Butterbean Organics opalovací krémy s SPF30 Original a Simple

Butterbean Organics opalovací krémy s SPF30 "Original" a "Simple" (s pumpičkou)

Ač se v průběhu roku jen nerada přizpůsobuju tematickým trendům alá „teď všichni prožíváme Velikonoce“, „vánoční nákupy/dárky/tipy“, případně „můj kamion spotřebované kosmetiky“… Přece jen mi jedno téma ani trošku nevadí a mileráda si stoupnu do stádní článkové fronty. Tím velkým tématem jsou opalovací krémy na léto.

Už jsem se zmiňovala, že mám každodenní natírání opalovacím krémem tak nějak na etapy. Jakože 14 dní připomínám upíra, co je na slunku z donucení a má pocit, že se každou chvíli samovznítí a mažu se vrstvou opalováku, která by mě ochránila i před letlampou. Povětšinou je impulzem k takovému vyšilování bulvární článek s fotkou héérečky, kterou neskonale obdivuju a ona prohlásí, že krásnou pleť má díky pravidelnému používání opalovacího krému každé ráno…

A jindy zase zklidním hormon a opalovací krémy používám normálně, tak jak každý druhý. Natírám krk, ruce a obličej, když jdu na zahradu a na teploměru namísto čísla naskočí obrázek pekla. To samé u vody, nebo ve vířivce. Mít neopren, asi to neřeším, ale u dvoudílných plavek už je to o hubu. Případně o jinou část těla. Nejčastěji kupuju krémy s SPF 30, jelikož jsem se dočetla, že rozdíl mezi padesátkou a třicítkou je co do propustnosti záření UVA (stárnutí kůže) a UVB (spáleniny) v řádu jednotek procent. Naproti tomu cenový rozdíl mezi 30 a 50 je nezřídka vyšší a jednoduchou matematikou pak u regálu v obchodě dospěju k závěru, že mi stačí třicítka.

Kdyby vás zajímaly konkrétní čísla, na Elobe.cz je podrobnější povídání o SPF vs době strávené na slunku. Píší tam také o podílu odfiltrovaného UV záření právě v závislosti na výši SPF. Tedy:

SPF 15 – 93 %
SPF 30 – 96,7 – 97,4 %
SPF 50 – 98 %
SPF 50+ – 98,3 %

Butterbean Organics opalovací krémy s SPF30 "Original" a "Simple" (s pumpičkou)

Zmínka o eshopu Elobe (zkr. ELement Of BEauty) nebyla samoúčelná, ale měla sloužit jako malý oslí můstek, protože jsem od nich dostala k testování opalovací kosmetiku značky Butterbean Organics. Konkrétně krém na opalování Original SPF 30 a krém na opalování s pumpičkou Simple SPF 30. Pro případ, že o Butterbean Organics slyšíte prvně, mám pro vás pár informací, ať víte, kam si výrobce v duchu „zařadit“.

Značka pochází ze slunné Floridy a vyvíjí ochranné krémy proti slunci bez obsahu syntetických látek a s optimálním ochranným faktorem (SPF). Základ má z nerafinovaného BIO kokosového oleje a bambuckého másla v té nejvyšší kvalitě. Oxid zinku, jakožto minerální ochranný prvek pochází z Belgie a je certifikovaný společností EcoCert. Krémy jsou voděodolné, s dlouhotrvajícím účinkem a jejich receptura nezanechává na těle bílý film. To nezní marně, co? :-)

Butterbean Organics opalovací krémy s SPF30 "Original" a "Simple" (s pumpičkou)

Informační vsuvka. Nevím, jestli jste zaregistrovali v médiích zprávu, že na Havaji chtějí od roku 2021 zakázat používání opalovacích krémů s obsahem složek oxybenzone a octinoxate. Je to z toho důvodu, že podle průzkumu Haereticus Environmental Laboratory (HEL) mají tyto složky přímý vliv na blednutí korálů a z toho plynoucí jejich zranitelnost vůči klimatickým jevům prostředí. Takže kdybyste se někdo výhledově chystali na Havaj, berte dnešní recenzi jako užitečný tip, čím se vybavit, abyste pak nebyli v šoku, až vás Greenpeace začnou tahat z moře ven, protože kolem vás blednou koráli (taky vás to měkké „i“ tak tahá za oko? Ale fakt je správně :-)

Že to dneska podezřele moc okecávám? Asi jo. Obávám se totiž, že kdybych na plnou hubu napsala, že tato dvojice opalovacích krémů je zatím to nejlepší, co mi z dané kosmetické kategorie kdy prošlo rukama… Tak už nikdo nebude číst dál, poněvadž můj úsudek v jedné větě bohatě stačí k nákupu :-D

Butterbean Organics opalovací krémy s SPF30 "Original" a "Simple" (s pumpičkou)

Pro případ, že by vás podrobnosti přece jen zajímaly, pokusím se výše uvedené tvrzení podložit i něčím dalším, než jen radostným zavýsknutím a oslavným tanečkem kolem obalů.

Nerozbitné balení

Original verze v kelímku i Simple lahvička s pumpičkou mají dokonalé obaly! Předpokládám, že jde o hliník. Pamatujete, jak jsem u Mara Naturals SPF krému psala, že hliníková tuba je sice stylová, ale v kabelce bych si na ni omylem sednout nechtěla? Tady je to jedno! Obaly jsou pevné a tvrdé a i kdyby vám na ně omylem stoupnul slon (nebo si je spletly s hračkami vaše děti), tak se jim nic nestane. Jakože nezkoušela jsem ani jedno, ale potřebovala jsem názorně demonstrovat trvanlivost, chápete. Jo a kelímek má hliníkové i víčko, lahvička má pumpičku i krytku plastovou.

Butterbean Organics opalovací krémy s SPF30 "Original" a "Simple" (s pumpičkou)
Butterbean Organics opalovací krémy s SPF30 "Original" a "Simple" (s pumpičkou)

Konzistence pro každého

Máte raději tekuté krémy? Varianta s pumpičkou pro vás bude dokonalá. Krém je hodně řídký, fantasticky se roztírá a nemusíte kůži nijak drát a opalovák přemlouvat, aby se vstřebal. Přirovnala bych to k běžnému dennímu krému.

Naproti tomu kelímek obsahuje konzistenci 2v1. Pokud je venku takové to horko, že se vám potí i zuby, obsah bude tekutější. Něco na způsob hustějšího pleťového mléka, řekla bych. Jen co teplota klesne pod příčetných 30°C, krém vytuhne. A když je kolem 20°C, tak vám bude dokonce připomínat tuhé bambucké máslo, skoro jako bioKarité Saloos. Moc zajímavé! Roztíratelnost je snad ještě lepší, než u tekuté varianty a vážně jsem nechápala, že se může opalovací krém takhle nádherně vstřebat! Boží!

Minerální ochrana bez bílého povlaku

Jedno z nejdůležitějších kritérií, abych mohla krémy používat na obličej, je požadavek, aby kůži nebělily. Na těle mi běloba žíly netrhá a příliš mi nevadí. Ale obličej? I když je léto v plném proudu, stejně vypadám, jako kdybych právě vylezla z jeskyně, kam slunce nedosvítí, jak je rok dlouhý. Ne tak se ještě zesvětlit krémem. To už by ode mě odskakovali i lidi na protější straně ulice.

Jak je na tom Butterbean Organics? NEBĚLÍ! Ani miniaturním náznakem! Nemám tušení, jak to kdo provedl a co za speciální recepturu použil, ale tohle je prostě boží. A pro mě maximální motivace, proč krémy používat. Na fotkách jsem spodní třetí vzorek neroztírala úplně dokonale. Jinak by nebyl vidět :-)

Butterbean Organics opalovací krémy s SPF30 "Original" a "Simple" (s pumpičkou)
Butterbean Organics opalovací krémy s SPF30 "Original" a "Simple" (s pumpičkou)

Jsou krémy vhodné pro citlivou pleť?

U kelímkové verze se nemusíte bát přetřít i oči. Doslova! Normálně jsem si krém rozetřela na prsty a přetřela komplet celý obličej, jako když si pleť mydlíte čisticí pěnou nebo gelem ve sprše. A nic. Ani náznak štipkání, slzení či dráždění očí! Fantazie! Nepamatuju si, že bych tohle někdy s krémem na opalování udělala. To z něj dělá docela slušného adepta i na nátěr těch dětí, které neposedí na místě dýl, jak 0,0001 vteřiny a natřít jim ksichtík tak, abyste nezasáhli okolí očí, se jeví jako mission impossible.

Naproti tomu u lahvičky Simple si nejsem jistá, jestli mě malinko v blízkosti očí nedráždí. Nic zásadního, kvůli čemu bych vypadala jak angorák, který týden nespal. Ale čistě subjektivně tam něco cítím.

Jak se krémy chovají na pleti

Ať je nanesete na vyčištěnou pleť přímo, nebo pod ně použijete denní krém – v obou případech jsou krémy dokonalé! Nejste po nich mastní a nádherně splynou s kůží. Ani když z vás leje pot, tak vás nečekají bílé krůpěje na čele, nebo mapování. Fakt nemám nic, co bych jim vytknula.

Složení

Original (kelímek): *Cocos Nucifera (Coconut) Oil, *Cera Alba (Beeswax), * Butyrospermum Parkii (Fair Trade Shea) Butter, *Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopherol, Polyhydroxystearic Acid.
*Certifikované Bio

Simple (pumpička): *Olea europaea (Olive Fruit) Oil, * Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, *Butyrospermum (Fair Trade Shea) Butter,* Parkii Cocos Nucifera (Coconut) Oil, *Cera Alba (Beeswax), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopherol (Vitamin E).
*Certifikované Bio

Účinná ochranná látka u obou: Oxid Zinečnatý 22% – neobsahuje nano částice

Butterbean Organics opalovací krémy s SPF30 "Original" a "Simple" (s pumpičkou)

Celkové hodnocení a dojmy

Vždycky mám děsnou radost, když se nějaké značce podaří wow efekt a posadí mě na zadek. Butterbean Organics tenhle případ je. Oba krémy jsou perfektní, nenapadá mě jediné negativum, které bych zdůraznila a znechuceně na něj ukázala prstem.

Ať už se na ně dívám z které chci stránky, pořád jen oslavně juchám. Nad skvělými obaly, vymazleným přírodním složením, nebělením, nelepením, dokonalou roztíratelností a vstřebatelností. Takové to, když prostě najdete opalovací krém bez kompromisů.

Jinak osobně je mi o něco sympatičtější verze v kelímku. Možná ta textura, ani náznak podráždění očí, nebo sametovější pocit po nanesení? Anebo to, že jsem se zatím s takovou verzí opalovacího krému nesetkala a to nanášení je prostě sympatičtější? Nedokážu to přesně vysvětlit, ale hrozně mě baví :-)

Pro ty, co na konci článku milují shrnující info:

 • krémy mají dokonale odolné a nerozbitné hliníkové balení
 • ani jeden z nich na kůži nebělí
 • oba se perfektně roztírají a vstřebávají
 • složení je přírodní, neobsahuje nano částice, ani syntetické složky
 • opalovací krémy je možné použít pro děti od 3 let
 • verze Original se dá použít i v blízkosti očí, u Simple jsem zaznamenala malinkatý náznak dráždění
 • krémy na pleti nemapují, nelepí, nemastí a pokožka se pod nimi nepotí
 • momentálně jde o nejlepší opalovací krémy, jaké jsem kdy vyzkoušela

A jaký opalovací krém naposled vyšplhal po vašem osobním kosmetickém žebříčku na 1. místo? :-)

9 thoughts on “Butterbean Organics opalovací krémy s SPF30 Original a Simple

 1. Juj, už to balení vypadá moc hezky a super složení. Jen bohužel pro mě další kosmetická vychytávka mimo můj rozpočet :-(

  1. Je to velice fajná kosmetika, Klár! :-) Jo a slavnostně slibuju, že obsah příštího článku bude cenově ohromně sympatický! :-D
   Bebe

 2. Ahoj Bebe, který z těch dvou bys mi doporučila na „problematickou“ pleť? A znáš opalovací krém od Bioaromy? Nádherně voní a je moc příjemný, jen mi přišlo, že by se s ním člověk musel mazat co pár hodin, aby opravdu chránil. Ale je pravda, že já se spálím raz dva…:D

  1. Ahojky Markétko,
   na problematickou pleť, říkáš? Juuuj, těžká otázka, těžká! Asi bych šla spíš do pumpičkové varianty – co si tak vybavuju, tak hodně lidí mi tu psalo, že nemůžou používat kokosový olej na pleť, protože jim tam dělá paseku. A v tom kelímku je hned na prvním místě… Ale je to jen takové přemýšlení nahlas, fakt netuším, co z toho by mohlo být lepší a asi blíž neporadím :-/
   Opalovací krém od Bioaroma už jsem v e-shopu zahlédla, ale ještě jsem ho nikdy nezkoušela. Jako vypadá VELICE lákavě, no osobní zkušenost bohužel nemám :-)
   Bebe

   1. Bebe, děkuju za odpověď, přesně takhle jsem přemýšlela taky. Je ale pravda, že kokosový olej je dost kontroverzní a jsou studie pro i proti jeho komedogennímu účinku. Opalovák od bioaromy bys měla vyzkoušet :) (ta vůně…! :D). Těším se na další tvoje recenze.

 3. Prosím prosím otestovat i AYAN SPF 35. Je to novinka tuším z Bulharska a má podle mě podobné složení (má slunečnicový olej). Dost se mezi nimi rozhoduji. Jen AYAN na stránkách výrobce píše o něco kratší voděodolnost než Butterbean. Moc moc moc budu ráda za Váš názor na mail.

  1. O Ayan jsem ještě neslyšela, ale zběžný pohled do BIOOO.cz mě ujistil, že už ty obaly s králíčkem se mi strašně líbí! :-D
   Hážu do záložek a jakmile vymažu zásoby, popřemýšlím nad tímhle! :-)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *