Mylo – denní oční sérum „Aura“

Mylo - denní oční sérum "Aura"

Nejúčinnější kosmetická vychytávka je prý 8 hodin spánku. Něco na tom bude. Ovšem za předpokladu, že máte pravidelný režim a neponocujete do 3 do rána se zorničkami přes půl hlavy. A teď nemám na mysli našeho kočiče, který odpadá jak malé děcko kolem půl 1, kdy začne zívat na celé kolo a pak zkrátka usne v půli pohybu. A je fuk, jestli je to uprostřed obýváku, nebo mě v posteli na rameni. Asi to bude tím, že je ještě maličký (bude mu teprve 6) a prostě tak dlouho vzhůru nevydrží.

Je zajímavé, že i když vstávám ten den za úsvitu a teoreticky mám být navečer unavená, přesto se nemůžu dokopat zavřít oči a usnout dřív, než v hodinu, o které se vedou rozepře, zda ji ještě nazývat „noční“, nebo spíš „brzkou ranní“. Ani nevím, proč. V noci se mi zkrátka líp přemýšlí, učí, čte, píše… Cokoli, co vyžaduje absolutní klid, ticho a hluchý telefon. Bohužel daní za takovou noční směnu je ráno, kdy vypadáte, jako kdyby vás přejel buldozer. A ještě pro jistotu třikrát zacouval.

Mylo - Denní oční sérum "Aura"

Pokud vám bude někdo tvrdit, že na takové stavy spolehlivě zabírá jakákoli kosmetika, tak vám kecá. Na 100% fungují jen velké sluneční brýle, pod které se schováte jak filmová hvězda, ať si každý myslí, co chce. Třeba že máte zánět spojivek. Nebo jste si včera vylili mozek v místním baru. To je vlastně jedno. Vy víte svoje. A na všechno ostatní je tady MasterCard :o) Jednu věc pro sebe ale udělat můžete. Když už dáváte pravidelně na frak svým očím (a nebudeme si nalhávat, že zrovna ony ponocování neodnáší nejvíc), aspoň se o ně dobře starejte. Sem tam je obložte heřmánkovými čajovými pytlíky, které předtím proženete ledničkou. Občas si vzpomeňte, že by bylo dobré očka procvičit v uctivé vzdálenosti od počítače. A nezapomínejte ani na denní a noční krémování. Že jsem v úvodu naznačila, kterak jsou podobné pokusy na chuja? Jsou. Z krátkodobého hlediska, protože jedno máznutí vás škvírkových průhledů na počkání nezbaví. Ale v dlouhodobém horizontu je to pekelně chytrá investice, poněvadž vám nebudou ve 40 letech díky pytlům pod očima hádat o 20 víc. Třeba. Nebo v to aspoň věřím.

Sama používám oční krémy snad od doby, co jsem si postavila na koupelnovou poličku svůj první pleťový krém. V některém z minulých článků jsem se to určitě pokusila datovat přesněji. Sem tam rok nehraje roli. Podstatné je, že vynechávání oční péče už mi zní nepředstavitelně. Navzdory tomu, že občas internetem (ach ty zaručené zdroje) proletí informace, kterak jsou oční krémy geniální marketingový tah kosmetických výrobců. I kdyby. Je mi to fuk. Oční péče mi pomáhá, baví mě a hlavně – funguje mi.

Mylo - Denní oční sérum "Aura"

Kosmetiku pro oční partie dělím na tři velké skupiny. Tu první mileráda vyzkouším, sepluju a zahodím. A už se k ní nevrátím. Druhá mě sice zaujme, s povděkem její existenci kvituju a třeba ji i doporučím. Ale nemám potřebu ji znovu zařadit do denní rutiny. A poslední? Tu si zamiluju, sama kupuju, pomalu ji už beru jako součást své kosmetické osobnosti a neumím si představit, že bych bez ní existovala. Kam zařadit denní oční sérum Mylo, kterému výrobce vybral snové jméno Aura? Odpověď si mě našla jen tak mimochodem sama, když jsem si uvědomila, že vlastně Míši z obchůdku Krásná Každý Den pořád dlužím svou soupisku poznatků!

Používám gel někdy od půlky října. A sžila jsem se s ním natolik, že mi vůbec nedocvaklo, jak ten čas letí! Ono totiž těch 20 ml, které hnědá lahvička má, vůbec neubývá. Takže vás netrkne nic ve smyslu „sakryš, poslední kapka – je čas to všechno zhodnotit“. Ne. Mažete a mažete a nikde nic nechybí… A fíííí, podzim v háji. Fííííí, zima v háji. A jaro na krku.

Samotné balení je velmi sympatické a garantuju vám, že se bude ve vaší sbírce ohromně vyjímat. Vypadá jako jedna z těch doktorských flaštiček, které obsahují buhví jaký kouzelný lektvar. Jako když vám pan lékárník namíchá podpultovku z kapradí sbíraného o půlnoci na vršku za městem, přidá k tomu dva chlupy z jednorožce a zamíchá je stéblem utrženým pod prokletou šibenicí. Nebo tak něco. A důležité info – pumpička je skvělá a dovoluje odměřit doslova mikroskopické množství produktu. I proto Aura ubývá pomalu, protože se vám nestává takové to „plk – do háje, to je množství na patnáct očí! Co teď s tím?!“

Mylo - Denní oční sérum "Aura"

Gel má výrazně nasládlou medovou vůni a bude po chuti všem milovníkům květových včelích nektarů. Třeba moje mamka se z toho málem obrátila, ale jen proto, že med v kosmetice nemusí. Já jsem pravý opak. Klidně zalovím lžičkou ve sklenici a namažu si vrstvu medu na obličej místo na chleba. Jako masku. Proto i Aura sérum si díky tomu získalo moje velké sympatie.

Konzistence je sice gelová, ale trochu slizově natahovací, či jak to nazvat. Víte, co myslím. Vymáčknete trochu obsahu na ruku, ale zároveň se vám od aplikátoru táááhne troška gelu, než se pustí a přistane na kůži. Ze začátku mě tato vlastnost iritovala, když jsem si dávku ťupla na jeden prst a pak ho chtěla přenést na druhý, abych si rozetřela gel kolem očí. Jak se to mezi prsty táááhlo. Ale zvykla jsem si a po několika dnech už mi slizek nepřekážel.

Na kůži gel ze začátku hodně „prokluzuje„, během chvilky se ale „zadrhne“ a vstřebá. Vím, že to zní, jako kdyby automechanik popisoval kolonoskopii, ale věřím, že si dovedete představit, jak výše zmíněné myslím :-)

https://www.krasnakazdyden.cz/kategorie/pece/plet/ocni-kremy/1397/denni-ocni-serum-aura-mylo

https://www.krasnakazdyden.cz/kategorie/pece/plet/ocni-kremy/1397/denni-ocni-serum-aura-mylo

Složení je vskutku zajímavé a zaslouží si samostatnou poznámku. Najdete v něm extrakt z houby rosolovky (ha, že by ten sliz?!), květovou vodu z růže skalní, glycerin, nebo kofein. Kompletní znění: Water/Aqua (&) Propanediol (plant based) (&) Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract (&) Gluconolactone, Cistus Ladaniferus Leaf/Stem Water, Glycerin, Aqua, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Pentylene Glycol (plant based, natural, palm-free, ECOcert), Panthenol, Caffeine, Sodium Lactate. Jinak ten rosolový houbový extrakt je prý 100% přírodní alternativa kyseliny hyaluronové. Tedy hydratační věci, která je teď ohromně v módě a přísahá na ni kdekdo (včetně mě).

https://www.krasnakazdyden.cz/kategorie/pece/plet/ocni-kremy/1397/denni-ocni-serum-aura-mylo

https://www.krasnakazdyden.cz/kategorie/pece/plet/ocni-kremy/1397/denni-ocni-serum-aura-mylo

A co říkám na Aura sérum celkově? Podle mě mluví za vše, že jsem si na sérum automaticky zvykla a začala po něm sahat tak samozřejmě, jako berete každý den do ruky kartáček na zuby. Nezkoumáte značku, ani barvu. Víte, že to funguje. A to jakože dobře. Oční okolí je příjemně hydratované, nepne, předčasně se nekrabatí (já vím, ve 32 mám co kecat, ale rozumíme si, že jo?), nevysušuje se, nepálí mě z něj oči. S temnými kruhy si sérum rozhodně neporadí a ani to nemá v popisu práce. Jemnou kůžičku kolem očí ale udržuje v pěstěném stavu a je to jeden z těch kousků, které bych si klidně pořídila znovu.

Jo a ještě jeden bonusový uživatelský tip. Pokud se opravdu někdy probudíte ve stavu, že byste si o sebe ani kolo neopřeli a pohled do zrcadla vás děsí víc, než remake hororu TO, zkuste jednu věc. Použijte sérum na celý obličej. Nešetřete, ale normálně zmáčkněte pumpičku na doraz, opečujte celý ksichtík včetně krku a nechte pár minut vstřebat. Budete vypadat, že jste právě použili jednu z těch pekelně drahých plátýnkových masek, které vám pleť naducají jak po hodince v parní sauně. Přísahám na chlupatý pupíček našeho kocůrka! Osobně to považuju za skvělý SOS fígl, který jsem ale zatím využila asi jen 4x (aby mi sérum moc rychle neubylo) :-)

A kde se dá oční sérum Aura koupit? V e-shopu Krásná Každý Den a stojí 429 Kč (20 ml).4 thoughts on “Mylo – denní oční sérum „Aura“

  1. Vidíme to koukám podobně, ty brdo mě by nenapadlo nějak to plácnout na celý obličej, ale je fakt, že to neubývá a proč vlastně ne :D Mě některý věci prostě nenapadnou,já a fantazie jsme se asi ještě nepotkali :)) Dík za tip večer zkusím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *