100% Pure – tyčinka na tváře a rty Shimmery Strawberry

100% Pure - tyčinka na tváře a rty Shimmery Strawberry

Můj první dojem, když jsem otevřela roztomilou krabičku s jahodovou barvou na rty a tváře od 100% Pure? Okamžitě jsem si vzpomněla na Miu z filmu Láska nebeská, která směrem k šéfovi na dotaz, co jí má koupit k Vánocům, prohlásila: „Nechci něco, co bych potřebovala. Chci něco, co bych chtěla.“ Zdálo se mi, že růžová multifunkční roztomilost s příjemnou cukrátkovou vůní bude něco na ten způsob. Zábavná hračka pro velké holky jen tak pro radost, ne pro velký užitek.

Jenže! Čím častěji jsem si s tyčinkou hrála, tím víckrát mě napadlo, jak moc ji začínám potřebovat a v žádném případě nejde o kratochvíli na jedno odpoledne, kdy se pokochám, vyzkouším a nazdar. Naopak! Po 100% Pure barvítku sahám tak často, že všechny rtěnky jsou na mě pekelně nakrknuté a nemluví se mnou :-D

100% Pure - tyčinka na tváře a rty Shimmery Strawberry

Ale začnu popořádku. O čem je vlastně řeč? Americká značka přírodní kosmetiky 100% Pure má ve svém sortimentu několik multifunkčních tyčinkových líčidel, kterými snadno nahradíte jak balzám či rtěnku, tak tvářenku. Odstínů nabízí Míša v obchůdku Krásná Každý Den rovnou pět a jeden je krásnější, než druhý! Posuďte sami – Sugar Plum Sheer, Pink Grapefruit Glow, Peach Glow, Cranberry Glow a Shimmery Strawberry. Dlouho, předlouho jsem u otevřených záložek v prohlížeči váhala, kterou si vybrat! Nejvíc mě zlákala jahodová varianta, u které je napsáno, že jde o něžnou, světle růžovou (baby pink) barvu. Oki, to by mohlo fungovat! Ač přiznávám, že třeba i nad Sugar Plum Sheer (švestkovou červenou) mi ruka cukala!

Kosmetika je zabalena v papírové kulaté krabičce, která vás podle obrázků nenechá na pochybách, který odstín zvítězil. Uvnitř se schovává roztomilá tyčinka v růžové barvě s potiskem, která mě vrátila skoro až do dětských let a jsem hrozně ráda, že jsem holka a můžu si podobné věci dopřávat a radovat se z nich, aniž by po mně kdokoli divně pokukoval :-D

100% Pure - tyčinka na tváře a rty Shimmery Strawberry
100% Pure - tyčinka na tváře a rty Shimmery Strawberry

Odstín? Jde o světlou růžovku, která se hodí pro každodenní nošení kamkoli. Ať už se namalujete do školy, do práce, nebo se trochu upravíte na večerní grilovačku. Barva nepůsobí lacině a nesklouzává ke kolotočářské svítivé příšernosti alá cukrová vata. Jahůdka zvýrazní přirozenou barvu rtů, které budou působit upraveně, šťavnatě a dokonce bych se nebála použít slovo plně. Jahodový odstín v sobě nemá třpyt ani lesk, obsahuje něco, pro co mi chybí trefný český ekvivalent anglického výrazu „glow“. Pamatujete na Marion Cotillard ve filmu Dobrý ročník, jak stojí na kraji bazénu a Russel Crowe na ní může oči nechat, když na ni během zpomaleného záběru zasvítí slunce? To je přesně moment a nálada, kterou ve mně 100% Pure hračka evokuje. A strašně mě to baví :-)

Vůně je slabá, ale znatelná. Něco mezi roksovým lízátkem a LIPO čočkami. I parfémované gumy na gumování (vyrábí se ještě?) voní výrazněji. Na chuti jsem si ničeho zásadního nevšimla, ta je neutrální.

Co se pigmentace týče, ohodnotila bych tyčinku jako sytější balzám. Barevně v žádném případě nekryje jako rtěnka, ale přitom je na rtech vidět a tvoří na nich souvislý barevný film. Ukázka na ruce je výstižná na 100% (Pure) :-)

100% Pure - tyčinka na tváře a rty Shimmery Strawberry
100% Pure - tyčinka na tváře a rty Shimmery Strawberry

Moc se mi líbí, že barva na rtech nelepí a rty nevysušuje. Po nanesení mám pocit, že jsem právě použila klasický balzám – rty jsou příjemně hydratované, nemám potřebu si je olizovat, nebo mnout mezi sebou (což se mi stává u sušších rtěnek). Také na tváře se barva nanáší velmi dobře (ať už použijete prsty, nebo tyčinkou „ťupnete“ na líčka rovnou a rozmažete až na místě).

Ohledně výdrže dělím tyčinku na dva případy. Na tvářích drží krásně a není třeba ji během dne upravovat. Krásně pleť rozzáří, oživí a vy působíte, jako kdybyste se vychrupkali do růžova (doslova). Bohužel, kde tyčinka moc výdrže nepobrala, tak na rtech. Pokud nic nejíte a nepijete, dvě hoďky dá v pohodě. Jakmile absolvujete oběd, barva ze rtů se odporoučí a ze rtů zmizí. Nebo takhle – rty zůstanou maličko zabarvené, ale výrazná vrstva bude pryč. Co navzdory výše uvedenému musím pochválit, tak že mi barva na rtech necuckuje, neslévá se do vrásek, nebo se „neojídá“ od prostředka, ale mizne souvisle, takže ani po delší době nevypadám, jako kdybych si obkroužila rty konturkou a zapomněla vyplnit vnitřek.

100% Pure - tyčinka na tváře a rty Shimmery Strawberry
100% Pure - tyčinka na tváře a rty Shimmery Strawberry

Složení: Cocoa Butter, Shea Butter, Honey Beeswax, Grapeseed Oil, Vitamin E (a-tocopherol), Vitamin C (ascorbyl palmitate), pigments of Cranberry, Pomegranate, Blackberry, Raspberry, Cabernet Grape, Plum, Strawberry, Cherry, Peach, Apricot, Blueberry, Carrot and Tomato, Strawberry Extract

Celkové hodnocení? U mě převažují pozitiva. Tyčinka má nádhernou barvu, hezky voní, na rtech nelepí, necuckatí, neslévá se do linek, netvoří šupinky. Odstín není tak sytý jako u rtěnky, jde o výraznější barevný balzám. Barva ze rtů neklouže a není problém ji nanést i poslepu, což je můj jediný způsob použití. Kromě tvářenky – na tu si z pochopitelných důvodů stoupám k zrcadlu. Nevýhodou je, že barva na rtech nerozdýchá jídlo. Pití tak 50 na 50. Na tvářích ale drží hezky a vykouzlí vám odpočatý vzhled a rozzáří vás jak slunečné nedělní ráno. Máte-li rádi v líčení přirozený vzhled, kdy se chcete nenápadně (ale viditelně) vylepšit a všem kolem bez mrknutí oka nalhat, že takhle skvěle vypadáte běžně – směle do toho, tyčinku si zamilujete. Je to takový instantní prázdninový den do kapsy :-)

Máte rádi multifunkční líčidla? Já až díky tyčince zjistila, že vlastně umím používat i krémovou tvářenku a vypadá to fakt dobře! :-)

6 thoughts on “100% Pure – tyčinka na tváře a rty Shimmery Strawberry

 1. No Bebe, když jsem si přečetla hlášku z Lásky nebeské, tak mi srdce povyskočilo, protože opravdu patří mezi můj top výběr. Jak málo mi stačí ke štěstí, což? :-D O:-)
  Teda a pokud ze mě udělá tahle věc taky hvězdu stříbrného plátna a nějaký filmový švihák po mně bude pokukovat, no tak to beru všema deseti :-D

  1. Ale víš, co Lili? Mám to stejně! Stačí, aby značka/produkt/cokoliv bylo z oblíbeného filmu, nebo pocházelo z nějakého mnou zamilovaného místa a má automaticky dvacet plusových bodů k dobru. Kolikrát bohatě stačí, aby výrobce něco pojmenoval po Benátkách a hotovo :-D
   Tyčinku nosím v kabelce v horkách nejraději. Člověk vypadá upraveně, ale nepřemalovaně a je to takové celé lehké :-)
   Bebe

  1. Moc a moc děkuju za tolik chvály! :-) :-* A budí to přesně ty dojmy, v jaké jsem doufala, když jsem to fotila! :-D
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *