Navia – sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

Navia - sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

Ukážu vám dneska novinky od slovenské značky Navia, které jsem si hamižně navybírala u Míši v obchůdku Krásná Každý Den. Jde o tři sprchové krémy – Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno.

Jaké jsou?

Všechny krémy mají lahvičku s uzamykatelnou pumpičkou, kterou stačí pootočit a obsah je zajištěný, i kdybyste po něm skákali. A pokud by vám to pro klid duši při cestování nestačilo, je tu ještě plastová krytka. Pro sichr.

Konzistence je krémová, jako hustější pleťové mléko, či spíš tělový krém. Na pokožce ani jeden ze sprcháčů příliš nepění. Všechny tvoří středně hustou mléčnou emulzi, která pokožku jemně čistí, dobře se smývá a hlavně – ani trošku nevysušuje!

Navia - sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno
Navia - sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

Jakkoli by se mohla absence pěny jevit jako nedostatek, není tomu tak. Krémy se totiž dají perfektně využít i namísto pěny/gelu na holení! Bez uzardění prohlašuju, že jsem nikdy nic lepšího pro tyto účely neměla. Krém z pokožky nestéká a drží, což je předpoklad pro úspěšné klouzání žiletky. A když je po všem, zanechá vám neuvěřitelně hebkou a hydratovanou kůži! Navíc – s tímhle byste se neměli šanci pořezat, ani kdybyste místo holicího strojku použili mačetu Krokodýla Dundeeho. Zajímavé! Jo a zkoušela jsem krémem umýt i obličej a taktéž paráda. Pokožka nepnula, nebyla vysušená a byla čistá. Jestli vyznáváte úsporné balení zavazadla na dovolenku, do sprchy vám bohatě vystačí jedna lahvička od hlavy k patě.

Navia - sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

A jaký je vlastně rozdíl mezi jednotlivými vůněmi?

Chladivý vánek

Na léto úžasná záležitost! Kombinace máty, citronové trávy a eukalyptu. Jestli vás vedro odrovnalo a máte pocit, že v momentě, kdy číslo na teploměru ještě vzroste, dozajista se usmažíte zaživa, pak nutně potřebujete vyzkoušet vánkovou spršku! Já za ni blahořečila Navii, když jsem přišla domů polomrtvá, vykoupaná ve vlastním potu a s vlasy přilepenými na krku. Jsem z toho vlaku málem utíkala, jak jsem se těšila do sprchy!

Doma jsem rozkopla dveře (hele věděli jste, že Chuck Norris to umí i směrem k sobě?), naběhla do koupelny, pustila vlažnou vodu naplno a po úlevném „áááách“, jsem se teprve rozmýšlela, kterým mycím krémem si chci očistu zpříjemnit. Los padl na „Chladivý vánek“. A dojmy?

Lidi, to vám bylo boží! Normálně jsem cítila, jak mě obchází husí kůže! Citelná zima, chladno, „zimomriavky„! Husina po těle, když je venku přes třicet stupňů! Fantazie! Bylo to tak strašně příjemné, že jsem se zařekla, že krém si budu šetřit jen na dny, kdy se před venkovním peklem už nedá utéct ani do ledničky. Protože už je tam obsazeno chlapem :-)

Navia - sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

Levandulový sen

Běžte na zahradu, chytněte u země stonek rozkvetlé levandule a prsty jedním dlouhým potáhnutím „oberte“ květy do dlaně. A k ruce si pak přivoňte. Cítíte tu vůni, která balancuje mezi něčím zastřeně osvěžujícím na způsob eukalyptu a pánskou vodou po holení? Přesně tak voní i sprchový krém Levandulový sen.

Je to nádherná autentická levandule, žádná staromódní parodie od pratety Tessie, kterou spousta lidí nesnáší. Tohle je vůně, která vás obklopí, když si dřepnete v provensálském levandulovém poli, aby vás kamarádka vyfotila u fialkových keříků. Je to voňavý obláček léta, prázdnin, zevlování u moře a mžurkání do sluníčka. A taky popíjení třetí decky vínka pod košatou olivou a k tomu labužnické uzobávání sýra.

Pokud levanduli milujete z celého srdce, nemůžete s krémem šlápnout vedle. Navia levandulové věci umí zatraceně dobře a když jí to dovolíte, v cuku letu vás v myšlenkách přenese na jih Francie. Jen se pak špatně vrací k pracovnímu stolu… :-)

Navia - sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

Bezstarostné ráno

Na rovinu říkám, že na mě efektně působí už název. Vědomí, že se zrovna myju něčím, co se jmenuje „Bezstarostné ráno“ mi samovolně vlévá energii do žil a já cítím, že se mi dobíjí baterky, jako když do auta tankujete to nejlepší, co zrovna na benzince mají.

Kombinace geránia, litsea cubeba, rozmarýny a ylang ylang je podmanivá, smyslná, ale přitom plná života. Něčím mě tahle voňavá směsice přitahuje a po sprše mám pocit, jako kdybych do sebe zrovna kopla espresso a pomerančový fresh v jednom. Je to příjemné a optimistické a přijde mi, že tóny, které podkreslují rozjásanost litsea cubeba a rozmarýny výrazně prodlužují pocit, kdy si připadáte po ránu osvěžení a probuzení. Že to není jen ostrý citrusový šok, jako kopanec do žeber. Tohle je jízda na surfovém prkně, když chytnete skvělou vlnu a vezete se na ní celé dopoledne. Nebo tak něco :-)

A kolik sprchových gelů máte ve sprše nebo na vaně poskládaných vy? ;-)

7 thoughts on “Navia – sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

 1. Nik, ale naozaj nik nevie tak skvelo opisat vone ako ty ??. Normalne mi to tu na striedacku vonalo chladivo, levandulovo so stipkou citrusu …

 2. Bebe, a jak dlouho sprcháč vydrží? Měla jsem od Navia intim gel, a u něj mi nesedělo to mikro množství, měla jsem pocit, že furt nejsem umytá :). Funguje to u sprcháče podobně? Díky, Marťa

  1. Marti, tomu říkám ošemetná otázka! :-D Bráno čistě podle poznatků z praxe – nedokážu ti na ni věrohodně odpovědět. Mám ve sprše rozdělaných minimálně 5 věcí a střídám je dle momentální nálady. Plus mi něco používá i chlap (hlavně když ho poprosím o dojmy před psaním). Takže na každý z těch krémů, co jsou v recenzi, se dostane třeba 1x za 2-3 dny. Což není moc vypovídající :-/
   Ale čistě teoreticky – balení má 100 ml, na jedno použití jsem schopná si „pumpnout“ i 3x. Právě jsem zkusila pumpičku zmáčknout „na doraz“ a dá množství o velikosti cca dvou žvýkaček Orbitek :-D Tož tak :-)
   Bebe

   1. Díky moc! Já totiž na sebe leju sprcháče ve velkém. Prubnu to Bezstarostné ráno ;). Za sebe doporučuju Faith in nature Watermelon, 400 ml, opravdu velkorysé množství ;)

    1. Jůůů, ten melounový gel vypadá velice chutně! :o) Akorát jsem to samé, jak ty, Marti, pokud jde o hodně ovocné, nebo „žrací“ vůně – leju je pak na sebe v kýblech :-D Za všechny mě teď napadá příklad pomerančového sprchového gelu Ziaja – kupujeme ho vždycky na dovolenou a jako mizí rychlostí blesku :o)
     Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *