Saloos – měsíčkový olej

Saloos - měsíčkový olej

Ten „aha moment“, kdy si až při psaní článku uvědomíte některé skutečnosti. Třeba že měsíček lékařský je symbol boje proti rakovině prsu. Takže žluté připínací kytičky, které dobrovolníci prodávají na ulici, nejsou vymyšlené ozdoby, ale má to být právě měsíček… Nesmějte se, mě to opravdu nikdy netrklo. Anebo jsem tu informaci zazdila.

A nespojila jsem si 1+1 ani v momentě, když jsem se na netu poohlížela po chytré radě proti cystám a bolestem v prsou a narazila jsem právě na měsíček. Už dřív jsem na podobné neduhy chválila kontryhelový čaj a mám ho doma pořád, jen ho nepiju pravidelně. Doufala jsem, že najdu cosi dalšího, s čím bych mohla kontryhel prostřídat a nemuselo by to být nutně jen na slopkání, ale třeba i na masáže. A našla jsem měsíčkový olej. A dokonce od české značky Saloos.

Měsíčkový olej je tzv. „macerát“ – výluh rostliny v oleji, který pak přejímá účinné látky. V tomto případě se jedná o kombinaci bio slunečnicového a bio sezamového oleje, ve kterém byl měsíček naložený. Vlastně ani nevím, jestli se dá vyrobit čistý měsíčkový olej? Tušíte někdo?

Saloos - měsíčkový olej

Moje představa byla taková, že budu měsíčkový olej používat čistě jen na prsa a doufat, že mi pomůže zbavit se nepříjemných bulek a bolestí (můj zdroj vědění je tenhle článek od Dědka kořenáře). Co si tak vzpomínám, různé „hrudky“ jsem si v prsou hmatala odnepaměti. Bavila jsem se o tom i s gynekoložkou. A ta mě nakonec poslala na ultrazvuk, poněvadž jsem byla hodně vyděšená a velmi neodbytná. Závěr? Neškodné cysty a „cystičky“, které prý nevadí (jak komu!), ale bylo by dobré je hlídat, prohmatávat (no co, tak se u toho občas počůrám bolestí) a stavovat se na kontroly. Milé.

Víte, co je na tom nejsmutnější? Že mě nikdy nenapadlo problém řešit. Vyrozuměla jsem z pravidelných vyšetření, že takový je život. Někomu se tyhle věci dějí víc, jinému míň a někdo se narodil pod šťastnou hvězdou a neřeší bulky vůbec. Bože, taková hovadina… Nehážu ale vinu jen na doktorku, tohle byly čistě moje myšlenkové pochody. Vzpomínám si akorát na jedno období, kdy mě nic nebolelo. A to v době, kdy jsem dlouhodobě pila kontryhelový čaj. Pak ale stačilo v pití polevit a bolesti se vrátily. Proto to další hledání.

Saloos - měsíčkový olej

Paradoxně až po mnoha letech se ale stalo něco neuvěřitelného. Problém se zdá být úplně vyřešen a já si v prsou nehmatám nic bulkovatého. Jakože vůbec NIC. Jakto? Koho jsem zamordovala a jaký protijed vypila? Největší podíl na tom má podle mě vysazení hormonální antikoncepce. O tom se paní na gyndě ale nezmínila, že by mohl být zakopaný čokl právě tady! Na konci března to bylo půl roku, co jsem práškům zamávala na rozloučenou a pořád se nepřestávám divit, co všechno mohly ovlivňovat. Chjo. Ale o tom jindy. Dneska se chci rozepsat o měsíčkovém oleji, který jsem do boje za nebolestivá prsa zapojila taky. A myslím, že úspěšně! Za všechno mluví fakt, že od prosince vypotřebovávám už druhou lahvičku.

Olej používám každé ráno a večer, kdy prsa JEMNĚ promasíruju a promažu. Kůži je vždycky dobré trochu navlhčit, aby se olej dobře vstřebal. Vůně mi připomíná moment, když utrhnete květ měsíčku a přivoníte si k ruce. Jen je znatelně jemnější. A co ty avizované výsledky? Řekla bych, že poprvé jsem si uvědomila, že je něco jinak, když jsem měla týden před menses, po cca 3-4 týdnech používání. Ačkoli se prsa trochu zvětšily (bože, to je dneska téma, co? A bude hůř, chystám i kalíšek :-), tak vůbec NEBOLELY. A každý další měsíc jsem hmatala míň a míň bulek, až mi postupně vymizely úplně. To bylo někdy v únoru, tuším. A už se neobjevily žádné nové. A to dodnes. Nedělám si prdel. Čestné chroustí. Klečím tu u toho a přísahám na klávesnici.

Saloos - měsíčkový olej

Závěry dělám takové, že v mém případě šlo o kombinaci dvou faktorů. Největší roli sehrály určitě prášky. Resp. jejich absence. Mám ale za to, že i měsíčkový olej byl důležitý. Přeci jen – pravidelné masáže 2x denně? Druhá lahvička? Znáte mě, i když mi nějaká kosmetika funguje, v mizivém počtu případů ji pořídím znova, protože bych pak neměla na blogu o čem psát. A raději objevuju něco nového… Ale tady byl pro mě výsledek tak výrazný, že nebylo o čem. Jen nedokážu říct, kolik % úspěchu připsat práškům a kolik oleji. HA tak 2/3 a olejík 1/3? Myslím si, že antikoncepce určitě udělala víc.

Jo a abych nezapomněla. Narazila jsem na zajímavou věc – drcená semínka ostropestřce od Grešíka. A jelikož ostropestřec je prý zázračný a mně i chutná, rozhodla jsem se v užívání pokračovat po celé 3 měsíce, kdy se kúra doporučuje. A pořídila jsem další kilovku semínek online na bylik.cz. A aby nebylo sáčku při cestování smutno, přihodila jsem si k objednávce mimo jiné i sušené květy měsíčku. Od včerejška si z něj vařím každý večer čaj a ještě i obkladuju poďobané čelo látkovým kapesníkem smočeným ve výluhu, tak třeba se bude konat další úspěch a postupně zlikviduju i to po-práškové akné. Se u toho snad začnu i modlit. Určitě dám ale vědět, jak to pokračuje :-)

A organizační detail na konec – měsíčkový olej seženete normálně v každém druhém obchodě se zdravou výživou, nebo by ho mohli mít i v DMku. Já ho kupovala za 149 Kč v Horoskopu na Smíchově, ale vedou ho třeba v BIOOO.

biooo

7 thoughts on “Saloos – měsíčkový olej

 1. Bebe, kup si semínka měsíčku a zasej si je na zahrádce ;-) Nevim proč, ale tak nějak jsem si myslela, že to je kytička, kterou tam stopro máš :-) A budeš mít na čaj a můžeš zkusit i domácí olejíček…Ivka

  1. Tak to sis myslela velice správně, Ivi… Už jsi ale nepředpokládala, že někdo bude takový trotl, že při pletí záhonku to vezme i s nově se klubajícími rostlinkami měsíčku… Až když jsem slavnostně stála nad záhonkem a se zalíbením se dívala na tu pěkně pohrabanou hlínu, padlo mi oko na místo, kam jsem loni vysela semínka a odkud jsem v zápalu boje vyškubala i nové rostlinky… Dala bych si za to motyčkou přes ruku, fakt :-/ Ale podle všeho moje řádění přežily dvě místa, kde to vypadá na měsíček nadějně, tak uvidíme. Jsem mu chtěla chodit zpívat, aby rostl rychlejc, jak v Pyšné princezně. Ale obávám se, že jen co by milý měsíček zaslechl můj hluchý skřehot, už bych ho na zahradě nikdy v životě nepotkala. Tak čekám potichučky :-DD
   Bebe

 2. Kdo to trápení s cystami nezažil, netuší, jednak je to nepříjemné, jednak to i bolí a občas přijdou i obavy, co to v těch prsou vlastně roste…já prosím HA neberu již 4 roky:( děkuji, že vím, že v tom nejsem sama a diky za info, ja zkouším pupalku a k tomu mesicek s malinikem pod jazyk…mno uvidíme

  1. No právě, ta obava je na tom nejhorší, Paji! Proto jsem tehdy i tak vyšilovala s vyšetřením. A docela mě šokovala dlouhá čekací doba. Čtvrt roku, pokud prý člověk nemá akutní problémy. No sakryš, jak mám vědět, jestli je jsou akutní…? Pak mi bylo ale řečeno, že když jsou bulky pohyblivé, v 99,99% případů jsou neškodné. Jen kdyby byly tvrdé a „nehýbací“, je třeba vystřelit k doktorovi.
   A vidíš, na pupalku jsem úplně zapomněla! A přitom je to taky chytrá „ženská“ bylinka! Děkuju za připomenutí :-)
   A ještě jsem se chtěla zeptat – pomohlo ti vysazení HA? Zlepšilo se to aspoň trošku, nebo prášky u tebe na cysty neměly vliv?
   Bebe

   1. Jako samoplatce to neni tak zlé, objednali mě za dva týdny, cena 700Kč, po Praze je několik center. S tou HA…já přestala brát, hned otěhotněla, rok kojila a teprve teď, po roce a půl od ukončení kojení cysty nastoupily, velmi důrazně. Takže odkud se vzaly? U mě tedy HA asi neovlivňuje, spíše velké stresy a kolísání hormonů…
    Přeji hodně štěstí, ať to už dá pokoj! A gratuluji k vysazení HA, zásadní rozhodnutí v životě ženy a u mě jedině k lepšímu ať už s dítětem či bez.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *