Soaphoria – královské práškové zubní sérum

Soaphoria - královské práškové zubní sérum

Ráda bych vám ukázala jednu chytrou věcičku na čištění zubů – práškové zubní sérum Soaphoria. Je to ten typ prášku, který už jste určitě na netu potkali. Je černý jak bota a fotky z průběhu čištění není tak těžké dohledat online. I když uznávám, že je trochu děsivé, když se lidi s černýma zubama kření do foťáku… :-)

Ale postupně. Co je prášek vůbec zač? A jak funguje? Všechno se vám pokusím vysvětlit.

Předpokládejme, že už máte sérum doma. Leží před vámi na stole a vám cuká ruka zvědavostí. Radím dobře, zachovejte klid a otevírejte nízký šroubovací kelímek s co největší opatrností. To uvnitř totiž není tmavěšedé, načernalé, nebo jen lehce zabarvené. Je to přesně to, co měl alchymista z filmu Císařův pekař na mysli, když řekl, že chce „zhmotnit tmu„. A pokud se vám to rozfoukne okolo… Eeeeej, radši nedomýšlet! Takže – otevřít v koupelně u umyvadla a opatrně!

Soaphoria - královské práškové zubní sérum

Co vás čeká uvnitř? Zarovnaná piksla čehosi sypkého a uhlově černého. Soaphoria smíchala bentonit (to je ta ultra savá věc, co měníte kočce v bedýnce a přidává se třeba i do čisticích pleťových masek), aktivní uhlí („aha moment“ ohledně černé :-), jedlou sodu (to jsou ty světlejší sem-tam krystalky) a extrakt z máty peprné. Protřepat, nemíchat – voilá. Máte královské čisticí sérum na zuby.

Použití je ohromně snadné. Protáhněte zubní kartáček pod vodou, abyste jej navlhčili. Obtiskněte štětinky do kelímku s práškem. A vypucujte si zuby, jako obvykle. No… Skoro obvykle. Dovolím si přidat pár tipů, co si při této ústní hygieně ohlídat.

1. mějte při čištění pokud možno zavřenou pusu. Jakože obejměte rty držátko kartáčku a snažte se ústa moc neotevírat. Zvlášť, pokud jste zvyklí se při čištění zubů promenádovat po celém baráku a ještě si u toho vykládat s půlkou famílie. Věřte mi – zabili by vás za takovou procházku, jestliže si zrovna čistíte zuby černým práškem. Ty tmavé ťupky by byly totiž všude!

Soaphoria - královské práškové zubní sérum

2. netlačte. To byste ostatně neměli ani při normálním čištění, abyste si neoddělali dásně a nezařídili jejich předčasný ústup. Tady se ale snažte být obzvlášť jemní. Prášek totiž obsahuje sodu a citlivější jedinci by si při důraznějším kvedlání kartáčkem v puse mohli zařídit nepříjemné podráždění.

3. v průběhu čištění se nerozpakujte kartáček do směsi „namočit“ opakovaně. Já to udělám klidně 3-4x. Je ale pravda, že nikdy nenabírám na kartáček „hromádku“. Spíš jen pokryju štětinky tenkou vrstvou prášku.

4. po čištění určitě sáhněte ještě po mezizubním kartáčku a zubní niti. To byste měli dělat automaticky i tak, ale po vypucování zubů černým sérem to není od věci dvojnásob. Proč? Dost možná vám jeden mikromilimetr pod dásněmi zůstanou černé drobečky. Ty je třeba odstranit, pokud nechcete přistihnout člověka, se kterým zrovna mluvíte, jak vám nepokrytě zírá do huby a usilovně přemýšlí, co jste měli k obědu…

5. pořádně si umyjte kartáček a obličej, než si obojí utřete do bílého ručníku… Bez dalšího komentáře, ať vám o výši mého IQ zbydou alespoň nějaké iluze… :-D

Soaphoria - královské práškové zubní sérum

A co na sérum říkám? Je to první věc svého druhu, kterou jsem na zuby zkoušela. A jakkoli jsem se těšila, že sérum budu používat 2x denně namísto pasty, není to dost dobře možné. Protože i když prášek zoubky opravdu viditelně bělí a dokáže vám zařídit jejich povrch hladký jako sklo… Dásně už tak nadšeně nejásají. Mě začaly třetí den bolet, takže jsem musela sérum vynechat. A sahám po něm třeba jen 1x týdně, v rámci poetické chvilky „dneska si hraju na dentální hygienu“. Beru prášek spíš jako způsob, jak si udržet zuby bílé. Na tohle funguje bezvadně. Ještě pro srovnání – dostala jsem k Vánocům i samotný černý prášek bez obsahu sody a ten mi dásně nedráždí vůbec. Takže hádám, že pes bude zakopaný právě v této ingredienci.

Jestli bych vám zubní sérum doporučila? Pokud chcete vybělit zuby – ano. Jestli se chcete při čištění pobavit – rozhodně ano :-) Dejte si ale pozor, pokud víte, že máte citlivější dásně a čistěte zoubky s citem.

2 thoughts on “Soaphoria – královské práškové zubní sérum

 1. Jéé já asi patřím k té menšině, kterým zubař nevadí, mám totiž poměrně mladého a pohledného chlapa :-) hlavně na hygienu se vždy těším :-) tento zubní prášek mám v merku i s dentálním sérem už hodně dlouho. No budu se muset odhodlat k jeho koupi :-) poslední dobou mě černé produkty baví. Spousta značek v drogerii má i černé micelární vody, ale nevím teda, jestli v tomto případě to není spíše na škodu. Teď třeba používám sypký rýžový pudr na pleť a při otevírání se také nesmí mluvit, natož dýchat! A já jsem docela funící člověk, takže mám všude bílý povlak, což není zase tak hrozné, jako po černém prášku :-) není to ale věc, co by mě odradila…

  1. Cha, tomu říkám panečku šikovný způsob, jak se přestat bát zubaře! Najít si takového, na kterého se bude dobře dívat! :-D
   Černá micelárka? Jako fakt? O tom jsem ještě neslyšela! Neumím si představit, jak to funguje… :-D
   Takhle jsem si zařídila pudrový mrak ze 100% Pure bambusového pudru! Je teda geniální, ale musí se nabírat opatrně a ne moc „kvedlat“ štětcem :-))
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *