Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

K dekorativní kosmetice mám stejný vztah, jako k cukrovinkám. Osladit si život je potřeba a hrst bonbonů ještě nikoho nezabila. Nespisuju obchodní podmínky, ale úvod k článku, tedy zajisté chápete, že předchozí větu nehodlám nijak doplňovat. Že se někdo udávil zaskočeným lízátkem, nebo ho sejmul žlučníkový záchvat díky kousku pendreku? Ok, to je smutné. Ale nic na obecném tvrzení o potřebě cukrátek v životě to nemění. Mám za to, že sladkosti a malovátka mají jedno společné. Obojí vám zpříjemní život, ale ani s jedním se to nesmí přehánět. V prvním případě vám budou brzy malé i tepláky do gumy, ve druhém skončíte jako karikatura vzbuzující pobavení okolí.

Jelikož se nijak nevyžívám v hromadění nepotřebných věcí, často své kosmetické zásoby probírám a třídím. Jakmile zjistím, že jsem si s něčím dlouho „nehrála“, je nejvyšší čas se porozhlédnout, komu by se kosmetika hodila a kousek věnovat dál. Je to někdy kruté, ale je to nutné. Proč syslit věci, na které se u mě doma práší, když můžou ještě udělat radost? Nechávat si je by nemělo logiku. A pravidlo uplatňuju vlastně na vše, co vlastním.

Když jsem dnes probírala dekorativku a zásoby malovátek, docela mě potěšilo, že jsem nenašla ani jednu věc, kterou bych potřebovala vyřadit. Ani jednu! Neuvěřitelné. Dokonce jsem zjistila, že bych se ještě potřebovala vydat na nákup! Z tužky na obočí mi totiž zbývá jen malý kolek a nutně potřebuju doplnit zásobu. Jak si jednou začnete malovat obočí a zjistíte, že vám krásně rámuje obličej a dodává mu upravenosti, už nebudete moci přestat :-) Tužka na obočí je věc, kterou kupuju asi nejčastěji.

Při zběžném pohledu na můj arzenál vás možná napadne, že mi tu chybí jedna důležitá kategorie. Make-upy, BB krémy, apod. No… Nechybí. Momentálně je nepoužívám a žádné doma ani nemám. Chystala jsem se pořídit oblíbený SO’BIO BB krém, ale než jsem se k tomu dokopala, začal se mi podivně osypávat obličej a já si řekla, že bude možná rozumnější se na krycí věci nějaký čas vyprdnout úplně a pleť nezatěžovat víc, než je nutné. Když potřebuju zamaskovat nějaké echt zvěrstvo, mám korektor. Pokud chci pleť zmatnit, instantně vylepšit nebo vyhladit, velmi dobře mi k tomuto účelu poslouží transparentní pudr 100% Pure, rozjasňující pudr Annabelle Minerals, nebo lehce tónovaný kouzelný Guerlain Météorites. Víc netřeba. K BB se plánuju vrátit až časem.

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Tvářenky mám dvě. Jednu sypkou od Annabelle Minerals, druhou lisovanou od ZAO. U obou stačí miniaturní množství, aby splnily svůj účel. A tady narážím na fakt, že i kdybych tvářenku používala každý den, nemám šanci je do konce života spotřebovat. Což samozřejmě nevylučuje testování nových věcí, že jo. To byla jen nastínění teoretické možnosti, kdybych si už nikdy tvářenku nekoupila.

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

To samé Guerlain bronzer Terracotta. Chvilku trvalo, než jsem pochopila jak ho používat, aby mi byl co nejvíc k užitku. Ale je to skvělá věc a hlavně v létě mě tuze moc baví! Už jen kvůli návykové luxusní vůni, kterou oplývá i barevný Météorites pudr!

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Rozjasňovač bych zařadila k bronzeru. Nevadí vám, když ho nemáte. Ale jakmile zjistíte, k čemu je dobrý, už se bez něj nehnete :-) Dokáže pleť úžasně rozsvítit, ozdravit a vylepšit. A to všechno zvládne, aniž by z vás udělal třpytkatou diskokouli z osmdesátek. Dokonalá věc.

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Na stíny mě moc neužije. A ač mi v minulosti několik paletek rukama prošlo, nikdy se u mě neohřály delší dobu. Zjistila jsem, že mě tvořit stíny prostě nebaví. Výjimku má odstín Nougat od Annabelle Minerals. Ten je ohromně všestranný, slušivý, snadno se s ním pracuje a drží jak přibitý.

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Když už chci na obličeji něco vylepšovat, nehnu se bez řasenky. Bez ní jsem „slepá“ jak krtek a přijde mi, že vypadám snad i nemocně. Jo, je to asi o zvyku. Ale víte, jak to myslím. Stačí maličko načernit řasy a hned vypadáte upraveněji a živěji.

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Po linkách nesahám až tak často, ale když už na ně přijde řada, nejvíc jsem si oblíbila černé ve fixu od She. Linky s nimi zvládne nakreslit i totální analfabet, kterému se ještě ke všemu třesou ruce. Neobtiskují se, drží skoro jak tetování a nemažou se. Dokonalost.

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Nikdy jsem takhle vedle sebe všechny rtěnky neskládala, ale pobavilo mě, že z nich jde okamžitě vyčíst, které barvy hrají prim. Švestka se studeným podtónem. To je odstín, který miluju ze všeho nejvíc a k tmavým vlasům a mrtvolné pleti podle mě skvěle sedí. Prokládám to i neutrálnějšími barvami, s nimiž není problém si pusu přemalovat naslepo (zkuste to s výraznou rudou, haha). Ale fialková zkrátka vede.

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Moje sbírka dekorativní kosmetiky

Jak se na to tak dívám, vlastně mám zásoby hodně skromné :-) Ale zase můžu říct, že používám fakt všechno a nic mi tu smutně neleží ladem. Snažím se příliš nekřečkovat a i v případě dekorativní kosmetiky spotřebovávat. U pudrových produktů je to mission impossible, to uznávám. Ale třeba takové řasenky, rtěnky, tužky a korektory – to se mi úspěšně daří, poněvadž se bez těchto skupin neobejdu.

A ještě mě napadla jedna věc! Kdybych byla čistě teoreticky někdy postavena před rozhodnutí, že bych si musela vybrat jen 5 kousků malovátek, asi bych volila takto:
1. řasenka – L’Oréal Mega Volume Collagene, nebo Lancôme Hypnôse
2. tužka na obočí – Catrice 030 Brow-n-eyed Peas
3. korektor – Catrice Liquid Camouflage 010 Porcellain
4. rtěnka – MAC Diva
5. pudr – Guerlain Météorites

Jaké skupiny, popř. jaké konkrétní produkty byste vybrali vy? A jak velké zásoby dekorativní kosmetiky si střádáte? :-)13 thoughts on “Moje sbírka dekorativní kosmetiky

 1. To je hezký článek! Takový opravdický :D A je zajímavé koukat, co mají internetoví lidé doopravdy doma a co používají. Jo a dneska jsem na tebe myslela ráno v autobuse cestou do práce, protože tam nastoupila vysoká paní s černými vlasy, tak jsem si říkala, jestli to nejsi ty! :D Já mám takové zvláštní kosmetické rituály, které se odvíjejí od toho, co mě ten den čeká a jak moc jsem líná. Už před lety u mě zvítězil spánek, na druhém místě jídlo a až na třetím je kosmetika. Občas, když nestíhám, se třeba učešu až v práci (díky bohu v zimě za čepice :D), líčím se často taky až na pracovišti. Tenhle týden ale stíhám komplet výbavu i se stíny! Moc je nenosím, protože se mi slévají ve víčku, ale jsem naprosto nadšená z jedné KIKO paletky, ty stíny sice strašně práší, tak je musím kropit vodou, ale na bázi drží bez jediného pohybu fakt celý den, to jsem ještě nezažila. Taky jsem se překvapila, že u tebe nevidím žádnou tekutou rtěnku :-O A kdybych měla produkty a kategorie, tak u řasenek bych nejradši používala tu 100% Pure, protože to je neskutečné! Na obočí jsem si teď pořídila takové patlátko od Alverde, ale bez toho bych se obešla. Korektor používám jen výjimečně, jen ať svět vidí moje pupínky ze stresu a čokolády :D Rtěnek bych se nevzdala a brala bych KIKO takovou dvojitou tekutou, ta je skvělá a nevysušuje mi jako jediná rty. A pudr mi stačí obyčejný od Alverde. Nějaká upovídaná dneska koukám :D

  1. Děkuju za milý komentář, Primadonnko :-D Ono je fakt, že ačkoli mi rukama projde hodně věcí, ne všechno se u mě zabydlí nastálo. Něco testuju pro recenzi, dopoužívám to a už nový kousek nepořídím. A do něčeho se tak zamiluju, že si to pak začnu kupovat sama :-D
   Ráno v autobuse? Tak to leda bych jela k zubaři nebo na pracovní snídani. Ani jedno ve čtvrtek neproběhlo :-) Kdyby náhodou, tak příště kolem sebe budu spiklenecky mrkat a mávat, tak stačí akorát pozdravit :-D
   Jop, spánek je asi největší zkrášlující jistota. Gumuje kruhy pod očima a ubírá roky líp, než sebelepší make-up :o)
   Tekutou rtěnku jsem zkoušela několikrát, ale asi to není nic pro mě. Měla jsem pořád dojem, že nemůže dobře zaschnout, někde se mi obtiskne a já budu vypadat jak Goldie Hawn na konci filmu „Smrt jí sluší“ :-D
   A klidně víc upovídaných komentářů, je to hrozně moc fajn to číst! :-* :-)
   Bebe

 2. Taky bych chtěla mou sbírku zkorigovat, ale nedaří se mi to a kdybych měla všechno nafotit a něco o tom napsat, asi by z toho vznikl tak megalomanský článek, že by ho nikdo nečetl :-) Shodneme se každopádně na Catrice korektoru ten je super. Tenhle rok mám v plánu dopotřebovat pudry a make-up z drogérky a dál už kupovat jen ten přírodní. Tak už se neskutečně těším až to bude :-)

  1. A mě by třeba bavilo nakouknout do takové veliké sbírky! :-)
   Catrice korektor je zázrak! Zkoušela jsem i tuhou variantu, ale nebylo to ono. Byla hoooodně krycí a dost hutná. Ta by se hodila spíš na překrytí identity, než třeba jen pupínku či kruhů pod očima :-D
   Jaký přírodní pudr nebo make-up máš vyhlédnutý? ;-)
   Bebe

 3. Tvoja zbierka je podľa mňa primeraná, všetko sú to produkty, ktoré využiješ a žiadne zbytočné hromadenie. :) Veľa produktov ma naozaj zaujalo, hlavne tie prírodné.

  1. Děkuju za komentář, Veru! Snažím se v tom mít pořádek a opravdu skladovat jen věci, pro které najdu využití. Si vždycky představuju, jak je to třeba nějaké rtěnce líto, že si s ní nikdo nehraje a tak. A na to fakt nemám srdce věci takhle týrat nezájmem :-D
   Bebe

 4. Ahoj chrouste…dost povedený článek, ale hlavně! Deset let používám zlatou řasenku Volume Million Lashes a dost jsem přemýšlela o Dizau (kvůli tobě!) a furt jsem nevěděla a ty máš obě, můžeš srovnávat…povídej přeháněj, nejlépe mi cvakni oči, jedno oko zlatou a druhou s dizaem ;-) Vůbec toho nechci moc :-D A další věc, dlužim ti mail, jenomže já ho na tebe omylem smazala, tak mi pošli tvé očka a já ti napíšu, co jsem slibovala :-D Měj se…
  Víš kdo, batůžková Ivka ;-)

  1. Ahojky Ivi, tomu říkám pěkně oprsklý požadavek! :-DD
   Určitě mrkni i na recenzi ke Kačce, která řasence Dizao taky psala.
   Volume Million Lashes = je „mokřejší“ a když je nová, dělá tenčí řasy (ale zas jich dělá hodně :-D Kartáček je plastový a je potřeba se s ním naučit malovat. Fascinuje mě, že ji mám doma už přes rok a pořád krásně maluje a nevysychá. Zajímavé!
   Dizao = je znatelně sušší a kvůli tomu bych ji přirovnala k „čokoládové“ 100% Pure. Může se jevit jako vyschlá, ale není. Je prostě jiná. Kartáček je štětinkový a dobře se s ním maluje – je ale potřeba nebát se řasy pořádně pročísnout, aby na nich barva uplěla a pěkně se rozčesaly.
   Podle mě Dizao udělá takový efekt, že člověk bude mít trochu problém poznat, jestli máš takhle krásné a dlouhé řasy svoje, nebo jsou namalované. Ideální pro „no make-up look“. L’Oreál je výraznější (i co do barvy) a je vhodnější pro dramatičtější řasy.
   Bebe

 5. Dobré ráno,
  moc hezký přehled. Úplně nejvíc mě ale zaujaly boxíky na uskladnění kosmetiky. Můžu dostat tip, kde se dají opatřit?
  Díky.

  1. Milá Vlasti,
   moc děkuju za komentář! Konkrétně tento boxík, ve kterém je focená veškerá kosmetika z článku, jsem kupovala v IKEA, jmenuje se „GODMORGON“ a stál 349 Kč. Měla jsem i menší boxy, které jsem si objednávala z asijských e-shopů. Ale po tom, co jsem sbírku kosmetiky zredukovala, jsem si nechala jen tento velký box a bohatě mi stačí :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *