Whamisa

Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

Kdybyste se zeptali, jaký národ je pro mě synonymem dokonalé péče o pleť, bez váhání bych vyhrkla, že Francouzi. Resp. Francouzky. Úplně vidím scénu z filmu Amélie z Montmartru, kdy Audrey Tautou stojí v koupelně, v jedné ruce má odličovací tamponek, ve druhé skleněnou lahvičku a soustředěně si čistí obličej. Vždycky mě zajímalo, co v té skleničce vlastně je? Nepostřehli jste někdo etiketu? :-)

Jak jsem k Francii, jakožto příkladu pečování, vůbec přišla? Nejspíš s tím má co dělat moje sbírka knížek o Francouzkách. Vlastně mě nikdy nenapadlo přemýšlet, jak jsou na tom i jiné národy co do zvyků a přístupu ke kosmetice. Někde v podvědomí jsem si vydedukovala, že každý má odličovací mléko, tonikum a pleťový krém. Rozdíly jsou jen ve značkách, složení, ceně… Nebo ne?

Úplně na hlavu mi mé dosavadní domněnky postavila korejská značka Whamisa. Věděli jste, že Korejky o pleť pečují úplně jiným stylem, než Evropanky? A že namísto např. třech kroků v péči jich nezřídka absolvují až 12? Nadhodila jsem takovou informaci doma. Prý bychom si museli do koupelny pořídit dalších 30 poliček. Moje reakce plná naděje: „A to by jako šlo?“ Chlap: „Jo. Kdybych vyboural do zdi něco na způsob páter noster výtahu, aby se ti to tam všechno vešlo.“ Sprosťák. Zas tolik toho není… :-D

Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

Neděste se, nemám v plánu vás motivovat k tomu, abyste trávili mládí před zrcadlem. Dneska se omezím jen na jednu část, která je podle mě ze všeho nejdůležitější – ČIŠTĚNÍ. Jako upřímně – nevím, kolik promile bych musela mít v krvi, abych se večer vyprdla na odlíčení pleti. Obávám se, že mám tyto kroky natolik zautomatizované, že i kdybych nedejbože odpadla pod postel v kómatu, tak kočič vezme do tlapek tamponek a pleť mi ošmrdlá sám. Většinou mi v koupelně leží u nohy, takže ví, že spát se chodí až po tom, co si panička opucuje obličej u umyvadla. Jako kdyby si ho nemohla olízat v posteli, jak třeba on, že jo :-)

Testovala jsem celkem 3 výrobky Whamisa, které se používají postupně za sebou – odličovací olej, pěnový čisticí krém a tonikum Deep Rich. Proč tolik věcí? Večer z pleti dostáváte líčidla a nečistoty z venku, ráno zase zbytky pečujících přípravků, nebo pot. Některé věci jsou rozpustné v tucích, jiné ve vodě. Abyste pleť dokonale vycídili, je třeba tyto čisticí kroky kombinovat. A abyste se na závěr nescvrkli do sušené trnky a pleť nenechali „nahatou“, vrátíte jí ještě hydrataci a dorovnáte pH v podobě tonika. Aspoň tak jsem to pochopila. Že to zní složitě? Hele, ani ne – celkově je to otázka pár minut.

Co je Whamisa zač?

Filozofie značky stojí na transparentnosti, autenticitě a kvalitě. Jak tomu rozumět? Kosmetika získala certifikáty (BDIH, EcoCert France a EWG Verified). Přísady jsou ryze přírodní a většina má původ v certifikovaném eko zemědělství. Značka NEobsahuje chemické (ve smyslu nepřírodní) přísady, syntetické parfemace, barviva, ropné deriváty, parabeny, nebo škodlivé konzervanty. Whamisa také neobsahuje přidanou vodu. Veškerá voda pochází z rostlinných extraktů.

A je to prý jediná přírodní kosmetika s patentovanou fermentací. Můj chemický rozhled končí u -ný, -natý, -ičitý. Tedy jestli vás problematika zmenšování molekul a jejich snadnějšího pronikání do pokožky a z toho plynoucího okamžitého viditelného výsledku působení zajímá, doporučuju mrknout na popisky a povídání přímo v e-shopu Pure District.

Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

A teď už mě následujte do koupelny, povím vám o všech produktech něco podrobnějšího!

Odličovací olej

Proč se používá: pomůže vám šetrně odstranit make-up a veškeré nečistoty, rozpustné v tucích

Jak se používá: na suché ruce si nadávkujete 1-2 pumpičky. Aplikujete jemnou masáží na pleť. Poté opláchnete vodou. Používá se 1x denně k odlíčení. Většinou večer, pokud nechodíte z noční směny nebo z flámu nad ránem :-)

Jak voní: zeleně. Přírodně. Jako kdybyste v ruce zlomili stonek nějaké rostliny a přičichli k němu. Neumím si představit, že by taková vůně mohla někomu vadit. Navíc je poměrně slabá, máte ji na obličeji chviličku a pak smýváte.

Moje postřehy: nejvíc mě zaujalo rychlé oplachování. Čekala jsem, že se mi olej rozplizne po rukou, zamastí vše kolem a rozhodně ho nesmyju jen vodou. Chyba lávky. Stačilo jedno opláchnutí a po oleji nebylo ani památky. Druhý oplach už byl jen tak pro formu. Moc zajímavé! Ze začátku jsem zkoušela olejem odlíčit i řasenku a povedlo se. To jsem ale testovala spíš ze zvědavosti, stejně jako to občas udělám u sprchového gelu. Raději ale oči přece jen odličuju micelárkou a vatovými tamponky.

Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep RichWhamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep RichWhamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep RichWhamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

Pěnový čisticí krém

Proč se používá: efektivně do hloubky čistí pleť a uvolňuje póry

Jak se používá: na navlhčené ruce (mokré ještě od smývání oleje) si z tuby vymáčknete malé množství krému (2 hrášky postačí) a jemnou masáží nanesete na obličej. Poté opláchnete. Používá se 2x denně – ráno a večer.

Jak voní: nijak. Neutrálně. Desetinka intezity ve srovnání s odličovacím olejem.

Moje postřehy: baví mě, jak se krém v kombinaci s vlhkou pletí napění. Ne ve smyslu bublinek, ale má podobnou konzistenci, jako kupovaný gel na holení. Velmi hutná, krémová pěna. Stejně jako olej, i krém se snadno oplachuje a je to otázka několika málo vteřin. Po absolvování obou čisticích kroků je pleť viditelně rozzářená, lesklá (nemastná) a absolutně čistá. Přirovnala bych to k tomu, jako když si vytáhnete čisté tričko ze skříně. Dokonalá čistota. I po kontrole tamponkem s micelárkou či mandlovým olejem jsem na pleti nenašla ani ten nejmenší pidi zbyteček nečistot.

Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep RichWhamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep RichWhamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep RichWhamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

Tonikum Deep Rich

Proč se používá: funguje jako třetí krok a uzavírá čisticí seanci. Vyvažuje pH pleti, hydratuje a aktivuje pleť pro vstřebání účinných látek dalších přípravků.

Jak se používá: Po dvoufázovém čištění nanesete pár kapek tonika do dlaně a jemně vmasírujete na obličej, krk a dekolt. Používá se 2x denně – ráno a večer.

Jak voní: zelená kytka, kořen či stonek pampelišky, něco hořko/zeleného. Vůně se velmi rychle vytrácí a během několika vteřin o ní na obličeji nebudete vědět.

Moje postřehy: obávám se, že se spotřebou 3 kapnutí na jedno použití budu těch 120 ml kapat do důchodu :-D Strašně se mi líbí těžké skleněné balení, které mi připomíná v úvodu zmiňovanou scénu z Amélie. Překvapilo mě, jak malinko tonika stačí. Prvních pár použití jsem s ním trochu bojovala, protože jsem si automaticky dávkovala mnohem víc, než bylo třeba. Pak jsem množství ustálila na 3-4 kapky a na parádu mi to vyjde na obličej, krk a dekolt.

Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep RichWhamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep RichWhamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep RichWhamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

Shrnutí a hodnocení

Přemýšlela jsem, jestli mám popisovat, co dělá každý jednotlivý produkt separé a jaká je po něm pleť a tak. Ale nakonec jsem si řekla, že je testuju jako skupinu, která se má navzájem doplňovat, tedy je nesmysl je kouskovat. V květnu jsem dostala ke zkoušení miniaturky, na základě kterých jsem si vybírala konkrétní péči v plném balení. Nejvíc se mi zalíbily 3 kroky pro čištění a tonizaci, poněvadž čistá pleť je absolutní základ a od toho se dá teprve odpíchnout zbytek.

V tomhle duchu se mi ohromně zalíbil článek v Pure District Journal, kde se píše, že Korejky namísto snahy překrýt nedokonalosti pleti make-upem, se raději soustředí na prevenci. Tak, aby ve výsledku nebylo co maskovat. Vždycky si vzpomenu na to, jak jsem měla na jaře obličej komplet zasypaný pupínky. Ve snu by mě nenapadlo na ně ještě denně kýblovat vrstvu make-upu, nebo krycího korektoru! Naopak. Snažila jsem se pleť co nejšetrněji čistit a pečovat o ni, jak nejlíp dovedu. Plus pít hodně čisté vody, narvat si spíž ovocem a zeleninou a své pokožce zmítané hornomální bouří problematické období co nejvíc usnadnit. Že jsem vypadala, jako kdybych měla lepru? No a? Nemocnou kůži měl někdy v životě každý, ne? Navíc mám za to, že maskovací vrstva by jednak prodloužila hojení, druhak by mi to stejně nepomohlo – vidět by hrbolatá pokožka byla stejně. Na odrané koleno si taky necpu make-up, ale nechávám ho logicky zahojit na vzduchu

Whamisa – odličovací olej, pěnový čisticí krém, tonikum Deep Rich

Korejky prý berou péči o pleť (čištění, hydratace, UV ochrana) tak automaticky, jako čištění zubů, nebo mytí rukou. Absolutně se ztotožňuji s názorem, že marketing je mocná zbraň a namísto toho, abychom se snažili problémům s pletí předcházet, tak je často začneme řešit až v momentě, kdy nastanou. Až se objeví pupínky, povolí kontury, nebo se ukážou vrásky. A pak naběhneme do obchodu pro nějakou zázračnou lahvičku, která problém na počkání vyřeší. Tak to nefunguje a vy to víte stejně dobře, jako já. Celulitidou počínaje, vráskami konče. Teď se mi nechce polemizovat na téma „co kdo (ne)považuje za kožní problém“, ale rozumíme si, co tím chtěl básník říct.

Mě se čisticí trojkombinace velice zalíbila a ač jsem se ze začátku bála, že si nezvyknu na mytí pleti vodou ráno i večer, samotnou mě překvapilo, jak to šlo snadno. Jasně, že to neznamená, že zanevřu na jiné čisticí produkty. To bych mohla zavřít blog. Ale tohle testování mi slušně rozšířilo obzory a já aspoň vím o dalším způsobu, jak si zajistit čistou pleť :-)

(Bez)odpadová vsuvka. Jestli si vzpomínáte, tak u pomerančového 100% Pure balzámu jsem zmiňovala, že pokud chcete ušetřit vatové tamponky, můžete je nahradit pratelnými látkovými a odpustit si tak zbytečný odpad. No u Whamisa odpadá potřeba tamponků úplně. Nepotřebujete houbičku, hadřík, nic. Na suchý obličej rozetřete olej – opláchnete vodou. Následně to samé provedete s čisticím krémem. A zase jen opláchnete vodou. Tonikum nakapete do dlaně a roztíráte rovnou na pleť. Žádné tamponky. To jen tak na okraj, kdyby to někoho zaujalo. Poslední dobou je tzv. zero waste (dosl. nulový odpad) hodně skloňované téma, proto mě napadlo tento způsob použití vyzdvihnout jako pozitivum.

Jak se korejská filozofie péče o pleť zamlouvá vám? A kolik kroků večer absolvujete od prvního odlíčení řasenky, až spokojený pohled do zrcadla s tím, že máte hotovo a můžete jít spát? A baví vás pečování, nebo to berete jako nutné zlo? :-)

Jo a určitě mrkněte na dojmy o kosmetice Whamisa i k Janičce na blog Essence of Rose! Sepsala skvělé povídání o značce a postřehy o tom, jak Whamisa funguje na smíšenou pleť! ;-)
Essence of Rose – Korejská kosmetika Whamisa – představení 1. část

Odkazy do e-shopu:
Odličovací olej (150 ml) – 1105 Kč
Pěnový čisticí krém (200 ml) – 1105 Kč
Tonikum Deep Rich (120 ml) – 1315 Kč

Pokud nemáte v oblibě objednávání kosmetiky skrz e-shop, udělám vám radost – existuje i kamenný obchod v Praze na Vinohradech (Budečská 956/11).

oddelovnik
Pure DistrictPure DistrictConcept store s přírodními produkty. Ženšenový čaj KOMBE, kosmetika WHAMISA, bytové vůně PUROTATTO. Vítejte ve světě dlouhověkosti!
E-shop: www.puredistrict.cz
Facebook: @puredistrict
Instagram: @puredistrict

Líbil se vám článek? Přišel vám užitečný? Sdílejte ho dál! :-)

10
Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

nejnovější nejstarší
Jana Goldbricht

Také zrovna sepisuji článek a jsem moc spokojená, dokonce mě tahle značka přesvědčila k používání odličovacích olejů, které jsem do teď neměla ráda :) Opravdu mě Whamisa baví.

Amaring
Amaring

Ahoj Bebe :) po Korejské kosmetice už delší dobu pokukuji, moc se mi jejich filosofie zamlouvá a tohle je rozhodně to nejčistší, co si přírodní kosmetický maniak může přát, jen bych musela jít prodat ledvinu. Bohužel, tohle je pro mě zatím nedostupná cenová kategorie. Nebo spíš mírně za horní hranicí únosnosti. Ale uznávám, že za to složení je to oprávněné. :)

Kolik kroků od odlíčení do zalezení do pelechu provádím? Nikdy jsem to nepočítala, ale bude toho dost. :D Začínám odlíčením olejem (BioAroma), stírám žínkou a odličuju tak i oči, pokračuji mycím krémem (Mossa s AHA kyselinami), potom přestříkám hřebíčkovým hydrolátem (Original Atok), pak kyselinu hyaluronovou (Original Atok), Dulcia kofeinový oční krém a na závěr BioAroma balzám s gerániem, bergamotem a tea tree. 6 kroků? To je půlka korejské péče ne? :D

Měj se moc hezky Chroustíku :*

Katarína
Katarína

Milujem kórejskú kozmetiku :) a ich filozofia ohľadne čistenia a starostlivosti o pleť je úžasná (mnou veľmi obdivovaná). Produktov používam viac ako dosť (konkrétne 6-7 večer) – inšpirovala som sa kórejkami :D a mojej pleti to robí viac ako dobre a mne tiež. Môj večerný kúpeľnový rituál mi nik nemôže prekaziť a pleť sa mi za to odvďačuje, študovanie zloženia a naštudovanie si účinných látok v kozmetike stálo za to. Na Slovensku je to bohužiaľ stále málo preberaná téma – čo tam potom, že krém stál 100€ keď účinné látky (a najmä ich koncetrácia) je často neznáma.