Stop the Water While Using Me! – Šampon Rozmarýn & Grapefruit

Stop the Water While Using Me! - Šampon Rozmarýn & Grapefruit

Dneska jsem si vedle počítače nachystala šampon rozmarýn a grapefruit od německého výrobce přírodní kosmetiky s krkolomným názvem „Stop the Water While Using Me!„.

Nejdřív se pozastavím u jména. Ač poměrně důrazně a chytře prosazuje hlavní myšlenku značky – tedy „zastav vodu, když mě používáš„, přesto si myslím, že to není nikterak šikovné pojmenování. Vždycky si vzpomenu na to, jak jsem byla malá a chodili jsme nakupovat do potravin s pultovým prodejem, kde jste museli na prodavačku vychrlit všechno co chcete a ona vám to postupně skládala na prodejní pult. Pár let zpátky tak dokonce fungovali i v BIOOO. Neumím si představit, že si někdo přijde pro šampon, který se jmenuje „Stop the Water While Using Me!„. Co jsem postřehla, tak v mém okolí převládají lidé, kteří se stydí mluvit anglicky. Nevím proč, vždyť na tom není co podělat a rukama a nohama se vždycky nějak dohádáte. Ale to je jedno, prostě s tím mají problém. Umíte si představit, že by si něco takového koupili, kdyby měli na prodavače vychrlit podobný jazykolam? A navíc to irituje i mě, když někomu, kdo nemluví anglicky doporučuju šampon a musím zřetelně artikulovat jméno, kterému dotyčný jednak nerozumí, druhak si ho ani nezapamatuje. Hlavně to druhé. Prapůvodní myšlenka názvu byla chvályhodná, praxe je bohužel k uzoufání, řekla bych. Tím bych uzavřela lingvistické okénko.

Samotný šampon má velice šikovné balení s pumpičkou. Tipla bych, že velikost i tvar navrhoval někdo, kdo chtěl používat flašku jednou rukou. I s pumpováním. Padne totiž tak skvěle do ruky, že lepší abyste pohledali! Jo a pumpička je i zamykací. Tudíž byste si při cestování teoreticky neměli pokydat obsah zavazadla.

Stop the Water While Using Me! - Šampon Rozmarýn & Grapefruit
Stop the Water While Using Me! - Šampon Rozmarýn & Grapefruit
Stop the Water While Using Me! - Šampon Rozmarýn & Grapefruit
Stop the Water While Using Me! - Šampon Rozmarýn & Grapefruit

Vůně je jemná a lehká. Určitě bude vonět milovníkům citrusů. Je to podobné, jako kdybyste rozpůlili grep, trochu ho pocukrovali a napíchali do něj několik jehliček rozmarýnu. Ale zároveň to celé hooooodně zeslabili. V žádném případě nečekejte ovocnou explozi, která vyskočí z flašky a bude jiskřit koupelnou. To ani náhodou. Spíš to na mě dělá dojem, jako kdyby výše zmíněná půlka grepu, co vypadá díky zapíchanému rozmarýnu jak ježek, dostala nožky a jen prošla místností. A vy za čtvrt hodiny sledovali jeho stopu a začichali ve vzduchu. Jak říkám – hodně jemné a lehounké.

Spotřeba šamponu pro jedno mytí se nikterak neliší od jiných šamponů. I tak se ale může stát, že množství přeženete. A to proto, že šampon je až nezvykle řídký. Doporučuji tedy postupovat tak, že si šampon jednou rukou „pumpnete“ do dlaně a rovnou nanesete třeba na temeno. Další dávku na bok nebo pěšinku, apod. Šampon pění během prvního mytí spíš méně. U druhého mytí je to lepší.

Při smývání jsou vlasy měkké, nevržou a nejsou hrubé ani drsné. A tenhle pocit vás neopustí ani při schnutí (pokud nefénujete). Čistě subjektivně mám pocit, že vlasy jsou odlehčené, vzdušné, velmi jemné, trošku poletují a jdou hůře upravit. Jako když zmoknete a máte potom takové „měkké“ vlasy. To je přesně ono :-) Šampon by mohl vyhovovat extra citlivé pokožce a dětem. Nemá výraznou parfemaci, má šetrné složení a vlasy nezatěžuje. Skoro jsem měla pocit, že si myju hlavu čistou vodou. Vlastně nemám nic zásadního, co bych šamponu vytkla. Až na tu odlehčenou jemnost teda. Mám raději „těžší“ vlasy a je to pro mě nezvyk :-)

2 thoughts on “Stop the Water While Using Me! – Šampon Rozmarýn & Grapefruit

  1. Nazev je super! Ani jsem si od značky ještě nic nekoupila, ale už takle, kdykoliv si čistím zuby nebo myju ruce, vyskočí mi na mysl jejich logo a tu vodu fakt vypnu. ????

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *