100% Pure

100% Pure – čisticí pleťový balzám „Krvavý pomeranč“

Už za vámi někdy přišla kočka s tím, jestli s ní nezajedete na veterinu, protože je jí divně? Nám se to stalo včera. Od rána nebyl kočič ve své kůži a evidentně s ním něco bylo. Celé dopoledne mi polehával u nohy, sem tam pčíknul, trochu sípal a imrvére mňoukal. Ale ne, že zamňoukne na pozdrav a pak vrní. Znělo to jako normální řeč, kdy střídal tóny a „mluvil“. To nebylo samo sebou. Kdo máte doma zviřátko, určitě víte, že okolí si sice nemusí všimnout, ale vám stačí jeden pohled a víte, že je něco špatně. Tak jsme prckovi navlekli cestovní kšíry, do bedýnky mu dali pytlík s kozlíkovým čajem na zklidnění (vřele takový trik doporučuju!) a vyrazili jsme k panu doktorovi.

Jestli čekáte, že kočiček na veterině dělá cirkus, nemůžete být dál od pravdy. Kocůrek během vyšetřování způsobně čeká, občas prohodí něco jako „mňau mňa-au?“ a zbytek návštěvy vrní, lísá se i k doktorovi a obhlíží si ordinaci. Neuvěřitelné. Podle mě mu tamější osazenstvo ohromně sedlo, proto se nebojí, nechává se škrabkat pod krkem a bez ustání přede.

Abych to zkrátila. Vyfasoval sirup, který mu jednou denně dáváme a čumáčkové kapky. Žádný překlep. Vážně kapeme kočičkovi do nosu. A zvládá to podle mě líp, než kdejaké děcko. Bez cirkusu, bez odmlouvání. Prostě si kleknete na zem, dáte kočiče mezi nohy, jemně mu zvednete hlavičku a ťupnete 2 kapky do čumáčku. Případně mu můžete jako bonus vypucovat očička borovou vodou, protože se zkrátka nechá. Pak ho pustíte, on se lehce otřepne a hotovo. Žádný atak na nohu, vzteklé drápání, nic. Jsem na něho fakt hrdá, jak je šikovný a statečný :-)

Akorát si občas říkám, že to musí podle fotek vypadat, že je mazlíček snad plyšový a aranžuju ho na fotky schválně. A on mi přitom sám ochotně asistuje u focení, rozbalování, psaní… Všechno ho zajímá a u všeho musí být. Prostě k blogovému týmu patří. Viz poslední zásilka od Míši z Krásná Každý Den – jen co jsem krabičku naaranžovala a otočila se pro foťák, kocůrek už seděl na víčku a křenil se do objektivu. No není boží? :-D

Kočiček

Všechno, co vidíte, je zatím v procesu testování, tedy si na dojmy musíte ještě počkat. Dnes mám pro vás ale jinou chuťovku, u které jsem už dospěla k závěrům. Míša mi v březnu poslala čisticí pleťový balzám Krvavý pomeranč od 100% Pure. Jde o bezvodou záležitost, která je určena k odlíčení a kompletnímu odstranění nečistot z pleti.

Pokud jste se s podobným výrobkem zatím nesetkali, pak vězte, že jeho použití je strašně jednoduché a rychle si na něj zvyknete. Balzám je olejový a tuhý a na první pohled připomíná obyčejný krém. Slovy mého chlapa: „Odlíčit se krémem? Krém je na hubu na mazání, ne…?“ Eh, vlastně ano i ne :-)

100% Pure - čisticí pleťový balzám "Krvavý pomeranč"

Jak se balzám používá?

Funguje to tak, že si prsty nebo špachtlí naberete malé množství balzámu, který následně rozetřete po celém obličeji. Včetně očního okolí. Vůbec se nebojte absurdity, že namísto mytí obličeje mýdlem či gelem naopak mastnotu ještě přidáváte. Po cca minutce jemného roztírání vezměte vodou navlhčený (ne úplně mokrý) vatový tamponek a začněte z pleti balzám stírat pryč. Postupně tímto způsobem vyčistěte celou pleť, dokud tamponky nejsou na pohled čisté.

Jinak výrobce doporučuje na čištění konjakovou houbičku (zatím nemám zkušenost), vlhký hadřík, případně látkové odličovací tamponky. Ideální, když se třeba snažíte o minimalizaci odpadu. Já se prozatím do tohoto stadia nedostala, máme doma normálně vatové tamponky.

Po odlíčení byste pleť neměli mít mastnou, ale měla by být na dotek vláčná, ošetřená a příjemně hydratovaná. A co jsem si všimla, tak i výrazně rozzářená.

100% Pure - čisticí pleťový balzám "Krvavý pomeranč"

Odlíčit i ošetřit? Podle složení asi jo!

Když se zahloubáte do složení 100% Pure balzámu, napadne vás možná jedna věc. Že by se dal použít i jako obyčejný krém. Posuďte sami: avokádový olej, kokosový olej, olivový olej, včelí vosk, esenciální olej „krvavý pomeranč“ a složka Polyglyceryl-3 Palmitate (pochází z kokosového oleje).

U poslední složky jsem usilovně googlovala a našla jsem, že se používá i v pleťové péči a slouží jako „texturizátor a snižuje viskozitu bez vlivu na stabilitu emulze“. Tedy něco, co drží výrobek pohromadě a dodává mu přijatelnou texturu. Nepíše se tam nic o kyselině sírové, pokud to nesmyjete z obličeje pryč. Pokud je tu někdo echt znalý kosmetických ingrediencí, uvítám v komentáři vysvětlující chemické okénko. Trochu jsem se v těch textech na netu ztrácela :-)

100% Pure - čisticí pleťový balzám "Krvavý pomeranč"

Moje hodnocení

Za celou dobu, co doma balzám mám, jsem na něm nenašla nic, co bych pohanila. Čistí perfektně (vynechávám při odličování oči – na ty mám raději micelárku), pleť zanechává rozzářenou, čistou a vláčnou. Fantasticky voní po rozkrojeném pomeranči (ok, když mu uberete něco rozjásané jiskřivosti), složení má krátké a čistě přírodní. Neucpává póry a nikdy jsem po něm nezaznamenala zhoršení stavu pleti – a to ani v případě akné.

Kdybych si chtěla hooodně ušetřit místo v zavazadle, hodila bych kelímek do tašky klidně samotný + cestovní balení micelárky na oči. Víc není třeba. Ale ok, uznávám, že taková situace nastává sporadicky a její četnost bych spočítala na prstech jedné ruky. Svůj kosmetický arzenál totiž miluju. Ale jestli zrovna řešíte, jak se sbalit na dovolenku, dost možná se takový tip bude hodit ;-)

Shrnutí:

  • balzám má krátké, bezvodé a 100% přírodní složení
  • dá se využít jako odličovač, i jako péče místo krému (pleť, tělo)
  • neucpává póry, nezhoršuje akné
  • pleť po něm není vysušená, nepne
  • zanechává pokožku zářivou, čistou a jemně provoněnou
  • budete z něj nadšení v případě, že nemáte rádi zaskládanou koupelnu kosmetikou
  • kosmetický minimalismus v nejčistší podobě :-)

Čím se odličujete vy? A máte zkušenost s podobnými balzámy? :-)

Odkazy do e-shopu Krásná Každý Den:
100% Pure – čisticí pleťový balzám Krvavý pomeranč – 970 Kč (85 g)
Pratelné odličovací tamponky – 299 Kč (10 ks)

oddelovnik
KrásnáKaždýDen.czKrásnáKaždýDenKosmetika je pečlivě vybraná od nejlepších zahraničních i lokálních výrobců. Majitelka Míša vše osobně vyzkoušela a má pro vás na svém blogu i spoustu tipů.
E-shop: www.krasnakazdyden.cz
Facebook: @krasnakazdyden
Instagram: @krasnakazdyden.cz

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

6
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Petra
Petra

Dobrý den.
Polyglyceryl-3 palmitate je neionický koemulgátor. V čistě olejových „samoemulgačních“ směsích funguje jako emulgátor, což je tento případ. Kosmetický prostředek se pak dobře smýva, protože reaguje s vodou, a proto člověk nezůstane mastný. Redukuje viskozitu, ale nenarušuje stabilitu. Je založen na palmových derivátech. Používá se od 3—6%. Bez této složky by byl produkt dost mastný, šel hůře smýt a byl by to jen takový balzám.

Jana Goldbricht

Na tenhle balzám si také brousím zuby :) Myslím, že by mi mohla skvěle sednout vůně.

BaruT
BaruT

Ahoj Chroustíku :-)
balzámek by se mi osobně líbil, ale cenově už je to horší… :-/
Ale spíš jsem chtěla reagovat na veterinu a mazlíčky. Ten náš pes se k veterináři né bojí, ale naopak těší, baví ho i jízdy autem :-D veterinář ho ani nemusí přemlouvat, aby mu vyskočil na stůl a on si ho prohlídl, aktivně pózuje sám :-D I když dostal to, co se u lidí nazývá houser, u pejsků snad syndrom svěšeného ocasu, kde se pomalu nemohl zvednout z pelíšku a mamka ho do kufru auta musela i vyzvednout :-( než jsme dojeli k veterináři (20 minut cesty), nevydržel v kufru ležet, aby ulevil páteři a sedl si, aby pozoroval auta na silnici… a když jsme dorazili na místo, pejsek vyběhl z auta, jak kdyby mu nic nebylo, oběhl okolí, vběhl do čekárny, očuchal každého chlupatého pacienta, usedl na místečko a čekal, až přijde na řadu :-D komediant :-D
Naopak kamarádi mají jorkšírku a ta, jakmile jenom vidí cestu k veterináři, začne se klepat a je v nervu… Každý to hold snáší jinak…
Jsem na našeho čumáčka pyšná a nestačím se divit, jak je v takových situacích v klidu :-)
Že pozdravuji kocúrka a posílám podrbáníčko za ouškem ;-) Pa Barča