Zahir cosmetics

Zahir Cosmetics – Hořčičný olej

Kosmetickým nadšencem se nerodíte. Tím se stáváte postupně. Začíná to nenápadně. Jako když přibíráte půl kila měsíčně a za pár let se vám rozpáře sedový šev na riflích a vy nechápete, jak se to stalo. Nejdřív se vám kosmetika nevejde na polici. No problemo, přidáte kastlík. Zásoby se podezřele rozrůstají? Nejvyšší čas vyrazit do obchodu a pořídit víc skladovacích prostor! Máte cestu kolem IKEA? Jejich bílé plastové krabky jsou geniální! A co teprve šuplíky vedle umyvadla. A nad pračkou. A že bych taky o kousek místa oloupila chlapa? Není pro něj VIP plac pod zrcadlem zbytečně velký…?

Nejsem hamoun a nesockuju přehnaně moc kosmetiky. Je to podle mého zaujatého názoru v normě. Vážně. Kuchařku přeci taky nesprdnete na tři doby, že má v kuchyni moc kořenek, ne? A automechanika za další sadu klíčů. Proč by to tedy mělo být divné u člověka, který žije kosmetikou? Takže když mi Verča ze Zahir napsala, jestli nechci vyzkoušet hořčičný olej… No řekněte – mohla jsem ji odmítnout? Jasně, že nemohla! :-)

A tak je tomu dnes přesně na chlup měsíc, co spolubydlím s malou lahvičkou hořčičného oleje. Kývla jsem na test hlavně proto, že olej má být prý lehce prohřívací a měl by být použitelný v případě, že se vám zablokuje/natáhne/pochroumá sval a potřebujete ho uvolnit a „nahodit“ zpátky. Nebo aspoň tak jsem to pochopila.

Zahir Cosmetics - Hořčičný olej

Poslední rok se často budím jak „po kozlatoch“ (se říká na Moravě) a když chci otočit hlavou doleva, nezřídka se stane, že si u toho cvrknu bolestí. Původ problému neznámý. Zkoušela jsem si místo za krkem masírovat, rozhýbat, rozplavat, rozehřát v sauně nebo obkládat pohankovým polštářkem. Nepomohlo nic. Už mám v PC i záložku s doporučením na maséra, ale nemůžu se odhodlat k návštěvě a překonat svou fobii z podobných profesí. S lidmi se vídám fakt ráda, ale snad odjakživa mám problém s tím, když na mě někdo sahá. Privilegium mají pouze moji blízcí, kadeřnice a doktoři. A bohužel i lidi v natřískaném MHD. Ale kosmetika, masáže, vizážistka, manikúra, apod. Ne. To prostě nedávám a už jen představa podobné procedury je mi silně proti srsti a znervózní mě víc, než mihnutí bílého pláště v chodbě nemocnice. A to už je co říct. Protože posledně mi napsali do karty „tachykardie“, což není vůbec pravda. Prostě mě jen rozhodilo to množství doktorských uniforem. Ale chápu, že věta „dostává z personálu psotník“ by se do zápisu příliš nehodila :-)

Zpátky k oleji. Spoléhala jsem na něj jak na smrt, že mi od problémů pomůže, místo prohřeje a uleví mi. To bylo moje primární očekávání, které se ale bohužel nikterak nepromítlo v praxi. Zrovna na prohřívání mi totiž vůbec nefungoval. Aspoň ne tak, jak jsem čekala. Olejíkem jsem mazala nejen ramena a krk, ale klidně i celé tělo, nebo obličej. I jsem si dělala vlasový zábal. Vlastně krom lubrikantu jsem ho testovala snad na všechno :-D

Zahir Cosmetics - Hořčičný olej

Hořčičný olej kůži příjemně hydratuje a co je zajímavé – nenechává ji VŮBEC mastnou. Dost dobře se dá využít klidně ráno na obličej, aniž byste se museli bát, že vám s takovým podkladem sjede make-up na prsa už před obědovou pauzou. Dokonce se mi perfektně vstřebával i v případě, že jsem pleť před nanesením nezvlhčila a mazala nasucho. To u olejů není vůbec obvyklé. V 99% případů pokud kůži před aplikací nenavlhčíte, zůstanete citelně mastní. Tady ne. Zajímavé taky je, že olej kůži vyhlazuje (na dotek to poznáte okamžitě) a rozjasňuje.

Vlasový zábal jsem dělala klasicky tak, že jsem vlasy nejdřív namočila a nechala několik minut zabalené v ručníku. Pak jsem je rozčesala, vetřela do nich hořčičný olej, zabalila do Penny igelitky a ručníku a nechala působit skoro 3/4 hodiny. A umyla jsem hlavu šamponem a kondicionérem. Rozdíl oproti běžnému umytí? Žádný. Jakože vůbec. Ani vláčnější vlasy, ani víc rozlétané, nic.

Při použití na tělo musím konstatovat jednu věc. Když jsem olejem mazala pupínkaté Himaláje, které mi vznikly na zádech, zdálo se mi, že to funguje stejně dobře, jako BioAroma balzám proti celulitidě, který jsem testovala podobným způsobem. Pupínky nebyly zanícené, poměrně rychle se hojily a kůže vypadala líp.

Zahir Cosmetics - Hořčičný olej

Málem bych zapomněla to nejdůležitejší. Říct vám, jak olej voní! Pokud čekáte cokoli jiného než kremžskou hořčici, jste vedle jak ta jedle. Hořčičný olej je převtělený kelímek hořčice do tekutého stavu. Vůně je 100% autentická, výrazná, lehce palčivá a ohromně zajímavá. Jednou chlap přišel do koupelny a prý: „Voníš jak párek v rohlíku.“ :-D Ale nebojte, aroma se z pokožky docela rychle vytrácí. Dvě minutky, když moc a necítíte skoro nic. Ten úvod si ale užijete bohatě! Jo a taky bych chtěla dodat, že olej kůži nebarví.

Zahir Cosmetics - Hořčičný olej

Abych to shrnula. Testování to bylo ohromně zajímavé a pojala jsem to poctivě. Zbývá mi slabá třetinka obsahu. Akorát si nejsem jistá, jestli bych nutně potřebovala další hořčičný nášup. Vyzkoušela jsem, rozšířila si obzory a zase ráda vyzkouším něco nového. Kdybych ale měla říct, komu by olej mohl být nejvíc ku prospěchu, pak určitě suché a pupínkaté pleti (olej mi neucpával póry). A taky všem ostatním jako zpestření péče. A milovníkům tradičního rychlého občerstvení :-D Hořčičný olej stojí v e-shopu Zahir.cz 172 Kč (50 ml).

PS: krk jsem nakonec přece jen vyřešila díky mé drahé polovičce. Já se tu stresuju kvůli nechuti navštěvovat profíky a přitom ani nevím, jak šikovnou masérku doma mám! :-) ❤

oddelovnik
BioaromaZahir CosmeticsPřírodní kosmetika preferující kvalitu a minimalismus ingrediencí. „Zahir … pro ten pocit“
E-shop: www.zahir.cz
Facebook: @zahircosmetics
Instagram: @zahircosmetics

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

8
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Lili
Lili

Párek v rohlíku mě opravdu pobavil :-D To bych zase měla problém, že při aplikaci kosmetiky budu slintat :-D.
Jinak mám asi podobnou fobii jako ty Bebe. K pedikérce jsem se odhodlala jen před svatbou s tím, že teda to nebylo tak hrozné a že budu teda chodit pravidelně…ehm, no ale když to člověk prostě dokáže zvládnout doma se svými nástroji, proč by se tam hnal, že? Zato tedy kadeřnici si užívám do syta, naštěstí jsme si s tou mojí sedly a když vždy dojde na masáž hlavy při smývání barvy, oj to mám, co dělat, abych nevrněla blahem O:-).
A masérku mám také doma, ale je děsně líná a pokaždé, když naznačím, že moje záda už by opravdu potřebovaly zásah, tak dělá, že mě neslyší, nebo pronese cosi o tom, že jeho taky nikdo nemasíruje (což na mou obranu, já to prostě neumim a bojim se, abych nenapáchala více škody, než užitku).

Jana
Jana

„Syndrom bílého pláště“ se tomu říká ????, ale nejsi ojedinělý případ.
Jinak na opakované problémy s krční páteří doporučuju fyzioterapeuta/-tku (dle preferencí). A hledat s kým si sednete naladěním.

Pavla Kopuletá

No rozhodně lepší vonět jako párek v rohlíku, než když si na obličej napatláš drahý make-up od Providy a chlap ti řekne, že „voníš“ jako kančí koule :-) je myslivec, tak se v tom vyzná. Já takové zkušenosti nemám :-D jo krční páteř, o té bych mohla napsat knihu! Ataralgin je moje pravá ruka a bez nahřívání krku si nedovedu představit oblíbený seriál. Doktorka mi říkala, že se musím cpát hořčíkem a příští týden nastupuji na rehabilitace, na které se na druhou stranu docela těším. Tak snad to k něčemu bude :-)

Zuzana
Zuzana

Pripomenula si mi horcicove zabaly mojej babky pri zapale priedusiek… odvtedy horcicu velmi nemusim. Zaujimave testovanie :) . Pobavila ma igelitka Penny na hlave. Sama pouzivam na vlasove zabaly zatahovacie dmkove sacky na odpad, radostny to objekt pre vtipne ( ustipacne ) poznamky mojej rodiny…