Rovinj (květen 2018)

Jarní dovolená - Rovinj (květen 2018)

Slíbila jsem pokračování obrázků z jarní dovolenky, tak tady jsou. Na první etapu můžete mrknout v článku Autem do Benátek (květen 2018). Jak jsem psala, z Itálie se nám ještě domů nechtělo. Chlap měl navíc k testování auto (Nissan Micra), které žere míň, než já na dietě, takže proč toho nevyužít, že ano. A protáhli jsme cestu z Benátek na Istrii. Tam jsem byla poprvé před pěti lety a neuvěřitelně mi celý poloostrov přirostl k srdci! Ono celkově mě neláká cestování nikam za oceán, nebo na druhou stranu světa. Mně by bohatě ke štěstí stačilo mít čtyři sídla (ČR, jižní Francie, Benátky, Istrie) a byla bych nejspokojenější člověk na světě! Palmové ráje ani severské země nejsou nic pro mě. Potřebuju ke štěstí olivové sady, moře, levanduli, vínko a tak. Ani nejsem nutně koupací turista. A už vůbec ne opalovací :-)

Vlastně pokaždé, když jedeme na Istrii, kotvíme v Poreči. To je už tradiční výchozí bod, odkud podnikáme výlety do okolí. Tentokrát jsme se ale rozhodli pro změnu a ubytovali se o kousek jižněji – v Rovinj. Vždycky jsme tam jezdili jen na půl dne, tak proč si město neočíhnout trochu víc, ne?

Jarní dovolená - Rovinj (květen 2018)

Přes Booking jsme si zamluvili bydlení v La Casa di Loreto, což je dvoupodlažní studio s výhledem na moře a zvonici (při kostele sv. Eufemie). Jen pro zajímavost – zvonice je vysoká 61 metrů a na jejím vrcholu je socha sv. Eufemie, která je patronkou města a při větrném počasí se pohybuje jako korouhvička. A detail – věž je kopií Campanile di San Marco v Benátkách (sledujete to osudové propojení, jo? :-)

Jen co jsme dorazili, stačilo zvednout telefon a během několika málo minut přispěchal pan domácí, aby nám ukázal, kde máme hlavu složit a co bude pro další tři dny naše království. A jakože tušila jsem, že jsme si zamluvili něco světlejšího v podkroví, ale že to bude řešené až takhle… Moc krásné! Obývák, kuchyň a jídelna propojené dohromady, pak vedle koupelna a nahoře po schůdkách v patře ložnice. K dispozici jsme měli klasicky všechno potřebné – ručníky, kosmetika, fén, ložního prádlo, znáte to. Netřeba složitě vypisovat.

La Casa di Loreto

La Casa di Loreto

La Casa di Loreto

La Casa di Loreto

Několikrát mě napadlo, že kdybych měla podobný výhled i doma, asi bych musela zabouchat okenice prknem, protože bych neudělala za korunu práce – pořád bych zírala z okna! :-)

V Rovinj jsme strávili tři dny, během kterých jsme si město konečně prohlédli i v noci (je úchvatné!), pokochali se západem slunce, zjistili, že v restauracích fantasticky vaří, zmrzlina je pořád dokonalá a procházky kolem moře vysoce návykové.

Jarní dovolená - Rovinj (květen 2018)

Jarní dovolená - Rovinj (květen 2018)

Jarní dovolená - Rovinj (květen 2018)

Jarní dovolená - Rovinj (květen 2018)

Jarní dovolená - Rovinj (květen 2018)

Jarní dovolená - Rovinj (květen 2018)

Jarní dovolená - Rovinj (květen 2018)

Jarní dovolená - Rovinj (květen 2018)

Navzdory bydlení jinde jsme se shodli, že se stejně chceme podívat i do Poreče, tedy jsme si udělali výlet, abychom se ujistili, že město pořád existuje a voda ho neodplavila. A všichni lidi jsou stále na svých místech, člověk je od vidění za těch pár let poznává a díky tomu si fakt připadá, jako doma :-)

Limský kanál

Poreč

Poreč

Poreč

Poreč

Poreč

Poreč

Poreč

Mimochodem – víte, jak si nezištně vysloužit větší porci zmrzliny? Promluvte chorvatsky, nebo se zeptejte, jak se co řekne. Ač člověk chorvatštinou nikterak nevládne (haló, Duolingo, slyšíš? Přimlouvám se za chorvatský kurz!), přesto mám vždycky radost jak malé děcko, když se naučím nové slovíčko, nebo frázi a mám možnost ji v praxi rovnou vyzkoušet. A je to milunké. I vás určitě potěší, když se cizinec snaží dorozumět česky, ne? A odpustíte mu pak i kdejaký přebrept :o)

A konečně – aby nebyla cesta domů příliš dlouhá a nudná, zalomili jsme to ještě v Alpách. Pár obrázků ale přidám zase příště :-)

Odkaz na ubytování v Booking:
La Casa di Loreto – dvoupodlažní studio s výhledem na moře (my platili za 2 noci 825 kn – 2951 Kč)

Parkování:
Buď ho můžete vyřešit zdarma ve dvoře restaurace La Perla (La Casa di Loreto s nimi má dohodu o parkingu; trochu se ale projdete), nebo si zaplaťte parkování v přístavu na některém z parkovišť (cena 5 kn na hodinu přes den, v noci 4 kn). Druhou variantu jsme od druhého dne líně zvolili i my :-)

biooo

2 thoughts on “Rovinj (květen 2018)

 1. Áchjo, to je tak krásné… Hmm… Letní mořskou dovolenou jsem zatím nenaplánovala, nechávám to na poslední chvíli, co mě bude volat, ale s těmi všemi obrázky, co se teď líhnou na blozích a instagramech to asi brzy změním :D Krásně jste se měli. A v Chorvatsku jsem asi jako poslední čech ještě nebyla, přitom je to tam tak krásné! Kdy je nejlepší tam jezdit?

  1. Dovolenky „hrrrr“ na poslední chvíli jsou stejně nejlepší. Já tady u téhle celou dobu myslela, že si chlap dělá srandu :-D
   A co máš z toho, já do Chorvatska zavítala taky až poprvé před pěti lety. A moc se mi tam zalíbilo!
   Kdy je nejlepší odjet? My jezdíme obvykle buď v červnu, nebo/a první týden v září. Kolikrát to vyjde třeba 1-2 dny ještě v sezoně a zbytek je mimo sezonu (takže i výhodnější ubytovací ceny). V červnu jsou ještě všichni natěšení na turisty a začátkem září bývá třeba v Benátkách a v Poreči nejvíc akcí :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *