Mara Naturals – šampon a kondicionér z řady Bezinka

Mara Naturals - šampon a kondicionér z řady Bezinka

Dnes ráno jsem se po dlouhé době probudila bez toho, aniž by mě svědil nos a slzely oči. Nejspíš díky včerejšímu vytrvalému dešti. A byla to taková úleva, že bych možná nebyla proti, kdyby pršelo pořád. No co, tak bychom si z peněz ušetřených za léky na alergii pořídili motorový člun, nemuseli sekat trávu a na zahradě pěstovali lekníny :-)

Naposled jsem s alergií bojovala na základce, kdy jsem vyfasovala sadu kapek, po které jsem měla až do letoška absolutní klid. Ale to, co propuklo na jaře, je šílené! Bez kapek nemůžu dýchat a nejradši bych si obrátila nos naruby a uškrábala se k smrti, jak to svědí až kdesi v čele. Případně mám z očí i nosu průtokáč, pokud si nešlehnu pravidelnou dávku. Asi abych se nenudila a nebylo to furt to samé.

Poněvadž je to už dlouho, co jsem pravidelně bušila na dveře alergologovi, nemám úplně vychytané, co dělat v případech, kdy se vás příroda snaží zabít a ze srandy tím namísto tygra pověří květinový záhonek. Zabrousila jsem proto ze zvědavosti na Google. A nejčastější doporučované tipy, jak si ulevit, by mě možná odrovnaly ještě dřív. Tak třeba zavírání okna na noc. Když si dám na pomylsné misky vah, jestli mám mít při zavřeném okně bolavý vysušený krk, být opuchlá z horka a z absence kyslíku vůbec nespat, nebo mě má další den svědit nos a budu muset sáhnout po kapkách… volba je jasná. Klidně se do těch kapek naložím celá, ale hlavně mi proboha nezavírejte na noc ventilačku! Ani venkovních -30°C není důvod…

Anebo jsem četla tip, že si má alergik mýt hlavu každý den. Kvůli smytí pylu, který mu během dne ulpí na vlasech. Aby si ho zbytečně nepřenášel do postele a celou noc v tom nespal. To mi zní logicky. Ale neumím si představit, že bych měla absolvovat mytí, sušení a žehlení vlasů každodenně. Na keratin sbírám odvahu během dneška, tak uvidíme… Třeba to ještě přehodnotím a budu mýt častěji. Kdyby to člověku výrazně ulevilo…

Ale teď už k dnešnímu tématu, ke kterému jsem si tak pracně postavila oslí můstek :-)

Mara Naturals - šampon a kondicionér z řady Bezinka

Ukážu vám šampon a kondicionér od lotyšské značky Mara Naturals z obchůdku Krásná Každý Den. A když nad tím tak přemýšlím, dost možná by tahle dvojice byla vhodná právě i pro každodenní použití. Ale k tomu se hned dostanu.

Vlasový šampon Bezinka

Jestli si vzpomínáte, z bezinkové řady už jsem podrobila zkoumání květovou vodu a ochranný krém s SPF30 a obě věci byly moc fajné!

Šampon i kondicionér mají šikovné pumpičkové balení, které se dá i zamykat, aby se vám omylem nevykydalo v šuplíku (často je skladuju naležato), nebo v kufru, když cestujete pryč. Poučena z předchozích nezdarů, už si s sebou na dovolenku budu brát příště plné balení! Při poslední cestě jsem si koupila narychlo mangovou variantu mini šamponu i kondicionéru od Balea a to vám byla taková tragédie, že ještě teď mi vzteky cuká oko, když si vzpomenu na to přesušené roští, co mi na hlavě vzniklo. Strašnééé…

Mara Naturals - šampon a kondicionér z řady Bezinka

Pamatujete, jak jsem se slavnostně chystala, že musím očichat bezinkový květ, abych měla srovnání pro tuto kosmetickou řadu? V momentě, kdy jsem si znovu vzpomněla, u nás bezinky odkvetly a mají náběh na bobulky. Úplně jsem to zazdila, já hlava děravá! Při ovonění šamponu mě napadlo, že takhle nějak si představuju vůni bezinkové limonády. Slabě ovocná, osvěžující a voňavá. Ale podle všeho zůstane jen u představ až do příštího roku, kdy si to budu moct snad potvrdit, nebo vyvrátit :-)

Vlasy myju vždycky dvakrát, kvůli utkvělé představě, že poprvé smyju bordel, podruhé vlas pořádně umyju. Vědecky podložené to nemám, ale vyhovuje mi to tak. Pokud vlasy umyju jen jednou, nepřipadají mi dostatečně čisté. Šampon při prvním mytí nepění vůbec, ale je zajímavé, že pod rukama cítím „pěnivé praskání“. Když si napustíte vanu, zastavíte vodu a v tom tichu posloucháte, jak „lupkají“ bublinky kolem, máte to podobný zvuk. U druhého mytí už dělá šampon hutnou klouzavou pěnu. Jako kdybyste si na hlavu nanesli gel na holení a ten zpěnili.

Mara Naturals - šampon a kondicionér z řady Bezinka

Po opláchnutí jsou vlasy měkké, poddajné, nedrhnou a necuchají se. Značka ideál. Jo a co mě taky zaujalo, tak že šampon VŮBEC netahá dolů barvu. Což poznáte jak během pravidelného používání, tak u prvního mytí po barvení. Vysvětlím. Při smývání barvy (Herbatint) používám i přiložený sáček s šamponem a kondicionérem. Vlasy už nikdy nevyplachuju jen vodou. No přesto se mi stává, že při prvním mytí šamponem po pár dnech od dobarvování je odtékající voda našedlá (používám černou barvu). U Mara Naturals se mi to nestalo vůbec. Ani náznakem! To je důvod, proč bych šampon doporučila hlavně pro barvené vlasy. A suché. A kombinaci. Tu mám já :-)

Vlasový kondicionér Bezinka

Vůně je ve srovnání s šamponem méně ovocná, krémovější a sladší. Stejně je ale poznat, že dvojice patří k sobě, protože voňavý základ je stejný. Jestli je to ale bezinková limonáda, tak na to si budeme muset počkat, až to jeden zapomnětlivý chroust dodatečně zjistí… :-)

Mara Naturals - šampon a kondicionér z řady Bezinka

Kondicionér v sobě podle mě kombinuje několik geniálních vlastností. Je hustý jako krém. Tedy ho nanesete přesně, nekydá vám z dlaní a perfektně se s ním manipuluje. Za další – vlasy ho nežerou. Nevím, jestli už se vám někdy stalo, že v okamžiku, kdy dáte kondicionér na vlasy, vám ho doslova vcucnou a než stihnete hmotu rozetřít, prostě tam není. A vám ruce zadrhnout nasucho ve vlasech. Mě to naposled potkalo u Herbatint kondicionéru. Mažu, mažu a pořád nic. Tady to nehrozí. Kondicionér se strašně dobře vtírá a vy cítíte, že vám začínají vlasy pod rukama prokluzovat a jsou rovnoměrně obalené kondicionérem.

U obou výrobků je napsáno, že je máte 1-2 minutky jemně vmasírovávat do vlasů a pak opláchnout teplou vodou. Není třeba nechávat déle působit. Tak to plus mínus dodržuju.

Mara Naturals - šampon a kondicionér z řady Bezinka

Jakmile kondicionér opláchnu, jsou i mokré vlasy hebké a „jezdící“. Přesně tak, jak to má po použití kondicionéru vypadat.

Celkové hodnocení je za mě pozitivní a jsem s oběma lahvičkami moc spokojená! A jak jsem psala výš – nejvíc z nich budou podle mě jásat majitelé a majitelky barvených vlasů. V Lotyšsku se jim totiž podařilo namíchat geniální mycí kombinaci, která se k vlasům přiblíží, na barvu ve vlasech zavolá něco jako „hele, ptáček!“ a když se barva nedívá, šampon i kondicionér vlasy rychle umyjou a zase se vypaří. A barva si ničeho nevšimne a zůstane na svém místě. Proto za mě 10/10 :-)

Odkaz do e-shopu Krásná Každý Den:
Vlasový šampon Bezinka – 335 Kč (200 ml)
Vlasový kondicionér Bezinka – 309 Kč (200 ml)Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *