Navia

Navia – sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

Co děláte, když se potřebujete restartovat a občerstvit? Víte, co myslím. Kdyz si chcete do hlavy našlapat další dvě stránky slovíček, pochopit novou gramatiku, případně hledáte geniální nápad, jak oslnit klienta prezentací, která ho odrovná na první dobrou. No bohužel jediné, na co se v danou chvíli zmůžete, je pololežení u stolu a bezmyšlenkovité zírání do monitoru, jen občas proložené zachrochtáním smíchy nad novým dílem Simon’s Cat, co vám běží ve vedlejším okně. Máte pro takové případy trik, abyste se dostali zpátky do hry?

U mě se to střídá podle nálady a aktuálního místa pobytu. Někdy mi pomůže dvojité kafe (takové to, co vám urve srdce), rychlá procházka, nebo lehnutí na zem s nohama opřenýma o zeď. Jindy zase generální úklid a přeskládání celého baráku. Což pak odnese drahá polovička, protože další dva měsíce nemůže najít ani oblíbené fusekle do páru.

Na druhou stranu, není potřeba to vždycky šroubovat do extrému. Kolikrát stačí v danou chvíli se vším švihnout a jít si na pět minut zapřemýšlet pod sprchu. Ne nutně v tom smyslu, že si pustíte na hlavu ledárnu na probrání. Ale třeba vám pomůže trocha voňavé vzpruhy, když sáhnete po správné kosmetické lahvičce. Aby se vám líp rozhodovalo, ukážu vám novinky od slovenské značky Navia, které jsem si hamižně navybírala u Míši v obchůdku Krásná Každý Den. Jde o tři sprchové krémy – Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno.

Navia - sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

Jaké jsou?

Balení

Všechny krémy mají lahvičku s uzamykatelnou pumpičkou, kterou stačí pootočit a obsah je zajištěný, i kdybyste po něm skákali. A pokud by vám to pro klid duši při cestování nestačilo, je tu ještě plastová krytka. Pro sichr.

Konzistence

Krémová, jako hustější pleťové mléko, či spíš tělový krém. Na pokožce ani jeden ze sprcháčů příliš nepění. Všechny tvoří středně hustou mléčnou emulzi, která pokožku jemně čistí, dobře se smývá a hlavně – ani trošku nevysušuje!

Navia - sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

Využití

Jakkoli by se mohla absence pěny jevit jako nedostatek, není tomu tak. Krémy se totiž dají perfektně využít i namísto pěny/gelu na holení! Bez uzardění prohlašuju, že jsem nikdy nic lepšího pro tyto účely neměla. Krém z pokožky nestéká a drží, což je předpoklad pro úspěšné klouzání žiletky. A když je po všem, zanechá vám neuvěřitelně hebkou a hydratovanou kůži! Navíc – s tímhle byste se neměli šanci pořezat, ani kdybyste místo holicího strojku použili mačetu Krokodýla Dundeeho. Zajímavé! Jo a zkoušela jsem krémem umýt i obličej a taktéž paráda. Pokožka nepnula, nebyla vysušená a byla čistá. Jestli vyznáváte úsporné balení zavazadla na dovolenku, do sprchy vám bohatě vystačí jedna lahvička od hlavy k patě.

Navia - sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

A jaký je vlastně rozdíl mezi jednotlivými vůněmi?

Chladivý vánek

Na léto úžasná záležitost! Kombinace máty, citronové trávy a eukalyptu. Jestli vás vedro odrovnalo a máte pocit, že v momentě, kdy číslo na teploměru ještě vzroste, dozajista se usmažíte zaživa, pak nutně potřebujete vyzkoušet vánkovou spršku! Já za ni blahořečila Navii, když jsem přišla domů polomrtvá, vykoupaná ve vlastním potu a s vlasy přilepenými na krku. Jsem z toho vlaku málem utíkala, jak jsem se těšila do sprchy!

Doma jsem rozkopla dveře (hele věděli jste, že Chuck Norris to umí i směrem k sobě?), naběhla do koupelny, pustila vlažnou vodu naplno a po úlevném „áááách“, jsem se teprve rozmýšlela, kterým mycím krémem si chci očistu zpříjemnit. Los padl na „Chladivý vánek“. A dojmy?

Lidi, to vám bylo boží! Normálně jsem cítila, jak mě obchází husí kůže! Citelná zima, chladno, „zimomriavky„! Husina po těle, když je venku přes třicet stupňů! Fantazie! Bylo to tak strašně příjemné, že jsem se zařekla, že krém si budu šetřit jen na dny, kdy se před venkovním peklem už nedá utéct ani do ledničky. Protože už je tam obsazeno chlapem :-)

Navia - sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

Levandulový sen

Běžte na zahradu, chytněte u země stonek rozkvetlé levandule a prsty jedním dlouhým potáhnutím „oberte“ květy do dlaně. A k ruce si pak přivoňte. Cítíte tu vůni, která balancuje mezi něčím zastřeně osvěžujícím na způsob eukalyptu a pánskou vodou po holení? Přesně tak voní i sprchový krém Levandulový sen.

Je to nádherná autentická levandule, žádná staromódní parodie od pratety Tessie, kterou spousta lidí nesnáší. Tohle je vůně, která vás obklopí, když si dřepnete v provensálském levandulovém poli, aby vás kamarádka vyfotila u fialkových keříků. Je to voňavý obláček léta, prázdnin, zevlování u moře a mžurkání do sluníčka. A taky popíjení třetí decky vínka pod košatou olivou a k tomu labužnické uzobávání sýra.

Pokud levanduli milujete z celého srdce, nemůžete s krémem šlápnout vedle. Navia levandulové věci umí zatraceně dobře a když jí to dovolíte, v cuku letu vás v myšlenkách přenese na jih Francie. Jen se pak špatně vrací k pracovnímu stolu… :-)

Navia - sprchové krémy Chladivý vánek, Levandulový sen a Bezstarostné ráno

Bezstarostné ráno

Na rovinu říkám, že na mě efektně působí už název. Vědomí, že se zrovna myju něčím, co se jmenuje „Bezstarostné ráno“ mi samovolně vlévá energii do žil a já cítím, že se mi dobíjí baterky, jako když do auta tankujete to nejlepší, co zrovna na benzince mají.

Kombinace geránia, litsea cubeba, rozmarýny a ylang ylang je podmanivá, smyslná, ale přitom plná života. Něčím mě tahle voňavá směsice přitahuje a po sprše mám pocit, jako kdybych do sebe zrovna kopla espresso a pomerančový fresh v jednom. Je to příjemné a optimistické a přijde mi, že tóny, které podkreslují rozjásanost litsea cubeba a rozmarýny výrazně prodlužují pocit, kdy si připadáte po ránu osvěžení a probuzení. Že to není jen ostrý citrusový šok, jako kopanec do žeber. Tohle je jízda na surfovém prkně, když chytnete skvělou vlnu a vezete se na ní celé dopoledne. Nebo tak něco :-)

A kolik sprchových gelů máte ve sprše nebo na vaně poskládaných vy? ;-)

Odkazy do e-shopu Krásná Každý Den:
Navia – sprchový krém Chladivý vánek – 229 Kč (100 ml)
Navia – sprchový krém Levandulový sen – 229 Kč (100 ml)
Navia – sprchový krém Bezstarostné ráno – 229 Kč (100 ml)

oddelovnik
KrásnáKaždýDen.czKrásnáKaždýDenKosmetika je pečlivě vybraná od nejlepších zahraničních i lokálních výrobců. Majitelka Míša vše osobně vyzkoušela a má pro vás na svém blogu i spoustu tipů.
E-shop: www.krasnakazdyden.cz
Facebook: @krasnakazdyden
Instagram: @krasnakazdyden.cz

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

7
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
ZuzanaG
ZuzanaG

Nik, ale naozaj nik nevie tak skvelo opisat vone ako ty 👍😻. Normalne mi to tu na striedacku vonalo chladivo, levandulovo so stipkou citrusu …

Martina
Martina

Bebe, a jak dlouho sprcháč vydrží? Měla jsem od Navia intim gel, a u něj mi nesedělo to mikro množství, měla jsem pocit, že furt nejsem umytá :). Funguje to u sprcháče podobně? Díky, Marťa

Martina
Martina

Bebe, a jak dlouho ti zhruba sprcháč vydržel? Díky!