Natura Siberica

Natura Siberica – rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)

Víte, jak vypadá ideální pátek? Celý den jíte zmrzlinu velkou lžící a když vás to dostatečně zmůže, prostě sebou plesknete na gauč a spíte. Pak se probudíte, necháte se zase obsloužit a donést zmrzku a pokračujete v mlsání. A díváte se na filmy, seriály a vegetíte. Tak vypadal ve stručnosti můj včerejšek. Boží, co? :-) Předcházela tomu sice návštěva zubní ordinace, ale kdybych to vybalila hned na úvod, už by to neznělo tak suprově. I když… Dostala jsem se do rukou tak milého pana zubaře a sestřičky, že se to celé dalo považovat za vcelku pohodový zážitek, jakkoli psychopaticky takové pojmenování trhání zubu může znít :-D

Téma péče o zubíky ale necháme dneska spát a budeme se věnovat spíš vlasům. Mám pro vás totiž recenzi rakytníkové řady Natura Siberica – šamponu, balzámu a stylingového spreje.

Natura Siberica - rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)Natura Siberica - rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)Natura Siberica - rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)

Jestli si vzpomínáte, blogem nedávno proběhl článek o sprchovém gelu ze stejné řady. Tehdy si ho můj chlap objednal z Lékárna.cz a je z něj pořád tak nadšený, že odmítá vypotřebovat poslední 2 ml, abych prázdnou flašku nemohla vyhodit do plastů. Že prý s ní švihne sám, až si koupí nový gel. Takže mi jedna oranžová lahvička v koupelně způsobuje tik v oku, ale nemůžu ji přestěhovat do koše, jinak bych týden poslouchala držkování, jak jsem mu to proboha mohla udělat. Taky si vaše drahá polovička křečkuje některé skoro dopotřebované věci a odmítá se jich vzdát, než koupí identického náhradníka? A to ani nemluvím o dvou tubách Frais Monde pleťového krému, že kterých byste vypreparovali tak jedno namazání, ale prostě se nesmí zatím vyhodit… :o)

Ale oki, já si zase schovávám prázdné skleněné obaly od kosmetiky s tím, že se jednou budou hodit, až si umíchám vlastní krém, pleťovou vodu, repelent… Takže nemůžu vlastně nic namítat. Každý syslíme něco :-D

A teď už k samotným kosmetickým poznatkům.

Rakytníkový šampon pro všechny typy vlasů

Dívala jsem se, že jsem vůni sprchového gelu přirovnala k rakytníkovým BonPari bonbonům (kdyby se teda vyráběly) a nemám důvod se od přirovnání odklánět ani teď. Celá řada voní podobně. Je kyselkavá, což je dost osvěžující, ale zároveň i sladká, tudíž je vůně líbivá a jen málokomu by mohla vadit. Si myslim. Pamatujete si někdo na lízátko, co se prodávalo s kyselkavým práškem v sáčku? Jak jste si do něj lízátko namáčeli, ksichtili se u toho jak sto čertů, ale stejně vám to strašně chutnalo a všechno jste poctivě snědli? Rakytníková řada mi tuhle mlsku hodně připomíná a baví mě!

Natura Siberica - rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)Natura Siberica - rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)Natura Siberica - rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)

Šampon má zářivě oranžovou barvu – jestli jste někdy viděli čistý rakytníkový olej, pak víte, že je doslova esencí „oranžovosti“ a s největší pravděpodobností i odtud výsledný odstín pochází. Konzistence je akurátní – ani moc tekutá, ani přehnaně hustá, že byste museli skákat po flašce, abyste šampon dostali ven. Prostě značka ideál.

Líbí se mi, že šampon už od prvního použití hodně pění. Na první mytí stačí množství cca 2 lžiček, na druhé si vystačíte klidně s jednou. To odhaduju, protože si dávkuju šampon od oka, žádnou měrku fakt nepoužívám :o) Vlasy jsou po mytí krásně měkké, hebké a klouzavé. Nedrhnou jako po mýdle a jsou i na dotek příjemné.

Rakytníkový balzám pro všechny typy vlasů

Po šamponu vždycky použiju i balzám, protože jsou po něm vlasy uhlazené, neelektrizují a snáze se upravují. Což je hlavně díky keratinu, který jsem do nich cca před měsícem dávala, nebudeme si nic nalhávat a svádět to jen na smývatelnou kosmetiku. Ostatně, právě keratin hodně ovlivňuje moje recenzování šamponů aspol. Kdybych si nechávala svoje suché kudrlinky, zase bych vám tady popisovala jiné dojmy, to je jasné. Keratin do vlasů zažehluju od prosince 2012, takže jestli někoho zajímají dojmy ohledně vlasovky „před“, máte možnost si to dohledat v archivu blogu. Sakryš, jak ten čas letí! Letos, 11.11. to bude už 7 let, co chroustík existuje… :o)

Balzám/kondicionér voní stejně, jako šampon a poslepu bych možná identifikovala jen výrazněší „lízátko“ u šamponu. Jinak jsou si podobné. Kondicionér je výrazně hustější než šampon, ani tak ale není problém ho z lahvičky vydolovat.

Natura Siberica - rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)Natura Siberica - rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)

S čím bych si ale dávala pozor, tak s dávkováním. Zvlášť, pokud máte jemnější vlasy. Rozhodně tu platí, že méně je více a jestli se vám vlásky rychleji mastí, soustřeďte se na to, aby kondicionér přišel jen do délek. Jinak vás čeká rychlejší plihnutí vlasů a mytí o den dříve, než jste zvyklí. Pokud to ale s množstvím nepřeháníte, bude vám balzám dobře sloužit, vlasy budou velmi snadno rozčesatelné, poslušné a lesklé. Způsob použití je klasika – vlasy umyjete šamponem, opláchnete a použijete kondicionér. Výrobce doporučuje nechat 3-4 minuty působit. Když ho ale smyjete za půl minuty, bude to na pohodu i tak.

Co se někomu může jevit jako nevýhoda, tak obsah silikonu Cyclopentasiloxane hned na třetím místě ve složení (složky jsou vždy řazeny sestupně podle obsaženého množství ve výrobku). Mě to žíly netrhá, ale je myslím důležité na to upozornit, pokud se někdo silikonům vyhýbá, nebo o nich ví, že mu zatěžují vlasy. Naopak někdo se bez nich ve vlasové péči neobejde a má bez nich vlasy „jako když střelí do vrabců“. Pokud silikony ve vlasovce řešíte, uvažte, co je váš případ a podle toho se rozhodujte :-)

Rakytníkový stylingový sprej na vlasy

Co to je a proč to používám? Sprej má podle výrobce zajistit modelování a dlouhotrvající fixaci a ochranu vlasů při tepelné úpravě účesu. Je prý ideální pro fénování, nebo narovnání vlasů pomocí vlasové žehličky.

Popravdě, pokud vidím, že se mi keratin už hodně vymyl/odrostl a potřebuju po umytí sahat po žehličce, používám na vlasy ochranný sprej Got2Be. Dosud jsem nenarazila na výrobek, který by ho v tomto účelu překonal. Ale jelikož byl Natura Siberica sprej v jedné sadě s šamponem a kondicionérem a mně přišlo hloupé se na něj jen dívat a vůbec ho netestovat, dala jsem mu šanci ukázat, co umí.

Natura Siberica - rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)Natura Siberica - rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)

Tak tedy. Vlasy s ním lépe nevyžehlíte a rovné prameny vám s ním držet nebudou. Hádám, že ani vlnky, ale vyzkoušeno to nemám, poněvadž háro nevlním. A nevím proč, ale nemám v něj důvěru ani jako ochranu před teplem. Ale! Sranda je, že sprej přesto používám po každém mytí do ještě vlhkých vlasů a zbývá mi z něj už jen cca třetinka lahvičky. K čemu mi teda je? Začetla jsem se do složení a hned na třetím místě objevila rakytníkový a amarantový olej (má hydratační a regenerační účinky a používá se i při vypadávání vlasů). Dále pak květovou vodu z heřmánku, šalvěje, nebo lípy. Nebo extrakty z ostružiníku, plicníku, borovice, večernice, kruhatky. A olej z borovice. Taková kombinace mi přece na hlavě nemůže uškodit! Spíš naopak!

Jak na mě tedy sprej funguje? Pomiňme, že voní jako jarová voda. Vzhledem k tomu, že poměrně rychle vůně vyprchá, mi to nevadí. Nejvíc jsem ale zaznamenala změnu v průběhu schnutí. Je fuk, jestli vlasy vyfoukám fénem, nebo je nechám uschnout jen tak na vzduchu. Víte, jak máte vždycky první den po mytí až moc lehké vlasy a kdybyste je nechali bez pěny, tužidla, kapky oleje či gelu, tak budou až moc „vatové“ a rozlétané? A že nejhezčí jsou prostě vlasy druhý den po mytí? Zdá se mi, že sprej tenhle stav zdatně koriguje a díky němu vlasy už od prvního dne vypadají tak nějak… Normálně :-) To je pro mě asi tak jediný výsledek. Plus dobrý pocit, že si šplíchám hlavu tolika echt gold rostlinnými výtažky a olejíčky. Což je pro vás ale informace trochu na prd a kupovat si sprej na vlasy jen „pro dobrý pocit“ zní samo o sobě dost blbě, to uznávám.

Shrnutí a dojmy

Šampon je parádní, určitě ho ráda doporučím a mám za to, že s ním nemůžete šlápnout vedle. Voní příjemně a líbivě, vlasy jsou po něm krásné, nadýchané a mě nenapadá vůbec nic, co bych na něm seplula a pohanila. I to balení je silně „dívatelné“.

U kondicionéru jsem musela trochu vychytat množství a vždycky si uvědomit, že „méně znamená více„. Pokud jsem to s dávkováním přehnala, vlasy mi rychleji splihly a musela jsem je dříve mýt. Taktéž zmiňuju obsah jednoho silikonu ve složení, což by někdo mohl vzít jako velezradu od výrobce, kdyby si toho před nákupem nevšiml. Takže upozorňuju :-) Jinak ale proti němu taktéž nic nemám a jsem s ním spokojená.

Natura Siberica - rakytníková sada péče o vlasy (šampon, balzám a stylingový sprej)

Sprej vnímám spíše jako vitaminovou spršku s obsahem zajímavých extraktů, květových vod a olejů, která dělá pokožce hlavy dobře. Na tvarování vlasů to u mě nebylo vůbec a v případě žehličky vlasy nedržely. Ale sranda je, že prostě sprej používám dál, jen ho beru jako výživu a hydrataci, no :-)

Jo a jako veliké plus vidím i poměr ceny vs množství. To je na přírodní kosmetiku hodně pěkné. Šampon i kondicionér bych si klidně koupila sama, i kdybych je nedostala k recenzi. Stylingový sprej beru jako bonusovou hračku, která byla v sadě, tak ji prostě vypotřebuju. Ale že bych ji nutně potřebovala vlastnit znovu, to asi ne. Zas tolika benefitů jsem tam neobjevila. Celkově považuju rakytníkovou řadu „OBLEPIKHA“ (облепиха = rakytník řešetlákový) za ohromně povedenou :o)

Odkazy do e-shopu Lékárna.cz:
Rakytníkový šampon pro všechny typy vlasů – 139 Kč (400 ml)
Rakytníkový balzám pro všechny typy vlasů – 139 Kč (400 ml)
Rakytníkový stylingový sprej na vlasy – 179 Kč (125 ml)

oddelovnik
Lékárna.czLékárna.czNakoupíte pro zdraví i radost celé rodiny: léky, doplňky stravy, kosmetiku, drogerii, dětské zboží nebo zdravé potraviny.
E-shop: www.lekarna.cz
Facebook: @internetova.lekarnacz
Instagram: @lekarna_cz

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

18
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Marketa
Marketa

Bebe,ja na tenhle sampon a kondicioner nedam dopustit! :) Jen mam radu pro poskozene vlasy. A vyborna je i maska z teto rady,pouzivam 2x tydne pres mytim a vlasum to svedci! Navic ta vune…

Primadonna Girl
Primadonna Girl

Rakytníkový šampon mám a je to můj velký kámoš. Slyšela jsem, že Natura Siberica tak různě mění složení, občas šoupne silikon, kde předtím nebyl… A když jde někdo slepě pro přírodní péči a najde tam tohle, tak pění. Takže děkuju za upozornění, budu víc číst! Z rakytníkové řady jsem vyzkoušela ještě olejíčky – na vlasovou pokožku i na konečky, ale žádné zázraky v nich nevidím, takže se nejvíc raduju ze šamponu.

Vtipné, jak si chlap střeží poslední kapky umývátka, to mě pobavilo :D

Jo a u nás doma je nejoblíbenější NS šampon ten pánský s jelenem, ten se líbil mě, pak mi byl zabaven mužem a od té doby jiné nechce.

Primadonna Girl
Primadonna Girl

P.S.: Taky jsem vlastně chtěla napsat, že jsem hned začala hledat složku archiv, kde bych dohledala historické fotografie a zjistila, jestli máš od přírody afro vlasy, nebo co jako ty vlnky. Nenašla jsem nic :D

v3ronika

Tahle sada vypadá úžasně letně

Everyday

Sada vypadá opravdu zajímavě. O téhle značce už jsem něco četla, ale ještě jsem si sama nic nepořídila, ale časem to určitě napravím :) Nejvíc mě zaujal ten šampon.

Pavla Kopuletá

Já mám rakytníkovou tělovou řadu, tedy sprchový gel a tělový peeling. Teda vlastně sprcháč už nemám, ale ten peeling budu mít asi hodně dlouho, nějak neubývá :-) nádherně voní a láká k ochutnání, jen nevím, co by na to řeklo moje zažívání :-)