Nuxe – výživný tělový peeling Reve de Miel

Nuxe - výživný tělový peeling Reve de Miel

Jestli mi v zimě něco opravdu chybělo, tak práce na zahradě. A do mrtva. Jak se člověk připlazí domů po čtyřech, nohy i ruce mu slabě brnkají a má problém se pomalu i napít, aby se nepobryndal. Ale víte, co? Ta čistá hlava za to stojí! Fakt, že za sebou vidíte opravdickou práci, nejen jedničky a nuly, je úžasným způsobem uspokojující. A když pak po zahradnické brigádě pijete kafíčko na zahradě, u toho si čtete a sem tam vzhlédnete od stránek, abyste se pokochali barevným záhonkem a postupně rozkvétajícími stromy… Eeeeej. Jsem si jistá, že takhle nějak vypadá štěstí ve své nejčistší podobě!

Plus k tomu samozřejmě patří kočič, který se mi co chvilka otře o nohu a pak vyskočí na klín a rozvalí se na otevřenou knížku. Takže je okamžitě dočtené, to dá rozum. Mimochodem, včera se kočičí prcek doplahočil domů v poněkud nezvyklém stavu. Bílou náprsenku měl komplet od zaschlé krve a bahna! Po rozdýchání prvotního infarktu jsem se jala kocourka prohmatávat, abych zjistila, odkud ty krvavé fleky pochází a modlila jsem se, ať nenarazím na kousanec, nebo ránu. Naštěstí ani ťuk. Což mě přivedlo k další myšlence, že by možná nebylo od věci obejít barák, jestli tu někde neleží půl kočky, psa, nebo cizího dítěte. Či případnému zloději nechybí hýžďový sval. Protože si neumím představit, jak musel druhý účastník bitky vypadat! Na jednu stranu jsem na našeho kočiče hrdá, že se už dokáže takhle ubránit (když dostal první čočku, nechtěl 3 dny vylézt z baráku). Na druhou stranu se trochu bojím, aby nám nepřišel cizí účet z veteriny.

Ale tak co, kocůrka jsme vykoupali (používáme na něj tuhý šampon Soaphoria a tuším budeme až do důchodu) a už je krásně bílý a voňavý. A dostal nový obojek proti klíšťatům a blechám. Sice už mám na tahání klíšťáků bleskový grif s pinzetou, ale co si budeme vykládat – vždycky je lepší, když se taková hmyzí obludka na kočku raději vůbec nechytí.

Nuxe - výživný tělový peeling Reve de Miel

Povětšinou se snažím vydávat články těsně po půlnoci, nebo ráno, ale dneska jsem čas drobet posunula právě kvůli nádhernému počasí venku. Byla by škoda sluníčka nevyužít! A tak jsem sbalila nářadí, kočku a nové růžové rukavice a hurá jít se kutat v hlíně. Přiznávám ale, že mě ze zahrady vyhnala nejen únava, hlad a pozdní hodina, ale hlavně neodbytný pocit zodpovědnosti, že jsem slíbila sepsání poznatků o kosmetické vychytávce od Nuxe. Vybrala jsem si totiž u Elnino.cz k testování výživný tělový peeling Reve de Miel. A jako povím vám hned na úvod – jestli máte rádi v kosmetice med, ani nečtěte dál, ale rovnou si peeling pořiďte. Je totiž úúúúúžasnýýýý!

Asi takhle. Existují dva druhy kosmetiky, kterou si pravděpodobně pořizujete. Jedna je vysoce funkční a v krajním případě může mít klidně i hnusný obal a nemusí vám vonět a vůbec to nevadí. Ale funguje. Zbaví vás vyrážky, promastí pokožku, vyžehlí pleť. Používáte ji, protože je zkrátka dobrá. A pak je tu skupinka číslo dvě. Vypadá krásně, voní božsky, funguje znamenitě a berete ji ne jako nutnost, ale jako odměnu. Šetříte si ji, milujete ji a během používání děláte takové zvuky, že občas není od věci zavřít si ventilačku do koupelny, aby se vám sousedi nepochechtávali pod okny, protože… To zkrátka zní divně :-D

Nuxe - výživný tělový peeling Reve de Miel

Medový Nuxe peeling patří do druhé kategorie. Je dokonalý. Pokud jste kosmetičtí fajnšmekři, potřebujete ho. Bez debat. Už jen nabírat si prsty z kelímku je podobný pocit, jako hrábnout do sklenice s domácím medem. Hmota se táááhne jako cukrkandl. Až má člověk chuť olíznout! Všude kolem se od první chvíle, co sundáte víčko, šíří tak neodolatelná vůně, že byste v té koupelně klidně i přespali, kdyby vám to nebylo blbé. Nebo si nechali otevřenou pikslu s peelingem u postele, pokud by nehrozilo, že si s ní potyká kočka.

Peeling je poměrně jemný a hladivý, přesto ale zatracené účinný a pokožku citelně vyhladí. Ale neškrábe, jako některé jiné produkty, kde obrušující část taktéž obstarává cukr. Naopak. Chcete si Nuxe roztírat po pokožce pořád a pořád a pořád a ať to nikdy nekončí a… Hele, už chápete, proč zavírám to okno v koupelně, jo? :-D

Nuxe - výživný tělový peeling Reve de Miel

Co mě fascinuje, tak že můžu s peelingem v pohodě přejet i obličej. Dokonce bych ho pasovala na jeden z nejjemnějších produktů pro tuhle část těla, ačkoli má hrubší zrnečka, než třeba Navia šípkový peeling, nebo JOIK pleťový peeling. Je skvělé, že VŮBEC pleť nevysušuje. Jsem pár hodin po sprše a pořád nemám potřebu si obličej čímkoli natírat. Pokožka nepne, není na dotek šustivě suchá, neloupe se, nic. Je zenově vyklidněná a pořád nádherně voní. A to je mimochodem další věc, která se mi ohromně líbí. Tu dokonalou vůni totiž budete cítit dlouho, opravdu DLOUHO. Z kůže, oblečení, peřin… Je to fakt bomba! Jo a drobný detail – peeling po sobě NEzanechává mastnou vrstvičku. Vlastně po sobě kromě vůně nenechává vůbec žádnou stopu. Jen hladkou kůži.

Nuxe - výživný tělový peeling Reve de Miel

Ve složení jsem objevila např.: slunečnicový olej, rýžový prášek, cukr, med, arganový olej, brutnákový olej, bambucké máslo, karamel nebo extrakt z rajčete. A položka Parfum/Fragrance je uvedená zvlášť, tedy podle všeho nevychází ze zmíněných ingrediencí, ale bude dodána nějak separé. Takže jestli se někdy čistě teoreticky vyskytnu v laboratořích Nuxe, vím přesně, po čem se budu ptát jako první: „Eh… kde máte prosím tu flaštičku s parfemací pro medový peeling…? Chtěla bych se s ní chvilku kamarádit o samotě.“ A pak ji vezmu, zdrhnu s ní do jižní Ameriky a tam budeme žít ve voňavém utajení :-D

Oki, tak chvalozpěvů by pro dnešek stačilo. Do příště se pokusím trochu uklidnit, slibuju :-D Jinak sehnat se dá výživný tělový peeling Nuxe Reve de Miel v Elnino.cz za 554 Kč (175 ml).10 thoughts on “Nuxe – výživný tělový peeling Reve de Miel

  1. A taky se o ně vždycky tak hrozně bojíš, Marti? Já mám kolikrát chuť vyběhnout ven a jít tomu našemu drakovi pomoct, kdyby byl náhodou na přesilu sám :-D Jen bych u toho asi tak nevřískala jak zbytek kočičů. I když… V zápalu boje… Jeden nikdy neví :-DD
   Bebe

 1. Tento som nemala, ale môže byť dobrý. Celkovo som od Nuxe ešte neskúšala žiaden produkt. Mám doma ale veľmi podobný peeling. Je od značky Ziaja Cupuacu a je fakt perfektný. V zložení som tiež našla množstvo olejov a je to aj cítiť, pokožka je po peelingu doslova hydratovaná. Za mňa najlepší peeling na svete.

  1. Janka, jen jsem ve tvém komentáři zahlédla název „Ziaja“, okamžitě se mi vybavila dovolenka! Mám s jejich pomerančovou řadou spojené úžasné vzpomínky na Istrii :-) Mrknu v obchodě, co má Ziaja pěkného a nového, o téhle řadě jsem myslím ještě neslyšela :-)
   Bebe

 2. Ahoj Bebe, tvoje recence jsou vždycky tak úžasně napsané, že už bych tenhle peeling dávno měla v košíku… nebýt toho, že Nuxe bohužel testuje na zvířatech. A já, ač určitě přijdu o spousty úžasných produktů, tohle penězi podporovat nechci. Stále ale čtu všechny tvoje články a recenze. Je to pro mě relax a vždycky se moc dobře pobavím. :) Mimochodem nepřemýšlela jsi o tom, že bys napsala knihu? Byla bych první ve frontě a ještě si za Tebou šla pro autogram. Vážně! :D a chudák kočiček, bránil svoje teritorium. Hlavně, že je v pořádku. :)

  1. Milá Amaring,
   moc děkuju za komentář! :-) Nuxe že testuje na zvířatech? Sakryš, to slyším prvně. Můžeš mi sem prosím dát link na nějaký seznam, nebo tak? Přestávám se v tom jaksi orientovat a za další info budu moc ráda. Vím právě, že Nuxe si zakládá na tom, že krom včelích produktů nepoužívá do kosmetiky nic živočišného a že má v kosmetice cca 80% přírodních ingrediencí… Ale víš jak – s tou hláškou o ruce v ohni příliš neplýtvám. Důvěřuj, ale prověřuj :-)
   Cha, knížka je zajímavé téma. Ale vážně si neumím představit, o čem by byla. Je mi jen 32. Na paměti mi to přijde trochu brzo a snad kromě opravdu významných osobností si neumím představit, že by cizí život někoho zajímal :-D Nějaký další nápad? :-D
   Měj se moc pěkňučko a kočiček posílá pac a mňau! :-* :-)
   Bebe

   1. On původně Nuxe netestoval, ale bohužel prodává své výrobky v Číně a ta od jisté doby testování na zvířítkách vyžaduje. Tady je odkaz na emailovou komunikaci s Nuxe, je to sice francouzsky, ale s překladem. Oni samotní ingredience ani finální výrobky netestují, ale kvůli Číně někde musí. Je to škoda :(
    https://www.crueltyfreekitty.com/does-nuxe-test-on-animals/

    A námět na knihu? Sakryš… nevím nevím, ale cokoli od Tebe bych hltala jedním dechem, tím jsem si docela jistá :)
    Taky se mějte pěkně, všichni :* :)

    1. Jej, tak to je podle všeho stejný případ, jako L’Occitane :-/ Těm i sebrali Leaping Bunny logo právě proto, že začali prodávat kosmetiku v Číně, která si snad veškeré věci testuje sama. Našla jsem, že u článku o Botanicus heřmánkovém lotiu o testování byla v diskuzi řeč. Zmiňovala jsem tam v té souvislosti L’Occitane, na jejichž stránkách se píše, že „čínské úřady mohou vykonávat omezené testy při registraci produktů pro místní trh.“ A taky, že „Společnost L´Occitane chce zdůraznit, že na začátku roku 2011 se zúčastnila semináře v Pekingu – společně s BUAV a čínskými úřady – který měl za cíl zavést alternativní testy. Tyto testy by měly v budoucnu nahradit všechny dosavadní způsoby testování kosmetických produktů, které v Číně nyní existují. L’Occitane se snaží o změnu poměrů v oblasti testování na zvířatech na území Číny.“
     V jakém stavu je ale (ne)testování v Číně a případné alternativy dnes, to opravdu netuším a nemám žádné aktuální informace. Nedělám si moc iluze, ale samotnou by mě to zajímalo!

     To mi ohromně lichotí, akorát jsem zatím nepřišla na chytrý námět :-D Budu si muset konečně vybrat bydlení v Benátkách a zařídím se tak, jako Peter Mayle (budiž mu země lehká) v Provence a budu sledovat tamní obyvatele a zvyky a všechno a podávat o tom knižní hlášení :-)

     Bebe

 3. Tak to je libůstka. Kdyby to šlo, tak si přes monitor provrtám díru až k fotce a k samotnému peelingu, kdyby to šlo :-) jen abych si mohla prstem rýpnout, úplně to k tomu svádí. Podobné tělové peelingy mám ráda a používám je i na obličej. Jsou sice trošku hrubší, takže ke ksichtíku jsem o něco jemnější, na ostatní partie se nebojím přitlačit. Ale když je pak odměnou miminkovská pokožka, o je k nezaplacení. Člověk se pak pořád chce hladit :-) až si někdy říkám, že kdyby mě někdo po použití peelingu sledoval, asi by si pomyslel, že jsem blázen!

  1. Pavli, třeba se dočkáš a jednou v budoucnu budu moct přikládat k článkům i vzorky! :-D Kdoví, co všechno bude možné. Taky jsme si dřív neuměli představit něco jako mobilní telefon, že jo :-D
   A že jo? Taky se na nohách nebojím přitlačit, ale u obličeje člověk pleť jen lehunko oťupkává, aby si nedejbože fasádu nepoškrábal :-))
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *