MusK, Navia

Navia a Musk – tuhý tělový balzám Levandule a tuhé mýdlo „Vůně Provence“

Dneska na zahradě. Soused přes plot: „A můžu se Vás něco zeptat?“ Já: „No zkuste, sousede.“ On: „Kolik je Vám roků? Už vám bylo dvacet?“ Byla jsem tak polichocená, že i kdyby mě v tu chvíli přetáhl rýčem přes záda a picnul motyčkou mezi světla, tak bych mu odpustila a ještě se na něj mile usmála. Povídám: „Eh, bejvávalo. Je mi třicet dva.“ On: „Dvacet dva?“ Já nesměle: „Třicet…“ On upřímně v šoku: „COŽE?! A já tipoval konec školy! Máte tak hladkou pleť!“ (nekecám, fakt to řekl!). Vznášela jsem se dobře metr nad zemí a střelila mu kompliment zpět: „Jen si nemyslete, sousede! Taky bych vám nehádala dvaadevadesát!“ A soused na to: „Mě se jednou ptali mladí, že jako kde mám vrásky. Tak jsem jim řekl, že jsem je prodal…“ Já: „Nechtěla bych vidět toho, kdo je koupil…“

A takhle si tu žijeme :-D

O tohle jsem se prostě musela podělit. A podotýkám, že soused nenosí brýle! Ha! Pořád dumám nad tím, jestli kosmetika nějak funguje, nebo je mi úplně k prdu. A pak mi někdo ubere skoro polovinu věku?! Nekecejte, že vás by to nepotěšilo a v duchu byste si bleskově neprojeli seznam přípravků, kterými si poslední týdny a měsíce impregnujete obličej!

Se tu každé ráno stresuju s každým novým pupínkem a dost možná to ani není důležité a vadí to fakt jen mně. A ano, evidentně jsem pořád ještě v lichotkovém rauši a kdyby to šlo, ten pocit bych si stočila do flašek a po večerech usrkávala. A vůbec. Co byla nejhezčí lichotka, kterou vám v poslední době někdo řekl? Podělte se, ať máme to jaro hezky pozitivní. Já si ho letos zpestřuju ještě léky proti alergii, poněvadž venku kvete něco, co se mě pokusilo zabít.

Naštěstí ale existuje sada kytek, které jsou nejen ohromně bezpečné, ale i kdybych si jimi vystlala baráček jak křeček akvárko, stejně bych jich neměla nikdy dost. Jednou z vyvolených je fialková levandule. Dneska jsem na zahradu vysadila další tři kousky. Tipuju, že tábor milovníků drobných kvítků je minimálně stejně velký, jako počet jejích odpůrců. No já se řadím k velikým nadšencům. A ví to i Evča v obchůdku Krásná přírodou, která mi poslala tuze voňavý vánoční dáreček, který jsem vám ukazovala na Instagramu. Co v něm bylo? Tuhý tělový balzám „Levanduľa“ od Navia a přírodní mýdlo „Vůně Provence“ od Musk. Suprové věcičky, které jsem uživila do posledního drobečku!

Navia a Musk - tuhý tělový balzám Levandule a tuhé mýdlo "Vůně Provence"

Tuhý balzám jsem v e-shopu nenašla, ale evidentně se dočkal nějaké inovace, než jsem se dostala k tomuhle článku. Protože všude jinde na netu se jmenuje „Levandulový sen„. Což je detail. Kdyby balzámek přejmenovali na „Noční můra v Elm Street“, asi bych to řešila víc. Takhle je to fuk.

Pamatujete ještě na masážní vanilkovou kostku Ponio? Voněla jako ten nejvybranější zákusek, u kterého se vám sbíhaly sliny, jen vám aroma vanilky lehce ťuklo do nosu. Připadala jsem si během používání jak jeden Pavlovových čoklíků :-D Tak i levandulová kostečka (nebo spíš „půlkulička“) je něco na ten způsob. Kdybyste vzali svou oblíbenou tabulku čokolády, posněžili ji hrstí levandulových kytiček a k tomu všemu přivoněli, vyšlo by to nastejno. Je to dokonalé! Sladké, mlsné, voňavé! Eeeej! Máte-li v oblibě čokoládu a levanduli, berte nákup jako misi a svou občanskou povinnost!

Navia a Musk - tuhý tělový balzám Levandule a tuhé mýdlo "Vůně Provence"Navia a Musk - tuhý tělový balzám Levandule a tuhé mýdlo "Vůně Provence"

Použití je sympaticky jednoduché. Jednoduše balzámový kousek vezmete do ruky a přejíždíte s ním po čisté kůži. Hmota bude po kontaktu s pokožkou tát a uvolňovat tenkou mazlavou vrstvičku, kterou můžete druhou rukou dál roztírat.

Jelikož v sobě nemá balzám ani kapku vody, je dobré jej používat buď po sprše, nebo po koupeli, kdy je kůže vlhká a rozehřátá. Díky tomu se vyhnete nepříjemnostem s nadměrnou mastnotou. Když totiž olej zkombinujete s vlhkou pokožkou, mastnota se konat nebude. Chytré, že? :-)

U mýdla mi doteď nepřestala vrtat hlavou jedna věc. Jak v Navia dostali kytičky levandule jen do jedné třetinky? Jak je to spojeno? Čím? Proč se to nevpilo do sebe navzájem a jednotlivé části jsou od sebe tak hezky oddělené? Otázky, samé otázky… Je to ohromně zajímavé! A mimo to ušetříte za peeling, protože díky levandulovým květům jedna část mýdla příjemně „oškrabkává“ pokožku. Měla jsem podobné mýdlo i od 2SIS, které bylo „kytkaté“ celé a bylo taky super. Tohle je ještě o facku promakanější. Chcete mýt na hladko, nebo na drsňáka? Umí obojí! :-D

Navia a Musk - tuhý tělový balzám Levandule a tuhé mýdlo "Vůně Provence"Navia a Musk - tuhý tělový balzám Levandule a tuhé mýdlo "Vůně Provence"

A fajn je i to, že mýdlo díky obsahu olejů a přírodnímu složení pleť nevysušuje. Výrobce jej doporučuje hlavně pro zralou pleť a pro pokožku se sklonem k nadměrnému maštění. Vůbec nic se ale nestane, i když mýdlo budou používat vysušení puboši :-) Já s ním občas opláchla obličej, když jsem si zrovna do sprchy zapomněla vzít cokoli dalšího na pleť. A absolutně bez problémů a bez vysušování.

Levandulové mýdlo „Vůně Provence“ se dá koupit v e-shopu za 132 Kč (se slevou po registraci), tuhý balzámek jsem v nabídce už neobjevila. Tak třeba časem, protože je parádní! :-)

Zapomněla jsem na něco? Napadá vás k tomu nějaký dotaz? Kdyžtak hvízdněte v komentářích ;-) Pěkný víkend všem!

oddelovnik
Krásná přírodouKrásná přírodouVýběr kvalitní přírodní kosmetiky a zdravé výživy. Po registraci máte stálou SLEVU 10% na vše!
E-shop: www.krasnaprirodou.cz
Facebook: @krasnaprirodou
Instagram: @krasnaprirodou.cz

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

10
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
martirezaninova

Bebe, ty neustále překvapuješ takovými novinkami :) miluju vůni levandule a tohle vypadá naprosto božsky!!

Jana
Jana

Ahoj, Bebe, co se týče alergie, tak s Tebou soucítím. Já se musím cca od půlky března držet, abych si nevyškrábala oči. Většinou u mě alergie nastupuje až v půli května, letos je to asi nějak dřív. :-(
Svou příhodou se sousedem jsi mi připomněla úsměvnou historku, která se mi stala nedávno obchodě. Kéž by takových bylo víc. :-D Ráno jsem si běžela koupit svačinu do supermarketu. Když jsem udýchaně dorazila k pokladně, kde byla dlouhá fronta, všimla si mého zděšeného výrazu starší paní. Byla moc milá a zeptala se mě, jestli spěchám do školy. Já popravdě odpověděla, že ano, a ona byla tak hodná a pustila mě před sebe. Hodně mi vrtalo hlavou, jak ví, že mířím do školy, ale nechala jsem to být. Sama mi pak vyprávěla o svých studiích atd. Když jsme spolu dospěly k pokladní, tak se mě zeptala, do jaké školy, že to mířím a do kterého ročníku (jestli prý prvního :-D). Teprve až v tuto chvíli mi vše došlo. Musela jsem s pravdou ven – že ve škole už několik let učím. :-D Pokud smích skutečně prodlužuje zdraví, tak prodavačce jsme ho prodloužily minimálně o pár let. :-D Jinak Ti moc děkuji se skvělý blog, je můj nejoblíbenější, těším se na každý nový článek. ;-)

Eva
Eva

Bebe takové komplimenty jsou nejlepší ;-) Člověk může mít den totálně na… dvě věci, ale když slyší tohle, tak se vše rázem rozplyne, zasvítí slunce a kolem hlavy létají ptáčci :-D U mě nejhezčí kompliment v poslední době byl ten, kdy po mě paní u pokladny při kupování vína chtěla občanku, že prý mám tak MLADÝ OBLIČEJ. Boží pocit :-) Jsem jí chtěla lípnout jednu štípanou :-) Ehm, teď si tak uvědomuju.. Obličej mám teda jako mladý, ale co tělo? Jak devadesátka? :-D Mno, zvláštní pocit :-DDD Každopádně díky používání všelijakých přírodních patlátek na obličej (rozuměj oleje, bezvodé balzámy apod.) mi už dlouho nikdo netipl můj skutečný věk :-) Takže ono to asi fakt funguje. Dokonce i přítel začal používat Tamanu olej na akné, protože nic z drogérky mu nefungovalo ;-)
Bebe napadá mě, nechtěla bys v nejbližší době sepsat článek (nebo dát na Instagram), co teď zrovna aktuálně používáš za pleťovou péči a co Ti zabírá? :-) Evča

batůžkářka ;-)
batůžkářka ;-)

Ahoj Bebe, soused je borec ;-) Mě potěšil před měsícem chlápek, co přišel kvůli netu. Tak nějak jsme se bavili o všem a došla řada i na děti a kolik jim je a tak a když odcházel, tak byl takovej nesvůj a nakonec z něj vypadlo, jestli se může zeptat, kolik mi je :-D Tak jsem mu to řekla a on se tak pěkně zhrozil a říká: „no já myslel, když jste otevřela dveře, že ty děti tady jenom hlídáte, že jste chůva :-D Já Vás tipoval na dvacítku! ….milej ;-) (skutečnost 33) Ivka

BarčaT
BarčaT

Ahoj Bebe,
milý soused, je k půjčení? :-D Tak mi to s přítelem máme oba dva, že nám nikdo věk netipuje takový, jaký skutečně je:-) Tak už když jsme se s přítelem poznali, tak jsem mu tipovala maximálně osmnáct a on je o půl roku starší jak já :-D mě je 26… Takže sranda :-D A jeho jako chlapa to strašně rozčiluje, páč jsou prodavačky v obchodě, pokud kupuje alkohol, ochotné se ho zeptat na občanku :-D mě by to potěšilo!!
A když jsme letos oslavovali se společnými kamarády moje narozeniny, tak mě rozesmál a zároveň potěšil kamarád, když mi přál všechno nejlepší k těm šestnáctkám :-D
Takže říkáš, že pokud budu patlat na ksichtík samé olejíčky, věstí to jen samé dobré věci? :-D
Krásné jaro přeje Barča ;-)