Navia – noční roll-on sérum Anti-Aging 30+

Navia - noční roll-on sérum Anti-Aging 30+

Testovala jsem noční roll-on sérum Anti-aging 30+ od Navia z e-shopu Krásná Každý Den. Pominu popisek u výrobku, který v jedné větě používá slovní spojení jako „po třicítce“, „ztrácí pružnost“ a „objevují se vrásky„, který mě trochu vyděsil. A možná i motivoval k testu, kdoví. A rovnou přejdu k tomu, co má sérum dělat. Prý díky vyvážené kombinaci organických olejů lisovaných za studena pomáhá udržovat pleť hydratovanou, rozjasněnou a zjemněnou. Jakože proč ne.

Složení má sérum víc než lákavé. Posuďte sami: olej z meruňkových jader, arganový olej, pupalkový olej a šípkový olej. Plus esenciální oleje: kadidlovník, olej Ho dřevo, olej z mrkvových semínek, olej z kávových zrn. A přírodní vitamin E. Výraz „setsakra lákavě“ podle mého zdaleka nevystihuje fakt, jak na mě taková kombinace působí.

Navia - noční roll-on sérum Anti-Aging 30+
Navia - noční roll-on sérum Anti-Aging 30+

U čeho bych se chtěla chvilku zastavit, tak u balení. První dojem by nemusel být špatný. Ono jako co chcete pohanit na šikovném skleněném balení s kovovou hygienickou kuličkou na nanášení? Teoreticky nic? No… Do doby, než nad tím začnete trochu přemýšlet. Obsah je bezvodý a olejový. Musí se tedy nanášet na vlhkou pokožku. Jenže! Zaprvé to jde velice blbě, protože obsah je docela hustý a tedy skrz aplikátor neprochází úplně snadno. Zadruhé – představte si, že budete kuličkou přejíždět po vlhké kůži. Kulička bude víc prokluzovat, než cokoli nanášet a také si zanesete dovnitř skleničky bakterie. Si myslim. A zbytky vody. To přeci nemůže obsahu dělat dobře. Jo a ještě zatřetí – kulička je pidiaturní a zkuste si s ní přejíždět po celém obličeji. Bude vás to bavit možná tak při první aplikaci. Pak si raději naťupete sérum do dlaně (jde to hůř, ale jde to) a nanesete ho „ručně“. Řešením by bylo zvětšit množství (10 ml na obličej je fakt málo) a namísto roll-onku sérum aplikovat pomocí kapátka. To by bylo mnohem šikovnější a praktičtější.

Prapůvodní myšlenka aplikace séra nebyla špatná. Ale fungovala by pouze v jednom jediném případě. Že by šlo o oční sérum, nikoli o produkt na celý obličej. A poněvadž složení je opravdu luxusní a dělá mi dobře na oči nejen při čtení, ale i při aplikaci – rozhodla jsem se pracovně Anti-aging sérum přejmenovat na noční OČNÍ roll-on. Tak ho totiž celou dobu používám já. Nahradila jsem s ním kofeinový noční oční krém Dulcia (ten, co voní jak Kofila). Jak funguje v takovém případě? Inu, znamenitě! :-)

Navia - noční roll-on sérum Anti-Aging 30+

Roll-onkem přejíždím každý večer po ČISTÉM a SUCHÉM očním okolí. Pak si navlhčím bříška ukazováčků a s jejich pomocí olejovou směsku opatrně vetřu do okolí oček. Zabere to chvilku. A i když to nedejbože s množstvím trošku přeženu, nic se neděje, protože mastná pleť mi na noc nevadí a sérum pokožku nikterak nezatěžuje a nedráždí. Aspoň jsem si ničeho takového nevšimla.

Ve vůni nejvíc převládá pupalka a kadidlovník. První jmenovaný olej jsem už párkrát měla separé a má naprosto charakteristické aroma. A kadidlovník jsem potkala v séru od Mylo a taktéž je takový silně specifický. Zkoušeli jste Dulcia sérum někdo? A cítíte jiné tóny?

Přemýšlím, jak si s celkovým hodnocením poradit. Jakožto noční oční péče je Navia sérum skvělé. Jemná kůže kolem očí je pěstěná, „nevrapatí“, není přesušená a po ránu vypadá dobře a „ošetřovaně“. Když teda pomineme občasné kruhy pod očima, že by se na nich dalo cvičit :-) Oční krémy, gely a séra používám už spoustu let a neumím si představit, že by bez nich bylo moje pečování kompletní. Moje testovací závěry se proto odvíjí od toho, jestli se něco změnilo k horšímu, nebo výrazně k lepšímu. Myslím si, že účinky jsou srovnatelné právě se zmiňovaným kofeinovým Dulcia krémem. S tím malým rozdílem, že jestli je na někoho Dulcia příliš hutná a těžká, mohlo by mu Navia sérum vyhovovat mnohem víc díky jiné konzistenci.

6 thoughts on “Navia – noční roll-on sérum Anti-Aging 30+

 1. Ahoj :),
  Tak s půjčováním to mám takové divné. O vunich a deo ve spreji se vůbec nebavím, to mi neva. Ale s ostatním mám trošku problém. Nejlepším kamarádkám půjčím, vím že žádný mor ani syfla nemají :D ale u míň blizkych lidí je to horší. Většinou se taky podělím ale trošku se mi jezi chlupy a když mám možnost tak čistím a desinfikuju. Je mi blbý odmítnout, taky bych ocenila pomoc v nouzi. Jediný s kým občas sdílím kartáček je přítel. Pořád ho zapomínam ale bez vyčištěných zoubků neusnu. Jemu to malinko vadí ale má smůlu :D. Na kartáčku jsou jeho sliny, a ty si vyměňujeme celkem pravidelně… takže je to fuk? Asi…? :D

  1. Ahojky Goldie! :-)
   Mor a syfl mě hodně pobavil, jsem tu vyprskla smíchy :-DD Já když něco fakt někomu nechci půjčit a při té představě se mi dělají mašličky na prstech u nohou, jak se kroutím, tak se uchyluju k malučkaté lži… Jakože třeba požadovanou věc zrovna nemám… Jo, asi je to hnusné. Ale pořád lepší, než si pěstovat k dotyčnému averzi :-D
   Heeeej, ten kartáček si neumím představit! Ale jestli to přítel dává a moc nedržkuje, tak vlastně proč ne :-D A zajímavá paralela se slinama… To je pravda! :-D
   Bebe

 2. Ahoj Bebe :) zajímavý námět na diskuzi, to půjčování věcí. Balzám na rty rodině, příteli a nejlepší kamarádce, totéž by platilo pro kosmetické štětce a kuličkový deo, oblečení a boty bych byla ochotna půjčit i vzdálenější kamarádce… beru to tak, že pokud se dotyčnému/dotyčné neekluje ta věc po mně tak jí prostě půjčím. Nijak mi to nevadí :)
  Dulcia krém mám a mám ho moc ráda až na to nové balení. Z toho mám tak akorát tik, protože teče… ale nehorázně. Roll-on mi přijde velmi praktický. Ale já s kruhy pod očima docela bojuji, tak jsem ráda za kofein ;)

  1. Ahojky Amaring,
   tak na tom se komplet shodnem. I s tím oblečením :-)
   Jop, to balení měli v Dulcia na prd. Zkoušela jsem pak i nějaké inovované s pumpičkou, která by měla být už v pořádku. A je pravda, že tak do půlky netekla. Ale pak se krém stejně začal usazovat u dna (resp. ta jeho hustější část) a vymačkávaný obsah byl čím dál řidší… Sakryš, není to moc dobré řešení. Ideální byl ten plechový kelímek!
   Bebe

 3. Zajímavé téma k diskuzi. Kartáček na zuby bych nikomu nepůjčila, ale ani bych si ho sama nepůjčila od někoho jiného, dělá se mi z té představy úplně zle. Mám problém i pít po někom ze skleničky nebo z lahve, takže to asi není nijak překvapivé. O ostatní věci bych se v nouzi asi podělila, ale jen s blízkými.

  1. To máme stejně, Neriah :-) Kartáček na zuby je pro mě taktéž nepředstavitelný v obou směrech :-) Pití mi asi neva. Stejně jako dojíst po někom blízkém jídlo (chlap, mamka, taťka). A možná to zní divně, ale klidně se podělím i s kočkou… :-D Nechávám mu vždycky kelímek od jogurtu :-)
   Jo a ještě k tomu pití mě napadlo – určitě bych se nenapila z láhve po někom, kdo z ní neumí pít a pouští do ní „rybičky“. Bych se pošavlila :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *