Weleda – tělová mléka – Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

V rámci spolupráce s Weledou jsem si vybrala k testování dvě tělová mléka, která se mi zdála právě na letní období super lákavá. První je hydratační tělové mléko Citrus, druhé pak mandlové pro citlivou pokožku.

Původně jsem chtěla rozdělit článek klasicky na dvě části, z nichž každá by se věnovala jednomu produktu. Ale přijde mi to vcelku zbytečné, když vlastně jediné, v čem se krémy liší, je vůně. A vlastně i složení, ale to na uživatelskou přítulnost nemá výraznější vliv. Obě mléka jsou srovnatelná.

Nad obalem jsem juchala už u weledího granátového bratříčka. Mléko má neuvěřitelně praktické balení, které zároveň není na úkor vzhledu. Bude se v koupelně velmi pěkně vyjímat! Zvlášť, jestli máte od Weledy ještě jiné produkty ze stejné řady. Plastová lahvička je šikovně tvarovaná, takže budete schopni obsah dávkovat pohodlně jednou rukou. A bez nebezpečí, že by se vám flaštička smekla. A skvělé je i to, že pumpička dovoluje odměřit i malé množství, se kterým by si natřel tlapky třeba váš křeček.

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku
Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Nejdůležitější věc u tělového mléka? Možná vůně? Logicky se nebudete mazat něčím, z čeho se vám ekluje a kroutí nehty na nohou. Ačkoli… Když zalovím v paměti a zavzpomínám na jednu zelenou lahvičku arganového oleje, kterou jsem vypotřebovala přesto, že co do vůně nebyla k rozeznání od dětského průjmu… :-D Z toho plyne, že parfemace je bezesporu důležitá, ale ještě o chlup nad ní je konzistence a funkčnost. A obě tato kritéria jsou u tělových mlék Weleda naprosto dokonalá! Mléko má fantasticky vychytanou konzistenci – ani neteče, ani po lahvičce nemusíte dupat ve snaze vydolovat z ní aspoň kapku. Je to něco napůl cesty a dokonalost sama. To samé vstřebatelnost, či jak to nazvat. Po použití nebudete mastní, ani nebudete mít potřebu se po pár minutách domazávat.

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku
Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Ještě k té vůni, což je podle mého nejcitelnější rozdíl mezi oběma mléky.

Citrus – určitě nečekejte prvoplánovou svěženku, která by v nestřežených chvílích sklouzávala k WC voňce. Ani omylem. Mně aroma připomnělo sušené pomelo. Je to jemné, trochu sladké a balancuje mezi citronkem, pomerančem a LIPO čočkami. Zajimavá a neotřelá vůně, která osvěží, neruší a obnoví ztracenou energii, řekla bych. Něco na způsob příjemného zrelaxování po únavném pracovním dni, kdy vyjdete ze sprchy, během 3 minut se namažete (opravdu to netrvá dýl), sednete na gauč k filmu a vypnete myšlenky. Prostě jen jste a je vám fajn :-)

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Mandle – už když jsem mléko psala na seznam věcí k recenzi, doufala jsem, že bude stejně voňavé, jako celá mandlová řada. Všechno, co má na sobě světlerůžovou etiketku a logo Weledy totiž voní jak marcipán! Opravdický a mlsný marcipán! Trochu smůla je, že vůně vydrží jen asi první minutku a pak se pozvolna vytratí. Ale upřímně – kolikrát i to mi stačí, abych po tomhle tělovém mléku s radostí sáhla. Taky máte takovou oblibu v kosmetice, co voní jak jídlo, nebo jsem takhle střelená jen já? :-D

Weleda - tělová mléka - Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

Ještě jsem se chtěla dostat k odstavečku o využití, protože fakt, že je na obale napsané tělové mléko nutně neznamená, že ho neuživíte i jinde. Bez problémů vám mimo tělového mazání zastoupí i krém na ruce, pleťový krém (milovníci malých cestovních zavazadel mi rozumí :-D, či krém na nožky. Zkrátka je využijete doslova od hlavy až k patě. A ač se kolikrát snažím do kosmetiky šťourat ze všech stran, dneska skončíme na silně pozitivní vlně, poněvadž jsem prostě nenašla nic, co bych pohanila a mileráda vám tyhle kousky doporučím :-)

4 thoughts on “Weleda – tělová mléka – Citrusové hydratační a Mandlové pro citlivou pokožku

 1. Já miluju kosmetické namky, které voní po jídlu zvlášť po vanilce a kokosu. Nedávno jsem koupila od Tarani pleťovy krém na akné a tam citim lekorici. Ten by se ti líbil i konzistenci protože je spis mastnejsi.
  Ale třeba moje segra jidlove vůně na kosmetice nesnáší. Každý je v tom jiný ?.

  1. Péti, tak to by se ti možná líbilo tělové máslo od 2SIS – to má člověk chuť vyškrábnout lžičkou a sníst i s obalem! Voní to právě jako kombinace vanilky a kokosu, možná to sklouzává trošku do „piňakolády“. Lékořicový krém? Ha! To by mohlo být VELICE příjemné! Lékořici miluju :-)
   Bebe

 2. Jo,jo a to mají ještě sérum (emulze) lifting+akné a to je bazalka s levanduli a to by se ti taky líbilo- na me to už je moc bylinkove.

  1. Bazalka s levandulí? Normálně jsem si teď byla přičichnout ke květináči a polštářku najednou, abych si to dokázala představit! :-D Mně tyhle extra bylinkové věci nevadí a mám je moc ráda. Ale je pravda, že ne každému nosíku to voní, no :o)
   Bebe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *