Weleda – tělová mléka – Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Jestli si myslíte, že v létě se tělovým krémům a mlékům spíš vyhýbám a nechávám je na zimu, byli byste vedle jak ta jedle. Kašlu na celotělový nátěr pouze v případě, že je venku asi milion stupňů a než bych se dostala od nohy k ramenu, spodní vrstva by se opotila. Jakmile je ale teplota příčetná – tedy pod 30°C, po mléku sahám automaticky. A když je to navíc ten typ, který zastoupí i krém na ruce a nohy, tím líp. Hlavně bez toho druhého se neobejdu a za celý rok jdu spát možná tak 2x, kdy si chodidla nenatřu. Stal se z toho návyk těsně před spaním. Lehnu do postele, hmátnu po krému a promasíruju nohy, když mě celý den tak poctivě nosí. Jednak má díky tomu člověk výstavní nožky a nestane se mu, že by si nemohl dát otevřené boty, protože „jejda, jsem zapomněla na pedikúru. A druhak je to echt příjemný relax, který se samozřejmě násobí, pokud seženete dobrovolníka, který vám nohy namasíruje. To překoná snad jen víkendové probuzení kolem poledne s vůní kávy a snídaní do postele :-)

Abych ale úplně nezakecala dnešní téma. V rámci spolupráce s Weledou jsem si vybrala k testování dvě tělová mléka, která se mi zdála právě na letní období super lákavá. První je hydratační tělové mléko Citrus, druhé pak mandlové pro citlivou pokožku.

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Původně jsem chtěla rozdělit článek klasicky na dvě části, z nichž každá by se věnovala jednomu produktu. Ale přijde mi to vcelku zbytečné, když vlastně jediné, v čem se krémy liší, je vůně. A vlastně i složení, ale to na uživatelskou přítulnost nemá výraznější vliv. Obě mléka jsou podle mě srovnatelná.

Nad obalem jsem juchala už u weledího granátového bratříčka. Mléko má neuvěřitelně praktické balení, které zároveň není na úkor vzhledu. Bude se v koupelně velmi pěkně vyjímat! Zvlášť, jestli máte od Weledy ještě jiné produkty ze stejné řady. Plastová lahvička je šikovně tvarovaná, takže budete schopni obsah dávkovat pohodlně jednou rukou. A bez nebezpečí, že by se vám flaštička smekla. A skvělé je i to, že pumpička dovoluje odměřit i malé množství, se kterým by si natřel tlapky třeba váš křeček.

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Nejdůležitější věc u tělového mléka? Možná vůně? Logicky se nebudete mazat něčím, z čeho se vám ekluje a kroutí nehty na nohou. Ačkoli… Když zalovím v paměti a zavzpomínám na jednu zelenou lahvičku arganového oleje, kterou jsem vypotřebovala přesto, že co do vůně nebyla k rozeznání od dětského průjmu… :-D Z toho plyne, že parfemace je bezesporu důležitá, ale ještě o chlup nad ní je podle mě konzistence a funkčnost. A obě tato kritéria jsou u tělových mlék Weleda naprosto dokonalá! Mléko má fantasticky vychytanou konzistenci – ani neteče, ani po lahvičce nemusíte dupat ve snaze vydolovat z ní aspoň kapku. Je to něco napůl cesty a dokonalost sama. To samé vstřebatelnost, či jak to nazvat. Po použití nebudete mastní, ani nebudete mít potřebu se po pár minutách domazávat.

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Ještě k té vůni, což je podle mého nejcitelnější rozdíl mezi oběma mléky.

Citrus – určitě nečekejte prvoplánovou svěženku, která by v nestřežených chvílích sklouzávala k WC voňce. Ani omylem. Mně aroma připomnělo sušené pomelo. Je to jemné, trochu sladké a balancuje mezi citronkem, pomerančem a LIPO čočkami. Zajimavá a neotřelá vůně, která osvěží, neruší a obnoví ztracenou energii, řekla bych. Něco na způsob příjemného zrelaxování po únavném pracovním dni, kdy vyjdete ze sprchy (mimochodem – Weleda dělá i sprchový krém se stejnou vůní!), během 3 minut se namažete (opravdu to netrvá dýl), sednete na gauč k filmu a vypnete myšlenky. Prostě jen jste a je vám fajn :-)

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Mandle – už když jsem mléko psala na seznam věcí k recenzi, doufala jsem, že bude stejně voňavé, jako celá mandlová řada. Všechno, co má na sobě světlerůžovou etiketku a logo Weledy totiž voní jak marcipán! Opravdický a mlsný marcipán! Trochu smůla je, že vůně vydrží jen asi první minutku a pak se pozvolna vytratí. Ale upřímně – kolikrát i to mi stačí, abych po tomhle tělovém mléku s radostí sáhla. Taky máte takovou oblibu v kosmetice, co voní jak jídlo, nebo jsem takhle střelená jen já? :-D

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Ještě jsem se chtěla dostat k odstavečku o využití, protože fakt, že je na obale napsané tělové mléko nutně neznamená, že ho neuživíte i jinde. Bez problémů vám mimo tělového mazání zastoupí i krém na ruce, pleťový krém (milovníci malých cestovních zavazadel mi rozumí :-D, či krém na nožky. Zkrátka je využijete doslova od hlavy až k patě. A ač se kolikrát snažím do kosmetiky šťourat ze všech stran, dneska skončíme na silně pozitivní vlně, poněvadž jsem prostě nenašla nic, co bych pohanila a mileráda vám tyhle kousky doporučím :-)

Odkazy do e-shopu Weleda.cz:
Citrusové hydratační tělové mléko – 319 Kč (200 ml)
Mandlové tělové mléko na citlivou pokožku – 399 Kč (200 ml)



4 thoughts on “Weleda – tělová mléka – Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

 1. Já miluju kosmetické namky, které voní po jídlu zvlášť po vanilce a kokosu. Nedávno jsem koupila od Tarani pleťovy krém na akné a tam citim lekorici. Ten by se ti líbil i konzistenci protože je spis mastnejsi.
  Ale třeba moje segra jidlove vůně na kosmetice nesnáší. Každý je v tom jiný ?.

  1. Péti, tak to by se ti možná líbilo tělové máslo od 2SIS – to má člověk chuť vyškrábnout lžičkou a sníst i s obalem! Voní to právě jako kombinace vanilky a kokosu, možná to sklouzává trošku do „piňakolády“. Lékořicový krém? Ha! To by mohlo být VELICE příjemné! Lékořici miluju :-)
   Bebe

 2. Jo,jo a to mají ještě sérum (emulze) lifting+akné a to je bazalka s levanduli a to by se ti taky líbilo- na me to už je moc bylinkove.

  1. Bazalka s levandulí? Normálně jsem si teď byla přičichnout ke květináči a polštářku najednou, abych si to dokázala představit! :-D Mně tyhle extra bylinkové věci nevadí a mám je moc ráda. Ale je pravda, že ne každému nosíku to voní, no :o)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *