, má šetrné složení a vlasy nezatěžuje. Skoro jsem měla pocit, že si myju hlavu čistou vodou. Vlastně nemám nic zásadního, co bych šamponu vytkla. Až na tu odlehčenou jemnost teda. Mám raději „těžší“ vlasy a je to pro mě nezvyk :-)

Koupit můžete šampon v e-shopu Krásná Každý Den za za 349 Kč (200 ml).

oddelovnikKrásnáKaždýDen.czKrásnáKaždýDenKosmetika je pečlivě vybraná od nejlepších zahraničních i lokálních výrobců. Majitelka Míša vše osobně vyzkoušela a má pro vás na svém blogu i spoustu tipů.
E-shop: www.krasnakazdyden.cz
Facebook: @krasnakazdyden
Instagram: @krasnakazdyden.cz

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

2
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Mona
Mona

Nazev je super! Ani jsem si od značky ještě nic nekoupila, ale už takle, kdykoliv si čistím zuby nebo myju ruce, vyskočí mi na mysl jejich logo a tu vodu fakt vypnu. ????