Nuxe

Nuxe – Oční krém proti kruhům a otokům pod očima

Původně jsme jeli do centra s tím, že z dálky očíhneme bissone – dvě benátské válečné lodě, které uvidíte i v úterý během hlavního večerního programu Svatojánských slavností Navalis. Ale nakonec jsme na Benátském odpoledni v Hergetově cihelně zůstali dýl, na vlastní oči viděli delegaci z Benátek, gondoly i bissone, poslechli si Coro Veneziano (chór benátských gondoliérů) a teprve pak jsme se vydali na jídlo a domů. Někteří i posilnění kapkou růžového vínka, hehe… :-)

Je mi záhadou, že letošní ročník už je 10. a já se doteď neúčastnila ani jednoho! Kde jsem byla posledních deset let, že mi unikly Benátky, které mi připluly až pod nos na Vltavu? No nic, musím si do diáře dělat na 15. května velký puntík ve tvaru gondoly, abych příště nezapomněla. A jsem ukrutně zvědavá i na ohňostroj, který má být v 10 večer a éterem prolétla informace, že by měl být krásnější, než ten novoroční!

Nuxe - Oční krém proti kruhům a otokům pod očima

Tak jako tak si budu potřebovat poznačit návštěvu bissone v Praze na blog, takže jestli to máte do hlavního města daleko, určitě tu pár fotek v nejbližších dnech potkáte. Dnes ale Itálii i Prahu opustíme a zaměříme se na kosmetickou delegaci z Francie. Poslední dva měsíce jsem totiž testovala oční krém proti kruhům a otokům pod očima od Nuxe z Elnino. Nuxe mě celkově baví a naposled jsem tu pěla ódy na jejich medový peeling a tělový sprej. Obojí vonělo tak podmanivě a božsky, až mi pod rukama klávesnice protestovala, že jako co chceš k tomuhle datlovat, to si budou muset stejně očuchat naživo :-)

Zpátky k očičkovému krému. Nalákalo mě e-shopové povídání a ač nemám ráda kopírování oficiálních textů (protože je stejně nikdo nečte), tady musím udělat v pár větách výjimku. Posuďte sami: „Liftingový krém viditelně redukuje otoky a tmavé kruhy pod očima. Bojuje proti známkám stárnutí pleti, jako jsou vrásky a jemné linky. Odhaluje svěží a jemnou pleť. Po použití bude pokožka pevnější a viditelně vyhlazená.“ Odmítli byste snad cosi takového s větou „nie, radšej knihu“?

Nuxe - Oční krém proti kruhům a otokům pod očima

Ač mi nevadí ani kelímkové balení (viz kofeinová Dulcia), tubičkové je co do šikovnosti nejlepší. Hygienické, přesné, skladné. A můžete s ním dávkovat klidně jen kapku. Obsah je pro tento typ produktu standardní – 15 ml. Při používání ráno i večer to máte cca na 3 měsíce. Odhaduju podle zbývajícího množství po 2 měsících. A to mažu i víčka!

Konzistence je středně tekutá a našlehaná do obláčku. Co mě fascinuje a kvůli čemu jsem si musela vymyslet nové pojmenování, je vstřebatelnost. Krém se totiž nevpije – on se vyloženě VPLYNE. Prostě ho nanesete pod očko, dvakrát pohladíte bříškem prstu a on se začne pod lehkými dotyky vplývat do pleti! Vůně je zastřená a spíše neznatelná a ani při rozetření krému na ruku nedokážu s jistotou říct, jestli něco cítím, nebo se snažím za každou cenu nějakou vůni objevit. Pracovně tomu říkám homeopatická voňavka. Jako kdybyste vzali parfém a naředili ho 1 ku milionu :o)

Nuxe - Oční krém proti kruhům a otokům pod očima

Díky předchozímu odstavci mi nedělalo problém oční krém zařadit do každodenní rutiny. Nanesla jsem ho na čistou pleť, párkrát se ho lehce dotkla a on mi splynul s okolím očí, které hezky pohladil a hydratoval. Žádné pnutí, vysušování, drolení, nic. Pokud je to nutné, na krém můžete okamžitě nanášet líčidla. Korektor (ať už krémový, nebo práškový) se na něm nevozí, neslévá do vrásek, ani nemapuje. Stejně tak minerální make-up. Vůbec nemám, co bych očnímu krému vytkla!

Jestli plní, co slibuje? Podle mě ano a dost možná bych Nuxe posadila na žebříčku před oční krém s kofeinem od 100% Pure. Úplně vidím, jak se někteří z vás vyděšeně chytli stolu. Ale vážně! Výsledky jsou srovnatelné, ne-li lepší. A Nuxe hraje do karet také konzistence. 100% Pure se sice vstřebává taktéž ukázkově, ale má hutnější konzistenci, která nemusí například starší pleti vyhovovat. Nuxe nanesete, on se okamžitě vpije, zahladí za sebou stopy, jako když vám po kůži sjede saténová šálka a vy o něm nevíte!

Nuxe - Oční krém proti kruhům a otokům pod očima

A co otoky a tmavé kruhy? Pokud spíte 5 hodin denně, nepomůže vám ani svěcená voda. Leda byste ji smíchali s korektorem. Jestli ale chrupkáte plus mínus 7-8 hodin s tím, že párkrát do týdne zůstanete dlouho po půlnoci vzhůru (ať žije home office) a dospáváte to třeba další den dopoledne, je pro tenhle styl života Nuxe to pravé ořechové. Bude vám pomáhat oční okolí udržovat ve špičkovém stavu, pěstěné, hydratované a asi i vyhlazené (jak jen můžu ve svých 33 letech posoudit). Také jestli musíte v práci dlouho zírat do obrazovky počítače, krém bych doporučila. To samé u citlivých očí. Díky tomu, že krém není výrazně parfémovaný a je nemastný, tak očka nedráždí, ani když se zapomenete a promnete si je hřbetem ruky. Pokud jste si teda tlapky nenatřeli nějakým extra voňavým nebo mentolovým krémem. Nebo jste si zrovna nepoléčili škrábanec od kocůrka tea tree olejem… Jsem si tehdy málem vyplavila pod kohoutkem oko… :-D

Za mě tedy jedno veliké ANO, tohle je super krém, nad kterým bych klidně uvažovala znovu. Nemám s ním sebemenší problém, nenašla jsem žádné negativum a budu pět jen samé oslavné ódy!

Používáte pravidelně oční krémy? A čím drastickým jste si naposledy protřeli oko vy…? :-D A už jste byli v Benátkách? :-)

Odkaz do e-shopu:
Nuxe – Oční krém proti kruhům a otokům pod očima – 386 Kč (15 ml)

oddelovnik
Elnino.czElnino.czOblíbená online parfumerie Elnino.cz nabízí originální parfémy a kosmetiku od značek z celého světa.
E-shop: www.elnino.cz
Facebook: @elnino.cz
Instagram: @elnino.cz


Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

2
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Amaring
Amaring

Ahoj Bebe :) jak už asi víš, oční krém používám, a docela i pravidelně. Momentálně jsem zpátky u kofeinového 100% Pure. Zkoušela jsem i ten, co jsi recenzovala od Purity Herbs, a přestože to není špatný krém, na mě byl málo. Nejdřív vyhovoval a byla jsem nadšená. Po nějaké době to s hydratací prostě nestíhal. :( zato 100% Pure miluju. Ten je bezkonkurenční :D
Jé to je škoda, že jsem toho 15. prošvihla… :( taky si to budu muset poznačit. V Benátkách jsem sice nebyla, ale moc ráda chodím na takovéhle akce. Tak snad příště…