Frais Monde – pleťový krém Acqua Nourishing SPF10

Frais Monde - pleťový krém Acqua Nourishing SPF10

Někdo tam nahoře nade mnou drží ochrannou ruku a umetá mi cestičku, jak se dá. Důkaz? Před dvěma měsíci jsem dělala rozpis recenzí na březen (ano, plánuju takhle dopředu) a náhodou jsem dala články s kosmetikou pro chlapa pár dní od sebe. Jen tak. Žádný hlubší význam to nemělo. Ve snu by mě nenapadlo, jak za to budu dneska ráda! Nachcípání mě nejenže neopouští, ale z nosu mám vyloženě průtokáč. Takže pořád nic necítím. A když náhodou nějakou vonnou molekulu rozpoznám a identifikuju, kýchnu ve stejné chvíli tak, že původci vůně pomůže on bacilů jen omatlání v anti-bakti gelu. V takovém stavu se úžasně píší recenze… Přivonět si třeba k otevřenému šamponu je bomba věc, když ho vzápětí musíte schovat za záda, jinak mu při dalším pčíknutí přidáte na objemu. Ale ok, ač je Růžový chroust víceméně „one woman show„, na některé věci mám naštěstí lidi :-)

Dnešní článek by mohl zajímat ty z vás, kteří sháníte šikovný hydratační krém. Jestli si pamatujete, drahá polovička někdy na podzim vychvalovala do nebe modrý Acqua krém od Frais Monde. Že je to bomba věc a chce určitě další, protože lepší nikdy neměl. Ale! Stejný případ, jako u mě. O čem bych asi tak po zbytek roku psala, kdybychom si oba zamilovali dva kosmetické kousky a další netestovali? To by byla trochu nuda, ne? A tak se nechal přesvědčit, že vyzkouší i jiný krém. Opět Frais Monde, řada Acqua – zelený Nourishing. Oproti modrému by měl být více výživný a vhodný pro suchou pleť. Modrý byl na dehydratovanou. Jinak SPF10 (ochranný faktor proti sluníčku) mají stejný oba. Cenově myslím taky žádný rozdíl. A dojmy?

Frais Monde - pleťový krém Acqua Nourishing SPF10

Frais Monde - pleťový krém Acqua Nourishing SPF10

Já: Napráskáme to hned na úvod. Který krém se ti zdá lepší? Modrý, nebo zelený?

Chlap: [provinilý pohled] „Tady ten (a ukazuje modrou tubu). Modrý má univerzálnější vůni. Víc pánskou, řekl bych. Že není tak moc parfémovaný. Zelený je víc sladký a vonavější. Podle mě je modrý krém víc pro muže, zelený je spíš dámský. Čistě podle vůně. Modrý krém se podle mě vstřebává rychleji, protože je víc vodnatější, nebo jak to říct. Zelený je víc mastnější a trvá cca minutu, než se vstřebá. Modrý se vsakuje hned. Ale rozdíl je to fakt minimální, to říkám fakt kvůli tomu, abych nějaký rozdíl našel a zmínil. U obou je pro mě obrovská výhoda, že když si natřu obličej, nemám takový hnusný zamaštěný pocit na rukách. I kdybych si pak ruce náhodou neumyl, tak za půl minuty můžu na cokoli sáhnout a nebude to opatlané. Pro mě jsou tyhle krémy TOP. Nikdy v životě jsem neměl lepší. Klidně bych vyzkoušel i ten oranžový. Ale na rovinu říkám, že jsem nezažil lepší krém na obličej.“ [padlo slovo ‚na držku‘, ale to jsem s prominutím zcenzurovala]

Frais Monde - pleťový krém Acqua Nourishing SPF10

Frais Monde - pleťový krém Acqua Nourishing SPF10

Frais Monde - pleťový krém Acqua Nourishing SPF10

Taky je prý super, že má krém dokonalou konzistenci. Ani hustou, ani řídkou. Akorát. „Dá se z tuby dostat přesné množství, žádné [frrrk] a pak sakra, vytlačil jsem si množství na pět ksichtů, co teď s tím?!“

Bavíme se o tom, jestli má chlap v plánu používat krém i dál? Než jsem stačila doříct otázku, vyhrkl na mě: no jasně, ten si pak stopro koupím! Zmiňuju cenu. Následuje ticho. A poznámka: „Ona vlastně ani ta Indulona není tak špatná…“ :-D Vtip, samozřejmě. Vzápětí dodal, že kdyby byl krém levnější, tak ho používá klidně i na ruce, protože je zkrátka boží a neuvěřitelný a fantastický (podobné výrazy padly během psaní asi tak 1253823x). Jinak si ho ale šetří na obličej.

Co se mě osobně týče, já krém vyzkoušený nemám, poněvadž se bojím na tubu sáhnout, aby chlapovi neubylo. Dost na tom, že když jsem zmínila, kterak jsem trošku vypatlala během focení, následovalo: „Budu dělat, že jsem to neslyšel.“ :-) Zas na druhou stranu, mám aspoň snadný výběr dárku k narozeninám nebo Vánocům. Prostě nechám z Itálie dovézt kamion s pár paletama Acqua krémů a je to.

Pokud ale nemáte kontakty přímo na výrobce, stejně dobře vám poslouží e-shop Elnino, kde se dá krém pohodlně pořídit za 420 Kč (50 ml) ;-)

PS: a nezapomeňte, že na Elnino pořád probíhá JARNÍ VÝPRODEJ! Tužky na oči kolem dvacky, řasenky za 40 Kč, nebo parfémy s až 77% slevou… To není vůbec marné, ne? :-)

biooo

5 thoughts on “Frais Monde – pleťový krém Acqua Nourishing SPF10

 1. Hele Bebe přenech recenzování chlapovi :D byla to psina to číst :)) Hlavně reakci na cenu si umím živě představit u nás to probíhá stejně, jen nechápu jak donutit chlapa patlat si obličej, ten můj by si radši ukousl obě ruce. Vrchol mé snahy je maska pod oči a sheet masky, to je jediné co není mastné a zvládne pod nátlakem :)))

  1. V tom případě můžu články vydávat ne obden, ale každý den – víc ksichtíků, víc testování a recenzí! :-D
   Jj, cena je trošku kámen úrazu. Ač prý za to krém rozhodně stojí, kdyby prý byl o facku levnější, na světě by bylo líp :-D
   Bebe

 2. Ahoj Bebe :-)
  tak mě se má drahá polovička maže pánským Nivea krémem (nebýt pánský, ani se ho nedotkne, ač to popírá :-D) a to se musím pochlubit, sám si kdesi koupil černou masku na obličej!! Prý to všude běhá po internetech a když dělá v bordelu (=automechaničina), tak si jednou za čas ten obličej teda vyčistí nooo… :-D Neskutečná sranda :-D i když on to bere samozřejmě vážně a vždycky poznám, kdy čistil a kdy ne (má začervenalý ksichtík od očisty :-D)… Kdyby nestál Frais Monde takovou pálku, tak mu ho snad i koupím a pod nos nastrčím vaší společnou recenzi, jakože to hodnotil chlap ;-)
  Měj se krásně Bebe! :-)

  1. Ahojky Barčo,
   věřím tomu, že ono slovní spojení „pro muže“ udělá na kosmetice opravdu moc! Onehdá jsme šli pro něco do drogerie a chlap se zastavil u poličky s šampony (Alpecin?) s tím, že člověk, který jim navrhuje obaly je génius! Vypadá to spíš jak potřeby pro auto do garáže :-)
   Mě se chlapa k testu černé masky nepodařilo přesvědčit (a vlastně ani k žádné jiné). Tak to mu musím dát přečíst tvůj komentář! :-D
   Bebe

   1. Tak snad můj komentář pomůže :-D
    Já jsem ráda, že si k tomu, že kosmetika není ZLÁ!! :-D došel sám. I když si někdo může říct: Metouš jeden… V dnešní době jsem naopak ráda, když ví, co to znamená krém, deodorant a tak :-))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *