Nuxe – 24hodinová zklidňující a hydratační emulze Crème Fraîche de Beauté light

Nuxe - 24hodinová zklidňující a hydratační emulze Crème Fraîche de Beauté light

Pamatujete na pleťové krémy od Frais Monde z řady Acqua, které testovala moje drahá polovička? Jeden byl modrý hydratační a druhý zelený výživný. Od té doby, co je chlap zkoušel, neposlouchám doma nic jiného, než že jsou to nejlepší krémy na světě (hlavně ten modrý) a že nutně potřebuje nový, protože už je oba vymazal. No bohužel Acqua krém se u nás už nedá sehnat a v dohledné době není možné ani zjistit, kdy bude v Elnino na skladě (ano, chlap si dal i upozornění mailem, tak vážné to je).

Zákon schválnosti. Tak dlouho jsem doufala, že si nějaký krém oblíbí a když se to opravdu stane, značka krém přestane vyrábět/prodávat? To nevymyslíte. A tak zatím hledáme kosmetického náhradníka. Moje krémy jsem „na půjčení“ škrtla vzápětí, protože většina z nich je docela výživných, voní po kytkách, nebo jsou olejové. Měli jste vidět ten štítivý znechucený pohled, namísto odpovědi na nabídku: „Zkus tenhle arganový, nebo růžový, jsou fakt super.“ Takže tudy cesta nevede. A tak jsem chlapovi poslala odkaz na e-shop, ať si něco zkusí vybrat sám. S těžkým srdcem a držkováním, že stejně nic nebude jako Frais Monde (naučil se to krásně vyslovovat, to byste měli slyšet!), si nakonec vybral hydratační emulzi pro smíšenou pleť od Nuxe, z řady Crème Fraîche de Beauté.

Nuxe - 24hodinová zklidňující a hydratační emulze Crème Fraîche de Beauté light

Jak to dopadlo? Našel se úspěšný náhradník za Acqua? Nebo pátrání pokračuje? Všechno se dozvíte. A mimochodem – recenze bude dokonalým příkladem toho, jak mají na jednu kosmetickou věc dva lidi diametrálně odlišný názor. Zkusíme se spolu dopátrat výsledků přes interview :-) Tak tedy, drahý chlape:

Jak dlouho jsi krém používal?
„Z nouze necelý měsíc.“

Jak ti vyhovuje balení?
„Je v pohodě. Trochu mi vadí, že není vidět, kolik tam toho ještě je. Frais Monde byl průhledný a bylo vidět dovnitř…“

Jak se ti pozdává konzistence a jak ti krém voní?
„Krém mi strukturou připomíná akrylátový tmel [jsem si musela nechat vysvětlit, co to je]. A voní jak luxusní hotelový pokoj, kde použijete nachystanou kosmetiku v koupelně. Když jdu večer do postele, tak chci, abys takhle voněla ty, protože krém nádherně voní. Ale kdybych takto voněl já, připadal bych si jak lesba. Přijde mi divné, abych já voněl víc žensky, než ty.“

Nuxe - 24hodinová zklidňující a hydratační emulze Crème Fraîche de Beauté light

A co dojmy po namazání? Vyhovuje ti krém?
„Vlastně moc ne. Je na mě příliš mastný a výživný a řekl bych, že se pod ním v horkém počasí i trochu potím. Krém na mně sice nelepí, ale na pleti mi není moc příjemný. Připadám si, jako kdyby přibral 30 kg a byl celý takový „masitý“ a mastný, nebo jak to říct.“

Tak jakto, že jsi krém vydržel používat tak dlouho?
Ale tak člověk je už naučený, že si každý den natírá obličej. A když je nouze, tak prostě sáhnu po tom, co zrovna mám. Sám bych si už takový krém ale nepořídil. Chci svůj Frais Monde. A vůbec. Už je na skladě? Dívala ses? Psala jsi do Elnino? Nepojedeme do Itálie…?

A co na to Bebe?

Co se mých dojmů týče – začala jsem chlapovi krém občasně krást a sahám po něm moc ráda. Vůbec nechápu, kde přišel k takovým postřehům a i jsem se několikrát ujišťovala, jestli jsme každý nezkoušeli něco jiného. To samé komentář přímo v e-shopu. Sakryš, nemám nějakou jinou kůži, nebo něco? Mně se Nuxe naopak strašně líbí!

Nuxe - 24hodinová zklidňující a hydratační emulze Crème Fraîche de Beauté light

Konzistence je lehoučká jak obláček, krém se mi okamžitě vpíjí do pleti, nenechává po sobě mastné stopy a nepotím se pod ním. A to používám zhruba o třetinu větší množství krému, než chlap. Ať ho zkombinuju s jakýmkoli sérem (100% Pure Vitamin C, Biorytmus Cerevital Colloidal, nebo zkusmo i Weleda Granátové jablko), tak se nedrolí, perfektně přilne, netvoří neprodyšnou vrstvu a je zkrátka perfektní. Zajímavé je, že krém je určen pro smíšenou pokožku a já mám suchou. Tak že by stačilo přeškrtnout nápis na obale a namísto majitelům smíšené pleti krém doporučit sucharům, jako já?

Nejvíc jsem si ale zamilovala vůni! Dlouho jsem ji nemohla identifikovat, ale nakonec jsem ji odhalila. Je to pomerančový květ. Jestli jste někdy v zahradnictví čichali k rozkvetlým citrusům, určitě víte, že tahle vůně nemá s pomerančem nic společného. Je malinko sladká, omamná a specifická. Jestli milujete vůni pomerančových květů, budete mít potřebu se krémovat 5x denně. Úžasně věrohodná parfemace! :-)

Kdybych měla v rámci svých amatérských znalostí rozpitvat složení, dokázala bych identifikovat tyhle přírodních extrakty a oleje – makadamiový olej, rýžový prášek, slunečnicový olej, prášek z aloe vera, extrakt ze slanorožce evropského, kaméliový olej, extrakt z pomerančových květů (aha!), extrakt z květů sladké mandle, kokosový olej, mandlový olej, extrakt z hrachu setého, extrakt z ovsa, extrakt z listů čajovníku čínského, extrakt z mandle, extrakt z květů akátu, kokosový extrakt.

Nuxe - 24hodinová zklidňující a hydratační emulze Crème Fraîche de Beauté light

Ale! Taktéž bych si všimla, že základ krému tvoří voda, glycerin a poměrně vysoko je i složka „dimethicone„, což je tzv. „silikon“. A dále ještě narazíte na „phenyl trimethicone„, nebo „dimethicone crosspolymer„. Jako pleť vám samozřejmě nesežerou. A třeba ve slovníčku BIOOO, kde vysvětlují jednotlivé ingredience, jsou složky označeny jako „chemické látky bez negativních účinků na zdraví“. Jelikož ale vím, že ne každý je z obsahu těchto složek v kosmetice nadšený, pro jistotu je zmiňuju. Osobně bych krém označila jako polopřírodní. Navíc krém byl původně určen pro drahou polovičku, který složení nijak nehrotí.

Takže závěrem – dlouho jsem podezřívala chlapa, že se spletl a používá jiný krém, protože není možné, aby u tohohle voňavého hebkého zázraku tak držkoval :-D Ale stalo se. Jemu krém nesedí, mně se naopak líbí a klidně po něm sáhnu. Hlavně kvůli vůni pomerančových květů, která na mně funguje stejně spolehlivě, jako miska ulepených cukrátek na vosy. Tak snad vám dnešní článek přihrál aspoň něco málo užitečných poznatků, jestli jste nad krémem přemýšleli :-)

Nuxe - 24hodinová zklidňující a hydratační emulze Crème Fraîche de Beauté light
„Tykuško, kuk!“ :-D I kocourek zdraví ;-)

Jak jste na tom s vůní pomerančových květů vy? Líbí se vám? :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *