BioAroma

Bioaroma – krém proti celulitidě s rozmarýnem, cypřišem a černým pepřem

Právě se mi vysmála statistika blogu. Začala jsem spisovat recenzi na Bioaroma krém proti celulitidě. Měla jsem v plánu napsat odlehčenou stať, kterak celulitidu nějak zvlášť neřeším, protože na světě jsou důležitější problémy a koho zajímají ďolíky na zadku, když je tu pořád ta věc se světovým mírem a hladomorem v Africe. Třeba. A pak mě napadlo jen tak ze zvědavosti zadat kořen slova „celulitid“ do vyhledávání článků na chroustího blogu. Momentálně se tu nachází 745 postů. V 55 z nich padla zmínka o celulitidě. Co to o mě vypovídá? Že jsem slušný pokrytec. Jestli TOHLE samo o sobě nedokazuje, jak moc mi celulitida leží v žaludku (skoro se bojím pomyslet na jiné části těla), co jiného bych ještě musela položit na oltář důkazů? Historii vyhledávání v mém internetovém prohlížeči? To snad raději nechtějte vidět…

Mám totiž v záložkách už pár měsíců uložený zajímavý článek, který se věnuje celulitidě z úplně jiného úhlu, než jsem byla doteď zvyklá číst. Všude se zaklínají lehkou stravou a dostatkem pohybu. Obojí by mělo podle 99,9% textů o celulitidě, které internetem běhají, vést k jejímu úplnému vymizení. Ale třeba lymfolog Pavel Tichý má na věc úplně jiný názor a říká, že informovanost veřejnosti ohledně léčby celulitidy je mizivá. To mě zarazilo. Vždycky jsem měla za to, že jestli vím o něčem první poslední, je to právě pomerančová kůže. Hltám nejnovější tipy jak se jí zbavit a sním o tom, že jednou si ultrakrátké šortky, ze kterých vám čouhá půlka zadku přece jen obleču. A okolí z toho odpadne. Obdivem, ne smíchy.

Celulitida je úzce spojena s lymfatickým systémem. Podle Pavla Tichého je důležité přestat celulitidu vnímat jako kosmetickou vadu. Pokud totiž celulitidu vlastníte, pak to značí, že váš lymfatický systém nezvládá svou práci a je přetížen. Zásadní pro vznik onemocnění je porucha cirkulace žilní krve a lymfy, genetika a hormonální nerovnováha. Lymfolog tvrdí, že nejvíce komplikující faktor v celulitidě představují ženské pohlavní hormony. Čili užívání hormonovální antikoncepce, která prý způsobuje nevratné degenerativní změny vaziva i výraznou a rychlou progresi celého problému. Nadváha, nevhodný pitný režim či nedostatek pohybu mají také vliv, ale spíše jako podpůrné a méně významné faktory.

To je přesně věc, kterou si chcete přečíst, když x let rozdáváte (ne)rozumy v článcích o celulitidě. A ještě ke všemu cca 15 let zobete HA

A teď odpověď na otázku, která vás nejspíš trápí od doby, kdy jste dnešní článek otevřeli. Píšu recenzi na krém proti celulitidě. Není to vlastně zbytečné? Pomůže vám? Nebo jde jen o drahé mazání, které má uchlácholit dušičku, že aspoň nějak proti pomerančové kůži bojujete? Bude vám vůbec k něčemu?

Bioaroma - krém proti celulitidě s rozmarýnem, cypřišem a černým pepřemBioaroma - krém proti celulitidě s rozmarýnem, cypřišem a černým pepřem

Půjdeme na to dnes obráceně a začneme poznatky z praxe. Na rovinu říkám, že Bioaroma krém je ze všech přípravků, které jsem kdy vyzkoušela „proti celulitidě“ suverénně nejlepší. Koupila bych si ho klidně za své, i kdybych jej nedostala od Bioaroma k testování. A s největší pravděpodobností to po vypotřebování skleničky udělám.

Používám ho každý den po sprše, kdy je pokožka prohřátá, měkká a mírně vlhká. Vtírám krém od kotníků směrem nahoru. Stejně postupuju u rukou. Začínám u zápěstí, mažu směrem k ramenům. Plus zadek, záda a bříško, samozřejmě. Kůži nedřu, ani rázně nemasíruju. Naberu si trošku krému (velikost nehtu na malíčku) a s citem roztírám celými dlaněmi. Jde to snadno, protože krém se výborně vstřebává a pokud ho na sebe nenamažete centimetrovou vrstvu, se zbytkovou mastnotou se vůbec nesetkáte.

Stěžovací vsuvka. Poslední měsíce se svlékám z kůže jak had a šupiny jsou mou denní realitou, pokud použiju ve sprše cokoli jen trochu vysušujícího. Nebo opláchnu kůži jen čistou vodou, bez přídavku čehosi olejového. Pokožka mě pak svědí, pne a já se můžu zbláznit. Zvlášť teď v zimě je to bída a po vysazení prášků se to vystupňovalo do absurdních rozměrů, kdy se třeba na obličeji nebo lýtkách viditelně „loupu“, jakmile se vyprdnu na mazání. A to se zavlažuju tak poctivě, že holandský skleník na rajčata je proti mě saharská poušť. Proto se o to víc vyžívám v kosmetice, která mi výrazně uleví a já nebudu mít půl hodinky po použití pocit, že musím jít znovu obnovit vrstvu, jinak mi při zavazování tkaniček prdne scvrklá kůže na zádech.

Co má s tím co dělat krém proti celulitidě? Ta úleva po natření je tak výrazná, že krém nepoužívám jen na partie „postižené celulitidou“, ale poslední měsíc už fakt na celé tělo. Pokožka je díky tomu úžasně vláčná, hladká a viditelně pěknější. A není třeba se mazat i ráno! Akorát co mě štve, tak poslední týdny na mě dolehla další vlna pupínků, u nichž jsem naivně doufala, že se jim po vysazení HA vyhnu. No obávám se, že tričko s hlubokým výstřihem na zádech, které jsem si objednala z netu, se možná dostane ke slovu až napřesrok. Až tak blbé to je. Ale mažu krémem i záda a zatím [klep klep do dřeva] to vypadá, že jemné promašťování dělá kůži ohromně dobře a pupínky se nezanícují a nebolí. Je fantastické, že krém neucpává póry, nedobroty se rychle hojí, šupinky se nekonají a občas mám pocit, že kdyby moje kůže mohla mluvit, tak mi snad i poděkuje. Je ale nutné mazat pravidelně. Pokud se tedy nekoupete jednou týdně… :-)

Bioaroma - krém proti celulitidě s rozmarýnem, cypřišem a černým pepřemBioaroma - krém proti celulitidě s rozmarýnem, cypřišem a černým pepřem

A teď ta věc s celulitidou. Žádný krém na světě vám od ní nepomůže sám o sobě. Je to kruté a smutné a nikdo z nás kosmetických závisláků si to nechce přiznat, ale je to tak. Jasně, mohla bych vám napsat, že mi masáže a pravidelné promazávání zajistilo hladká stehna, dosáhla jsem svého a už chodím do výkladních skříní okukovat zmiňované kraťásky. Ale nemám potřebu si cucat z prstu vybájené výsledky. Takhle chroustí blog nefunguje a vy to víte. Proč jsem tedy v úvodu vůbec napsala, že si klidně krém pořídím znovu, i když mě celulitidy nezbavil? Protože tak nádhernou pokožku jako po tomhle bezvodém mazání jsem snad ještě neměla. Je úžasný. Voní stejně, jako kdybyste naběhli na zahradu, otrhali všem bylinkám květy, tu ohromnou náruč pořádně promačkali dlaněmi a k rukám si přivoněli. Plus ve vůni cítím možná i čaj oslazený dvěma kostkami cukru. Fakt mě krém za ty dva měsíce, co spolu bydlíme, ještě nepřestal bavit. Ba naopak. Asi ho miluju čím dál víc.

Co jsem možná vůbec nezmínila, tak že vlastně nejde tak úplně o krém, jako spíš o bezvodý balzám. Proto je vhodné používat ho po koupeli nebo sprše, kdy je pokožka ještě navlhlá (rozhodně z vás nemusí crčet voda). Pokud se chcete natírat kdykoli jindy, doporučuju dlaně opláchnout vodou a pak jimi teprve krém/balzám nanášet. Mnohem lépe se tak vstřebává.

Nesmím opomenout zmínit ani úžasně vymazlené složení!
Složení: Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcius (Sweet Almond) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cera Alba (Beeswax), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf oil, Juniperus Communis (Juniper) Fruit Oil, Cupressus Sempervirens (Cypress) Oil, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass) Oil, Foeniculum Vulgare (Fennel) Oil, Piper Nigrum (Black Pepper) Seed Oil, Graniol*, Linalool*, Limonene*
*součást esenciálních olejů

Bioaroma - krém proti celulitidě s rozmarýnem, cypřišem a černým pepřem

V překladu – olivový olej, mandlový olej, vinný olej, bambucké máslo, včelí vosk, rozmarýnový olej, jalovcový olej, cypřišový olej, šalvějový olej, olej z citronové trávy, fenyklový olej, olej z černého pepře. Boží, ne?

Jak dlouho vám lahvička vydrží? Já krém používám denně 2 měsíce. A ubyla mi tak třetina.

Závěr? Pokud hledáte opravdu nadstandardní péči o pokožku, která je o třídu výš než ostatní krémy, mléka, balzámy a já nevím, co všechno ještě – Bioaromu určitě zkuste. Máte-li rádi bylinkové vůně, čisté složení, chcete se rozmazlit do bezvědomí a pokožku viditelně zkrášlit, je to podle mě dost dobrý tip. Celulitidy vás ale sám o sobě nezbaví. Stejně jako žádný jiný přípravek na trhu. A pokud už výraznou celulitidou trpíte, možná by nebylo od věci ji přestat bagatelizovat a brát ji jen jako kosmetický defekt, který „má přece každá“. Jde o zdravotní problém a tak by se k němu možná mělo i přistupovat. Co myslíte vy?

oddelovnik
BioaromaBioaromaBioAroma je přírodní kosmetika z Kréty bez chemických látek, parabenů, minerálních olejů a neobsahuje ani vodu, ani žádné konzervanty. Máte tak jistotu, že svou pleť hýčkáte skutečně jen přírodními složkami. Kosmetika BioAroma není testovaná na zvířatech. Vyrábí se ručně v rodinné firmě na Krétě.
E-shop: www.bioaromakosmetika.cz
Facebook: @bioaromakosmetika
Instagram: @bioaromacz

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

8
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Amaring
Amaring

Jen kvůli vůni bych ho moc ráda zkusila. Vím, že BioAroma vůně nejsou pro každého, ale já je miluju. Nově se mi teď doma usídlil odličovací olej a jejich jílová maska. Bebe něco tak jemně mletého jsem v životě neviděla. Když píší „přidejte 10 kapek vody“ tak to myslí smrtelně vážně, protože to fakt stačí. Pořád hledám ideální tělové mazání a ještě jsem ho nenašla. Tak třeba tady budu mít štěstí. :)
A malý update na tu Havlíkovu „odličovací“ vodu. Není tak špatná a asi si zvykám. Ale úplně na 100% oči neodlíčí. Obličej jo, ale s linkami si neporadí.

Primadonna Girl
Primadonna Girl

Tyjo… dneska mám z článku pocit takového silného poselství. Vůbec o tom, jaké to je být žena v moderní době, kdy spousta „normálních“ věci je chyba a spousta věcí, které se jako normální berou, taky je chyba? :D Teď jsem se zamotala. Článek si přečtu, na to jsem hrozně zvědavá, protože se o celulitidě takhle moc nepřemýšlí. A tobě, milá Bebe, přeju pevné nervy, aby se ti dalo tělíčko zase co nejdřív dohromady.

Zuzana
Zuzana

Vyskusala som. Vsetko co zavana rozprudenim lymfy ma u nas doma zelenu. Zo skusenosti najucinnejsie su lymfomasaze, a ak su k tomu fajnove mazadla, to kozmetickeho nadsenca len potesi.Priznam sa ale, ze to je asi jediny produkt podobneho typ, ktory u nas letel do kosa. Skusali sme ho tri, ale nepreniesli sme sa cez ostru vonu cierneho korenia. Par dni po pouziti som ju este mala v nose a pri tom, cierne korenie mi nevadi, mam aj iny pripravok, kde je v zlozeni. k tejto teme je super uzitocna knizka od p. Bičikove Otoky a lymfa,prip. Zahadna lymfa. Drsne, ale uzitocne citanie

Anna
Anna

Čakala som kedy v zložení vyskoči kokosák ale príjemne ma prekvapili že ho tam nedali :) Chcela by som si ho ovoňať osobne, keď tak dlho vydrží a smrdel by mi bolo by to dosť zlé. O celulitíde je asi najlepší článok https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/zbavte-sa-celulitidy-len-za-45-minut.html. Verím, že sa to dá aj inými cestami ale toto je taká istota – v časoch kedy toto slovo skloňujú v každom časopise, reklamách a na toľkých produktoch je to až nezvyčajne logické.